Pro tvoje dobro

Další strhující dílo z pera autorky Tmavých stěn Willardu. Za jednoho letního večera roku 1931 zahlédne Lilly Blackwoodová za oknem svého podkrovního pokoje světla cirkusu. Ví, že nesmí ven, nikdy ostatně nevykročila ani ze svého pokoje. Matka jí tvrdí, že lidé by se jí báli. Přesto Lilly poruší všechna pravidla – a domů se už nikdy nevrátí. O dvacet let později devatenáctiletá Julia Blackowoodová přijíždí převzít správu nad sídlem, které zdědila. V utajeném pokojíku v podkroví najde důkazy, že zde kdosi žil. Snad ta podivná dívka na fotografiích z cirkusové show? Příběh dvou žen, tak odlišných, a přesto spojených neznámým poutem, přinese řadu šokujících odhalení, napětí i dojetí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/373076/pro-tvoje-dobro-85z-373076.jpg 4.636
Originální název:

The Life She Was Given (2017)

Žánr:
Romány, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Přidat komentář
KTera
12. srpna

Krásný, dechberoucí, dojemný příběh. Autorka nezklamala. Kniha byla úžasná.

Danka1975
04. srpna

Takže asi jsem jiná, nekamenujte mě :-) ,prosím, :-), ale tohle mě asi trochu míjelo.. . .:-((((, a . . .to jsem Willardu dala, tuším, skorem plný počet (asi právě proto :-))). .

Možná kdybych to dala před XX lety, koukala bych se na to jinak a možná by mě to pohltilo víc. . . trochu mi námět připomínal "Květy z půdy". . .v té době minulého století jsem to fatk hltala :-). .
. .Vše hovoří za vše, že jsem se k nížkou prala snad tři týdny. . :-(((, asi hold nejsem ta správná cílovka :((( . .(i když sestra a kamarádka stejně staré byly "úplně rozrkočeny . .:))))), doufám, že se mnou budou i nadále kamarádit:-)))

Takže já to vnímám tak, že na dovolenkové čtivo ve věku 16 plus ok (dcera promine :))). . . . .
Původně jsem chtěla dát dvě hvězdy, cirkusy nemám ráda, ale po po filmu The greatest Showmann a jejich písničkách jsem o jednu zvýšila a téma vzala na milost :). .mi to přišlo příbuzné :)

snoopylady
02. srpna

Tak tohle byla naprostá pecka! Dechberoucí příběh, který vás pohltí od první stránky a nepustí do přečtení posledního slova.
Kniha je napsaná tak bravurně, že jsem ji nepřečetla, ale prožila!

Šánka
30. července

Malinko hůř jsem se začítala oproti Tmavými stěnám Willardu, ale tak od třetiny knihy už to jelo naprosto samo.
Příběh, který je vyprávěný (jako mnoho podobných) ve dvou časových rovinách a znovu ta minulost mě velmi bavila, je to ten silný tažný příběh, dojemný, srdcervoucí a já jsem moc chtěla malou Lilly obejmout, chránit, přesně tak, jak to pro její dobro měli dělat vlastní rodiče......
A líbilo se mi zakončení příběhu, většinou ta současnost u těchto příběhů je trošku růžová, tady to bylo tak akorát :-).

makyla
29. července

Strašně příjemné a čtivé. Lilly jsem držela pěsti, aby vše ustála a vydržela. Julii jsem fandila, aby si všechny střípky správně poskládala. A já se těšila na to, jak vše dopadne. A bylo to překvapivé. Za mě plný počet a těším se na další, v pořadí již třetí knihu, od této autorky.

sgjoli
01. července

Po autorčině předchozí knize „Tmavé stěny Willardu“ jsem se na tohle děsně moc těšila a bože, to byla naprostá pecka!!! Příběh je to velmi drsný, silný, místy syrový, ale zároveň velmi čtivě napsaný. Vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout! Já jsem z této knihy naprosto nadšená a doufám, že u nás od autorky ještě něco vyjde!

avaya
26. června

Poměrně originální zápletka a neobvyklé prostředí cirkusu ztrácí na tom, že příběh jen tak klouže po povrchu a nejde nijak významně do hloubky. V kapitolách se vrší klišé na klišé a dlouhé popisy situací připomínají sloh základní školy. Divila jsem se, proč je kniha v sekci “ženské romány”, ale díky lacinému ždímání emocí, které je prakticky v každé kapitole, už je mi to jasné.
Kdyby byla kniha o sto stran kratší, určitě by byla snesitelnější.

Tirisa
21. června

Opět jsem si poplakala, naštěstí mě to tentokrát zastihlo doma a ne cestou z práce v autobusu. Knihu rozhodně doporučuji. Nebylo to jednoduché čtení, obzvlášť tedy pro moje emoce, ale stejně jsem se ke knize ráda vracela.

Kaetana
17. června

Krásný příběh ...Rodinná tajemství a zrady.Lidská krutost a láska.knihu moooc doporučuji stojí za přidání do vaší knihovny..

Danago
15. června

Autorka napsala opět velice originální příběh. Prostředí cirkusu z 30 let minulého století velice zajímavě a dramaticky popsáno. Krásný , dojemný a zároveň hodně smutný rodinný příběh.

adriane9
04. června

E.M.Wiseman má evidentně zálibu ve starých viktoriánských domech - stejně jako já. Po prvotině Tmavých stěn Willardu další neotřelý příběh, který od začátku nesmírně zaujme a baví. Příběh Lilly je silný, tak moc, že jsem měla po dočtení dojem, že stojí naproti mě a promlouvá.. Možná za to mohla ta pozdní hodina, každopádně kniha stojí za přečtení.

Schamila
03. června

Krásný a dramatický příběh, který vede čtenáře, aby si něco představil o něčem, co není hned přesně popsáno, a po chvíli přijde vysvětlení a vše je jinak. Nezvyklé prostředí a nezvyklá rodinná zápletka, dojemný rodinný příběh se střídající se minulostí a současností. Zkrátka o další dílko této autorky budu mít určitě zájem a doporučuji....

JajaCZ
02. června

Toto bola neskutočná kniha. Veľmi ma bavila, veľmi ma bolela na srdci a ten koniec..... Wow! Som rada, že sa táto kniha nedrží štandardného vzorca, podľa ktorého sa píšu v dnešnej dobe knihy. Určite si prečítam i ďalšie dielo od autorky. I keď sa nájdu nejaké vytky/postrehy, ktoré mi tam troška vadili alebo neboli zodpovedané, hodnotím celkový dojem a pocit z nej.


Autor a jeho další knihy

Ellen Marie Wiseman

Ellen Marie Wiseman
americká

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených46x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených10x
v Knihotéce41x
v Chystám se číst119x
v Chci si koupit38x