Kavárna v Kodani

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/393227/kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4.1128

Romantické útěky (1.)

The Little Café in Copenhagen (2018)

Vydáno:, Cosmopolis

Kniha Kavárna v Kodani

Adeelka32

Bezvadná oddychovka. Už během čtení jsem měla pocit,že jsem v Kodani a po dočtení jsem si koupila průvodce Kodaní a knihy o hygge :-D

buturenka

Knížka mil, odpočinková, dovolenková, ale jinak tato knížka mě vyprovokovala se zajet podívat do Kodaně, tak v červnu letim, sice jen prodlouženy vikend, ale moc se těším

klodnerovic

Nejde ani o literární skvost, ani o nic objevného, ale ... pokud vám nevadí slaďárny, Kavárna v Kodani vás asi neurazí.
Hlavní hrdinka je tak trochu Popelka, hlavní hrdina je tak trochu princ, byť chvílemi nerudný, příběh se z velké části odehrává v Kodani, v královském městě ... prostě, chvílemi pohádka. Alespoň za mě. Nicméně, možná jsem jen nebyla s to pobrat prostředí PR agentur, novinářské výlety a to, že opět všichni hlavní hrdinové byli krásní. Na tom ale nesejde. Co mě na knize bavilo bylo téma - hygge - a prostředí, ať už co se výše zmíněných PR agentur a tisku týče nebo míst, kde se příběh odehrával. Londýn je profláklý, ale Kodaň by za výlet stála. Vyrazit tam s touto knihou, ani bych nemusela shánět turistického průvodce :-).

Motýlek73

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Je to opravdu odpočinková kniha, nabízející náhled do činnosti PR agentur a pak zejména tzv. hygge a Dánska.

Navíc obálka a i vyprávění, zasazené často právě do prostředí kavárničky navozuje pocit tepla, dobré nálady, velké pohody.

Sám příběh je poměrně jednoduchý, ale člověk musí k takové knize přistupovat s tím, že to nebude odborná publikace.

Navíc, sama mám zkušenosti s pořádáním seminářů pro dospělé a mohu dosvědčit, že se na takovýchto setkáních mnohdy chovají jako mládež a ukočírovat je je někdy složitější :-).
Kniha se mi líbila.

dendishek

Zaujala mě obálka a název knihy.. Mám ráda hygge. Mám ráda vše, co tento fenomén definuje. Nicméně, obsah knihy mi úsměv na tváři nevyloudil. Hodně postav (novináři a jedna "píárka"), přemrštěné dialogy (opravdu jedno plácaní za druhým), které udělalo knihu zdlouhavější.
Pravděpodobně pro milovníky Kodaně je to skvělý výběr. Za mě - přečtena polovina knihy a poslední dvě kapitoly. Moc jsem prostě nepochopila záměr autorky - udělat z novinářů bandu školáků na výletě v Kodani. A z hlavní postavy jejich vychovatelku. Vadilo mi to..

okeey

Ach.. tohle bylo tak... hygge. Krásná kniha, ve které se dozvíte nejen co hygge znamená. Četla se sama. Mám zní pocit štěstí, pohodlí, tepla. Po přečtení této knihy mám chuť se do Dánska jednou podívat a pochopit tu pravou podstatu. Kniha je milá, oddychová, usměvavá a tak... hezká.

Anezimm

Čtivá a odpočinková knížka s krásnou obálkou. Nejsem zrovna zastáncem fenoménu hygge, ale tahle knížka byla tak "akorát", vyvolávala ve mně klid a pohodu. Škoda jen těch gramatických chyb, ale jinak za mě super.

agatha2

Můj třetí HYGGE román. Hlavní hrdinka Kate je PR manažerka, která vyhraje zakázku na propagaci nově vznikajícího obchodního domu, který bude vyznávat HYGGE fenomén. A aby přesně pochopila, o čem HYGGE je, odjede spolu s pár vybranými novináři píšícími o životním stylu do Dánska. Dánsko je kolébkou HYGGE. Dánsko se pravidelně umisťuje na předních příčkách žebříčku nejšťastnějších zemí světa. A já se tomu nedivím.
Kniha je moc krásná. Pohodová, plná nádherných dánských reálií, je opravdu radost ji číst.

romantika pro ženy

Julie Caplin