Michal Viewegh

česká, 1962 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Mým vrstevníkům a jiné fejetony

Mým vrstevníkům a jiné fejetony - Michal Viewegh

O tom, jak je prospěšné vést korespondenci s mrtvými, o zážitcích v České televizi srovnatelnými s požitím halucinogenů, krajových odlišnostech, 4D realitě - anebo třeba ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 43 knih

Komentáře (46)

Přidat komentář
jprst
28.11.2019

Na tohoto autora sedí označení "dobrý a zkušený řemeslník". Ví nebo dokáže poměrně přesně odhadnout, co jeho čtenáři od něj očekávají a chtějí, a to jim především v jeho novějších výtvorech dává. Ale od Báječných let pod psa má jeho tvorba spíše sestupnou tendenci.

Petra17
19.10.2019

Nekolik malo knih id tohoto autora se mi libilo, ale bylo jich opravdu spis mene nez vice. Byl by to dobry spice scenarista protoze filmy jsou o dost lepsi nez knizky.

jankor
31.07.2019

pro mě vyhozené peníze za knihy, bohužel, za mě nebrat

ronnie_vrh
31.05.2019

kamarad mi jednou vypravel, ze se ucastnil literarni souteze a viewegh byl v porote. za cele dve hodiny promluvil jen dvakrat, z toho jednou pri gratulaci vitezum. predtim se ho jeste mladicka moderatorka ptala, co ho motivuje a inspiruje pri psani tolika knizek. “hypoteka” a jestli viewegh tedy utahne za takovy priserny knizky celou hypoteku a buhvico vsecko, dava aspoň nadeji zacinajicim autorum, ze nemusi mit ani tak talent na psaní, ale vytrvalost a vono to uz nejak pujde

bionta
08.01.2019

zatím přečteno 5 knih od autora,skvělé oddechové počteníčko

Lujza031
13.11.2018

Nikdy mě jeho knihy nezajímaly. Je sice pravda, že hodnotit něco co člověk nečetl je asi hloupé, ale já strašně nesnáším ztrátu času. Neovlivnily mě ani špatné komentáře jeho čtenářů. Jak níže píšete, taky mě nebaví obyčejné vyprávění o obyčejných lidí a obyčejných věcech. Stejně jak nesnáším nudné české seriály s neustále se opakujícími herci (herečky jen mění barvu vlasů - Ulice atd...) tak nemusím nudné české autory vyprávějící o nudném zaměstnání v Praze s nudnou rodinou a vztahy.

vlkodlaq
09.11.2018

Pan Viewegh je typickým příkladem průměrného autora bez výraznějšího talentu, který své nedostatky zarputile přebíjí prací a odhodláním. Za to odhodlání a zarputilost všechna čest a klobouk dolů. Jak jinak si totiž vysvětlit tu dlouhou řadu nevýrazných knih v jeho portfoliu? Znám jeho zfilmované příběhy (pokud aspoň občas sledujete televizi, nelze se jim vyhnout), četl jsem tři jeho knihy, stržen okolím jsem si nechal doporučit (ve dvou případech dostal) a ze slušnosti dočetl, ale o převratný literární zážitek se nejedná. Obyčejné příběhy obyčejných lidí. Několik světlejších výjimek, nicméně ty jen stydlivě vystrkují růžky z šedého průměru.
Hodnocení jeho knih zde na DK je dle mého názoru velmi shovívavé, je to možná tím, že se jedná o českého autora a stylem psaní i prostředím je českému čtenáři blíž. Jeho dílo bych nazval "literatura spotřební". Rychle napsat, ať je vydavatel happy, rychle do tisku, rychle do prodeje a v momentě, kdy poklesne prvotní zájem (někdy i v řádech dnů), už vydavatel na autora tlačí pro další kus. Pokud se podíváte do světových bestsellerů, až na výjimky se nejedná o kusy vytvořené za dva tři měsíce. Ty nejlepší knihy vznikaly roky.

Almo74
29.07.2018

Skvele cteni! Stary dobry Viewegh. Precetla jsem za dva dny. Po Muj zivot po zivote jsem uz ani nedoufala, ze se vrati do starych koleji, nicmene povedlo se. Obe novely se mi libily, Carodejka o neco vice. Zasmala jsem se, ale je tam i hodne krasnych myslenek. Dekuji za krasny ctenarsky vikend

1