Chata ve Švýcarsku přehled

Chata ve Švýcarsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474966/bmid_chata-ve-svycarsku-zsb-474966.jpg 4 1675 1675

Zabalte si kufry a vypravte se k zasněženým vrcholkům švýcarských Alp. Je načase si užít výhled do krásné krajiny a vychutnat si přitom sametovou horkou čokoládu, výborné sýry a úžasnou romantiku. Mina věří, že šálek horké čokolády dokáže vyřešit všechny trable. A právě to teď potřebuje. Má za sebou totiž pořádný trapas – její poslední milostná eskapáda se stala okamžitým hitem internetu. Se sbalenými kufry a jasným cílem dát si do pořádku život se Mina rozhodne utopit svůj žal v té nejlepší horké čokoládě na světě. A Mina moc dobře ví, kde ji najít – v útulné chatě své kmotry, která se nachází ve Švýcarsku. Plán je jednoduchý: litry čokolády, žádní muži. Tedy jen do chvíle, než ho zkomplikuje neznámý krasavec, který Mině zkříží cestu ve vlaku do Alp…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Swiss Ski Chalet , 2021

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Chata ve Švýcarsku. Přihlašte se a napište ho.

barbora8923
dnes 3 z 5

Moje druhá kniha této autorky. V porovnání s Čajovnou v Tokiu hodnotím lépe. Příběh sice bohužel opakuje stejné schéma - hlavní hrdinka se usilovně snaží nemít zájem o neodolatelného krasavce - ale děj je přece jen o něco méně předívdatelný. Podrobné popisy hormonálních procesů hlavní hrdinky v kontaktu s jejím idolem mi připadají stále stejně trapné, ale postavy mají o něco propracovanější charaktery, než je tomu v Čajovně.
Líbilo se mi, že kniha se hodně věnuje gastronomii, a podle doslovu soudím, že ve Švýcarsku autorka skutečně byla, narozdíl od Japonska, o kterém psala jen na základě studia cestopisných zdrojů.
Celkově je tedy kniha čtivější a nechybí ani trocha napětí. Přesto zůstane tento titul mým posledním od Julie Caplin. Laciná romantika založená na tom, že oba z dvojice (a hlavně on) jsou krásní jak z lifestylového časopisu, pracují v exkluzivních povoláních a vedou netradiční způsob života se dost rychle přejí.
Ke kvalitě překladu mám bohužel tentokrát jednu výhradu. Mrzí mě, že překladatelka se v jinak opět velmi dobrém překladu nevyvarovala jednoho z rozšířených současných jazykových nešvarů, kterým je používání výrazu "potkat se" ve smyslu sejít se na předem domluvené schůzce, namísto použití správných slov "sejít se" nebo "setkat se". Čeština bohužel dostává poslední dobou na frak. Proto je pro mě vždy radost, když u přeloženého titulu najdu opravdu bezchybný jazyk. V tomto případě jde jen o tuto jednu vadu na kráse.
Chatě ve Švýcarsku dávám tři hvězdy za poměrně propracované charaktery a napínavou část příběhu.

Hana62
26.05.2024 3 z 5

Opět pohoda, oddych. Miluji čokoládu a sýry. Musela jsem přikusovat...

terinkha
15.05.2024 4 z 5

15/2024
Hezký to bylo! Milý, nenásilný, takový roztomile zamilovaný, přišlo mi, že mezi Minou a Lukem to fakt jiskřilo, dobře se to četlo, protože prostě Švýcarsko, takže co víc chtít?
Já jsem spokojená, účel to splnilo, hlavu jsem si vymazala.
Hezký 4 hvězdy, 80 %.

všechny komentáře

Související novinky (9)

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

Ticho ve tmě, Pak ses objevila ty a další knižní novinky (5. týden)

29.01.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Chata ve Švýcarsku v seznamech

v Přečtených2 393x