Cukrárna v Paříži

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/big_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4.1670

Romantické útěky / Romantické úteky 3.

Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie, 2018

Kniha Cukrárna v Paříži

Pavčule
předevčírem

Fajn knížka, která se hezky četla . Dát si k ní kávičku a dortík , ideální .

nicole1990

Čtivá moc pěkná oddechovka. Hrdinové sympatický.

marcela4160

Čtivá oddechová kniha. Pěkně se četla. Nejvíce se mi líbily právě pasáže, kde bylo popisováno francouzské cukrářské umění a cukrárny v Paříži. Autorka dokázala nádherně navodit atmosféru francouzské cukrárny. Dostala jsem chuť zkusit si francouzský dezert upéct doma. :) Děj byl prvoplánový, nicméně to nebylo na škodu. Co mě vytáčelo, byly dialogy. Přišlo mi to jako nějaká představa šedesátníka, jak asi teď ti mladí lidé mluví ... bylo to úplně mimo a působilo to chvílemi směšně.

TVer

Kniha byla hezká, dobře se četla, taká oddechovka. Někdy jsem ale měla pocit, že hlavní hrdinka ma 15 let, ne 28, chovala se někdy naprosto nevyspěle a to mně vytáčelo.

veruptackova

Cukrárna v Paříži je pro mnohé čtenářky nejoblíbenějším dílem. Já jsem se jí trochu bála, protože narozdíl od ostatních destinací z této série, nemám k Francii tak vřelý vztah. Navíc musím říci, že mi v tomto případě kostra příběhu velmi připomínala první díl Kavárnu v Kodani. Celkově mi nevadí, pokud se v knihách opakuje podobný scénář, ale tentokrát jsem se nemohla zbavit srovnání. Chyběla mi bohatší romantická linka, protože jí na mě v knize bylo prostě málo. Čeho na mě naopak bylo moc, bylo pasáží věnovaných pečení a cukrařině. Dokážu však pochopit, proč některé čtenářky zrovna tento díl milují.
I když pro mě byla Cukrárna v Paříži zatím nejslabším dílem série, rozhodně ve čtení hodlám pokračovat a těším se na další knihy.

jes09

Kniha je čtivá, ale.. děj odehárvající se téměr na jednom místě je někdy zbytečně dlouhý, linka lásky je opravdu tenká odehrávající se jen ,,pár" stránkách.

Adelajda_4

Třetí z pohodové série romantických útěků, avšak zatím nejslabší. Ačkoli obálka vypadá opět velmi lákavě, i prostředí Paříže dávalo příslib skvělého příběhu, všechno tu zabíjí nesmírně nesympatičtí hlavní hrdinové. Nina, která je absolutně nepoužitelná a neuvěřitelně protivný Sebastian.
Dějová linka je zde opět podobná jako u předchozích knih, hlavní hrdinka potřebuje nakopnout svůj život, odjíždí tedy k bratrovu kamarádovi do Paříže. Zde pro něho bude vést cukrářský kurz. Na kurzu se sejde fajn parta lidí a tito se snaží vdechnout život staré, skoro zapomenuté cukrárně. Nebylo to úplně špatné, ale trochu mi tu chyběla taková autenticita.

Tesset

Podobně jako Pekárna v Brooklynu mě ani tahle nebavila tak moc jako první díl. Tady jsou spíš opěvovány božské zákusky a atmosféra Paříže se někam vytratila. Vůbec jsem neměla dojem, že tam jsem. I dialogy mi občas přišly jalové a vynucené. No, doufám, že další díly se mi budou líbit zase víc.