Hotýlek na Islandu

kniha od:

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4.2 1659
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Série:

Romantické útěky / Romantické úteky 4.


Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

The Northern Lights Lodge , 2019


více info...

Komentáře (428)

Komentáře 428 Recenze 22

DominaCZ
DominaCZ
30.09.2023 odpad!

Bože, už zas. Cypovina až do oblak, kde jsou největším problém padající vlasy twl... fňukna hnusná.

Safrika
Safrika
22.09.2023 4 z 5

Tohle uz je takova romanticka klasika :), musim prokladat dily vzdy necim jinym (zanrem), at si to nalezite uziju. Tak hura v blizke dobe do dalsich dilu.


Dášašada
Dášašada
21.09.2023 2 z 5

Moje druhá kniha od této autorky. Ufff, probojovala jsem se na str. 200 a přeskočila na poslední dvě kapitoly.O nic jsem nepřišla. Z první knihy Cukrárna v Paříži jsem byla nadšená. Přímo jsem se těšila na další její knihu. Byla to nuda, nuda a nuda.

Petra1323
Petra1323
19.09.2023 4 z 5

"Vydejte se za polární září do země ohně a ledu..." Tak se jelo.
Příjezd hlavní hrdinky do hotelu mi připomněl film s Jackem Nicholsonem Osvícení - zamčeno, tma, zima, nikde nikdo. Postava Eyrun dole v prádelně byla taky trochu hororová.
Ale pak vše naběhlo do obvyklé romantiky a už to jelo jako ve správné pohádce až do konce. Hekla, Brynja, Olafur, Gunnar, Erik, Kristjan, Elin, Freya, Dagur nejsou jména příjemně měkkých polštářů z IKEA, ale, téměř pohádkově sympatických, zaměstnanců hotelu Polární záře.
Osm zakřenění, pár malých úrazů, aby bylo co řešit, nezbytné litry horké čokolády, oheň v krbu, svíčky a lampičky, přehlídka dobrého jídla, poležení v příjemných dekách a kožešinách, odhalování malých tajemství, sbližovací výlety do okolí... vodopády, sopky, termální jezírka a ledovce.
Samozřejmě, že nechyběla minilekce z místního jazyka pro případ, že byste chtěli komunikovat v islandštině. Třeba o sněžení (hundslappadrifa = padající psí šlápoty) nebo o vhodném dárku (jólabókaflód = vánoční příval knih) nebo když jste potkali velkého moulu (kúkulabbi = hovno na dvou nohách).

Četlo se to opravdu dobře, postav tak akorát, žádné záludnosti v propletenci vztahů, lehké napětí, přijatelně třaskavý humor, mírně překvapivý závěr.
Navíc nenápadný bonus. Odkaz na hru - Oscar Wilde: Jak je důležité míti Filipa a postavu Lady Bracknellové.

A jakou svíčku si zapálit k této knize?
Village Candle vonná svíčka Frosted Lavender (Ledová levandule)
Yankee Candle votivní svíčka Winter Night Stars (Hvězdy zimní noci)
Yankee Candle vonná svíčka North Pole (Severní pól)
Kringle Candle vonná svíčka Hot Chocolate (Horká čokoláda)

dancadragneel
dancadragneel
15.09.2023 5 z 5

Mě knihy od této spisovatelky prostě baví. Jasně je to romanťárna a hodně spíš lehčí čtení, ale vlastně je to super. Pravdou je, že je to po Moyesoví jedina spisovatelka takového žánru, co si mě získala a to je dost, co říct.

Maku.17
Maku.17
08.09.2023 5 z 5

Zaujala mě zápletka a vykreslení postavy Lucy, kterou si čtenář oblíbí až po nějaké době. Celá kniha je skvělá, až na toho "George Chaucera". Je to samozřejmě Geoffrey Chaucer, Britka by to asi měla vědět a když už ne ona, tak někdo z korektury ji mohl opravit. Trochu mi nad tím zůstává rozum stát.

GaleW
GaleW
05.09.2023 5 z 5

Ze série Romantické útěky mám přečteno 6 knih a tato se určitě probojovalo do TOP 3, prostředí hotýlku muselo být kouzelné, je zde i trošku komplikovanější zápletka, samozřejmě neujdeme ani klasickým klišé knih červené knihovny, ale i tak se jedná o jeden z nejzdařilejších dílů

Verunka289
Verunka289
29.08.2023 4 z 5

Další tradiční oddechovka od Julie Caplin. Četla jsem teď hodně dílů relativně blízko od sebe a možná i proto už mi tento díl přišel takový trošku slabší a dělalo mi problém se pořádně začíst. Trošku mi začínají překážet neustále se opakující spojení "spiklenecky na něj pohlédla", "v očích mu zajiskřilo", "kráčela se zvednutou bradou", "kousala se do rtu".... Já nevím, jsou to takové maličkosti, ale když se to opakuje v každém díle, strašně mi to překáží.
Na druhou stranu postava Alexe byla po Toddovi z Brooklynu moji druhou nejoblíbenější mužskou postavou. Takový schopný, hodný, skromný, obětavý a pečující chlap je snem asi mnoha žen.

milito999
milito999
27.08.2023 3 z 5

Romantický příběh, kde hlavní hrdinka ztratí nešťastně práci a ocitá se na Islandu v hotelu jako manažerka. Nevěří si, není moc zkušená, co se života týče a má neustálý strach, že její původní selhání vyjde najevo.

Autorka zde opět propojuje vaření, které dává do svých všech knih a i popisy země (těch ale moc není - jaká škoda). Na Island bych se přesto chtěla podívat. Kniha mě v tomto hodně motivovala.
Navíc postava Alexe je moc krásně napsána. Kolikrát se mi až zastavil dech a to se mi u knihy nestává.

Celkově však knihu hodnotím spíše průměrně Domek v Irsku a Hrad ve Skotsku jsou o poznání lepší.

Adney
Adney
25.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Mně se román moc líbil. Zřejmě hlavně proto, že jsem na Islandu v zimě byla a zamilovala si ho. Což je ale také důvod, proč mě zklamal konec. Doufala jsem, že to v pohádkové zemi také skončí.

Kniha byla lehce čtivá, odpočinková, jednoduše psaná. Příjemné čtení.

Marsee
Marsee
22.08.2023 1 z 5

Nu, pokud hledáte knihu u které nechcete přemýšlet, nehledáte krásu slovních spojení a nechcete si knížku po přečtení dál pamatovat a máte v plánu ji "poslat dál", tak ano, je to správná volba...tuctový levný naivní román.

4xbabča
4xbabča
21.08.2023 5 z 5

Hlavní postava knihy Lucy se stane ředitelkou hotelu na Islandu. Nemá to vůbec jednoduché, ale pustí se do práce s plným nasazením. Docela hezký příběh, který autorka opět obohatila o popis přírodních krás tentokrát na Islandu. Je to příjemné a pohodové čtení.

martina.riz
martina.riz
15.08.2023 1 z 5

Nic pro mě, takové naivní čtení.

ellypusik
ellypusik
14.08.2023 3 z 5

Jsem z knihy rozpačitá. Slyšela jsem samé výborné recenze, obálka je luxusní a celkově struktura Romantických útěků zněla velice mile. Romantika smíchaná s poznáváním jiných krajů. Co se týče té odlišné kultury, tak jsem byla nadšená. Dozvídat se o islandských zvycích, popis tamější přírody a - autorčiny oblíbené části - jídla mne strašně bavilo. Poslouchala jsem rozhovor i s autorkou a vypadala velice sympaticky. Nicméně samotná hlavní dějová linka této knihy mě vůbec neoslovila. Naopak jsem se občas udivila, jak naivně to na mě někdy působilo. Hlavní hrdinka se chovala jako náctiletá nezkušená slečna. Chápu, že těch zkušeností opravdu moc neměla, ale k druhé straně osobnosti, kde byla sebevědomou manažerkou, mi to vůbec nesedělo. Obecně tam podle mne byly až příliš naivní a sentimentální momenty. Některé vnitřní úvahy postav mi přišly až směšné.. Jak skončí hlavní postavy bylo předvídatelné, ale že vše skončí tak přeslazeně a skvěle, mi přišlo až příliš nereálné...
Nicméně kniha se četla dobře, autorka píše skvěle a nijak nekritizuji její způsob psaní, jen mi tento žánr přeslazené romantiky asi nesedl a jsem zklamaná, na knihu jsem se těšila asi až příliš.

taikatalvi
taikatalvi
12.08.2023 5 z 5

No, určite zlepšenie po Cukrárni v Paríži. Chystám sa prečítať všetky v poradí a je to veľmi príjemné oddychové čítanie. Hotelík v Islande mi poskytol kvalitnú dávku hygge a prekrásnych opisov. Teším sa na Pláž v Chorvátsku!

Josh
Josh
09.08.2023 5 z 5

Podobně jako vloni v březnu mne v chladu zahřála káva díky cestě do Kodaně, tak tato cesta na Island ve vedrech zafungovala ochlazením. Návrat k autorce, jejíž knihy jsou stále vypůjčené a byla náhoda ji v knihovně ukořistit byl tak vítán. Avšak byl trochu zklamáním, protože autorka tady dala jen málo prostoru pro čtenářovu fantazii - tak okaté popisy ne/cítí, ne/myslí, ne/vnímá - chápu romantika, jenže ztrácející kouzlo. Jako když vidíte ženu s odhalenými rameny vs nahou - proč se ještě snažit mít představy? Knize by prospělo zkrácení těchto rozvláčných pasáží.

Co bylo naprosto dokonalé je popis Islandu. Nejen kouzlo sněhu, ledovců, gejzírů, polární záře, ale hlavně islandská verze hygge, jejíž dánský originál mne nadchl v Kavárně v Kodani. O závěru této knihy si může každý myslet co chce, od ideální po naivní, v každém případě to dopadlo dobře = těsně plný počet * :o))

petrulkaa
petrulkaa
01.08.2023 5 z 5

Hosté byli naprosto uchvácení - je jedna z posledních vět této úžasné knihy - a také já jsem po celou dobu četby byla naprosto uchvácena. Zbožňuji knihy, jejichž příběh je spojen s cestováním a poznáváním nové krajiny. Moc spisovatelce děkuji za fantastický popis pro mě nikdy nedosažitelného Islandu, který ve mě vždy vzbuzoval respekt. Spolu s hlavní a skvělou hrdinkou Lucy jsem prožívala nádherný, napínavý i romantický příběh, zároveň poznávala krásy i nebezpečí Islandu a seznámilža se s ledovci, se smaragdovými a diamantový dny, které se střídaly při pohledu na moře, zaviďěla jsem možnost koupání v horkých gejzírech během sněhové vánice a žasla nad polární září.......

MisaDud
MisaDud
30.07.2023 4 z 5

Pro mě první kniha od této autorky. A dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Romantika protkaná nádhernou scenérií přírody a hyggie. Ideální oddechovka.

lenkaabooks
lenkaabooks
23.07.2023 3 z 5

Lucy ze zoufalství vezme práci ředitelky hotelu na Islandu. Tamní příroda i lidé ji uchvátí, především barman Alex. Ten ovšem něco tají.
Popisy přírody se mi líbily, kdo by nechtěl na vlastní oči vidět polární záři, gejzíry, vodopády. Erotické jiskření mi opět, jako u všech knih paní Caplin, přišlo až moc květnatě popisované. Dám si pauzu a za nějaký čas zkusím další díl.

Luccinda
Luccinda
19.07.2023 5 z 5

Tak tohle byl jednoznačně zatím nejlepší díl z celé série! Bála jsem se, že po dvou zklamáních v podobě Pekárny v Brooklynu a Cukrárny v Paříži se zbytek knih od autorky ponese ve stejném duchu, o to víc mě Hotýlek na Islandu překvapil. Dostala jsem od něj totiž přesně to, co jsem očekávala od všech dílů téhle série - krásnou romantickou linku a nádherně vykreslené prostředí Islandu, kde se příběh odehrává.

Narozdíl od předchozích dílů byl Hotýlek čtivý od první strany. Romantika byla skvělá, stejně jako Lucy mě Alex naprosto okouzlil. Asi to bylo tím skotským přízvukem ;) No a Island je prostě kouzelný sám o sobě a díky autorce jsem měla pocit, že spolu s hlavní hrdinkou ležím v tom nejlepším hotelovém apartmá a pozoruju polární záři. Nemám co vytknout, moc jsem si to užila.

lenka7348
lenka7348
19.07.2023 4 z 5

Ale jo, oproti jiným dílům z této série se kniha dala číst. Vysoká literatura to není, ale to jsem ani neočekávala. Děj byl sice plný medu, ale celkem i uvěřitelný. Na dovolenou, kdy chcete vypnout, ideální.

6Nikki6
6Nikki6
19.07.2023 5 z 5

Super oddechovka :) kniha mě bavila, byla čtivá a na takový oddech naprosto ideální :) byla pro mě z této série první a rozhodně si hodlám přečíst i ostatní :)

mi.sa
mi.sa
11.07.2023 1 z 5

Tak tato kniha není pro mě. Sic jsem myslela, že výlety po Irsku mne naplní a tu do očí bijící romantiku zkousnu, kde vše je jak vystřižené z filmu... Ale ne, nešlo to, nedočteno.

221B
221B
21.06.2023 1 z 5

Kniha určená pro ty odvážné dobrodruhy z kanceláří, pro které je nejdivočejší sex ten v pracovní době a nejvíc dramatická věc, která člověka v životě potkává, je výpověď.
Ale překonala jsem se a dočetla jsem ke zdárnému konci, kde oba láskyplně popatří... na výplatu.

milena8281
milena8281
03.06.2023 4 z 5

Na Islandu jsem nikdy nebyla, ale po přečtení této knížky, bych si nejradši sbalila kufr. Ráda bych viděla gejzíry a vodopád, a hlavně polární záři. Myslím, že představu zasněženého hotýlku s horkým bazénem na terase, asi zařadím do svých meditačních technik. Bylo to tak nádherně popsané, že si to umím docela představit. A romantika se do takového prostředí nádherně hodí. Já jsem spokojená.

LuckaH2
LuckaH2
30.05.2023 4 z 5

Po "náročných" knihách (Bolavá, Dlouhý krok do tmy, Ostrov...) jsem nutne potreboval knihu, kde ve chvíli, kdy zjistite první ženské a první mužské jméno, tušíte jak to dopadne:-) nejsem vůbec typicka čtenarka romantickych knih, ale tyhle se mi libi realiemi. Uz jsem cetla Hrad ve Skotsku, ale tady byla islandska krajina a zvyky ještě vic priblizene, za coz davam velke plus.

Mindy
Mindy
21.05.2023 2 z 5

Takže - v první kapitole je představena ONA. Ve druhé kapitole je představen ON. A čtenář už tuší, jak to celé asi dopadne. Nastává chvilka rozhodování - je potřeba číst těch 350 stran? Co když to zrovna skončí jinak? Ale ne - dočetla jsem a bylo to přesně tak, jak jsem tušila po přečtení těch prvních sedmnácti stran.
Chtěla jsem si přečíst aspoň jednu knihu z této série a v knihovně jsem si namátkou vybrala tuto. A není to tedy nic pro mě. Já to hodnocení 83% moc nechápu, ale čtenářů, kteří mají rádi nenáročnou romantickou slaďárnu, je asi pořád dost.

Iris30
Iris30
12.05.2023 5 z 5

Včera jsem dočetla a musím říct, že zatím nejlepší, líbilo se mi, že jiskření mezi oběma hlavními hrdiny bylo hned od začátku, a postupně se vyvíjelo.
V této knize si užijete vše, jak romantiku, tak zápletku a taky úžasné popisy výletů po Islandu, kdybych mohla, hned se sbalím a jedu.
Už se těším na další díl, zatím to mám tak, že s každým novým dílem roste chuť víc číst, řekla bych, že nové díly jsou lepší a lepší.

marketa2384
marketa2384
12.05.2023 4 z 5

První přečtená kniha od této autorky a musí říci, že příjemné a milé čtení na klidné večery na dovolené. Nic náročného a velmi mile mne to překvapilo. Tak si jen vystát řadu v knihovně na ostatní knihy ze série.

terinkha
terinkha
01.05.2023 5 z 5

19/2023
Na Islandu jsem byla před šesti lety, takže na tenhle díl série jsem se vyloženě těšila. Popisy přírody byly nádherný a dost věrný (i když věřte mi, že Geysir nechrlí vodu tak často, jak to v knize vypadalo :-) ), Gullfoss je vážně tak dechberoucí místo, jak ho Julie popsala, koně hodně přátelský (jeden nám vlezl hlavou do auta) a polární záře, ta má v mém srdci místo už napořád
Chemie fungovala, vývoj postav parádní, Alex se mi líbil už v cukrárně, děj byl (!), happy end taky, co chcete víc od tohohle typu knihy?
Za mě plnej počet, už jen pro tu islandskou nostalgii :-)

Verunka566
Verunka566
01.05.2023 4 z 5

Je to fajn oddechovka na víkend. Strhávám jednu hvězdu, protože mi místy přišlo, že tu knihu nikdo před vydáním nečetl - byly tam překlepy, pak Gretschen na začátku je zrzka a za dalších pár stran pak tmavovláska

Atara16
Atara16
29.04.2023 5 z 5

Krásná oddechovka na večer.

andrea5753
andrea5753
27.04.2023 5 z 5

Líbilo se mi to, není to sice žánr, který bych četla často, ale ráda ho do četby zařazuji. Příjemné a oddechové čtení, sympatičtí hlavní hrdinové a krásný popis krajiny.

kosátkoo
kosátkoo
16.04.2023 1 z 5

Nemůžu tomu dát málo hvězdiček jen proto, že jde o primitivní četbu. Problém ale vidím v tom, že to bylo prostě strašně nudné.

marcela4160
marcela4160
12.04.2023 5 z 5

Opět milé a oddechové čtení. Číst knížky od paní Caplin je jako přikrýt se huňatou dekou a pít u toho horký čaj. Tak nějak bych vystihla pocit z knih, které jsem od ní četla. V této knize bylo od všeho tak akorát - atmosféry Islandu, vtipných příhod z hotelu i romantické zápletky.

studentice
studentice
10.04.2023 2 z 5

Tento díl mi úplně nesedl, ale velmi se mi zde líbily popisy krajiny na Islandu

TeaPeter
TeaPeter
10.04.2023 4 z 5

Hezké, milé. Škoda, že děj na Islandu neskončil, ale přesunul se do "většího" světa. Nicméně pohádkovým zůstal až do poslední stránky.

aquaver
aquaver
29.03.2023 5 z 5

Další krásný a miloučký příběh od autorky. Tuhle sérii prostě zbožňuju. Už se moc těším až se pustím do další knížky... jen si je musím šetřit, abych je neměla hned všechny přečtený :) Což je dost obtížní úkol. Určo doporučuji :)

aljoska83
aljoska83
26.03.2023 4 z 5

Přečetla jsem za víkend. Alex mi byl sympatický už v cukrárně, takže jsem byla mile překvapená, že zde dostala jeho postava svůj prostor. Bylo to útulné čtení :) hned bych se do hotýlku vydala.

katallinka
katallinka
25.03.2023 4 z 5

Nádherná romantika, plná jídla a krásného prostředí. Navíc postavy tady byly naprosto dokonalé a neskutečně vtipné. Hned bych jela na dovolenou na Island do Polární záře.