Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1942 1942

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Luna5000
13.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Hotýlek mi přišel více zajímavě napsaný než Cukrárna v Paříži. Co bylo opravdu pro mě nečekané, tak to byl ten konec knihy. To, že se Lucy nestala ředitelkou hotelu Polární záře mě dost překvapilo. Pak už jsem opravdu nevěděla jak to celé dopadne. Jediné co mě mrzí je, že jsem chtěla ,aby Lucy zůstala na Islandu v Polární záři a ne ve Skotsku. Jinak autorka píše velmi poutavě a knížky se krásně čtou. Těším se na další příběh a to na Kavárnu v Kodani. (ano čtu to na přeskáčku :D) Jinak styl hygge jsem si zamilovala.

hapac
11.01.2021 4 z 5

Příběh z míst, které bych určitě ráda jednou navštívila. Knížku si vezměte k horkému čaji, zachumlejte se do teplé deky a bude to docela prima.

Monačte
11.01.2021 5 z 5

Všechny knížky Julie Caplin jsou super, některý jsou ale suprovější. Někdo třeba sní o Návštěvě New Yorku (takže je pro něj nej Pekárna v Brooklynu), jinej si zase nedokáže představit léto bez Chorvatska (takže miluje Pláž v Chrvatsku)... no a já už mám roky ráda sever, takže se mi Hotýlek zcela trefil do vkusu! Mám ráda filmy podle skutečných událostí, protože si pak můžu dohledávat fakta. Tyhle knížky mám ráda ze stejného důvodu - stejnej čas, kterej věnuju čtení, totiž strávím na Google maps a prohlížením fotek na Instagramu s hashtagem #sólheimajökull.

Ninaj24
10.01.2021 4 z 5

Knihu som si vybrala na základe hodnotení a teda úplne ma pohltila. Pekný príbeh v krásnom prostredí, čítala som ju ako prvú a určite odporúčam. Opis prostredia autorka zvládla super, veľmi ma bavili tie ich výlety a postupné zbližovanie postáv :-)

Evaho73
06.01.2021 4 z 5

Island krajina mnohých tvárí hlavne, čo sa týka prírodných krás, aspoň takto ho autorka opísala v knihe. Pri jej čítaní som virtuálne navštívila vodopády v Gullfoss a gejzíri ležiace neďaleko Reykjavíku. Prečítala som si tiež o ľadovcoch alebo polárnej žiare, ktorá sa stala ternom aj pre malý hotel v tomto príbehu.
Zaujali ma aj opisy hotelového prostredia, kde v zápletke autorka dobre vystihla mentalitu islanďanov. Skrátka kniha sa mi opäť páčila, kde oceňujem dômyselné prepojenie romantiky s cestopisnými prvkami.

Pralinka1910
05.01.2021 5 z 5

Tak, a mám další přání - podívat se na Island....
Je umístěné hned pod: navštívit Kodaň.

Pozn. Titul vyhovuje bodu 7 ČV 2021 - obsahuje název lidského těla : týl :)

Luvy
04.01.2021 5 z 5

To bylo super pocteni! Miluju tyhle oblasti, i kdyz jsme tam nikdy nebyla. Skvely popis prostredi a postav. Mile, humorne, prijemne oddychove cteni, doporucuju vsem, kdo jsou lini cestovat, ale zaroven chteji poznat vzdalene destinace bez nabubreleho intelektualstvi, uzila jsem si kazdou stranku.

patricka
04.01.2021 5 z 5

Bylo tam všechno, takový útěk na Island prostě chceš!

Adris
03.01.2021 3 z 5

S Hotýlkem mám fakt problém. První polovina byla nemastná, neslaná. Velmi uspěchaná (hlavně co se romantické linky týče, a "nahazování udiček" pro možný výskyt dramatických scén, které ovšem nebyly plně využity). V ději se moc rychle skákalo dopředu a nebyl využit plně potenciál místa a vedlejších postav. Něco se jakoby nakouslo, a pak se dlouze nic nedělo. Druhá polovina byla zajímavější a čtivější, konec byl skvělý. Mrzí mě, že autorka využívá přílišné romantické naivity ve svých knihách (po nějakém zběžném setkání s mužem, si přece nebute za chvíli okouzleně osahávat rty - kdo něco takového vůbec dělá? , a ještě k tomu, když máte být ředitel). Autorka by v sobě měla najít věrohodnější mužský pohled na věc, začíná se jí to vymykat. Brzy z toho bude harlekýnka.

Líbilo se mi to málo, co zde bylo z Islandu a folklóru popsáno, i když jsem čekala o hodně víc, hlavně, když obálka se snaží navnadit na polární záři. Velmi se mi líbily vedlejší ženské postavy. Konec mě zklamal. Doufala jsem v jiný závěr :(.

Z knihy mám divný pocit. Nevím, jestli se mi líbila. Převládá ano, ale hlavní postavy se občas chovaly opravdu hodně mimo. A jak jsem již psala, autorka nevyužila potenciálu jak prostředí, tak akčních scén. Asi jí moc nesvědčí, psát tolik knih za sebou.

DelMar
03.01.2021 5 z 5

oddechovka :)

LahoferRose
02.01.2021 5 z 5

Kniha je předvídatelná, ano, víte už na začátku jak to dopadne. Ale ta pohoda z knihy krásně číší. Tématicky jsem si zapálila v kamnech, upíjela čaj a knihu si na jeden zátah užila. Prostě jsem ji otevřela v té vhodné chvíli, kdy mi naprosto sedla. Všechny postavy byly sympatické, každá měla nějaký svůj příběh a zase mi připomněla, že člověk se nějak zachová z jistých důvodu. Je lehké každého odsoudit a hodit přes palubu, ale je mnohem krásnější zjistit příčinu a člověka pochopit a pomoci mu. Jo, po přečtení jsem měla ten správně příjemný pocit o který autorce šlo, takže já jsem maximálně spokojená. A ty přírodní krásy jsou vykreslení naprosto úchvatně!

orson
01.01.2021 4 z 5

Fajn oddechovka, líbí se mi, jak se v autorčiných knihách objevují postavy z jiných jejích knih. Ale celkově je to pořád na jedno brdo jak přes kopírák, jen prostředí se mění. Ale na vypnutí mozku a relax to je (jednou za čas) fajn.

Jitka822
01.01.2021 3 z 5

Atmosféra Islandu super. Ale vztahová linka čitelná až do konce. Chápu to u románů bývá. Četlo se to velmi příjemně!

katst
31.12.2020 5 z 5

Další povedená kniha autorky.
Tentokrát čtenáře zavede na drsný Island.
Opět nechybí velmi povedeně popsána příroda a prostředí Islandu, vše doplněno o nesnáze hlavní hrdinky a čtenář nepřijde ani o romantiku a severské hygge.
Ideální pohodová kniha na podzimní či zimní dny.

Knihoholka.
30.12.2020 5 z 5

Další pohlazení po duši. Julie mě na pár hodin odvedla na nádherný Island, za krásným příběhem a k vtipným scénám. Opilá Lucy s Heklou na honu za dekami a polštářky byla fantastická. Ačkoli jsou příběhy předvídatelné, stejně mě baví a knihu přečtu za pár hodin. Ta pohoda, která z knihy vyzařuje je v téhle době velmi potřebná. Alespoň pro mě ano.

LadyCotton
30.12.2020 4 z 5

Autorka mě doposud nikdy nezklamala. Opět velice příjemné čtení, které v sobě kombinuje hygge, romantiku, cestování a vaření.
Tentokrát se v knize objeví Alex, kterého si určitě budete pamatovat z Cukrárny v Paříži :-)
Moc se těším na další díl (Čajovna v Tokiu).
Pokud je vám smutno z toho že nemůžete cestovat, přečtěte si jakoukoliv knihu z této série. Autorka vás svým líčením přenese na různá místa po světě. Při čtení máte pocit, že jste přímo na místě :-)

zandu
30.12.2020 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Ale... Nevím, čím by to mohlo být, ale tentokrát jsem se musela nutit, abych dočetla. Kdybych knížku uprostřed zavřela a nedočetla, bylo by mi to úplně jedno... Takto na mě působila i Cukrárna... Ale opět to bylo milé, odpočinkové čtení.

Libi.livres
30.12.2020 5 z 5

Nemohu začínat jinak než sdělením, že autorku Julii Caplin naprosto zbožňuji, jelikož tahle dáma prostě umí namíchat jedinečný koktejl lásky, cestování, dobrot, zajímavého děje a úžasně vykreslených postav, a to jak hlavních, tak těch vedlejších. Tudíž ani tato, nyní u nás její nejnovější kniha, mi nesměla chybět v knihovně a takřka okamžitě jsem se pustila za novým knižním dobrodružstvím tentokrát na nádherný a okouzlující Island!
V knize najdete opět přesně to, co od knih Julie Caplin nejen očekáváte ale vyloženě již i chcete, tj. životní krize hlavní hrdinky, zajímavá nabídka práce v zahraničí, nový začátek na novém místě mezi novými lidmi a co si budeme povídat i s novou láskou a nějakými těmi dobrotami:-)). V této knize je hlavní postavou Lucy, kterou její situace, kdy je na dně, tentokrát dovede až na daleký Island, kde se stává možná jen na chvíli ředitelkou zdejšího útulného hotýlku. Poznává zdejší pestré a svérázné zaměstnance a samozřejmě i tuto magickou zemi, která se stává v danou chvíli jejím novým domovem. Začíná tak novou etapu, při které okusí jak zdejší hygge atmosféru, tak novou lásku, zároveň však prací na vylepšování a prosperování hotelu kultivuje i svou osobnost a vztahy, a opět nachází ztracenou jiskru, sebevědomí, tak i novou lásku, kdy tato milostná linka je opravdu mile úsměvná a prostě Vás baví. Ale ani Lucy nemá na růžích ustláno, takže než kniha dojde ke svému zdárnému konci, musí překonat spousty překážek jako je například banda otrlých a vlezlých filmařů prahnoucích po skandálu a nezdaru, tak její vyplouvající kostlivci z minulosti, tak systematická sabotáž úspěchu hotýlku, který řídí a tudíž i její práce.
Mezi mé favority od této autorky patří její prvotina Kavárna v Kodani a pak Cukrárna v Paříži, no a Hotýlek na Islandu se k nim hned směle přiřadil!

Lucie_1986
30.12.2020 3 z 5

Treti ctena kniha od autorky, z meho pohledu oproti Kavarne a Pekarne znatelne slabsi. Prijemne cteni, to ano, ale tentokrat bych rekla az moc jednoduche. Postavy sympaticke, ale dej tak nejak o nicem.

blanka5960
29.12.2020 5 z 5

Sérii romantických útěku od Julie Caplin mám moc ráda. Mnozí z vás je znají, pro některé jsou plné klišé a předvídatelné.
Pro mne jsou to však vždy knihy, které pohladí po duši, které mají kouzlo vás potěšit a dát vám zapomenout na starosti všedních dní.
Každá kniha se odehrává v jiné zemi, kultuře, ale jedno má společné a to je jídlo a láska. V minulých příbězích jsme navštívili Kavárnu v Kodani, Pekárnu v Brooklynu, Cukrárnu v Paříži nebo Pláž v Chorvatsku.
V této knize nás děj přenese do země sopek, termálních pramenů, vodopádů.
Do země kde spatříte ledovce i polární záři. Setkáme se s nádhernou krajinou, rozmarným počasím Islandu, jeho laskavými obyvateli a útulnou hygge atmosférou.

Hlavní hrdinkou v této knize je Lucy, která pracuje v hotelu, má dobře placenou práci, přítele a nic jí v životě neschází.
Bohužel se jednoho dne stane něco, co jí vezme lásku i práci.
Úspory se tenčí, práci se jí nedaří sehnat a tak kývne na nabídku pracovní pozice manažerky hotýlku Polární záře. Ovšem tento hotýlek je na Islandu, ona nemá ráda zimu a stále přemítá, zda neudělala chybu, když tu praci vzala.
Po příjezdu zjišťuje, že hotýlek nemá příliš dobrá hodnocení a je poloprázdný. Lucy není zvyklá vzdávat se, diky svým dlouholetým zkušenostem chce vytvořit z hotýlku romantické místo. Potkává ji řada překážek, vypadá to, že jí někdo záměrně škodí.
Personál hotýlku, tvoří jen pár lidí a ona neví komu může věřit. Kdo je k ní upřímný a kdo něco skrývá stejně jako Alex?