Hotýlek na Islandu

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4.2295

Romantické útěky 4.

Vydáno, Cosmopolis

The Northern Lights Lodge, 2019

Kniha Hotýlek na Islandu

Bubo19

Nechala jsem se nalákat na můj oblíbený Island, ale znovu jsem si potvrdila, že tento žánr není zrovna můj šálek kávy. Kniha se sice nečetla špatně, párkrát jsem u ní zavzpomínala na krásy Islandu a zajímavé byly i zmínky o chodu hotelu. Ale zase mi vůbec nevadilo, když jsem knihu v půlce na dva měsíce odložila, a dočetla jsem ji vlastně jen proto, že mě zajímalo, kdo a proč se snaží hotel poškodit. Do dalších knih od této autorky se pouštět nebudu.

Laviedete

Kniha na dovolenou, která splní svůj relaxační účel. Žádný složitý příběh, sem tam drobná zápletka, těšíte se na happy end, jako u romantické komedie. Potěší, neurazí. Spokojenost, na příští dovolenou opět od autorky něco zařadím.

Peyka

(+ SPOILER) Nenáročná, odpočinková literatura s krásnými popisky divoké islandské přírody. Ze začátku jsem se i nasmála. Opět jsem sáhla po něčem, co je mi tematicky velmi blízké. Hlavní hrdinka Lucy je nemotorná, trochu nerozhodná, rozverná mladá manažerka. Potkal mě podobný osud jako právě Lucy, vím, jaké to je přijet do cizí země a vydobýt si autoritu jako manažerka hotelu. Ach ty problémy a strasti v hotelnictví, se kterými se hrdinka potýkala - opravdu se to děje, viz "Nemám výhled z pokoje, který jsem si zaplatil, kvůli počasí, tudíž nezaplatím." :) Lucy mě dojímala, rozesmívala i soucítila jsem s ní. Tamní personál jí to hodně ulehčoval, je fajn, když se sejde takhle super tým lidí, kteří se, až na výjimky, navzájem podporují. Z Islanďanů srší obrovský pozitivismus, spontánnost a ohromné patriotství.

Dějově žádná velká sláva, ale to v tomto případě není vůbec na škodu. Autorka krásně popisuje islandskou přírodu i místní zvyky, hodně cestuje, takže výklad je o to víc autentičtější, stejně jako dialogy mezi protagonisty. Malinko mě iritovala zápletka s natáčením dokumentu. Alex od začátku působil strojeně, nemastně neslaně, vůbec na mě neudělal dojem. Oproti tomu Hekla mi byla ohromně sympatická. Konec mě zklamal, myslela jsem, že to pohádkové místo, které Lucy vybudovala, se stane jejím novým domovem.

Bláža9

Nejsem velkým fanouškem tohoto žánru, ale z Kavárny v Kodani jsme byla nadšená, tak jsem se těšila na další díl ze série. No, špatné to určitě nebylo, ale vlastně mi to přišlo hodně podobné jako minulá kniha. Ale jako oddechovka dobré, jen nevím, jestli se pustím ještě do dalších dílů...

Odehnalka

Jasný, už od začátku víte, jak to skončí... Ale co jiného taky čekat u takovéto romantické oddechové knihy. Nicméně i tu člověk tu a tam potřebuje, takže já jsem spokojená, nadšená, kniha se četla sama. Určitě si v budoucnu ráda přečtu jiný díl ze série.

Talys

Pět hvězdiček vzhledem k tomu, že očekávání bylo splněno. Romantická oddechová pro mrazivé zimní odpoledne. Někdy to člověk prostě potřebuje, a na sv. Valentýna obzvlášť:)

katerina.marko

Příjemná oddechová knížka, ideální ke kafíčku. Krásné popisy Islandské krajiny, vtipné, pestré postavy a hezký příběh.

red_marionette

Prostě paráda! Aspoň člověk trochu pocestuje v této době. No a teď abych šetřila a vydala se za polární září!!❤️