Cukrárna v Paříži

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4.2298

Romantické útěky 3.

Vydáno, Cosmopolis

The Little Paris Patisserie, 2018

Kniha Cukrárna v Paříži

Janík511
včera

Série od této autorky byla hodně vychvalovaná, tak jsem zkusila tento díl. Nejspíše to ale nebyla dobrá volba. Celý děj knihy příliš romanticky nepůsobí a pár stran na konci už ji nezachrání. Očekávala jsem od ní daleko více, ale pouze málo jsem dostala. Takže vyšší hodnocení nemůžu dát, prostě si ji nezaslouží.

Mucq.luck
předevčírem

Líbí se mi, jak autorka umí vystihnout cozy atmosféru cukrárny a skupinky lidí.
Tahle kniha se mi zatím líbila ze všech nejmíň, nabručený Sebastian byl prakticky stejný jako Ben v Kavárně v Kodani, taktéž skupinka lidí, kteří se mezi sebou neznají, ale na konci jsou jako rodina.
Větší část knihy byla o cukrářství, avšak konec byl především romantický jako by Caplinová chtěla dohnat to, co v průběhu nestihla, protože se příliš věnovala éclairkám. Ani Nina mi nebyla tak sympatická jako hlavní postavy v předešlých klihách. Snad bude další kniha lepší.

katefris

Tady bylo skóre romantika versus gastronomie tak 1 ku 9, proto dávám jen 3 hvězdy. Kdo hledá knihu plnou dobrot, bude nadšen.

anej

Parádní oddechová četba a pohlazení na duši, které člověk čas od času potřebuje. Paříž jsem navštívila několikrát, takže bylo fajn si číst o známých místech. Na konci knížky jsem se usmívala jako čerstvě zamilovaná puberťačka :-)

Lofda

Moc hezké odpočinkové čtení.. Hned bych se rozjela do Paříže, sedla si ke stolku zapadlé cukrárny a vychutnala si kávu a k ní nějaký ten výborný zákusek, mňam. Za mě o něco hezčí příběh než Pekárna v Brooklynu. Časem se určitě pustím i do dalších příběhů této autorky.

aniger

Autorku jsem objevila, když jsem si koupila knihu Pekárna v Brooklynu, a opět mě nezklamala. Miluji Paříž a pečení, takže jsem se díky autorce přenesla do ulic Paříže a ještě jsem si mohla vychutnávat dorty společně s hrdiny (samozřejmě jen skrz knihu). Postavy byly příjemné a líbilo se mi, že autorka ukázala příběhy všech, co se jim v životě přihodilo.

marwinmh

Pro mě první kniha série, nemám tedy s čím srovnávat. Chtěla jsem nenáročnou romantiku a tu jsem dostala, jako bonus spousty popisů chutí, vzhledů zákusků, což je moje slabina :-) Všechny postavy mi byly sympatické, prima skupina různých osobností, jež spojila jedna malá zašlá cukrárna.
Líbilo se mi, že hlavní postavy svá nedorozumění vyřešili během pár stránek a nepotřebovali k tomu třičtvrtě knihy, prostě řekli co si myslí a ne že se "domnívali", co si myslí ten druhý a co ho vedlo k danému jednání....
Možná pro to vše se mi kniha líbila.

Niu

Moc se mi líbila atmosféra Paříže, nebo spíše cukrárny (mohla by být kdekoliv) - samé dobroty, kombinace chutí, až jsem měla chuť něco nového ochutnat nebo upéct :o) Tyhle části příběhu se mi četly samy. Marcel, kurz a přátelství, které vznikalo v Cukrárně C, měnící se prostředí cukrárny. Ale osobní trampoty a dialogy nebo myšlenky hlavních protagonistů mi přišly někdy strašně protivné. Nina byla dospělá, ale tam, kde by to bylo třeba, mlčela jak ryba. Sebastian byl v-l a Ninina rodina, respektive Nick, ten mi přímo pil krev. Rodinní příslušníci, kteří až moc zasahují do života, to nemůže nikdy dobře dopadnout. Vztahy v knize mě znervózňovaly, stejně jako nabubřelost některých postav. Těšila jsem se, až to dočtu, což trvalo celkem dlouho na to, že jsem knihu zvolila jako oddechovku.

Třešinka
Třešinka