Cukrárna v Paříži

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/big_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 41336
Série:

Romantické útěky / Romantické úteky 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

The Little Paris Patisserie, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (322)

Kniha Cukrárna v Paříži

lucky4ever
31. ledna

Vím, že se jedná o odpočinkovou literaturu, ale tohle už bylo trochu moc. Všichni až moc sluníčkoví, hrdince všechno vychází a všechno se daří, všichni ji chválí a opakuji, jak je úžasná. A ten konec, kdy to najednou všechno dobře dopadne... taky už mi potom začalo vadit slovo éclairka.

Sarah11
27. ledna

Mrzí mě to, ale Cukrárna v Paříži je za mě zatím zatím nejslabší kniha ze série. Nějak na mě vůbec nedýchla ta úžasná atmosféra jako v předchozích dílech a hlavní hrdinové mi taky vůbec nesedli. Nina je sice dobrosrdečná a rozhodně mi nepila krev tak jako hlavní hrdina, ale přišla mi hrozně dětinská a nevyspělá. Sebastian byl bručoun, ale ne takovým tím roztomilým způsobem jako třeba Ben z prvního dílu, on byl prostě zapšklý, odporně se chovající businessman, kterému podle mě nezáleželo na ničem a nikom jiném než na sobě a svých zájmech. Víc než romantika (která je tady bohužel téměř nulová) knihu táhne přátelství mezi ústřední partou, které bylo velmi laskavé a milé, i když každý byl úplně jiný a měl odlišný životní příběh. Romantická linka mi přišla nucená, vůbec mi nepřišlo, že by se ten vztah nějak přirozeně vyvíjel, zkrátka se nejdřív nesnášejí, najednou hlavnímu hrdinovi přepne v hlavě a dělá velkolepá romantická gesta, pak zase Ninu seřve jako malou holku a najednou je z toho láska až za hrob. A potom ještě ta záležitost s Nininým bratrem a já už měla chuť se do té knihy nějakým způsobem dostat a se Sebastianem pořádně zatřást, aby se vzpamatoval.
Rozhodně je to čtivé, ale kdyby tam, paradoxně, nebyla ta romantická linka a autorka se zaměřila jen na sílu přátelství a renovaci cukrárny, možná bych si ušetřila spoustu nervů.


Babo
27. ledna

Kdo má rád americké,romantické filmy,kde se na koci tleská,bude spokojený.Já jsem spokojená celkem byla. Nic převratného jsem nečekala,spíš pohodu a vůni sladkostí.
Příběh byl jednoduchý,trochu neuvěřitelný tím,že sedmitýdenní kurz pečení cukroví byl tak nějak upozaděný,sešla se skvělá parta,která se s nadšením vrhla ne do získání cukrářských dovedností,ale renovace starého prostoru.Také frontám zákazníků jsem tak úplně nevěřila,ale to asi nikdo.To jsou jen detaily,kniha je příjemná a určitě jsou takové příběhy v dnešní době potřeba.

happy19
21. ledna

(+ SPOILER) Moje třetí kniha od autorky a pro mě zatím nejslabší...a to ze dvou důvodů.
Málo popsaná Paříž...čekala jsem,že po jejím dočtení,budu mít neodolatelnou touhu cestovat.;-)
A ono nic...
Ale nejvíc mi chyběla romantická linka...
Téměř nulová a kdyžtak těžko uvěřitelná...bez nápadu...
Snad nedošel dech a chuť si s odstupem času spravím na pláži.;-)


„Přijměte odpovědnost za Váš život. Vězte, že jste to Vy, kdo Vás dostane tam, kam chcete, nikdo jiný to neudělá.“

Karoll_ina
17. ledna

odpočinková kniha s předvídatelným koncem, moc hezky popsané prostředí a úkoly. Miluju cukrárny, takže sem byla ve svém živlu :) Za mě super odpočinový román

freejazz
05. ledna

mám taký pocit, že po výbornom začiatku (Kavárna v Kodani), rozpačitom „pokračovaní“ (Pekárna v Brooklynu) prišlo opäť výborné a čítavé dielko.
samozrejme, od začiatku bolo jasné, ako to skončí, lebo bez love story by tento druh literatúry nemohol dostať tú hroznú nálepku, ale bolo príjemné sledovať celý príbeh, všetky lepšie aj horšie momenty hrdinov až k happyendu.
myslím, že tieto knihy by mali študovať najmä naši zásobovači kníhkupectiev, autori divných vecí s divnými pohnútkami a neraz ešte divnejšími hrdinami. príjemný príbeh sa dá napísať aj bez pastelovej kuchyne a hysterických scén.

PavlineCZka
04. ledna

Tak jsem si u knihy zase odpocla, i kdyz nic nepredvidatelneho se nedelo. Vlastne me celkove tento romanticky pribeh bavil asi vic jak ty prechozi, co jsem od autorky cetla. Bohuzel Pariz a jeji popis mne prisla slabsi, takze me moc nepresvedcil a nemela jsem touhu si tam zajet jako v knizkach ze severskych mist.

zelenoockaa
03. ledna

Oddychovka, rychle přečtená, žádný náročný děj, velice předvídatelná zápletka. Nic moc jiného jsem ale od romantické literatury ani nečekala. Ještě mě čeká jeden díl od Vánoc, takže dám sérii ještě jednu šanci.

1 ...