Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1923 473

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Kudík
21.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Tomu říkám opět pohlazení na duši. Krásné, nijak komplikované čtení, kde objevujete a cestujete společně s Lucy a Alexem. Já se dozvěděla zajímavosti z Islandu, např. o jejich jménech a příjmeních, i když mi některá dělala trošku problémy. Dále se mi líbil popis polární záře, vodopádu, gejzírů, zážitek na ledovci... Alexe jsem si oblíbila již v "Cukrárně...." a naštěstí jej autorka ponechala totožného. U Lucy to bylo trošku horší, ale zase jsem se při některých akcích s její partičkou z Islandu zasmála. Jsem ráda a i věřím na druhé šance (třetí už ne). :)

LilianaFalcon
20.10.2020 5 z 5

Tak to byla dokonalá oddychovka. Na pomyslném žebříčku je pro mě hned za Cukrárnou v Paříži.
A musím říct, že se mi strašně líbí, jak autorka zvládá závěry. Není to trapné ani přehnané jen to krásně zahřeje u srdce :-)

Danago
19.10.2020 5 z 5

Pátý díl ze série Romantické útěky a opět krásný příběh. Island je velice lákavý. Knížka se mi velmi líbila a musím se přiklonit k názorům, že je zatím nejlepší ze série.

musivila
17.10.2020 5 z 5

Knihy J. Caplin mě vždy navnadí cestovat. A ne jinak tomu bylo u „Hotýlku na Islandu“.
Spisovatelka mě opět nezklamala a dokázala nádherně a poutavě popsat tamní krajinu … dechberoucí vodopády, gejzíry, horké prameny, divoká pobřeží, zrádné ledovce, polární záři … a nejen krajinu.... úplně se vidím v takovém hotýlku ve stylu hygge .. u krbu, s horkou čokoládou, teplou dekou … za okny sněhová plískanice :-)
Odpočinkový a romantický příběh Lucy se mi líbil a užila jsem si jej. Zkrátka další „romantický útěk“ pro vaši mysl od reality všedních dnů ❤

klodnerovic
16.10.2020 4 z 5

Na Hotýlek na Islandu jsem se těšila od chvíle, kdy jsem zjistila, že se připravuje, tedy od chvíle, kdy jsem dočetla Pláž v Chorvatsku. Dočkala jsem se a jsem, byť nejde o nic objevného či hlubokého, spokojená. Dostala jsem, co jsem chtěla.
Ovšem, mile by mě překvapilo, kdybych se v některé z dalších knih od J. Caplinové setkala s nějakou postavou, která nebude až tak krásná, až tak hodná a až tak úspěšná, rozuměj s postavou, která bude víc připomínat skutečné lidi :D.

lusitta05
12.10.2020 4 z 5

Taký milý, kľudný príbeh na sychravé popoludnie. Ja som spokojná. Niekedy by som sa rada na Island pozrela.

Kešu1981
12.10.2020 4 z 5

Knížka mě pěkně navnadila...nakonec jsem vzala do ruky o víkendu průvodce Islandem :o)

Arianne
10.10.2020 5 z 5

Nádherný příběh z krásného prostředí. Neskutečná příroda, úžasní lidé, romantická linka je zřejmá od druhé kapitoly, ale vůbec to neubírá kouzlu. Zápletka s televizním štábem mě dost rušila, vlezle narušovala onu hřejivou atmosféru, ale nakonec dávala dokonalý smysl.
Vzhledem k tomu, že Island je už několik let moje "must see", naprosto neobjektivně přiznávám, že tento příběh byl pro mě z celé série nejhezčí.

PéEm
08.10.2020 4 z 5

Další skvělý kousek.

Lenjulka
06.10.2020

Kniha skvělá tak jako ostatní díly.

PetraN17
04.10.2020 5 z 5

I když mám ráda teplo a moře, ne zimu a sníh, knížka se mi líbila více než předešlá. Asi je znát, že se už člověk chystá na zimní spánek :))

mysterygirl
03.10.2020 4 z 5

Pro me zustava stale top Plaz v Chorvatsku.
I kdyz tohle take bylo fajn pocteni

pacinka
02.10.2020 5 z 5

Ze mě nejpovedenější a nejpohodovější díl. Usmívala jsem se vlastně celou dobu čtení. Knihy plynule ubíhala, mé představy, že jsem přesně na takovém místě se mi promítaly v hlavě, když už nastoupil podzim a za chvíli tu máme zimu. Ač je od začátku jasné jak to asi dopadne, chemie mezi hlavními hrdiny byla citelná, islandské trio žen pracující po boku Lucy v hotelu bylo naprosto perfektní, zážitky u vodopádu či na ledovci bych chtěla prožít také, prostě krásná odpočinková kniha přesně ve stylu hygge. V dnešní době je to přesně to co jsem potřebovala.