Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/bmid_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4 3059 791

Romantické útěky / Romantické úteky série

1. díl >

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

The Little Café in Copenhagen , 2018


více info...

Komentáře (791)

Komentáře 791 Recenze 27

Emik87
Emik87
včera 5 z 5

Miluju kávu, takže jsem si to užila :)

Kuci12
Kuci12
16.02.2024 4 z 5

Tak jo, až na ten sladce sladký konec, kdy najednou bylo vše růžové, to nebylo špatné. S partičkou novinářů jsem si oživila svoje vzpomínky z Kodaně, která má něco do sebe. Hygge je fenomén posledních let a ano malé radosti nám dokážou zpříjemnit den. Někdy pro to velké štěstí "na konci" zapomínáme na ty malé střípky rozeseté během všedních dní.
"Nejde o to, odkud pocházíte, ale o to, kam jdete."


Mánička178
Mánička178
16.02.2024 3 z 5

Tuto knihu jsem si ke čtení vybrala kvůli tak přízemním důvodům jako je úderný název a idylicky vymalovaná obálka (:D), jednoduše mě primárně zaujalo vizuální pojetí celé této románové série pro ženy. Až na pár neuvěřitelných náhod, zvláštních motivací postav a za vlasy přitažených situací se to dalo číst... Průběh očekávatelný, ale právě pro tuto předvídatelnost po tomto druhu literatury asi ženy sahají :D Očekávání tudíž splněna :)

Sandalkar
Sandalkar
14.02.2024 5 z 5

Krasna prace. Pohlazeni na dusi. J.Caplin se jidlem a cestovanim zivila, takze to je gastro koncert, vune kavy a skorice ze stranek dycha. Pribeh predvidatelny, ale plynuly a uveritelny. Osobni plusove body davam za prvniho sexy zrzka-hrdinu v knize.

zapina
zapina
07.02.2024 4 z 5

Já na červenou knihovnu moc nejsem, ale potřebovala jsem nějakou oddechovku. Kniha mě velmi příjemně překvapila. Autorka umí velice dobře popisovat a vytvářet přesně tu atmosféru, jakou kniha má mít :) Jasně, že to dopadne přesně tak, jak si celou dobu myslíme... ale kniha je velmi čtivá. V budoucnu asi sáhnu na další knihu...

Barulinkas
Barulinkas
04.02.2024 4 z 5

Líbí mi se mi, jak autorka dokáže popsat danou zemi, město, kavárnu či restauraci...v ten moment pocítíte popsanou atmosféru a přijde vám jakobyste tam byli, máte hned chuť na skořicového šneka a čerstvou kávu

Fialka78
Fialka78
31.01.2024 3 z 5

Oddychovka. Hezky se četla...

malýčtenář
malýčtenář
21.01.2024 3 z 5

První kniha od této autorky a musím říct, že mi dlouho trvalo, než jsem se začetla. A vůbec pochopila, o co vlastně jde. Až v průběhu akce v Kodani, jsem se dostala do obrazu a přála jsem všem zúčastněným mnoho štěstí. Zajímavé čtení, ale zkusím další díly.

kolacky
kolacky
13.01.2024 5 z 5

Krásné počtení, romantika, pečení úžasných dobrot, kamarádství... Podrazák dostal po nose, hrdinové se našli, prostě dokonalé. A konečně jsem pochopila, co je to hygge!

nakavusterezou
nakavusterezou
10.01.2024 4 z 5

Obvykle romantiku nečtu (nevím, co mě napadlo sáhnout po této knize), ale tohle? Skvělý!

Sladký příběh plný kávy a sladkostí typické pro Dánsko, nenásilná romantická linka a skvělá Kate a především Eva! Conrád mě taky bavil. Všechno mě bavilo!!

Chápu, proč je autorka u nás tak oblíbená.

petula22
petula22
09.01.2024 3 z 5

Taková romantická oddechovka u které člověk nemusí moc přemýšlet. Moc hezky byla popsaná Kodaň, památky, možnosti, kavárny a dost prostoru bylo i na popsání života v Dánsku, jako takovém.

Vjeerus
Vjeerus
09.01.2024 4 z 5

Asi takhle, očekávala jsem něco jednoduchého, milého a že tím proložím tu kupu fantasy, co čtu. A to všechno jsem dostala. Hned od začátku je člověku jasný, kdo s kým bude, ale předpokládám, že romantické knihy se nečtou pro ten wow moment, že fakt tihle dva spolu skončí, ale pro tu cestu k tomu happy endu a očekávání té krize a jak z ní hrdinové vybruslí.
Knihu příjemně namluvila Veronika Lazorčáková, které se perfektně povedlo navodit atmosféru a emoce postav. Trošku mě v poslechu rušila hudba mezi kapitolami, ale s tím se nedá nic dělat.
Začátek knihy se na můj vkus trošku vlekl a než se děj přesunul do oné slibované Kodaně, hodně jsem přemýšlela, co všichni s těmi romantickými útěky od Caplin mají. No, teď už asi vím a i pár dní po poslechu mám stále chuť na skořicového šneka a nebo obložený chléb, protože kniha je opravdu provoněná jídlem.
Hlavní hrdinka (a nejen ona) prošla několika změnami a uvědoměními, díky dánskému životnímu stylu, kdy je potřeba se radovat z maličkostí a ne se honit jen za kariérou. Tyhle přerody v postavách mě opravdu bavili a mám pocit, že se možná i kus toho poselství přenesl na mě skrz knihu, takže se chystám určitě na další příběhy z ruky autorky.

tereza_p
tereza_p
08.01.2024 2 z 5

Romantickou literaturu nečtu, ale říkala jsem si, že za zkoušku nic nedám, že by to mohla být fajn oddychová věc. Bohužel to asi nebude nic pro mě. Kniha se mi špatně četla, hrozně mě štvalo, jak je od začátku jasné, jaká bude zápletka a jak to asi dopadne. Celkově ta prvoplánovitost a šablonovitost. Navíc hlavní hrdinka v některých případech jedná naprosto nelogicky jak nějaká puberťačka.
Oceňuji, že popis reálií Kodaně působil příjemně, stejně jako atmosféra místní kavárny. Možná si něco přečtu o hygge. Ale to bude asi to jediné, co ve mně kniha zanechala.
Nevadí, vyzkoušela jsem a aspoň vím, že to pro mě není.

Nik..
Nik..
06.01.2024 5 z 5

Krásný pohádkový příběh, který v jakémkoliv čase pohladí.

Zápletka:
Kate pracuje jako PR specialista. Má život, který si vysnila a její přítel je tak skvělý, ale pouze do té doby, dokud jí neukradne nápady, aby se dostal na lepší místo, které chtěla sama Kate. Poté co narychlo vezme “nečekaného zákazníka je vyslána na cestu do Kodaně, kam bere skupinku novinářů. Aby poznali “hygge - dánský způsob života, protože ti jsou považováni za nejšťastnější lidi na světě. Na začátku to vypadá jako ta největší katastrofa. Ona, 6 novinářů, kteří mají vše zadarmo. Ale postupem času si k sobě najdou všichni cestu a zároveň se z nich stanou troufám si říct i kamarádi. Samozřejmě je tam i novinář, který si s Kate nemůže přijít ani na jméno. (a to přitom spolu mají jisté spojení z předchozích dní - kdy ještě netušili, kdo doopravdy jsou) No a samozřejmě nemohu opomenout dánskou majitelku kavárny, paní Evu. Taková hodná paní, která si získá důvěru všech a zároveň na všech pozná, když je něco špatně. Vždycky při zmínce o téhle paní jsem chtěla být u ní v kavárně. Vždycky.
To porno před koncem mi tam překáželo, ale bylo to chvilkový a pak díky bohu pokračoval zase ten skvělý příběh

Jednoznačně všem doporučuji! Kdo si chce odpočinou a ponořit se do krásného příběhu, tenhle je ten pravý.

Ocásek
Ocásek
06.01.2024 4 z 5

Moje poslední přečtená knížka v minulém roce byla Kavárna v Kodani, což byla moje první knížka od Julie Caplin, na kterou jsem ze všech stran slyšela samou chválu, takže moje očekávání byla poměrně vysoká.
Musím říct, že prvních pár stránek, než se příběh přesunul do samotné Kodaně, mě moc nebavilo a měla jsem hrozný problém se začíst, už jsem si začínala říkat, co na autorce všichni vidí.
Jenže pak se příběh přesunul právě do zmiňované Kodaně, já začala více poznávat naši hlavní hrdinku Kate, Bena i ostatní postavy v tomto příběhu, a že jich nebylo málo. Nejvíc si mě získala Avril, Ben a Eva. Při čtení jsem se vrátila myšlenkami do Kodaně, kde jsem před pár lety sama byla a hltala jsem jednu stránku za druhou.
Užila jsem si i krásně napsanou romantickou linku, i když byla lehce předvídatelná. U knížky jsem si odpočinula během zkouškového, a dokonce se i pobavila. Takže nakonec Kavárna v Kodani splnila má očekávání na pohodovou odpočinkovou knížku a těším se i na další knížky od autorky.

leny.wood
leny.wood
31.12.2023 5 z 5

Romantika jak má být s poznáním Kodaně absolutně nenásilným způsobem.

Didi15
Didi15
29.12.2023 5 z 5

Začínám s touto sérií a i když tento žánr není můj top,tohle bylo čtivé se spousty tipů na zajímavá místa v Dánsku . Takže určitě si postupně všechny díly přečtu.

Gabriela_K
Gabriela_K
28.12.2023 5 z 5

Konečně jsem se dostala k této velmi populární sérii a je škoda, že jsem se k ní nedostala dříve, protože mám co dohánět.
Krásný romantický příběh s trochou vtipu, tipů na zajímavá místa a výborným jídlem.
Vřele doporučuji.

Schmetti
Schmetti
27.12.2023 5 z 5

První díl ze série Romantické útěky od Julie Caplin, a to s názvem Kavárna v Kodani. Z této série jsem již četla Čajovnu v Tokiu, která byla naprosto úžasná, ale rozhodla jsem se číst všechny díly postupně.

Julie Caplin je anglická spisovatelka, která pracuje v PR jako naše hlavní hrdinka, cestuje s novináři a píše o jídle a pití. Caplin procestovala a stále cestuje po světě a díky tomu dokáže napsat tyto nádherné knihy, v kterých dokonale popíše atmosféru, zvyky a gastronomii měst a států Také navštívila naši Českou republiku a nedávno vydala povídku Potkáme se v Praze, jelikož u nás v ČR má opravdu velkou základnu fanoušků

Kavárna v Kodani byla stejně dobrá kniha, jako Čajovna v Tokiu. Ačkoliv tedy miluji Asii a Tokio je mi k srdci blíže, zamilovala jsem si i Dánsko a jeho hlavní město Kodaň. Mám vždy pocit, že zamilovaná linka je v této sérii něco jako doplněk či vedlejší věc. Já si hlavně užívám ono poznávání nových míst a zvyků

Tato kniha mě velmi potěšila dánských hygge stylem, který nás knihou provázel. Jak se v anotaci píše, naše hlavní hrdinka Kate dostala za úkol vzít 6 novinářů na poznávací cestu do Kodaně, aby styl hygge opravdu zažili a ne si jen představili, že se jedná o svíčky, deky a nábytek, které mají zútulnit byt. Jde o mnohem více. Jde o to, jak máme myslet a užívat si každé drobnosti, vážit si jich a mít z nich radost. Lars, který chce otevřít v Kodani nový dánský obchod, věděl moc dobře, že zažít Kodaň na vlastní kůži bude to nejlepší pro PR.

Strašně moc mi přirostl k srdci tým novinářů: Avril, Ben, Fiona, Sofie, Conrad a David. Asi nejvíc zbožňuji Avril, Bena a Conrada. Sami po přečtení uvidíte proč. A Fiona je hlavní postavou v Čajovně v Tokiu!

Naše druhá hlavní postava, mužská, je Ben. Nabručená vzteklá liška se srdcem na správném místě. Ale příběh by nemohl existovat bez maminky Larse, éterické a vřele Evy, která vedla onu slavnou kavárnu, která je g názvu této knížky. Nejraději bych k Larsově mamince zašla na kávu nebo kakao, ochutnala všechny možné obložené chleby nebo dánské pečivo a navštívila spoustu krásných míst v Kodani.

Myslím, že čtenáře, kteří nemají rádi až tak popisy a nebaví je číst o cestování a poznávání, tahle série tolik nenadchne. Romantiky si zde užijete dost a i srandy, to vše nám tato knížka a série nabízí, ale musíte počítat s tím, že napůl čtete cestopis. Já jsem si oblíbila snad všechny kladné postavy a přirostly mi k srdci. Jsou to skvělí lidé. A nesmím zapomenout na dokonalé obálky českých vydání, které ilustrovala Kateřina Brabcová, naše obálky jsou nejkrásnější ze všech!

Během čtení jsem si u ukládala názvy a druhy pokrmů a také míst, která v Kodani navštívit.

Měli byste zájem o takový příspěvek na ig a článek na blogu?

Kdo z vás četl Kavárnu v Kodani a má rád tuhle sérii nebo i jiné knížky od Julie Caplin?

Hodnocení: 5/ 5

Můj ig: @terischmetti
https://www.instagram.com/terischmetti?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==
Blog: https://blumensprache.hikaru.cz/

bajulda
bajulda
27.12.2023 5 z 5

U knihy jsem si odpočinula, takže splnila má očekávání. Z teto serie jsem ještě četla Cukrárnu v Paříži, která byla slabší.