Kavárna v Kodani

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se… Úspěšná manažerka Kate má přesně takový život, jaký si vysnila. Pracuje pro jednu z nejlepších PR agentur v rušném Londýně, je úspěšná, okouzlující a její přítel je tak… skvělý. Dokud jí tento skvělý přítel neukradne nápady, díky nimž je povýšen místo ní. Kate by ráda všem dokázala, že není tak mladá a nezkušená, jak si všichni myslí. Získat jako nového klienta velkého prodejce dánských bytových doplňků a nábytku je její šance. Protože práce je pro ni vším. Proto musí absolvovat cestu do Kodaně. Co se zprvu zdá jako otravný PR výlet pro hrstku ještě otravnějších novinářů, jehož jediným účelem je získání zakázky pro Kate, se nakonec změní v cestu, která všem účastníkům změní životy. Během poznávání krás Kodaně a dánského přístupu k životu poznávají novináři i Kate sami sebe. A nakonec se ukáže, že všichni získali mnohem víc než jen námět na články nebo pracovní příležitost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393227/big_kavarna-v-kodani-3Cq-393227.jpg 4.11174

Romantické útěky / Romantické úteky 1.

Vydáno: , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen, 2018

Kniha Kavárna v Kodani

Mojepočteníčko
předevčírem

Bože! Já bych do té Kodaně jela hned ! Autorka prostředí svého příběhu krásně popsala. Bylo to milé, odpočinkové čtení se špetkou něčeho navíc. Dokonce jsem se zapomněla kyselit na romantickou linku a předvídatelnost Konec mi přišel zbytečně natahovaný, ale musela jsem ve výsledku uznat, že to tak bylo nejspíš potřeba Líbilo a doporučuji

punkgirl97
předevčírem

Chvíli mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla. Brala jsem ji jako příjemnou oddechovku plnou dobré kávy, lahodného pečiva, vynikajícího jídla a plného cestování a objevování nových věcí.

Jen jsem to nemohla číst, když jsem zrovna měla hlad, to mi žaludek výrazně protestoval, když se mé chuťové buňky protloukaly skrz lahodná slova o jídle.

Líbilo se mi, jak postavy vystoupily ze své komfortní zóny a zkusili něco nového. A co víc objevili své vnitřní já, které bylo skryto za fasádou kariéry a povrchních lidí.

K postavám jsem si pořádně vztah vytvořila až dýl. Zpočátku mi přišly hrozně vzdálené. Až, když se na scéně objevila Eva. Ta příběhu vmetla pravé kouzlo útulné kavárny a starostlivost o druhé. A totálně mě příběh chytl, když se na scéně objevil nabručený Josh, místy mě sice dost rozčiloval, ale jak se k němu chovali ostatní to mi to vynahradilo.

Jak už jsem psala, moc se mi líbila proměna mentality lidí, vlastní uvědomění, co je vlastně v životě nejdůležitější. A tyhle poselství v knihách jak víte mám moc ráda, takže za mě skvělá romantická kniha. A kdo nečetl, tak zkuste vstoupit do světa #hygge

4/5

IG: @tera_cte

Silencia

Zatím mě asi bavila nejvíc z těch, co jsem četla. Brooklyn a Paříž. Ben je nejsympatičtější chlap a celkově to bylo moc příjemné. 4,5*

Knižnítoulky

Již od prvních chvil na letišti musí Kate řešit jeden problém za druhým. Prožívala jsem s ní každou překážku, každou výhru i eleganci a cit, se kterým se s některými problémy popasovala. Každá postava měla svou vlastní linii a svůj příběh. Jejich vyústění v přátelství a soudržnost bylo krásné. A to ani nemluvím o něm … Ale to už se nechte překvapit a pusťte se do knihy, kterou mohu jen doporučit.

LiKa00

Skvělá, nádherná, úžasná kniha. Opravdu moc se mi líbila. Atmosféra Kodaně a samotného tamního životního stylu působila tak nádherně uklidňující. Příběh byl čtivý, musela jsem číst pořád dál, jak mě to lákalo. Opravdu moc krásný příběh. Těším se až si přečtu autorčiny další knihy.

Miškus

Krásné čtení u kterého musíme být po dekou a u sebe mít hrnek teplého čaje. Příběh je krásně napsaný. Moc doporučuji.

VladiKlaisner

Pohodové čtení, příběh trochu fádní, ale určitě se k této autorce ještě vrátím. Z knihy dýchá atmosféra serveru, místních zvyků a chování lidí, které změní názory celé skupiny vč. hlavní protagonisty.

Katerina589

Skvělá a odpočinková knížka, která pobaví a vytváří pohodovou atmosféru. Ideální na podzimní a zimní večery, nejlépe s kafíčkem nebo horkou čokoládou v ruce.