Děti nade vše

V thrillerově laděném románu Delphine de Vigan Děti nade vše nahlédneme do dvou odlišných světů. V prvním kralují hvězdy internetu a mezi nimi hrdinka příběhu Mélanie, kterou vidina slávy a zisku pomalu vzdaluje od jejích nejbližších a reality vůbec. Ve druhém žije její protiklad Clara, dříč kriminalistického týmu, která je znepokojená zneužíváním dětí v digitálním prostoru. Sledujeme poutavý příběh, v němž hrají roli moderní fenomény doby, sociální sítě, virtuální realita, otisky každého z nás, a s jeho postavami s neklidem zjišťujeme, že se za ně platí vysoká cena. Autorka překvapivě zavede čtenáře i do nedaleké budoucnosti po roce 2030. Jaká asi bude?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471533/big_deti-nade-vse-qmQ-471533.jpg 4.6125
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Odeon

Les enfants sont rois, 2021

Kniha Děti nade vše

hs777
včera

Výborná kniha od Delphine de Vigan jako vždy. Děti sice nade vše, ale kdo se jich na jejich názor nebo souhlas ptal? Znám několik stejných exotů jako je Melánie, kteří bez každodenní a podrobné zpovědi na sociálních sítích jakoby nežili. Jsem zvědavá, co jim na tento monitoring jejich života online za pár let řeknou jejich děti.

lenka2557
včera

Velice silné čtení na prudce aktuální téma. Jsem ráda, že se tomuto tématu někdo věnuje, zdá se mi totiž, že matky své děti na internet vystavují poněkud bezmyšlenkovitě a nikterak nehloubají nad důsledky svých činů. Autorka píše poutavě, knihu jsem měla přečtenou za tři hodiny a nemohla jsem se zbavit vtíravé myšlenky, že tohle je ta nejodpornější a zároveň nejvíce tolerovaná šikana dětí, která kdy vznikla. Jak v knize zaznělo - Velkému Bratrovi jsme otevřeli dveře dokořán.

MedvidekS

Čekala jsem maličko víc… nicméně aktuální téma, k zamyšlení.

zandu

Tak to bylo hustý!
Kniha mě vtáhla natolik, že jsem ji přečetla během dnešního dne, dá se říct na jeden zátah. Vše ostatní šlo dnes stranou.

magnolia

Delphine opravdu umí psát a její další skvěle zpracované téma se mnou doslova zamávalo... Navíc je tu sympatická postava Clary - moc doporučuji k přečtení a k zamyšlení.
(Během čtení se mi vybavily dva moje oblíbené filmy: Malá Miss Sunshine a potom Truman show, o které se na konci této knihy také píše. Ale to jsou starší filmy, které hlavně pobaví. O tom, co se děje nyní na sociálních sítích mám sama jen minimální přehled, ale tuším, že knížka není daleko od skutečnosti, a to je smutné a mírně řečeno, trestuhodné.)

dalia1769

Velmi aktuální námět, nesmírně přesvědčivě zpracovaný. Postava Marion je opravdu znepokojivá, hlavně tím, že si vůbec nepřipouští, že by dělala něco špatně, naopak se považuje za perfektní matku a nevinnou oběť. Bylo by to vlastně poměrně odpudivé téma, ale autorka ho dokáže podat způsobem, že se člověk nemůže odtrhnout. Závěrečný pohled do budoucnosti vše působivě uzavírá, přitom je vlastně poměrně realistický.

Ywonek

Tak to byla pecka. Boze tak neskutecne realne.

Sabča92

Od Delphine jsem doposud přečetla čtyři její knihy ze sedmi česky vydaných. Jedná se o další autorku, po které automaticky sahám. Delphine bezesporu knihou naráží na současný až módní trend, troufám si říct, moderních tzv. insta matek, které sdílí své děti téměř 24/7 na sociálních sítích. O síle sdílení dětí Delphine vystavěla perfektní příběh se všemi jeho následky. Kniha začíná v současnosti ale postupně se děj přesouvá do blízké budoucnosti, kde sledujeme první následky těchto sdílení. Líbí se mi, že se autorka nebojí pouštět do aktuálních sociálních témat. Ať už se jedná o bezdomovectví, stáří, bipolární porucha nebo nyní problematiku sociálních sítí.
Děti nade vše je skvělá kniha, do které jsem se začetla a měla problém ji odložit. Velmi chválím námět knihy, který je zpracován perfektně a poukazuje na současné dění. To, na co tato kniha poukazuje je velmi děsivé, ale bohužel reálné.