Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1956 1956

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Katka569
07.03.2021 5 z 5

Oddechový příběh k odpolední kávě.

Aknel26
04.03.2021 5 z 5

Tato kniha se zatím podle mě řadí k těm nejlepším v sérii, není-li vůbec nejlepší. Atmosféra Islandu z ní přímo sálá - i někdo tak teplomilný jako já má chuť nabalit se do tří vrstev oblečení, vydat se na túru k ledovcům či vodopádům a večer zapálit oheň v krbu, nazout si teplé ponožky, popíjet čaj z velkého hrnku a čekat na polární záři...
Zajímavé bylo i líčení zákulisí hotelového provozu, s detektivní zápletkou jako bonusem.
Naproti tomu milostná linka byla velmi průhledná, autorka si navíc práci trochu ulehčila i tím, že pár pasáží vyprávěla z pohledu Alexe - který mimochodem ještě v první kapitole vzdychal po Nině, aby si na ni od momentu, kdy vytáhl Lucy z bazénu, ani nevzpomněl.

Paja.12
03.03.2021 3 z 5

Nejsem úplný fanda romantických "jednohubek", nicméně můj cestovatelský absťák, který se každým dnem díky této nelehké době prohlubuje, mě přivedl k autorce Julie Caplin a jejím příběhům odehrávajících se v různorodých lákavých destinacích, do kterých bych se alespoň imaginárně na chvíli ráda vydala. A právě Island byla moje okamžitá volba. Bohužel jsem ale asi čekala víc cestování, než co mi tato kniha byla schopna nabídnout. Příběh je velmi jednoduchý a předvídatelný, přečteno budete mít za dva večery. Atmosféru islandského prostředí autorka vykreslila přesvědčivě, ale přece jenom bych uvítala mnohem míň romantiky a více Islandu. Moje chyba, příště se budu muset vydat do jiného žánrového oddělení.

Kingomolka
03.03.2021 4 z 5

To bylo tak milé, odpočinkové. Určitě si od autorka něco jiného přečtu.

Bubo19
27.02.2021 3 z 5

Nechala jsem se nalákat na můj oblíbený Island, ale znovu jsem si potvrdila, že tento žánr není zrovna můj šálek kávy. Kniha se sice nečetla špatně, párkrát jsem u ní zavzpomínala na krásy Islandu a zajímavé byly i zmínky o chodu hotelu. Ale zase mi vůbec nevadilo, když jsem knihu v půlce na dva měsíce odložila, a dočetla jsem ji vlastně jen proto, že mě zajímalo, kdo a proč se snaží hotel poškodit. Do dalších knih od této autorky se pouštět nebudu.

Laviedete
24.02.2021 4 z 5

Kniha na dovolenou, která splní svůj relaxační účel. Žádný složitý příběh, sem tam drobná zápletka, těšíte se na happy end, jako u romantické komedie. Potěší, neurazí. Spokojenost, na příští dovolenou opět od autorky něco zařadím.

Peyka
21.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Nenáročná, odpočinková literatura s krásnými popisky divoké islandské přírody. Ze začátku jsem se i nasmála. Opět jsem sáhla po něčem, co je mi tematicky velmi blízké. Hlavní hrdinka Lucy je nemotorná, trochu nerozhodná, rozverná mladá manažerka. Potkal mě podobný osud jako právě Lucy, vím, jaké to je přijet do cizí země a vydobýt si autoritu jako manažerka hotelu. Ach ty problémy a strasti v hotelnictví, se kterými se hrdinka potýkala - opravdu se to děje, viz "Nemám výhled z pokoje, který jsem si zaplatil, kvůli počasí, tudíž nezaplatím." :) Lucy mě dojímala, rozesmívala i soucítila jsem s ní. Tamní personál jí to hodně ulehčoval, je fajn, když se sejde takhle super tým lidí, kteří se, až na výjimky, navzájem podporují. Z Islanďanů srší obrovský pozitivismus, spontánnost a ohromné patriotství.

Dějově žádná velká sláva, ale to v tomto případě není vůbec na škodu. Autorka krásně popisuje islandskou přírodu i místní zvyky, hodně cestuje, takže výklad je o to víc autentičtější, stejně jako dialogy mezi protagonisty. Malinko mě iritovala zápletka s natáčením dokumentu. Alex od začátku působil strojeně, nemastně neslaně, vůbec na mě neudělal dojem. Oproti tomu Hekla mi byla ohromně sympatická. Konec mě zklamal, myslela jsem, že to pohádkové místo, které Lucy vybudovala, se stane jejím novým domovem.

Bláža9
18.02.2021 4 z 5

Nejsem velkým fanouškem tohoto žánru, ale z Kavárny v Kodani jsme byla nadšená, tak jsem se těšila na další díl ze série. No, špatné to určitě nebylo, ale vlastně mi to přišlo hodně podobné jako minulá kniha. Ale jako oddechovka dobré, jen nevím, jestli se pustím ještě do dalších dílů...

Odehnalka
16.02.2021 5 z 5

Jasný, už od začátku víte, jak to skončí... Ale co jiného taky čekat u takovéto romantické oddechové knihy. Nicméně i tu člověk tu a tam potřebuje, takže já jsem spokojená, nadšená, kniha se četla sama. Určitě si v budoucnu ráda přečtu jiný díl ze série.

Talys
14.02.2021 5 z 5

Pět hvězdiček vzhledem k tomu, že očekávání bylo splněno. Romantická oddechová pro mrazivé zimní odpoledne. Někdy to člověk prostě potřebuje, a na sv. Valentýna obzvlášť:)

katerina.marko
11.02.2021 5 z 5

Příjemná oddechová knížka, ideální ke kafíčku. Krásné popisy Islandské krajiny, vtipné, pestré postavy a hezký příběh.

red_marionette
11.02.2021 5 z 5

Prostě paráda! Aspoň člověk trochu pocestuje v této době. No a teď abych šetřila a vydala se za polární září!!❤️

ovecka535
09.02.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Pěkně popsaná příroda, hlavní postavy super vylíčené, zápletky. Od autorky jsem přečetla všechny vydané knihy a už se těším na další- Čajovnu v Tokiu.

HDosoudilová
09.02.2021 5 z 5

Jelikož jsem četla všechny předchozí díly, opravdu moc jsem se na tento těšila. Autorka je pro mě totiž už taková jistota příjemného čtení. Doslova zbožňuju popisy jednotlivých zemí a k tomu tu romantickou dějovou linku.
Island jsem si oblíbila už po několika stranách a hlavní hrdinka Lucy mi byla také hned sympatická. Příběh mě bavil, byť je opět předvídatelný. U tohoto žánru to však vůbec nevadí. Ta zápletka je pokaždé trochu jiná a to se mi na autorčiných knihách líbí asi nejvíc.
Jsem ráda, že čtu díly po sobě tak, jak vychází. Vždy si totiž díky nějaké konkrétní postavě připomenu předchozí díly. A byť je zrovna ideální číst tento díl v zimě, ráda si jej přečtu klidně i v létě. Navíc ta krásná obálka...
Moc mě kniha bavila a už se moc těším na novinku s názvem Čajovna v Tokiu.

Yunnan
31.01.2021 5 z 5

"Já bych ho strašně opila, počkala bych, až usne, a napsala bych mu nesmývatelným fixem na čelo kúkulabbi," ozvala se procítěně Hekla a zbylé dvě ženy zařvaly smíchy. :o))) Ano, je mi jasné, že asi úplně nejsem správná cílovka, ale já si to fakt dost užíval a celkem často se velmi dobře bavil :o)).

ivana3541
28.01.2021 5 z 5

Od této autorky první kniha a za mě super čtení a krasne popsané nádherný Islandu

PavlineCZka
27.01.2021 4 z 5

Moje prvni kniha od autorky. Sahla jsem po ni jakozto ke zprijemneni letosni snehove nadilky a zimy :) Sice jsem si z toho nesedla na zadek, ale jedna se o fajn oddychovku, ktera je navic obohacena o postrehy a krasy Islandu. Takova pohadka... jsem jedina, komu prijde divne, ze by mi cizi chlap mel porad sahat na rty??!

a.a.candys.life
26.01.2021 4 z 5

Další díl opět nezklamal, popis krásných míst na Islandu, který jsem si díky JC napsala do seznamu míst kam si chci podívat a vidět polární září. Krásné čtení do tohohle zimního období. Miluju tyhle motivační romány.

MonyFancy
22.01.2021 5 z 5

Dokonalá oddechovka, nezklamala, stejně dobrá, jako předchozí knihy autorky. Zas mi nějakou dobu budou chybět hlavní hrdinové, ze kterých se stali "přátelé"

Nelička
20.01.2021 4 z 5

Další milá knížka z krásného prostředí a o dokonale lákavé obálce ani nemluvím :-) Četla jsem i všechny předchozí kousky a mám trochu pocit, že jsou jak přes kopírák....což je trochu škoda... Ale když nečekáte nic extra dramatickýho, u knížky si fajnově odpočinete.

Jo a to prostředí vykreslila autorka dokonale. Strašně moc se tam chci jet podívat :-)!