kamibe

Profil

Poslat zprávu

Kamila Bergmannová (1948, žena) · Liberecký kraj · statistiky

Aktivní:včera v 20:52·poprvé 12.02.2011
Body:2 083
Palce: 1 085 za komentáře ·138 ostatním
Hodnocení v bazaru: 11/0
Knihovny:Krajská vědecká knihovna Liberec (Liberec)

Kdo jsem

Jsem aktivní důchodkyně. Dvakrát týdně jsem docházela do školy, kde jsem předtím řadu let učila. Byla jsem tam knihovnicí a vedla kroužek Šikovných ručiček.
V létě 2011 nám voda knihovnu vyplavila. Některé knihy byly přesunuty do sborovny, jejíž polovina byla vyhrazena pro police s knihami a příjemné posezení. Po velké přestavbě je od roku 2022 knihovna v nejhořejším patře se skleněným stropem, tedy pod oblohou.
V prosinci 2012 před Vánoci jsem se stala babičkou a od května 2018 jsem babičkou dvojnásobnou. Řadu let jsem lektorovala semináře programu RWCT – Čtením a psaním ke kritickému myšlení (určeno především pro učitele, ale prošlo jimi i několik mých přátel neučitelů). Několik let jsem vedla některé kurzy ve Škole komunikace (Efektivní zpětná vazba, Efektivní komunikace, Manipulace a jak se jí bránit).

Jsem milovnice češtiny a celý život mám chuť upravovat texty po pravopisné i stylistické stránce.

Nyní se tedy bavím tím, že upravuji češtinu každému, kdo chce mít své texty příjemné ke čtení. Také jsem ochotna být nápomocna začínajícím lektorům programu RWCT s poradou při vytváření čtenářské lekce nebo sestavením kurzu.
Píši recenze pro digitální časopis Kritické lístky.