Zuzunda Zuzunda komentáře u knih

Tohleto je pro děti od 12ti let?? Jako já ve svých 30ti letech jsem se u většiny příběhů bála a s manželem jsme se shodli, že některé jsou fakt drsné.

Plný počet hvězd a obdiv ke všem mladým čtenářům, kteří to zvládli přečíst a nepo** se strachy :D

26.04.2024 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Je vtipné, když se mám v knížce objeví klišé a hlavní hrdina sám přemýšlí o tom, jaké je to klišé :D :D Jinak autorka ani tentokrát nezklamala. Příběh sice plynul trochu pomaleji, ale třeba k tomu přispěl právě klid Japonska :) Prostě příjmné odpočinkové čtení.

25.04.2024 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Bylo to jako na horské dráze. Začátek mě nadchnul, uprostřed to šlo pomaleji a závěr jsem zhltla, že i dýchat jsem zapomínala.

Je to moje první knížky od autorky a zaujala mě. Vzhledem k tomu, že v komentářích je několikrát zmiňováno, že Do tmy je lepší, tak už se na ni fakt těším!

16.04.2024 4 z 5

Zefkovo probuzení aneb Splíny (v) budoucnosti Zefkovo probuzení aneb Splíny (v) budoucnosti Marek Müller

Po dočtení mám rozporuplné pocity. Od knížky jsem neměla velká očekávání, díky tomu mě začátek překvapil - fakt mě to chytlo, bylo to vtipné, Zefka jsem si oblíbila a těšila se jak to všechno bude dál.

Bohužel pak přišla druhá polovina knížky, kde jsem se začínala nudit a konec jsem dočítala víceméně na sílu.

U mě to rozhodně způsobil zvýšený výskyt popisných částí a politika - ta asi především. Ale věřím, že přesně to můžou být důvody, proč to někoho jiného bavit bude.

08.04.2024 3 z 5

Hanebná zrada Hanebná zrada Lynn Messina

Předchozí díly jsem nečetla a ani to nevadilo. Než došlo na první ples a seznámení s hraběnkou, tak jsem i zvažovala knížku odložit nedočtenou. Ale pak se to rozjelo a byla to taková pohodová, odpočinková jednohubka.

14.03.2024 3 z 5

Ozveny medzi kameňmi Ozveny medzi kameňmi Jaime Jo Wright

V knížce je schované náročné téma: zpracování smutku. A díky tomu pro mě bylo čtení místy náročné. Od půlky se děj slušně rozjel a konec byl pro mě velmi překvapivý, takový zvrat jsem opravdu nečekala. Ale co se čtivosti týká, tak u mě vede Zúčtovanie :) Možná i proto, že jsem prostě slabá povaha a mám ráda šťastné konce :)

06.03.2024 4 z 5

Zúčtovanie pri Gossamerskom rybníku Zúčtovanie pri Gossamerskom rybníku Jaime Jo Wright

To bylo krásné! Mám ráda když se v knížce střídají dějové linky z minulosti a současnosti. A tady si vše hezky sedlo, krásně to ladilo a hlavní postavy jsem si zamilovala a fandila jim. Čtení mě bavilo, těšila jsem se až se ke knížce budu moct vrátit a pokračovat v příběhu. Takže určitě budu chtít přečíst i další knížky od autorky.

25.02.2024 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tak tohle byla pecka! Vše tu krásně ladilo a fungovalo - magie, knihovny, romantika. Ikdyž už jsem mimo cílovou skupinu, čtení jsem si neskutečně užila!

19.02.2024 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Velmi silná knížka, nějakou dobu ve mě bude rezonovat a určitě ji doporučuji.

15.02.2024 5 z 5

Ženy ze statku Falkensee Ženy ze statku Falkensee Luisa von Kamecke

Tak to bylo skvělé! Díky pár špatným recenzím jsem měla trochu obavy pustit se do čtení, ale vůbec nebylo čeho se obávat. Knížku jsem zhltla za pár večerů a co nejdřív potřebuji další díl! Velké doporučení všem

11.02.2024 5 z 5

Poslední restaurace v Paříži Poslední restaurace v Paříži Lily Graham

Půjdu trošku proti proudu. Knížka je krásná a dobře se čte, ale ten konec mohl být trošku jiný. Až na pár detailů je to tam popsáno znova to co už dříve.

09.02.2024 3 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Start byl super, ale pak to bylo takové neupřímné... Nevím jak jinak to vyjádřit. Být to delší, tak možná odložím nedočtené.

31.01.2024 2 z 5

Vždycky Jane Vždycky Jane Jenn Bennett

Moje třetí knížka od autorky a bohužel nejslabší. Buď tomu něco chybělo a nebo by to chtělo zkrátit.

23.01.2024

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Úžasné čtení. Autorka mě tak zaujala, že o některých historických událostech a místech zmíněných v knize jsem si dohledávala více informací. A to se mi fakt stává málokdy. Rozhodně knížku doporučuji i další knihy od autorky.

10.01.2024 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Bylo to krásné. Ale jsem moc ráda, že jsem si nečetla anotaci. Je tam toho moc prozrazeno, takhle jsem si čtení mnohem víc užila :)

29.11.2023 5 z 5

Záhada panství Bainbridge Záhada panství Bainbridge Laura Purcell

Tak to bylo dost dobré! Když už jsem si myslela, že vím jak to skončí, tak přišla poslední stránka a zůstali mi jen vytřeštěné oči...

12.10.2023 5 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

Odloženo. Nedařilo se mi začíst, ikdyž to nebylo úplně zlé, ale... Ale radši teď půjdu číst něco jiného, třeba se k tomu někdy v budoucnu ještě vrátím.

02.09.2023

Polednice Polednice Jiří Březina

Taková nenáročná jednohubka. Nic z čeho by se dostavil wow efekt, ale čtení bylo příjemné.

31.08.2023 3 z 5

Řezenské ortely Řezenské ortely František Neužil

Odloženo cca po 30ti stránkách. Moc mi nesedl jazyk a ztrácela jsem se v ději.

30.08.2023

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tak tenká knížka a tak silná ... Závěr jsem četla se slzami v očích.

30.08.2023 5 z 5