Koupit knihy

Julie Caplin

Jules Wake pseudonym

anglická, 1970


Nahrávám...

Nová kniha

Útěk na venkov

Útěk na venkov - Julie Caplin

Ilustrátorka Ellla odjede z milovaného Londýna na venkov hlídat dům své kmotry Magdy poté, co jí přítel oznámil, že si potřebuje dát pauzu. Chce si tam utřídit myšlenky a... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Rozhovor pro Databázi knih

Julie Caplin: Miluji cestování a užívám si různé kultury

Julie Caplin: Miluji cestování a užívám si různé kultury
V exkluzivním rozhovoru pro Databázi knih odpovídá anglická autorka Julie Caplin, která chtěla být spisovat... celý text

Populární knihy

/ všech 17 knih

Komentáře (10)

Leonis
25. března

Už když jsem četla první knihu od této autorky, věděla jsem, že ji budu milovat. I když víte od začátku, jak to dopadne, není důležitý konec, ale cesta, jakou se k němu hrdinové dostanou, a to je přesně to, co na jejích knihách zbožňuju. Příběhy jsou vždy vyprávěné tak lehce, čtivě. Prostředí je úžasně vykreslené, že máte chuť sbalit kufry a vyrazit. Sama jsem si mnohokrát hledala lety a ubytování, že bych na ty místa zajela . Jsem nadšená jak si autorka ať už ze zkušeností nebo čistě z vlastní zvědavosti nastuduje místa, jídla, národní zvyky, kulturu a dokáže vám tak daný stát přiblížit co nejvíce. Při čtení zapomínáte na všechny starosti a prožívate příběh spolu s hrdiny, obzvlášť když si ty místa hledáte a máte tak lepší představu, co přesně vidí a jak to prožívají.
Pokud rádi cestujete a nechcete číst vyloženě cestopis, máte-li rádi konkrétní zemi, chcete uniknout od každodenních starostí nebo si čistě jen odpočinout u příjemné knížky, která vás zahřeje u srdce, její knihy jsou přesně pro vás, a proto neváhejte a dejte na mé doporučení.

PeťulaV.
02.10.2022

Knížky Julie Caplin jsem si naprosto zamilovala. Všechno jsou to krásné romantické oddechovky, které zahřejí u srdíčka a u kterých si člověk vždycky opravdu odpočine. Autorka má ale navíc až neuvěřitelně skvělý smysl pro detail a i proto mám ty její knížky tolik ráda. Dozvíte se spoustu informací o každém z těch míst, o kultuře, tradicích, zvycích, místní kuchyni... ta atmosféra je úžasná. Přečetla jsem už Kavárnu v Kodani, Pláž v Chorvatsku, teď čtu Hotýlek na Islandu a pokaždé mám chuť si sbalit kufr, odjet tam a zažít tu nádheru na vlastní kůži. Prostě srdcovka.

Amneris
30.09.2022

Spisovatelka Julie Caplin mě překvapila nápadem, že se každá její kniha odehrává v jednom státě nebo hlavním městě. A hlavně skvěle dokáže popsat daná místa a prostředí. A co jí jde nejlépe - při čtení jejích knih má člověk chuť si sbalit kufr a vyrazit do dané země a ochutnat ty spousty dobrot, o kterých píše. Tento žánr by se dal nazvat jako romantické cestování nebo cestovatelské romance :-)

SammSamm
21.04.2022

Zatím jsem přečetla Kavárnu v Kodani, Pláž v Chorvatsku a dnes jsem dočetla Cukrárnu v Paříži. Musím říct, že každá její kniha je úžasná. Sice od začátku je prokouknutelné, že ti dva spolu nakonec budou,ale i přesto je pro mne zážitek tyto knihy číst. Nedají se odložit, mají v sobě empatii,romantiku, dobrodružství,spoustu typů na cestování a také spousty kulinářského umění, které bych chtěla umět nebo jen ochutnat. Čtenář se vždy sžije s postavami a má pocit,jako by je znal nebo jako by tam s nimi byl. Je úžasné,jak má autorka knihy naprosto reálně propracované a čtenářka jako já jí to uvěří.... Těším se na další knihy

orangerose
27.02.2022

Od této spisovatelky jsem přečetla kavárnu v Kodani a pekárnu v Brooklynu, jsou úžasné knížky, tedka čtu cukrárna v Paříži :)

_Knihomolka_
27.08.2021

"Číst knihy Julie Caplinové je jako ponořit se do dekadentní horké čokolády se svůdným kopcem šlehačky."

Ano, tento citát perfektně vystihuje knihy od Julie Caplinové. V každé je totiž nádech čehosi lahodného, díky čemuž se do jejich příběhů dokážete vžít, soucítit s hlavní hrdinkou a vždy se k nim s radostí vracet.

A také proto jsem si její knížky, pěkně jednu po druhé, tak zamilovala. Do každé totiž dává své zkušenosti a poznatky z cest, svou lásku k jídlu, dobrému ginu, a také romantické zkušenosti ze svého vztahu :)...

1