Ke dnu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V době prvních mrazů na konci listopadu je v močálech na kraji města nalezeno mrtvé tělo manželky lékaře Marka Diviše. Mezi obyvateli se začíná roztáčet kolotoč úvah, spekulací a pomluv. Osudy postav se kříží a praskají jako dráty elektrického vedení stožárů v polích za městem. Román Ke dnu volně navazuje na úspěšnou prvotinu Do tmy, za niž autorka obdržela roku 2016 Magnesii Literu za prózu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330755/big_ke-dnu-fwR-330755.png 4.1819
Série:

Do tmy 2.


Žánr:
Romány, Literatura česká

Vydáno: , Odeon
více info...
Nahrávám...

Komentáře (249)

Kniha Ke dnu

Linda007
18. února

Podivné, ale opět skvělé. Všichni byli hodně zvláštní, nejnormálnější byla snad Milada. Ta Anička, nechtěla bych mít takové dítě..

Len2očka
11. února

Na můj seznam TOP knížek se tahle neumístila,ale čtení mě bavilo,jsem ráda za dobré české autory.


Janadvorackova
18. ledna

Trochu problematické pokračování prvního dílu.
Sice s několika známými hrdiny a poměrně srozumitelným příběhem, ale jako by to do rámce prvního dílu nezapadalo.
A hlavně... v té vesnici je naprosto každý cvok :).

R47
16. ledna

Autorčino Do tmy mě uhranulo a nenechávalo v klidu. Její Před povodní mnou proplulo téměř bez povšimnutí. Teď se mi do ruky konečně dostal druhý díl volné trilogie a brzy odkládám úplně. Nedočteno. Další věci už si nedám.

Pine
09.12.2022

Tak jako jsem v Do tmy cítila nesnesitelné horko, v Ke dnu jsem se motala v cárech mlhy. Letošní listopadové počasí neskutečně podporovalo text autorky. Absolutně nechápu, jak se Bolavé daří přenést ten hnus z venku a marast prožitých dní na papír!?! Z té češtiny si sedám na zadek. Nevšední pojetí všedních životů obyčejných lidí. Na téměř 300 stranách se koncentruje bolest, tíseň, nejistota, osamělost, všudypřítomný chlad... ano, takový je život.
Dvě drobné výtky: postav bylo hodně (vůbec nevadilo, ze žádná není hlavní), tím spíš jsem nepochopila zálibu pojmenovat skoro všechny na M. A také jsem čekala nějaké propojení s první knihou.
...no, to syrové kuřecí maso budu cítit ještě  dlouho.
Jo a ten hřeben na obálce - boží!

Jessy
25.11.2022

Čekala jsem něco úplně jiného a měla jsem tedy problém se do knihy začíst. Trochu mi vadilo, že zde není jedna hlavní postava, která by táhla děj, ale spíše se jedná o mozaiku příběhů různých osob s rozdílnými problémy. Také na styl vyprávění si člověk musí zvykat, protože je velice popisný, spousta věcí zůstává v textu skryta a člověk musí zapojit svoji hlavu, aby si některá fakta domyslel, což určitě není na škodu, dodává to knize tajemnost a surovost a od čtenáře to očekává zapojení se.

ZuzanaK.
21.11.2022

Moje první setkání s A. Bolavou a určitě ne poslední.
Skvělé, poutavé, uvěřitelné, lidské, reálné, smutné i humorné, jako život sám. To vše i díky povedené dramatizaci na ČRo.

Maky78
20.11.2022

Pomalé depresivní čtení které se hodí na listopadové lezavo.
Skvělé popsaná příroda i povahy postav, dokreslovalo to atmosféru.
Nakonec je naděje, že se mlha rozplyne…
Audio

1 ...