Pekárna v Brooklynu

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit! Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407349/big_pekarna-v-brooklynu-guV-407349.jpg 4.2743

Romantické útěky / Romantické úteky 2.

Vydáno: , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery, 2018

Kniha Pekárna v Brooklynu

Ďumbierka

Táto kniha bola balzam na dušu.
Mne tak veľmi ulahodila a moja romantická stará duša si užívala stránku za stránkou.

Výborný relax.

Samozrejme, nie je to nič komplikované a prelomové v literatúre, ale o to v takýchto knihách nejde a myslím, že to nie je ani zámer autorky.

Čitateľ tu má nasať tú úžasnú atmosféru prostredia a vytvoriť si vzťah k postavám.
Túži ich spoznať, baviť sa s nimi…
Vidieť lásku v rôznych podobách, mať chuť na kávu a nejaký sladký koláčik.
Spoznať vášne postáv a to v čo veria a ako sa menia, ako ich mení láska.

V knihe je veľmi príjemný humor a ja som sa uchechtávala dokonca nahlas a zároveň som si veľmi užívala romantickú linku v knihe.

Hneď by som si zašla do Bellinej pekárne na niečo sladké a na kávu. Popritom by som si kúpila nejaký chutný chutný chlieb od Eda a Edy a nejaké tie bylinky od Wessa ;) .

Sophie mi bola veľmi sympatická a autorka, Julie Caplin sa po tejto druhej knihe zo série Romantické úniky, stáva mojou srdcovou záležitosťou a zbierku jej kníh si chcem doma skompletizovať.

P.S. pre mňa osobne je oveľa príjemnejší český preklad, takže ja si budem dokupovať knihy v češtine.

Mojepočteníčko

V pořadí druhá kniha od autorky a opět spokojenost. Sympatičtí hrdinové, útulná pekárna, skvěle popsané prostředí a překvapivá zápletka mezi hlavními hrdiny. Jediné, co jsem trávila hůř bylo Sophiino neustálé rozplývání nad Toddovým dokonalým tělem a vyzdvihování jeho fyzických předností, které se proplétalo velkou částí příběhu.

simona5r

Příjemná romanťárna, u které už od 33. stránky víte, jak to dopadne, ale stejně si to čtení užijete, pokud máte náladu na romantiku a knihu, u které nemusíte vůbec přemýšlet.

Kristulda

Je to super oddychovka. Příběh mě bavil,postavy také. A mám chuť na dort.

denisa8946

Na tento díl Romantických útěků jsem se moc těšila, protože podívat se jednou do New Yorku je můj sen. Očekávala jsem řadu cestovatelských tipů, ale oproti jiným dílům ze série nebyl New York tak detailně vykreslený... to mě docela zklamalo.
Nicméně příběh se mi moc líbil, příjemně plynul a neodehrál se zde žádný extrémní zvrat. Postavy mi byly sympatické a na závěr mi i slzička ukápla. :)
Nejvíc mě potěšil osobní růst Sophie, které jsem moc fandila, aby to byla právě ona, kdo probudí v Toddovi lásku a víru v dlouhodobý vztah.
A Todd... co si budeme povídat, byla to knižní láska na první pohled. Od prvního setkání Todda a Sophie jsem věděla, že mě tato dvojice bude bavit.
Strhávám jednu hvězdičku za méně vykreslený New York, jinak to bylo moc příjemné čtení jako vždy. :)

Raszkulce

Hned ze začátku musím říct, že jsem přečetla jen 1/3 knížky a potom jsem ji musela odložit a absolutně nechápu toto vysoké hodnocení. Takhle si vážně představujeme "moderní hrdinku" v romantické knížce? Holka, která si nedokáže ani ehm vygooglovat, kde se nachází nejbližší prádelna anebo obchod s ložním prádlem? Holka, která po dvou letech vztahu si myslí, že její přítel jezdí každý víkend za svoji matkou aniž ji kdy viděla? .. Některé ty situace vykreslované v knížce byly tak trapné .. jak by se holka neuměla postarat sama o sebe anebo například používat telefon a něco si zde vyhledat... vždycky čeká na nějakého "chlapa", který ji pomůže. Já mám romantické knížky ráda, nemyslím si, že bych byla nějaká echt feministka ale tohle bylo na mě doopravdy moc ... :)

TVer

Kniha se mi líbila, i když ze začátku se tam nic moc romantického nedělo. Každopádně předtím jsem četla od autorky cukrárnu v Paříži a tato kniha byla rozhodně lepší. Jediné co se mi nelíbí je, že autorka vykresluje hlavní hrdinku jako puberťačku. Pořád zmiňuje "své hormony", až to v určitém bodě začne být neuvěřitelně otravné. Kniha je ale fajn, je to hodně oddechové čtení a čte se to téměř samo.

Adelajda_4

Druhá kniha ze série s božskými obálkami a stále jsem touto sérií okouzlena. Tentokrát se s hlavní hrdinkou Sophií, kterou známe už z 1. dílu, vydáváme přes oceán do New Yorku. Dějová linka je zde podobná jako v předchozí knize, stejně jako Kate, i Sophie po nevydařeném vztahu odjíždí pryč, a také v neznámém místě potká jakousi mentorku, nebo průvodkyni, která jí pobyt dělá příjemnějším. Hlavní je zde ale milostný příběh mezi Sophií a jejím kolegou Toddem, byl zde totiž tak kouzelně popsán, že jsem až občas zatoužila být v Sophiině kůži. New York zde sice není úplně tolik popsán, ale zato to vynahrazují lahodné cupcaky, kterými se to v knize jenom hemží.