Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1942 1942

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Lucie_1986
30.12.2020 3 z 5

Treti ctena kniha od autorky, z meho pohledu oproti Kavarne a Pekarne znatelne slabsi. Prijemne cteni, to ano, ale tentokrat bych rekla az moc jednoduche. Postavy sympaticke, ale dej tak nejak o nicem.

blanka5960
29.12.2020 5 z 5

Sérii romantických útěku od Julie Caplin mám moc ráda. Mnozí z vás je znají, pro některé jsou plné klišé a předvídatelné.
Pro mne jsou to však vždy knihy, které pohladí po duši, které mají kouzlo vás potěšit a dát vám zapomenout na starosti všedních dní.
Každá kniha se odehrává v jiné zemi, kultuře, ale jedno má společné a to je jídlo a láska. V minulých příbězích jsme navštívili Kavárnu v Kodani, Pekárnu v Brooklynu, Cukrárnu v Paříži nebo Pláž v Chorvatsku.
V této knize nás děj přenese do země sopek, termálních pramenů, vodopádů.
Do země kde spatříte ledovce i polární záři. Setkáme se s nádhernou krajinou, rozmarným počasím Islandu, jeho laskavými obyvateli a útulnou hygge atmosférou.

Hlavní hrdinkou v této knize je Lucy, která pracuje v hotelu, má dobře placenou práci, přítele a nic jí v životě neschází.
Bohužel se jednoho dne stane něco, co jí vezme lásku i práci.
Úspory se tenčí, práci se jí nedaří sehnat a tak kývne na nabídku pracovní pozice manažerky hotýlku Polární záře. Ovšem tento hotýlek je na Islandu, ona nemá ráda zimu a stále přemítá, zda neudělala chybu, když tu praci vzala.
Po příjezdu zjišťuje, že hotýlek nemá příliš dobrá hodnocení a je poloprázdný. Lucy není zvyklá vzdávat se, diky svým dlouholetým zkušenostem chce vytvořit z hotýlku romantické místo. Potkává ji řada překážek, vypadá to, že jí někdo záměrně škodí.
Personál hotýlku, tvoří jen pár lidí a ona neví komu může věřit. Kdo je k ní upřímný a kdo něco skrývá stejně jako Alex?

adrachus
29.12.2020

Proboha, to se nedalo přečíst bez přeskakování stránek, kde se vařilo atd. Navíc, autorka jistě nebyla na Islandu - o místech, o nichž je zmínka a mají dělat kulisu příběhu, se dočetla maximálně v nějakém průvodci. jinak by tam nemohla mít tolik faktických chyb.
Škoda peněz, škoda času.

vera5841
28.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Krásná kniha, která vás zavede do nádherného (i když chladného) prostředí Islandu. Lucy zde přijme novou práci, aby se pokusila dát do pořádku nejen zdejší hotel, ale především svůj život. Dá se dohromady s chytrým a šarmantním barmanem Alexem, který má ovšem také svá tajemství.

Spoiler. Dávám jednu hvězdičku dolů za konec, který mě trochu zklamal. Polární záři dělali z velké části příjemnou právě zaměstnanci, kteří šli všichni do Edinburgu, takže mi přišlo, že celá práce na Islandu přišla trochu vniveč.

Acnaj
27.12.2020 4 z 5

Super oddechovka, pohodová, zimní, romantická...

Ehwaz
27.12.2020 3 z 5

Dobrá pohádka pro velké holky. Když to člověk vezme s rezervou, pak příjemné čtení pro chvíle oddechu, kdy se člověku nechce myslet...

Áňa 998
23.12.2020 5 z 5

Celá série Romantické útěky mě strašně baví. Nemohla jsem se dočkat, až se do Hotýlku na Islandu pustím, a začtu se. To se mi opravdu povedlo, po několika málo stranách! Úžasná romantická krása!

cerna7151
23.12.2020 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Je to romantika doplněna sympatickými postavami. Prostředí krásné vykresleno, člověk by hned odjel.

Domčik
22.12.2020 3 z 5

Jako sice hezke, ale. Ano, oddychové, romantické, ale v některých pasážích jsem se modlila, aby byl už konec. Když bych se zachumlala do deky, jak kniha uvozuje, tak asi usnu. Jsem ráda, že jsem přečetla, ale žádný velký dojem na mě kniha neudělala. Až na Alexe, ten ul u mě zachraňoval. ???? Předchozí knihy mnohem lepší.

Atuin
20.12.2020 2 z 5

Nevím, opravdu nevím. Jakmile dám něčemu dvě hvězdičky spadlo to u mě silné a jediné do kategorie vypínací literatura a ještě ke všemu hloupě napsaná. Oddychová literatura není v mém vesmíru to samé co vypínací. Osobně je na této sérii nejpůsobivější grafické vydání. Můžete u čtení dělat co chcete, a vůbec to nebude vadit ve výsledku nic neztratíte. Zachumlání do deky nedoporučuji, hrozí že se budete soustředit a vlastně nebude na co. Popis krajiny nikde, hrdinka nesympatická a všechno tak nějak uplácané jako když kočička s pejskem pekli dort. Zkusím ještě jiné knihy, ale výhradně v situacích které takový text ocení.. rozhodně se zachumlávám pod deku raději s něčím jiným...Za mě zklamání roku. ( Jako knižní přátelé knižní, takže žádná katastrofa :-))

JanuldaN
18.12.2020 3 z 5

Za mě nejslabší díl ze série Romantické útěky. Do čtení jsem se musela nutit. Asi mi nesedl vývoj mezi ústředním párem. Každopádně atmosféru v odlehlém hotýlku autorka popsala krásně. Hned bych se tam vydala a seznámila se všemi zaměstnanci :-)

Devil-Ivet
18.12.2020 4 z 5

Julie Caplin svými příběhy nezklame. Lucy to neměla lehké a ráda by se vrátila tam, kde byla. Svou práci miluje a hozené klacky pod nohy úspěšně odkopává. Popsání Islandu je úžasné a hygge mě opět uchvátilo. Hned bych se do takového hotýlku vypravila :)

kalimaskry
15.12.2020 5 z 5

Aspoň takto jsem se mohla na Island momentálně podívat. Příjemná oddychová romantika.

Misa.K1
15.12.2020 2 z 5

Knížku jsem si koupila, abych si odpočinula od thrillerů, bohužel ale nemůžu pochválit, hlavní hrdinka mi lezla svým chováním na nervy a všechno v knížce mi přišlo až moc nereálné. :)
Na další knížku od autorky mě to nenalakálo.

yvette3
13.12.2020 5 z 5

Ze zvědavosti jsem zvolila změnu obvyklého žánru, který čtu. A nelituji, příjemná romantika s trochou napětí. Hned bych se na ten Island jela podívat!

srn.nka
12.12.2020 2 z 5

V pořadí druhá kniha přečtená od J. Caplin.
Těšila jsem se na pozvání do země, ve které jsem nebyla, ale čekal mě jen jednoduchý, předvídatelný ač milý příběh. Ve své podstatě podobný tomu předchozímu.
Všichni se sice potřebujeme občas zachumlat pod deku s knížkou a vzdychat nad láskyplným příběhem, ne však když autorce dochází fantazie a dělá blbce.

bookcase
12.12.2020 5 z 5

Další skvělý díl, líbil se mi zatím asi nejvíc, ale to já říkám vždy o všech, které přečtu. Prostě tahle série je mimořádně povedená.

slamenka
10.12.2020 4 z 5

Moc tento žánr nečtu. Knihu jsem přečetla, protože jsem chtěla vědět, co na tom ženský tak zbožňujou. Nečekala jsem od toho moc, jen takový ten lehký milostný příběh, který vlastně prokouknete hned na začátku. Ale bylo to příjemné čtení, na jedno odpoledne. Snažila jsem se na knihu nekoukat jako někdo, kdo nemá rád červenou knihovnu. Autorka si hodně vyhrála s popisem Islandu, to byla krása, i ten popis hygge hotelu vůbec nebyl na škodu. Ale žádné veledílo to není, ale ani jsem nečekala. Prostě jsem dostala, co jsem čekala. Ubírám jen jednu jednu hvězdičku za konec, který se mi nelíbil :-D SPOILER Nepřišlo mi zrovna věrohodné, že by se všichni ti islanďani přestěhovali do Skotska. Víc by se mi líbila varianta, že by všichni spolu byli v hotelu Polární záře.
P.S. Netušila jsem, že se celou sérii snaží autorka jemně proplést, takže odkaz na Cukrárnu v Paříži mě na začátku překvapil.

janasim
08.12.2020 5 z 5

Takže už tradičně po dočtení knihy z této série se usmívám jako blbeček. Vím, že i Hotýlek je sladký, předvídatelný, ale to snad potřebujeme občas všichni, že? Nemusíme číst jen o tom, kdo koho uškrtil, okradl, zastřelil, zdlouhavě dumat nad složitostmi světa, někdy se potřebujeme zahřát, zasnít, pohladit a já jsem si všechno s touto knihou mohla dopřát a proto věřím, že nejsem jediná, kdo čeká na další čtenářské cestování od Julie Caplin.

marie0145
08.12.2020 4 z 5

Pohodová knížka, která vás přesune na Island a donutí vás přečíst ji jedním dechem. Úplně mám po přečtení chuť odjet na Island do zapadlého hotelu, pít horkou čokoládu a marshmalow a číst si u krbu zabalená v dece :)