Děti nade vše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V thrillerově laděném románu Delphine de Vigan Děti nade vše nahlédneme do dvou odlišných světů. V prvním kralují hvězdy internetu a mezi nimi hrdinka příběhu Mélanie, kterou vidina slávy a zisku pomalu vzdaluje od jejích nejbližších a reality vůbec. Ve druhém žije její protiklad Clara, dříč kriminalistického týmu, která je znepokojená zneužíváním dětí v digitálním prostoru. Sledujeme poutavý příběh, v němž hrají roli moderní fenomény doby, sociální sítě, virtuální realita, otisky každého z nás, a s jeho postavami s neklidem zjišťujeme, že se za ně platí vysoká cena. Autorka překvapivě zavede čtenáře i do nedaleké budoucnosti po roce 2030. Jaká asi bude?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471533/big_deti-nade-vse-qmQ-471533.jpg 4.5556
Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Les enfants sont rois, 2021


více info...
Nahrávám...

Komentáře (150)

Kniha Děti nade vše

bilamyska
28. května

(+ SPOILER) Musím říct, že jsem hodně zklamaná. Autorčin styl mám ráda. Četla jsem Pouta, která mě absolutně dostala a Vděk, který sice pokazila žlutýma pilulkama, ale taky mě dostal. Tady to téma vyšumělo do prázda. Rodiče jsou zodpovědní za děti. Mají je ochraňovat a mnohdy se to neděje. Tady sice taky poškodí své děti, ale je jim zajištěna jistá budoucnost. Co rodiče sportovních hvězd? Filmových? Ale případně i tečh co se jen musí tvrdě učit a musí jít například na medicínu. Takže téma sice dobré, ale neohromilo. Mnohem zajímavější než děti byly dospělé ženy. A to je právě to největší zklámání. Autorčiny knihy vždy dávaly naději. Tentokrát jsou postavy ponachány zcela napospas. Žádná osobnostní katarze, žádná pomoc ani jedné z nich. Matka zcela jasně psychicky nemocná je opuštěná a policistka se nesmí přibližovat k oknům Moc smutné.

Jahoda
26. května

Naprosto skvěle zpracované téma, které se mi zdá dost aktuální. Kniha ve mně zanechala mrazivý dojem a spoustu podnětů k přemýšlení.
Prvních pár kapitol mi trvalo se zorientovat. Ale potom jsem byla vtáhnutá do děje, který je svižný ale přesto skvěle propracovaný.
Moje první kniha od této autorky, ale určitě se podívám na další.


Bakana
20. května

(+ SPOILER) Četlo se to moc dobře, knížka vtáhne a nepustí.
Občas okrajově zaznamenám, že existuje něco jako youtuber, ale myslela jsem, že se něčím zabývají, třeba natáčejí, jak hrají videohry nebo kreslí. Ale toto? Jako že natáčím svůj všední den? Koho to zajímá? A ještě do toho vtahovat děcka, která vlastně nemají možnost to odmítnout? Lidi dokáží být neskuteční kreténi.

Mona-Lisa
18. května

Ze začátku se tváři jako psychologická sonda, pak si zaskočíš do detektivky a skončíš v dystopické budoucnosti. Nedovolí ti přemýšlet nad ničím jiným.
Opravdu knížka, která otevírá oči a pojmenovává věcí, o kterých člověk v skrytu duše věděl, ale možná je ani vidět nechtěl.
Je mi z ní blbě, ale zároveň je to určitě knížka, která bude v mojí letošní top 5. Takže u mě klasika.
Smutno je mi z lidi, kteří práznotu naplňují počtem lajků a sledujícíma a nemají zatěžko toho dosáhnout vlastními dětmi.
Nejvíc smutno je mi ale z toho, že nechuť vlastního dítěte u natáčení tyto lidi nezastaví a pokračujou v tom dál. 
A jsem dostatečný realista abych věděla, že to nebylo jen v téhle knížce, ale je to praktika u mnoha celosvětových profilů. 
Jo a přečtěte si ji proboha, hned, opravdu.

Rowana
12. května

Docela síla. První polovina vyšetřování únosu, na jehož pozadí se vykreslují znepokojivá úskalí internetu a sociálních sítí. Zvláště pokud rodiče u svých dětí neznají či odmítají vidět míru. Druhá polovina se zabývá následky - je jiná, ale neméně působivá. A ten konec?! Doporučuji.

Crimble
08. května

Zajímavé téma, nápadité střídání hlavních hrdinek, rychlé tempo vyprávění, absence hluchých míst. De Vigan se s tím nemaže a mně se to líbí, a proto jako obvykle dávám pět hvězd.

Elézka
22. dubna

Skvělá kniha na šokující téma a napsaná ve strhujícím tempu. Je děsivé, jak jsou lidé schopni zneužít to nejcennějši v životě - své děti - pro vlastní slávu, zviditelněni a bohatství..?

uzivatel6780
18. dubna

Strhující sonda nebezpečného fenoménu současnosti!

1 ...