Cukrárna v Paříži přehled

Cukrárna v Paříži
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/bmid_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4 1922 1922

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cukrárna v Paříži. Přihlašte se a napište ho.

Drnkla
včera 2 z 5

Kniha mě nalákala svým prostředím a francouzskou cukrařinou, ale příběh a obsah mě dost zklamal. Milé to bylo, ale chybělo napětí a spád, knihu jsem četla poměrně dlouho. Bohužel si další knihy ze série nemám chuť přečíst.

Viky007
včera 4 z 5

Takové milé letní čtení. Nehledejte v tom žádný propracovaný příběh. Prostě trochu cestování, hodně pečení a nějaká ta láska :-)

pige
19.06.2024 2 z 5

Hodně nepovedený díl.
Hned na začátku se vydá hlavní hrdinka do Paříže, aby pomohla s cukrářským kurzem. Jaké překvapení...

Postava Sebastiana se hodně nepovedla. Marcelova byla propracovanější, i když to nebyla postava hlavní.

Celkově mám z příběhu dojem, že se autorka nemohla rozhodnout, zda se věnovat rodinnému zázemí, kamarádství, lásce, hledání vlastního potenciálu, zákuskům či pařížským pamětihodnostem.
Od každého trochu, ale to je žalostně málo.

všechny komentáře

Související novinky (4)

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Ptejte se autorky Kavárny v Kodani...

21.11.2021

Knižní novinky (45. týden)

07.11.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (1)

Přijměte odpovědnost za Váš život. Vězte, že jste to Vy, kdo Vás dostane tam, kam chcete, nikdo jiný to neudělá.“

Kniha Cukrárna v Paříži v seznamech

v Přečtených2 789x