Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1923 473

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

peeetta
včera 4 z 5

Skvělá četba pro odreagování. Nic složitého. Lucy se stane na dva měsíce ředitelkou hotýlku na Islandu, kde se zamiluje do "barmana" Alexe. Postupně hotel vylepšuje a spřátelí se s místním personálem.

Tereza0107
22.04.2024 4 z 5

Moje druhá knížka od autorky a moje pocity se naprosto shodují s pocity z Kavárny v Kodani. Čtení pro relax, únik z reality, krásné popisy okolního světa, krásná místa, žádný spěch, hodně hygge, znovuobjevení sama sebe, láska - pokud u knížek hledáte nějaké z těchto klíčových slov, tak série od J. Caplinové je právě pro vás.

Aleen
21.04.2024 5 z 5

Vlídná atmosféra hotelu a vstřícný personál. Hlavní postava je sympaťanda od začátku. Z chudinky se vyloupla poměrně schopná vedoucí pracovnice, jen je tradičně až schématicky slabá a potřebuje ochránce. A toho, POZOR PŘEKVAPENÍ!, najde. A on není, za koho se vydává a ona má také tajemství. To jsou ingredience, ze kterých Caplinová peče ty svoje dezertní příběhy. Fajn, očekávané mi bylo naservírováno. A všechna zadostiučinění byla provedena, takže závěr chutnal po karamelce :-)

Luca86
12.04.2024 2 z 5

Knížky od této autorky mi doporučila kamarádka jako odpočinkovou četbu. Vybrala jsem tedy tu, která mě nejvíce zaujala lokalitou. Bohužel ani Island můj dojem nevylepšil. Hlavní hrdinka mi byla trošku protivná svým chováním à la puberťačka, potenciál prostředí islandské krajiny a popis osob by se dal rozvinout podstatně víc a zápletka byla za mě slabý průměr. Jediná postava, ke které jsem si vytvořila nějaké sympatie, byla Hekla. Osobně bych knížku zařadila spíše do kategorie dívčích románů. Další knížky od této autorky bohužel už vyhledávat nebudu, i přesto, že mají lákavé přebaly a děj se pokaždé odehrává na zajímavém místě.

Petass
02.04.2024 2 z 5

Průměrná červená knihovna, Island a prostředí hotelu byly fajn, hlavní postavy se mi taky docela líbily. Čím dál víc mi ale u Julie vadí, jak si zjednodušuje a idealizuje prostředí. Hotel by určitě nemohl fungovat s jedním kuchařem apod. Jinak jsem dostala, co jsem očekávala. Byla to i docela sranda. Na vyčištění hlavy fajn.

BlueberryMuffin
10.03.2024 3 z 5

Knížku jsem si koupila s tím, že podle kamarádky je série moc dobrá a s tím, že to na sebe sice navazuje, ale vlastně to tolik nevadí. Jako první jsem si proto vybrala právě Hotýlek na Islandu, protože mě nejvíce zaujal prostředím. No, prostředí bylo vlastně to, co se mi líbilo nejvíc. To autorka popsala moc dobře, až bych ráda viděla to, co postava. :) Na druhou stranu, atmosféra Islandu a polární záře atd. se určitě najde i někde jinde, kvůli tomu by člověk nečetl vyloženě romanťárnu. A tahle stránka sice nebyla nejhorší, ale určitě jsem čekala víc. A asi to nebude jen přehnaným očekáváním. Navíc minimálně tady bych zrovna vážně radši věděla, co se dělo v předchozím díle. Takže možná právě jemu ještě dám někdy šanci.

Aivlis
06.03.2024 3 z 5

Hotýlek, čo dodať. Odpočinková literatúra, od ktorej viem, čo možem očakávať. V práci toho bolo veľa, bolel ma chrbát, tak som chcela knihu, kde budem len čítať a nemusím nad ničím rozmýšľať. Zo začiatku pre mňa trochu nuda, ale potom to išlo. Bavilo ma prostredie hotela, popis Islandu a najviac boli HULDÚFOLK. Tí mi rezali. Hepouš na konci, inak to v romantických útekoch nejde. Ak chcete relaxovať, je knižka v pohode :-)

Varjohukka
29.02.2024 4 z 5

AUDIOKNIHA
***
3,5*

Tak jsem se rozhodla po kratičké povídce Potkáme se v Praze dát autorce ještě šanci s delší knihou. Vybrala jsem si prostředí Islandu, protože to mě velmi láká, ráda bych se tam někdy podívala, a také jsem dostala doporučení, že je to jedna z autorčiných nejlepších knih.

Ano, Island byl super. Bavilo mě poznávat zaměstnance hotelu a různé islandské zvyky. Romantická linka mi ale nějak nesedla. A odhalení velkého průšvihu mi přišlo spíš úsměvné. Asi tahle autorka nebude úplně pro mě.

vikidala
24.02.2024 odpad!

Nemohla jsem se dokopat k tomu, abych knihu dočetla, protože jsem neviděla důvod číst, když přesně vím, jak kniha dopadne (četla jsem ještě 3 knihy od autorky a příběh vždy jako přes kopírák). Kniha mě absolutně ničím nezaujala, s autorkou bohužel musím skončit. I když mě vždy nalákala na prostředí, ve kterém se kniha odehrává, obsah vždy nevalné kvality.

Mamka_cte
21.02.2024 5 z 5

Na tuto autorku jsem slyšela samou chválu, ale k čtení jejích knih jsem se ještě nedostala. Takže když jsem viděla společně čtení u @lulucinax , tak jsem neváhala! A udělala jsem dobře, protože jsem si to čtení maximálně užila.

Příběh se odehrává v malebném hotýlku na Islandu a popisy míst jsou tak krásně napsané, že si připadáte, že jste přímo na místě.
Postavy v knize si musíte přímo zamilovat. Moje oblíbená postava je určitě Hekla, i když celý personál hotelu a obyvatelé z okolí, jsou obětavé zlatíčka a zábava v nimi určitě nechybí.

V příběhu se vyskytuje super humor, emoce, chutě a pár kratších pasáží erotiky. Nejkrásnějším na knize ale je to cestování, výlety a popisy celého Islandu. Má oblíbená část je ta, když jsou Lucy s Heklou v “sněžítku. ALE! Když Alex řekl Lucy “sassenach, hned jsem se objevila v cizince. miluju

Autorka mě vážně nadchla, takže se těším, kam s ní vycestuju dále. Děkuji holkám za společnost.

BARBARRKA
06.02.2024 2 z 5

Je to moje teprve druhá kniha autorky a poté, co jsem se na ni naladila, si čtení naplno užívám. Mimo jiné je příjemné, že milostné zápletky se odehrávají mezi mužem a ženou. Dnes to, bohužel, není samozřejmost, tak doufám, že jsem to nezakřikla.
Taky se mi líbí, jak jsme vtaženi zase do jiné země s jejími krásami, kulturou a zvláštnostmi. Romantika není přeslazená ani nevhodně erotická, postavy vykreslené většinou pečlivě (podle potřeby) a nepostrádám ani humor.

MishRarach
05.02.2024 5 z 5

Upřímně přemýšlím, jestli na Island vyrazit či nikoliv, protože stejně jako jsem si zamilovala Lucy a Alexe, i Island na mě z knihy dýchl svou jedinečnou atmosférou.

lulucinax
04.02.2024 4 z 5

Můj již pátý romantický útěk a byl velmi povedený (tuhle sérii nečtu popořadě).
Jako vždy se mi nejvíc líbilo poznávání země, přírody, zvyků a gastronomie. Autorka toto zvládá bravurně, že byste si nejraději po dočtení bookly letenky.
Co se týče příběhu, hlavní hrdinové mi přišli sympatičtí. Alex jako takový vysněný ideál partnera. Celkem dost mi vadil televizní štáb a víceméně bych řekla, že byl úplně zbytečný.
Skřítka, který dělal neplechu jsem neodhadla. Měla jsem zamotanější teorii a kdybych četla detektivku, asi by mě viník zklamal, ale v romantice v pořádku.
A konec? Ten byl zas jak z pohádky, až neuvěřitelný.

sweeney
03.02.2024 4 z 5

Stejně jako všechny knížky od Julie Caplin, i tato je pohodová, oddechová :) To, jak příběh dopadne, sice víme již v podstatě od prvních stránek, nicméně u tohoto žánru se to očekává. Velmi se mi líbí detailní popisy dané země, včetně jejich zvyků, tradic a tradičního jídla. Island je na mém travel listu už dlouhou dobu, tak zatím alespoň takto :)

klara.franta
29.01.2024 4 z 5

Přiznám se, že tuhle knížní sérii nečtu postupně. U této knihy mě poprvé trochu zamrzelo, že jsem nečetla předchozí díl Cukrárna v Paříži, jelikož se zde objevilo pár postav z předchozího dílu. No nevadí, alespoň mám motivaci číst dál. Co se týká knihy, přišla mi tentokrát méně předvídatelná, což je za mě velké plus. Hlavní postava Lucy mi byla sympatická a bavila mě. Jednu hvězdičku strhávám, za občas nezajímavý děj, který byl zbytečně natahován a dramata se naopak moc dlouho neřešily.

Katelineth
28.01.2024 3 z 5

Tak jsem si naštěstí po Cukrárně v Paříži spravila chuť :)

Nekonečná
25.01.2024 4 z 5

Ač jsem milovnice úplně jiného žánru, občas mám potřebu si přečíst něco úplně odlišného, třeba romantiku. A tato kniha byla ta pravá, oddechová, milá, přímočará a taky předvídatelná. Pár knih od autorky jsem už přečetla a tato mi přijde zatím nejlepší. Krásně popsaná příroda, tradice, mentalita lidí na Islandu. Jako relax to bylo super, ale teď zase rychle zpět k mým oblíbeným thrillerům.

ElikaS
25.01.2024 4 z 5

Celá série romantických útěků je specifická tím, že se jedná o oddechovky, které jsou opravdu milé a v podstatě neřeší žádná zásadní dramata. To potvrzuje i tato knížka. Děj příjemně plyne, pobavíte se, něco zajímavého se dozvíte, ale nic zásadního neřešíte. Na jednu stranu je to super, na druhou by možná neuškodila nějaká akce. Ale i tak jsem si knížku opravdu užila.

leny.wood
20.01.2024 5 z 5

Tohle mě nadchlo především díky prostředí, na Island jsem se chtěla vždycky podívat a teď chci o to víc. Příběh mě ve své 3/4 překvapil, myslela jsem, že autorka danou věc využije jinak. A líbila se mi provázanost postav z jiné knihy ze série.

Štěpánka_010
20.01.2024 4 z 5

Moje první letošní knížka. Docela zajímavý námět na děj. Nicméně kniha mě nejvíce dostala tím, jak líčí islandskou krajinu. Velmi poutavě popisuje nádhernou přírodu i islandskou kulturu.