Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1956 1956

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Runinka
02.05.2021 3 z 5

Odpočinková knížka.

Knihobolka
26.04.2021 5 z 5

Tak tohle je nejlepší gastropříběh z pera Caplinové.
Vzhledem k tomu, že se na Island chystám, snad někdy, tak kniha mě nabudila ještě víc.
Tohle je opravda skvělá a pohodová četba.
Ten, kdo hledá oddych, gastro, cestování, jemnou erotiku a vlastně čistou lásku, tak nebude zklamaný.
Prostě super!!!

lost.in.books
19.04.2021 5 z 5

Hodnocení: Po knihách z této série jsem již delší dobu pokukovala a jako první jsem se rozhodla pro Hotýlek na Islandu. Již teď Vám mohu říci, že jsem neudělala chybu a že mé hodnocení se bude nést hlavně v pozitivním módu.
Jako první musím ocenit a vyzdvihnout samotnou obálku knihy, která je opravdu nádherná a strašně se k samotnému příběhu uvnitř knihy hodí a krásně vystihuje tu islandskou atmosféru.
První věc, co na knize musím vyzdvihnout je skvělý popis míst- úplně na mě dýchla ta kouzelná islandská atmosféra a byla jsem schopna si úplně jasně představit, jak to na místě asi tak mohlo vypadat. Celkově mě severské země už delší dobu velmi láká, tak doufám že se do některé z nich podívám a jelikož jsem milovníkem spíše chladnějšího počasí, tak si myslím, že by se mi tam moc líbila- už kniha mě na návštěvu Islandu celkem navnadila.
Hlavní postavy - Lucy i Alexe jsem si po celkem krátké době oblíbila a tak to zůstalo do konce knihy, sice tam byly momenty, kdy jsem nechápala jejich jednání, ale po většinu děje se jednalo o velmi inteligentní postavy, se kterými jsem celý příběh naplno prožívala.
Děj byl místy trošku předvídatelný a nudnější, ale to nic nemění na tom, že se jednalo o jednu z nejlepších oddechovek, které jsem zatím četla- jak svou kouzelnou atmosférou, tak sympatickými postavami, které si mě opravdu získaly. Vřele doporučuji! Moc se těším, až si přečtu další knihu z této úžasné série.

LiLinka
17.04.2021 3 z 5

Hotýlek na Islandu je moje čtvrtá přečtená kniha od Julie Caplin. Zdála se mi zatím nejslabší, možná díky tomu, že se děj odehrává primárně v hotelu a nevnese nás tolik do islandské přírody, jako tomu bylo u ostatních romantických útěků. Tři z pěti hvězdiček.

alnahu
13.04.2021 3 z 5

Další příjemná romance s pera této autorky. Tentokrát se vydáme do země ohně a ledu, na daleký Island -do hotelu s krásným jménem "Polární záře" Kam se vydá zoufalá Lucy ,aby zde našla svůj smysl života. Již jsem přečetla všechny knihy od této autorky a těším se na další knihu Čajovna v Tokiu.

LenSiri84
13.04.2021 5 z 5

Knižka ma zaujala už od prvej stránky, páčilo sa mi, že som sa pri čítaní aj zasmiala a bolo tam viacero veľmi dobrých postáv.

Booktwins
06.04.2021 4 z 5

Moje první kniha od autorky a dostala jsem od ní úplně něco jiného, než jsem čekala! A mnohem lepší než jsem čekala! Příběh se odehrává na Islandu, je tam ta správná atmosféra, postavy, které si oblíbíte, zápletka, která vás bude bavit a konec, kvůli kterému se pousmějete a s úsměvem na tváři to i dočtete. Pro mě příjemná kniha, sice ne na 5 hvězd, ale vydařená je! Právě čtu Čajovnu v Tokiu, která je teda mnohem mnohem lepší!
4,5/5

Nattali.ka
04.04.2021 4 z 5

Za mě nejlepší kniha z této série, pěkně popisuje krásy Islandu, a taky vtahuje čtenáře do klidného stylu "hygge". Konec dvou hlavních postav je sice předvídatelný, ale ostatní zápletky a záhady dějící se v hotelu čtenáře napínají do konce knihy. Některé situace byly ovšem zbytečně přehrávané a nepravděpodobné.

Charloteen
04.04.2021 3 z 5

Island se mi moc líbil. A vedlejší postavy taky. Ale ten zbytek...
romantická linka je strašně uspěchaná! Až nereálně uspěchaná! Dalo by se klidně zvolnit tempo.
Ale pokud máte těžkou hlavu a potřebujete si u knihy odpočinout, doporučuji.

ZapisnikTerky
03.04.2021 5 z 5

Úžasné odpočinkové počtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Opravdu mě autorka dokázala nalákat do úžasné země ledu a ohně. Víc v mojí recenzi :).

Ksyu
03.04.2021 5 z 5

Báječná romantika.
Nenáročná, odpočinková literatura s krásnými popisky divoké islandské přírody.

tatafa
27.03.2021 5 z 5

Příběh je napsán velice čtivým a barvitým způsobem, který čtenáře vtáhne do děje a přenese na něj atmosféru prostředí natolik, že nedokáže přestat číst. Autorce se i v tomto díle série Romantické útěky podařilo velice působivě propojit "klasický" romantický příběh s cestopisným románem o tradicích, lidech a krajině na Islandu.

Hotýlek na Islandu lze vyzdvihnout především pro to, jakým barvitým a jedinečným způsobem dokáže přinést skrze řádky atmosféru prostředí, vůni i pocity klidu, tepla a bezpečí až ke čtenáři. Bohužel to s sebou přináší i drobné negativum, protože vás knížka i ve velkém vedru donutí se zabalit do huňaté deky s pořádným hrnkem teplé kávy, abyste si atmosféru knížky mohli naplno vychutnat. ;)

Jako drobné nedostatky lze knížce vytknout poněkud uspěchaný závěr a především řadu klišé či generalizací, bez kterých si však ten "správný" romantický příběh asi ani nelze představit.

Knížku Hotýlek na Islandu bych vřele doporučila všem romantickým duším, které mají rády romantické příběhy se spoustou klišé, chtějí se dozvědět něco nového o hygge a především se rády při čtení zachumlají pod teplou deku s šálkem horké kávy. :)

Nikychlupova
22.03.2021 2 z 5

Zdlouhavé, žádná akce, nic, co by mě drželo při čtení. Nedocteno.

Kate020
19.03.2021 5 z 5

Další ze série perfektních a vzrušujících knih. Příběh je poutavý, romantický a vzrušující! Velmi oddychové čtení, které mě nutilo číst dál a dál. I když Kavárna v Kodani mě zaujala od první stránky, tato kniha ji silně šlape na paty. Doporučuji!!

jana384
17.03.2021 5 z 5

Nejsem přítelem sladkých románů a tahle už podle prvních indicií zapadá do této kategorie. ALE!!! - zároveň příběh, který se neustále hýbe, s popiskem scenérií, díky nimž jsem otevřela google earth a objevila Island. Dostal mě do klidu a správné nálady, prostě krása. Nenáročné čtení na jeden víkend. Jdu objevovat další příběhy ze světa Julie Caplin.

kristynameri
15.03.2021 4 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha od autorky. Dokonce mě vytáhla z čtecí krize. Je sice předvítatelná, ale i tak pro mě byla velmi zajímavá. Líbilo se mi prostředí hotelu i Islandu. Hlavní postavy mi byly sympatické, s čímž jsem mívala u knih od této autorky trochu problém.

Nika151
14.03.2021 5 z 5

Je to mé první setkání s autorkou a jsem naprosto nadšená. Má to vše, co jsem chtěla. Romantický příběh bez přemíry sexu, cestování (zvlášť v tohle době), kvalitní jídlo, styl hygge, který je mi sympatický. Tohle chci číst, když mám všeho kolem dost a hledám odpočinek..Jedním slovem bych nazvala knihu jako LASKAvou.

perpe2a
12.03.2021 5 z 5

Úžasný, krásný, romantický příběh v prostředí Islandu. Hezky popsané přírodní scenérie a celá série je za mě top. Moc hezky se čte, příjemné, oddechové, doporučuji.

happy-smile
11.03.2021 5 z 5

Opět moc pěkná a místy humorná knížka. Taky se mi líbí, jak autorka zapojuje odkazy na hrdiny z předchozích knížek. Kdo má tuto spisovatelku rád, tak je knížka nutnost. Kdo jste se s ní ještě nesetkali, tak hurá do toho, nebudete zklamaní.

AliceTief
10.03.2021 5 z 5

Za mě nejlepší příběh ze série, oblíbila jsem si všechny zúčastněné. Navíc se mi líbilo i pátrání, kdo dělá v hotelu neplechu. Vůbec mě ten dotyčný nenapadl. Vážně hodně povedené =)