koupit eknihy

Michal Viewegh

česká, 1962, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Až se zamiluju

Až se zamiluju

V jubilejním padesátém souboru edice Česká povídka se čeští autoři věnují milostným vztahům. O výletu do hor manželů se dvěma dětmi píše Petra Soukupová. Nečekané setkání... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Báječná léta pod psaMuž a ženaÚčastníci zájezduRomán pro ženyBiomanželka

Komentáře (40)

Přidat komentář
Almo74
29. července

Skvele cteni! Stary dobry Viewegh. Precetla jsem za dva dny. Po Muj zivot po zivote jsem uz ani nedoufala, ze se vrati do starych koleji, nicmene povedlo se. Obe novely se mi libily, Carodejka o neco vice. Zasmala jsem se, ale je tam i hodne krasnych myslenek. Dekuji za krasny ctenarsky vikend

Teckovana
17. května

Zajímavé zamyšlení nad tímto autorem a jeho posledním vývojem od Evy Klíčové je zde http://www.h7o.cz/marketing-nezna-zapomneni/

Olivia222
02.10.2017

Od Viewegha jsem přečetla asi většinu knížek, nejvíc se mi líbila Výchova dívek v Čechách, Účastníci zájezdu, Báječná léta pod psa a taky jeho literární parodie Nápady laskavého čtenáře, který jsou - oboje - skvělý! Účastníky zájezdu jsem četla mnohokrát. Ano, Jolana je dobře napsaná. A hnědý podšálky zlidověly :-). Mám ráda Vieweghův humor a na besedě s ním jsem se dobře bavila. Z některých pozdějších knih už jsem tak nadšená nebyla - Případ nevěrné Kláry, nebo Román pro muže, nelíbily se mi ani zfilmovaný, lépe řečeno, jejich filmová podoba ještě prohloubila moji nechuť k nim. Nicméně jsem zvědavá na další knížky, který pan Viewegh napíše. Teď zažívá těžší období života, každýho druhýho život někdy nemile překvapí, tak držím palce.

NaiTenshi
13.08.2017

Můj názor na tohoto autora je...zív.

Reacher
10.02.2017

Pan Viewegh mi nevadí, jeho knihy čtu celkem rád, je to pro mě takové lehké čtení. Akorát na můj vkus až příliš řeší své kritiky...

jadran
21.11.2016

Shodou okolností první kniha od Viewegha, kterou jsem si přečetl byly Nzor na vraždu. Musím konstatovat, že jsem si říkal, že to s ním vypadá nadějně. Pak ještě ušla Báječná léta pod psa a Účastníci zájezdu a všechny následující knihy byly už jen a jen horší, placatější a ukázalo se, že Viewegh už umí vykrádat sám sebe a zoufalá snaha být vždy a za všech okolností in sklouzává k trapnostem. Od jisté doby už jeho knihy nečtu, představa, že tenhle člověk učí jiné tvůrčím způsobem "psát" mně připomíná Betty McDonaldovou, která v podobném kurzu byla a jediné, co z něj vytěžila bylo pár komických postřehů v jedné z jejich geniálních knih (tuším, že to byl Kdokoliv může dělat cokoliv). Dnešní Viewegh je možná nejvydávanější a nejpřekládanější český spisovatel, ale to jsou autorky klasické červené knihy typu Danielle Steel taky. Prostě, kde nic není, tam ani smrt nebere. Bohužel, člověk se nevyhne zcela oné filmomanii, kdy nejpokleslější filmy mají v námětu jméno Viewegh. Naposled to byl Román pro ženy, jedna z mnoha variací autora scénáře na téma, jak jsou ti starší chlapi lepší než ti mladí janci a jak každá dvacítka ztratí hlavu, jen co se o ní otře autorovo alter ego.....No, nicméně je dobře, že píše. Vsadím se, že taková Irena Dousková se nikde psát neučila, nikde psát neučí a přece ty dvě její knížky co znám, vydají za hladu největšího současného českého grafomana.

gladya
22.09.2016

Michal Viewegh nepíše knížky výjimečných literárních kvalit nebo dokonce knížky, které čtenáře "duchovně povznesou". To je pravda. Píše ale knížky, které dost čtenářů pobaví. Je to snad málo? Že je to málo pro kritiky beru, ale pro čtenáře? Přemýšlela jsem, proč jsou některé knížky (např. detektivky, fantazy , YA ) hodnoceny lépe než Viewegh, i když rozhodně nejsou literárně hodnotnější. Že by Viewegha hodnotili náročnější čtenáři, kteří požadují kvalitu? Je to možné a docela pravděpodobné. Ale i nenáročná oddechová literatura má své místo. A v žánru "lehké oddechové čtení" Vieweghovy knížky nejsou špatné.

Musím se ale přiznat. Viewegh chodil na stejné gymnázium ve stejné době jako já a podle vidění jsem ho trošku znala. Takže možná nejsem objektivní.

Aleh
25.07.2016

Michal Viewegh je solitér. Nevadí mi jeho styl psaní (jako jeho kritikům). Tzn. vyčuhuje z řady, vědělo se o něm, znali ho i ti, kteří moc nečtou. Je jiný, je zvláštní. Četla jsem snad všechny jeho knihy, hlavně tedy romány. Báječná léta pod psa je to nejlepší, co napsal. Líbí se mi ale také např. Účastníci zájezdu, Případ nevěrné Kláry, Vybíjená, Román pro ženy, Román pro muže, Andělé všedního dne. Četla jsem i Můj život po životě. Potřeboval se z toho všeho vypsat. Nedávno jsem zaslechla v tv, že chystá nový román a definitivně se s ním vrací do literárního světa... Určitě si to přečtu. Držím mu palce, ať mu to vyjde a přeji mu hodně zdraví.

sarkajohanka
22.03.2016

Tohoto autora mám ráda. Vždy jeho knihy přečtu během chvíle. Jsou jednodušší, nenáročné, ale téměř vždy plné humoru a nových situací.

qwill
20.01.2016

četl jsem od něj jenom Můj život po životě a jsem z té knihy na rozpacích.. Asi jsem čekal něco víc. Nějak mi tam chyběl nějaký závěr - jakýkoliv. Má to všechno cenu, nemá to všechno cenu, prostě jasné vyjádření. Aby bylo o čem přemýšlet. Žádný důvod k zamyšlení jsem nenašel, autor popisuje, co cítí, ... taková nedokončená.....

medvedice3
20.01.2016

Dnešní (20.1.2016) rozhovor s Michalem Vieweghem na Seznam.cz: http://www.novinky.cz/kultura/salon/392244-spisovatel-michal-viewegh-byl-jsem-nevdecnej-parchant.html

jprst
18.01.2016

Za vrchol autorovy tvorby považuji Báječná léta pod psa. Další příběhy jsou už spíše jen dobrou "řemeslnou" prací spisovatele, který jak na své čtenáře. Dají se přečíst, neotráví, ale také ničím mimořádným nepřekvapí a nenadchnou.

Ajtakrajta
07.11.2015

Inu, úspěch se v tom našem maličkém rybníčku neodpouští!

zoew
21.01.2015

Ve filmové podobě se mi líbila Báječná léta pod psa a Účastníci zájezdu, ale číst se to nedá. A na další zfilmované romány (Výchova dívek v Čechách, Román pro ženy, Román pro muže) se - pokud jde o mě - nedalo ani koukat. O to víc mě zaráží, že se prosadil jako spisovatel.

tess.de.veles
16.12.2014

Jeho knížky mi nevadí....ale ON ano.....snad po té jeho kritické zdravotní situaci, ze které vyvázl jako vítěz najde POKORU....která mu tedy dosud dooooooost chyběla !!!!
Ale nakonec, je to taky jenom člověk....:)
Přeji mu zdraví!

Bybyla
05.09.2014

U tohoto autora jsem zcela nekriticka.....jeho knizky mam moc rada a vzdycky se tesim na novou!

Alilka
02.06.2014

Michala Viewegha znám už hodně dlouho z doslechu, ale nikdy jsem nečetla nějakou jeho knihu. Viděla jsem pár filmů natočených podle jeho knih, jako třeba Báječná léta pod psa, Účastníci zájezdu, Román pro muže, Román pro ženy. Myslela jsem si, že když jsem viděla filmy už nemusím číst knihy. Omyl! Je pravda, že jsem tohoto spisovatele objevila pořádně teprve tehdy, až jsem o něm četla článek v magazínu Práva a dozvěděla se tak co se mu stalo a zaregistrovala zmínku o nové knize "Můj život po životě." Ze zvědavosti jsem si knihu půjčila v knihovně a protože je to útlá knížečka měla jsem jí přečtenou za jeden den i přes slzy v očích. Po přečtení této knížky jsem byla zvědavá, co a jak psal kdysi Viewegh?! Půjčila jsem si v knihovně další jeho knihy a jsem Vieweghem nadšená! Film nemůže nikdy zachytit vše co je napsáno v knize a je to pravda! Báječná léta pod psa u kterých jsem se výborně bavila a sem tam mi vyskočil v paměti výjev z filmu, stejně tak u Románu pro ženy a Románu pro muže. Mafie v Praze, je sice napsaná s velkou nadsázkou, ale v duchu jsem si říkala, něco na tom je. Protože v knihovně nebyla, koupila jsem si knihu Mráz přichází z hradu, která je opět velkou nadsázkou, ale klidně by to tak mohlo být s trochou fantazie. :-) U khihy Andělé všedního dne, podle které se myslím právě točí film, tak u té jsem si i trošku poplakala a věřím, že to tak v životě chodí. Vše co se děje má nějaký význam a vždy se kruh uzavře. Jsem ráda, že jsem konečně objevila a zřejmě pochopila Viewegha, moc mu fandím a přeju mu, aby už ho nic špatného nepotkalo a aby ještě napsal spoustu krásných knih pro nás a o nás, prostě knihy ze života. Už se těším na další khihy, které jsem ještě nečetla a jako fanouška se mě už asi nezbaví.

Mergirus
06.03.2014

Souhlasím s raputinem. Pokoušela jsem se číst Výchovu dívek v Čechách, ale nedalo se, po pár stránkách jsem knihu odložila. Kupodivu se mi líbí některé filmy, natočené podle jeho knih. Báječná léta pod psa pouštím dětem ve škole a sama si čas od času pustím Účastníky zájezdu - o tomhle filmu prohlásil můj profesor literatury, že absolutně neodpovídá knižní předloze, možná proto se mi tak líbí. Ale také nevidím autorovu kvalitu.

rasputin
30.01.2014

Zkoušel jsem číst několik jeho knih a viděl jsem několik filmů podle jeho knih. Jeho knihy mi vždycky přišly takové jalové, kostrbaté a místy i dost stupidní. Filmy, až na výjimky, jsou dost podobné. Ten jeho rukopis málo uvěřitelných a slaboduchých postav se nedá s ničím jiným splést. Snad kromě - "Báječná léta pod psa". Dost dobře nechápu, proč je tenhle autor tak často a tolik přeceňovaný.

Marčullkas
23.01.2014

Jeho knihy řadím mezi oddechové počtení, které mě baví.

bbara155
28.06.2013

Tento spisovatel mě naprosto míjí.

kní
15.06.2013

Současné dění na policejně-politické scéně překvapivě oživuje a zeseriózňuje rozpustilé co-by-kdyby, kterých se Michal Viewegh dopustil ve zde hojně poplivávané knize Mráz přichází z Hradu. Já přímo zírám! A taky zírám, jak mnoho zdekolegů tady nad Vieweghem opovržlivě, povýšeně a rádobyušlechtileintelektuálsky láme hůl, ačkoli nečetli ani jednu jeho knihu. ANI JEDNU! To nám ostatním přináší nula informací o Vieweghovi a jednu nepříliš lichotivou informaci o jeho zdejších nactiutrhačích, že mám pravdu?

kika 13
24.03.2013

Čtu jeho knížky psané s nadsázkou a hůmorem ráda.Přeji mu brzké uzdravení.

Daxie L. Jesus
28.02.2013

Pokud je tohle nejčtenější žijící čech, pak se opravdu obávám o inteligenci nastávajících generací.

zdennyve
30.01.2013

filmy natočené podle jeho knih, jsou lepší než kniha sama!

verakl
19.01.2013

Andělé všedního dne - audiobook. Poslouchala jsem v autě a už jsem se těšila do práce, že si poslechnu další kapitolu :). Rozhovor v TV - bavila jsem se....... a film dle jeho knihy Účastníci zájezdu byl úžasný. Michale držím palce a přeji hodně zdraví a věřím, že se dočkáme dalších knih.

Kefidlo
03.12.2012

hlavne aby bylo love od ovcí...

Diemti
19.11.2012

Poslední kniha je pro mě velký zklamání. Já nevím, proč až tenhle extrém. Ostatní knihy měly jistou úroveň a výborně se četli. To je skvěle zvládnutý řemeslo a to oceňuju. Věřím v návrat dobra a že se autor přestane nechávat strhávat touhou po .. možná po prodeji. Jinak to nemohu chápat.

Renava
07.06.2012

Viewegh začal viac než dobre, v poslednej dobe akoby mu trochu dochádzali baterky.
Napriek tomu mu zostávam verná, pretože nikto zo súčasných českých a slovenských autorov ma svojimi postrehmi zatiaľ nevie rozosmiať viac, ako on...Aj keď to začína vyzerať, že jeho prvotiny zostanú neprekonané, zakaždý sa teším na každú jeho novú knihu!

v-andrea
15.02.2012

Jako člověk na mě opravdu neudělal dobrý dojem a beseda s ním byla možná jedna z nejnudnějších, které jsem zažila, ale jeho knížky mám ráda. Líbí se mi jeho jednoduchý styl psaní bez dlouhých popisů a knihy mi přišli i vtipné. Chápu jeho popularitu, navíc člověk většinou ví, co od jeho knih může očekávat. Na druhou stranu mi není moc sympatický konzumní způsob vydávání knížky každým rokem...