Pláž v Chorvatsku

Pláž v Chorvatsku https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433347/bmid_plaz-v-chorvatsku-EtN-433347.png 4.1 1352

Romantické útěky / Romantické úteky série

< 5. díl >

Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

Komentáře 306 Recenze 20

Sarapet
Sarapet
28.11.2023 4 z 5

Já už chci dovolenou u moře. Úplně jsem cítila teplé sluneční paprsky a viděla moře. Čtivé a odpočinkové čtení. Doporučuji na dovču.

Sumatrae
Sumatrae
24.11.2023 5 z 5

Opet me autorka nezklamala a knizku jsem si moc uzila a nabila se skvelou energii Chorvatsko mam rada a mam na nej jen pozitivni vzpominky a v knize tomu nebylo jinak... Maddie mi byla moc sympaticka v predeslem dile, takze jsem byla moc rada, ze jsme se s ni opet setkali

janqa410
janqa410
22.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Na tento díl jsem se obzvlášť těšila, protože Chorvatsko dobře znám a ráda tam jezdím na dovolenou. Bylo hezké, i v knize navštívit místa, které znám. Maddie mě moc bavila, byla to správná, normální holka se svým názorem, která se jen tak nedala. A Nick, chovatel oveček, tak toho jsem si zamilovala už jen kvůli tomu, že ovečky choval. Trošku mě štval, že z počátku byl takový blbec, ale naštěstí prozřel. Sice mu to trošku trvalo a dle mě, ho Siri měla proplesknout taky a dříve, než Douglase, ale dobře to dopadlo. Ohledně Tary a Cory, tak ty mi hýbaly žlučí celou knihu, ale nakonec jim přece jen ten hřebínek trošku snad spadl a za to jsem ráda. Ne že bych komukoli přála cokoli zlého, ale ty dvě si studenou sprchu rozhodně zasloužily. Velice příjemná postava byl i sám velký Bill. Bylo milé a osvěžující zjistit, že ne každý pracháč, je zároveň i blb. Spolu s Kavárnou, Pekárnou a Cukrárnou, to byl dle mě nejpovedenější díl. Prozatím.

Laira
Laira
10.11.2023 5 z 5

Zatiaľ pre mňa najlepší diel. Trochu drámy, klamstva, umenia. maľovania a lásky.

Safrika
Safrika
05.11.2023 5 z 5

Touto knihou jsem prokladala zase jine zanry a byla jsem opet nadsena :), cetla se sama, bavila me tentokrat od zacatku do konce, takze zase spokojenost.

tracey9
tracey9
03.11.2023 5 z 5

Pláž v Chorvatsku od Julie Caplin to je kniha, ve které se znovu potkáme s postavami, které jsme poznali už v Cukrárně z Paříže. Jednak s Maddie, studentkou umění, která byla v Paříži na studiích a také s Nickem, jedním z bratrů Niny, hlavní hrdinky cukrárny. Nick právě začal randit se známou modelkou Tarou a díky ní se vydává na jachtu s partou bohatých přátel a snaží se zapadnout do kolektivu a navíc ještě více oslnit Taru, která se v jejich vztahu chová velice nepředvídatelně. A Maddie? Ta právě ukončila svá studia, trochu ještě hledá své místo v uměleckém světě a tak přijme místo kuchařky na jachtě. A samozřejmě na té stejné, na které se plaví Nick s přáteli své přítelkyně. Počáteční nesympatie Nicka i Maddie se pomalu mění, ale jak jejich příběh skutečně dopadne? :)

Pláž v Chorvatsku mám už nějaký čas doma, ale nějak se mi nedařilo se k ní dostat. Ve chvíli učení se na zkoušky, ale byla přesně tím, co jsem potřebovala a proto jsem po ní sáhla :) jedná se o velice příjemnou odpočinkovou knihu - tak jak jsme u Julie Caplin zvyklí :) kniha je navíc plná sluníčka, léta a moře a to bylo přesně to, co mi teď jednak schází a jednak jsem to neuvěřitelně potřebovala, alespoň na stránkách knihy. V Chorvatsku jsem nikdy nebyla, ale je mi jasné, že má své krásy a v téhle knize jsem si je všechny užila :) bylo tu možná trochu méně jídla, než jsme u knih této autorky zvyklí, ale to mi kupodivu nevadilo, cestování mi tuhle absenci zcela vynahradilo :) romantika je v této knize pozvolná, nenásilná asi taková, jaká v životě často bývá :) bavila mě, ale ještě víc mě bavilo pošťuchování Maddie a Nicka, které ze začátku bylo jen steskem po sourozeneckém pošťuchování :) ano, také mám dva bratry knihu jsem si užila, byla přesně tím, co jsem v tomhle období potřebovala číst :)

Pláž v Chorvatsku hodnotím 4,5 z 5 a moc se těším, že mě velice brzy čeká další kniha této skvělé autorky :)

momo.kg
momo.kg
24.10.2023 3 z 5

Prijemna oddychovka, kor kdyz ji ctete v Chorvatsku :)

eva2683
eva2683
23.10.2023 3 z 5

Ide to presne podľa overenej šablóny. Je tam popoluška, princ na bielom koni, krásne prostredie, zlá macocha/ konkurenčná princezna (teda v tomto prípade protivna modelka)intrigy a samozrejme happy end. Ucel to splnilo, príjemná oddychovka :)

NatálieK.
NatálieK.
12.10.2023 5 z 5

Tato kniha mě zatím od Julie bavila nejvíc

Viwi
Viwi
03.10.2023 1 z 5

u knih od Julie jsem přesně na pomezí: napůl moje GP a napůl milá romantika. Občas se mi samou trapností kroutí prsty u nohou, něco je opravdu přitažené za vlasy, nereálné a hloupě naivní a směšné, ale rozmanité popisy míst, kde postavy jsou nebo následná romantická zápletka to většinou vyváží. Neb mám srdce starého romantika. Nicméně tenhle díl měl těch pomyslných “wtf momentů” tolik, že rozhodně musím označit za to nejslabší, co jsem od ní četla. Tohle se nepovedlo.

Tamirai
Tamirai
29.09.2023 5 z 5

Skvelá knižná séria. Maddie je zatiaľ moja najobľúbenejšia postava. Bola mi veľmi blízka a Nick je fajn chalan. Dobrý brat, kamarát a nakoniec sa ukázalo, že aj partner.

Joj! Ja by som si vždy ešte chcela užiť nejakých 100+ strán potom, ako skončia definitívne hrdinovia spolu ako pár.

Moja romantická duša by zniesla ešte nejaký čas s nimi a zatiaľ som to tak mala s každou knihou, že by som chcela čítať ešte a ono už bol koniec.

Čo nie je vlastne zle, ale snáď niekto pochopí ako som to myslela (viac Maddie a Nicka) :) aj po skončení plavby na škuneri.

roxy9413
roxy9413
26.09.2023 4 z 5

Po všech těch válkách, holocaustech a rodinných útrapách má prostě člověk občas chuť vypnout a přečíst si nějaký ten hloupoučký a oddechový příběh. I přesto, že předem ví jak to celé skončí, tak nějak mu to nevadí a vlastně si u toho příjemně odpočine a užije si s hlavními hrdiny luxusní dovolenou na jachtě, teda na "škuneru".

marianna7090
marianna7090
21.09.2023 4 z 5

Roztomilá, rýchla, letná oddychovka na tieto septembrové slnečné dni. Veľmi sa mi to páčilo a Chorvátske prostredie som si naplno užívala s hlavnými postavami.

denisa8946
denisa8946
20.09.2023 5 z 5

Tento díl ze série Romantických útěků se mi zatím líbil ze všech nejvíc. Jako vždy jde o krásnou oddechovku plnou dobrého jídla, pití a krásných míst.
Tentokrát nás autorka vzala do Chorvatska na plavbu lodí. Člověk z knížky opět načerpá spoustu inspirace na dovolenou.
V kapitolách se střídal pohled Maddie a Nicka. Hlavní postavu Maddie známe z Cukrárny v Paříži. Mě si Maddie získala už v předchozím díle, protože byla milá, plná elánu, veselá a nebála se jít do neznáma a zažít dobrodružství. Tady mé sympatie jen utužila.
Líbilo se mi, jak se Maddie špičkovala s Nickem. Nick... co říct, no poleze vám nějakou dobu na nervy, ale pak se z něj vyloupne správný chlap, kterého jsme poznali na začátku knihy.
Kdo se ale nevyloupne, je Tara. Pardon, ale ona byla vážně slepice... a to křivdím slepicím. Ta ženská mě tak vytáčela, že to není ani možné. Ani její zdravotní stav mě neobměkčil, je to prostě slípka.
Každopádně tento díl stoprocentně doporučuji! :)

Špekyn
Špekyn
12.09.2023 3 z 5

Hezká oddechovka dělaná přesně na pláž, nejlépe v popisovaném Chorvatsku. Od začátku člověk ví, jak to dopadne, ale stejně je fajn projít si celou peripetii spolu s hlavními hrdiny. Maddie byla sympatická, i když až příliš "všehoschopná" na můj vkus. Nick mi zas až tak sympatický nebyl. Tara a Cory pak byly typickým ztělesněním klišé o modelkách.

Iris30
Iris30
05.09.2023 5 z 5

Pro mně jednoznačně nejlepší kniha Série.
Nejen pro to, že Chorvatsko miluji, ale že děj odehrává na různých místech.
Kdybych mohla, balím kufry, pronájmu si loď a hurá za dobrodružstvím.

Nikoll2
Nikoll2
04.09.2023 3 z 5

Směr, kterým se děj ubírá pravděpodobně nikoho nepřekvapí, ale od toho tyto příběhy ani nejsou. Stejně jako u předcházejících příběhů, i prostřednictvím tohoto nám jsou představovány krásy dané země, což se i v tomto případě autorce povedlo. Vždy si dá záležet na tom, aby nám alespoň krátce představila trochu historie, tradic a památek daného místa. V kombinaci s jednoduchým romantickým příběhem se jedná o opravdu příjemné a lehké čtení.

Avšak je tu i něco, co mi na příběhu vadilo. Jsem ráda, když se v knihách objevují rozličné postavy, a to nejen po stránce charakteru, ale i zevnějšku. Zde se však na můj vkus příliš často opakovalo srovnávání žen dle jejich vzhledu. Opakovaně byla srovnávána postava modelky a postava "pravé ženy". V souvislosti s modelkou se navíc otevřelo téma bulimie, které však nebylo dále rozebráno, což mi přišlo jako velká škoda.

I tak ale příběh Maddie zapadá do dalších příběhů a v rámci série by se neměl vynechat.:) Mému pozitivnímu hodnocení možná napomáhá fakt, že jsem příběh četla přímo na "své pláži v Chorvatku". :D

monishek
monishek
22.08.2023 5 z 5

Krasna romantická oddechovka. Kapitoly prijemne odsypaji a hlavni postavy jsou sympatické. Četlo se to bez problemu a od pribehu jsem dostala, co jsem ocekavala. Do Chorvatska jezdim jiz nekolik let a libilo se mi, ze je prostredi zasazeno prave na jachtě. Neni to uplne bezne. Nenáročné cteni na dovolenou, doporucuji.

amanda99
amanda99
18.08.2023 4 z 5

super oddechovka a mám nové místo na dovču v Chorvatsku :)

taikatalvi
taikatalvi
18.08.2023 4 z 5

Super, bavila som sa! Skvelé oddychové čítanie.

van0502
van0502
16.08.2023 1 z 5

Těšila jsem se na ni. Nakonec mě vůbec nenadchla.. příběh je nudný, jazyk slabý.. nedočetla jsem to.

YellowQueen
YellowQueen
12.08.2023 4 z 5

Tento díl série Romantické útěky mi přišel trochu slabší, ale naprosto jsem si u něj odpočala, trochu se i zasmála a prostě mě zahřál na srdci, což je všechno, co jsem od této knihy chtěla. Nakonec co jiného číst na dovolené v Chorvatsku než Pláž v Chorvatsku?

Lelaqu
Lelaqu
02.08.2023 4 z 5

Nikdy jsem neplánovala si přečíst knihy Julie Caplin až do té doby než mi přišla pod ruku S láskou z Riviéry, kde mě autorka přesvědčila, že musím sérii Romantické útěky dát šanci. Jako první jsem si vybrala právě tuto knihu, hlavně kvůli zasazení do Chorvatska, což úplně vybízí k letnímu čtení.

Autorka má skvělý styl psaní a i přes to, že píše v er formě (preferuji ICH) mě obě knihy uchvátily a vtáhly do děje. Postavy byly moc dobře vykreslené, hlavně Maddie. Nebyla to typická hlavní hrdinka, což má u mě velké plus.

Co se týče příběhu, tak mě lehounce (ale fakt lehounce) zklamal. Pokud bych to srovnala s riviérou, dějově mě bavila méně, ale to nic nemění na tom, že kniha byla skvělá a neodradila mě od dalších knih ze série.

Co se mi ale doopravdy nelíbilo byl překlad názvu. Z anglického "The secret cove in croatia" (doslovný překlad: Tajná zátoka v Chorvatsku) na Pláž v Chorvatsku. Vždyť o pláži tam nepadlo skoro ani slovo! Osobně bych preferovala aspoň něco jako "Zátoka v Chorvatsku", k příběhu to sedí o mnoho lépe!

Nicméně tato kniha byla super oddechovým, letním čtením a moc se těším na ostatní knihy od Julie Caplin/Jules Wake. Momentálně mě nejvíce láká Hrad ve Skotsku a Domek v Irsku, tak snad brzy se k nim dostanu.

tami1
tami1
01.08.2023 4 z 5

Skvělá kniha na pláž.
Asi se mi zatím z knih autorky líbila nejvíc. Mezi Maddie a Nickem to parádně jiskří.

LucyA7
LucyA7
29.07.2023 5 z 5

Ideální čtení na dovolenou na pláž. Romantická klasika, která nezklame.

aljoska83
aljoska83
28.07.2023 4 z 5

Super oddechovka na letní večer.

Šikulka86
Šikulka86
24.07.2023 3 z 5

Můj třetí útěk s Julií Caplin. A oproti Kodani a Islandu mi Chorvatsko přišlo jakési slabší, holt mi to asi víc svědčí na severu :-D Je fakt, že červená knihovna není můj nejčtenější žánr, jednou ročně stačí, předešlé knihy jsem vždy četla v období kolem Vánoc, tak jsem asi byla víc naladěná. Děj jako vždy předvídatelný, ale o to by nešlo - tentokrát byla jaksi osekaná ta popisná část týkající se zvyků v dané zemi, chování některých postav mi přišlo až moc neuvěřitelné, konec přeslazený. Každopádně jsem chtěla oddechovku, u které nebudu muset přemýšlet a ze které nebudu mít chmury, účel kniha splnila :-) Teď si dám minimálně do Vánoc pauzu :-D

Sati
Sati
23.07.2023 2 z 5

(SPOILER) Za mě rozhodně nejslabší díl, ani jedna postava mi žádným způsobem nepřirostla k srdci, všechny díly před tímto(Hotýlek na Islandu jsem teda zatím nečetla) byly skvělé právě v tom, že na začátku přišlo zklamání z nějakého vztahu a pak byla právě ta velká love story, tady ne. Vadil mi tu jistý podtext nevěry a nedokončené příběhy, například co se týče Ivana a ve finále i Tary a Cory, osobně by mě dost zajímaly jejich reakce a následné chování ať už co se týče Nicka, tak i u Tary jejího léčení. Kniha mě nijak do děje nevtáhla a ani jsem ji nečetla s pocitem: nemůžu přestat číst, musím vědět jak to bude pokračovat. Upřímně doufám, že další díly budou pravý opak.

petrulkaa
petrulkaa
21.07.2023 5 z 5

I když jsem se zpočátku do knihy nemohla začíst a odložila jsem ji, nyní jsem ráda, že jsem se k ní po přečtení thrilleru vrátila. Nakonec jsem ji četla téměř jedním dechem a nechtělo se mi ji odkládat
Byla to pohodová letní romantika s popisem krásného chorvatského prostředí. Díky skvělému vypravěčskému umění mé oblíbené spisovatelky jsem mohla prožít s hlavní hrdinkou Maddie nádherné a napínavé chvilky při letní brigádě na luxusní jachtě. No a láska a romantika k létu patří, takže za mě opravdu skvělý odpočinkový letní příběh.

aquaver
aquaver
09.07.2023 5 z 5

Knížky od Julie Caplin zbožňuju. Vždy dokáží na tváři vykouzlit úsměv a pohladit po duši. A navíc pak člověk akorát touží navštívit tu danou zemi a prozkoumávat a ochutnávat jako její postavy. Za mě je to jedna z nejlepších autorek, co se týče romantických knih. Každou její knížku si šetřím (a to je dost těžký, nejraději bych je přečetla hned všechny za sebou) a tentokrát přišla na řadu Pláž v Chorvatsku... Do těchto teplých letních dnů je ta knížka jak dělaná. Jen mi přišlo, že se tento díl trošku lišil od těch ostatních (co jsem tedy zatím četla). Přesto se mi jinak líbila jako všechny ty díly předtím. Moc se mi líbí, jak na jednu stranu to doslova na sebe nenavazuje, ale zároveň se tu objevují i postavy z těch různých dílů a tím pádem se doplňují. Určitě doporučuji :)