Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1510 351

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

The Little Teashop in Tokyo , 2020


více info...

Přidat komentář

Denča__02
03.04.2024 4 z 5

Čajovna v Tokiu je skvělá oddechová kniha, která má, co nabídnout svým obsahem.
Líbilo se mi, že autorka tam zakomponovala japonskou kulturu a prostředí. Popisovala to velmi realisticky, takže jsem si to mohla snadno představit.
Četlo se to rychle a jde vidět, že autorka umí psát. Ale na začátku knihy mě trochu štvala Fí, svými myšlenkami ohledně Gaba a Gabovi jsem měla chuť dát pár facek v průběhu čtení, aby se vzpamatoval.
4/5

dam.si.knihu
24.03.2024 5 z 5

Tenhle příběh je přesně ten, který jsem od Julie Caplin potřebovala. Je to už třetí kniha, kterou jsem poslouchala v audioverzi a budu se jen opakovat, ale Veronika Lazorčáková je prostě fenomenální. Já bych ji mohla poslouchat od rána do večera, protože má tak nádherný hlas a dokáže hlavním hrdinům vštípit ještě větší jiskru.

Popravdě je tohle jeden z nejlepších dílů od Julie Caplin. Příběh má od začátku vynikající dynamiku a já jsem to měla poslechnuté téměř na jeden zátah. Jak už to tak bývá, tak klasicky nutně potřebuju do Tokia!

Autorka píše s neuvěřitelnou autenticitou a vy máte pocit, že jste na onom místě a prožíváte to jako samotný hrdina.
Je to příběh plný lásky a sebepoznání. Najdete v něm několik úžasných myšlenek, na kterými budete přemýšlet.


Njangu
22.03.2024 5 z 5

Tohle byl dle mého nejlepší díl. Možná, že to bude tím, že všeobecně mám ráda Asii a vše s tím spojené.
Bylo to strašně milé, klidné a užila jsem si to.
Strašně mně bylo líto, že příběh skončil. Pokračovala bych dál, ale nebylo nic.
Možná za to mohlo moje rozpoložení, potřebovala jsem nutně nějakou oddechovku a tohle bylo milé pohlazení a přesně to co jsem zrovna potřebovala. Obvykle totiž čekám od knížky akci, zvraty a divočejší děj, teď jsem potřebovala zklidnit smysly.
Nicméně i tak tuto knížku řadím jako nejlepší ze série.

ElikaS
18.03.2024 4 z 5

U knížek Julie Caplin můžu v podstatě napsat jednu recenzi a tu kopírovat ke všem knížkám
Opět jsem si čtení užila. Jedná se o příjemnou oddechovku, ve které se neděje nic zásadního. Děj příjemně plyne a vykouzlí vám úsměv na tváři.

blebuska
09.03.2024 5 z 5

Přestože od začátku víte, kam se bude kniha ubírat a jak skončí, popisy Japonska a jeho kultury jsou úžasné. Příjemná oddechovka

Silvisek
01.03.2024 4 z 5

Docela dobra kniha o kulture atd. Mozna jsem cekala od toho vice. Jde tam hlavne o Japonsku

kopeceli
24.02.2024 5 z 5

Mám za sebou již dvě knihy od autorky. Dodržuje stejnou jednoduchou osnovu, takže čtenářka ví, co ji čeká. Proto není vhodné číst její knihy brzy po sobě.
Cílem knih je pohodová atmosféra, jemná romantika, poznávání odlišných kultur v různých zemích. Líbí se mi, že není násilně korektní. Líbí se mi, že je svá. Mnoha unaveným ženám pomáhá uvolnit se a potěšit, když břímě dnů je příliš těžké.
Kdybych hodnotila jen literaturu, bylo by hvězdiček mnohem méně. Ale rozhodla jsem se hodnotit i lidsky a v tom případě dávám plný počet.

leny.wood
18.02.2024 4 z 5

Jako u všech knížek série je jasné, o co jde a kdo ke komu patří. Pro mě je důležitá čtivost, příjemná a neuměle použitá slovní spojení a v tomto případě poznání japonské kultury a taky něco z práce fotografa, jak jen to je u romantických knížek možné.

Evina.Cetba
15.02.2024 2 z 5

Nic se tam dohromady neděje, Fiona se spřátelí s japonskou rodinou a oni si jí oblíbí, opečovávají ji, berou na známá japonská místa oblíbená turisty, taková pohádka. Seznámí se také s evropským fotografem, který jí má být mentorem. Četlo se mi to obtížně, nemá to spád a myslela jsem, že se dozvím víc zajímavých věcí o Tokiu. Je to druhá kniha ze série, ke které jsem se dostala a pro představu mi to už stačilo.

Mabie
11.02.2024 4 z 5

Tentokrát je v hlavní roli exotické Japonsko, jeho kuchyně, filozofie a jako vždy v knihách od Julie Caplin i romantická linka s happyendem. Romantické knihy příliš často nečtu, ale konkrétně knihy JC mám ráda kvůli neuvěřitelně dobře popsanému prostředí, místním zvyklostem, tradicím a jídlu.
Hlavní hrdinka Fiona je "šibui", což podle Japonců znamená bezelstnost, přirozenost a obyčejnost. Právě tato obyčejná dívka má možnost si během 14 dnů pobytu vychutnat nejen krevety v křupavém těstíčku tempura, suši, kuřecí špízy yakitori, majonézu yuzu nebo nudle ramen, ale poznává svět plný tradic. Lidé si tu cení přírody, klidu i letitých nedokonalých věcí a chápou, že stáří znamená moudrost a zkušenost. Prostředí, kde filozofie "wabi sabi" učí, že nic není navždy a všechno bychom si měli užívat tady a teď. Svět, kde zlaté lepidlo "kincugi" praskliny nemaskuje, naopak se prasklina opravované věci zvýrazní a pozlatí, protože staré věci jsou díky svým nedokonalostem jedinečné odrazy reality.
"Třešňové květy se oslavují nejen pro krásu, ale také pro pomíjivost. Zítra můžou být pryč. Krása spočívá v okamžiku, kdy se na ně díváš."
Bylo to milé, exotické, pohodové, takže doporučuji.

hlavajda93
06.02.2024 4 z 5

Pěkná kniha s popisem Japonska, ale čekala jsem od ní trochu víc.

Pouli
05.02.2024 2 z 5

Líbilo se mi Japonsko a hostitelská trojice žen, ráda bych zkusila Ramen. Nalilo se do mě nadšení do focení. Ale hlavní hrdinka a její vyvolený mě rozčilovali.

Fčelička
30.01.2024 2 z 5

Velmi přesný popis Japonska z pohledu Evropana. Zvyky, gastronomie i příroda krásně výstižné. Mohu posoudit, neb jsem tam byla....
Pokud jde o milostnou zápletku, tak ta opravdu není uvěřitelná!!! Ale jako oddechovka se kniha dá přečíst.

Didi15
29.01.2024 5 z 5

Mně se to moc líbilo , jak téma fotografování , tak Japonsko , které na mě úplně dýchlo.

pip11
19.01.2024 3 z 5

Příběh, ve kterém se dozvíte něco málo o Japonsku, které já moc nemusím. Bylo to hezké hlavně díky fotografování. Konec se mi líbil, ale celkově to bylo spíše průměrné čtení.

4xbabča
18.01.2024 4 z 5

Další romantický příběh, tentokrát s fotografkou Fionou, se odehrává v Tokiu s bližším poznáním krás vzdáleného Japonska a také jeho kultury. Během čtení přímo láká se zastavit a v klidu si vychutnat šálek čaje.

Niki.N
16.01.2024 2 z 5

Oproti předchozím dílům mě tento díl moc neoslovil. Hodně protahované,chybí pořádná zápletka.

Barulinkas
11.01.2024 3 z 5

První kniha od této spisovatelky co jsem četla. Příběh se mi moc líbil. Japonsko autorka krásně popsala, ale i přesto mě návštěva této země stále neláká.

Na konci málem ukápla slzička. Dávám velké plus za ukončení příběhu :-)

Ellkao
06.01.2024 5 z 5

Musím říct, že knihy Julie Caplin jsou nahoru, dolu. Jedna super (Kodaň, Chorvatsko) druhá slabší (Brooklyn, Paříž, Island). Ale Tokio mi učarovalo, japonská rodina byla boží a Fiona mi přišla jako velmi zajímavá hlavní postava, rozhodně s ní nebyla nuda.

A ještě bych chtěla vyzdvihnout překlad knih Julie Caplin. Jako čtenářka i originálu, musím říct že tyto knihy jsou opravdu kvalitně přeloženy.

Laira
31.12.2023 2 z 5

Tak táto zatiaľ bola za mňa najnudnejšia. Rozbehlo sa to asi až na 120 strane. Nútila som sa do čítania. Zachránil to len ten koniec, ktorý bol celkom pekne spracovaný a takmer som slzičku vyronila.