Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1942 1942

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Ivuska.09
11.11.2020 5 z 5

Po přečtení Pláže v Chorvatsku jsem byla trochu zklamaná a měla jsem obavy, že už nic nebude tak skvělého jako Pekárna a Cukrárna. Ale víte co? Hotýlek je minimálně stejně tak dobrý, možná ještě o fous lepší než předchozí zmíněné. Přesně takhle to mám ráda: pohoda, útulno, oheň v krbu, teplé ponožky, hrnek horké čokolády a sem tam nějaký ten problém, který je třeba vyřešit. Lucy si vedla skvěle. A bavilo mě i to, že se postupně do příběhu vrací postavy, které už z vedlejších rolí známe z předchozích dílů. Takže tohle byl krásný příběh, který s radostí doporučuji!

prcek19
10.11.2020 4 z 5

Po prvním dílu ze série je tento můj druhý nejoblíbenější..kniha se příjemně čte, užívala sem si prostředí Islandu (jelikož tam byl strejda, tak sem věděla, jak krásné to tam opravdu je)..líbí se mi, jak z každého města udělá autorka místo, kam bych hned vyrazila..navíc v této době, kdy se člověk skoro nikam nepodívá..rozhodně doporučuji

Honey19
10.11.2020 3 z 5

Příjemné oddychové čtení, ale tato kniha je z celé série nejslabší.

katerina3329
08.11.2020 5 z 5

DOPORUČUJI. Odpočinkove čteni.

ferdada
07.11.2020 3 z 5

Jako předchozí knihy v sérii - očekávaný, chcete li, předvídatelný děj. A znovu to samé - kniha dokázala potěšit, zklidnit duši a navnadit ji k očekávání toho lepšího, co musí přijít (myslím v mém životě, ne v knížce :-).
Při čtení jsem si uvědomila, jaké štěstí mám, když chodím do práce, kde mě to baví a hlavně, že se vesměs těším na lidi, kteří tam jsou se mnou na jedné lodi

akinomV
06.11.2020 5 z 5

Tahle série je prostě skvělá! Příběh jsem si dávkovala, aby mi chvilku vydržel. A ačkoliv nemám zimní počasí úplně ráda, Island mi učaroval. Autorka skvěle vykreslila tu krásu i divokost severu, hlavní hrdinka byla sympatická, její nová rodina včele s Heklou úžasná. Teď jsem doma zapálila svíčky, aby mi ten hygge pocit ještě chvíli vydržel :-D

netopýrek
04.11.2020 5 z 5

Kniha se četla sama, hlavní hrdinka Lucy, si prošla neskutečnou proměnou a její proměna se promítla i na hotelu Polární záře.
Příběh je příjemný, čte se lehce a je to ideální kniha na sychravé večery s blížícími se Vánoci.
Nejsem sice romantický tip a raději si přečtu nějaké fantasy nebo detektivku, ale tato serie mě neskutečně baví svou nenuceností, příjemnou atmosférou a postavami, které vás vtáhnou do děje.

marketa4853
04.11.2020 5 z 5

Úžasná romanťárka, co Vás vezme na Island i z pohodlí Vašeho křesla. Neuvěřitelně realisticky popsaná příroda severu, její počasí, ale i hotýlek samotný se všemi jeho zaměstnanci.
Fakt jsem si tuhle knihu užila, byla to má první od autorky a už čtu další :)

stesti.s.knihou
04.11.2020 4 z 5

Další knížka ze série Romantické útěky opět nezklamala :) Tentokráte se ocitáme na Islandu v příjemné hygge atmosféře. Ačkoli toto slovo nemám moc ráda (ostatně když si chcete doma udělat příjemné a útulné prostředí, nemusíte to pojmenovávat slovem hygge), k téhle knížce se to ale tak nějak hodilo.
Je to klasická romanťárna, kde hned od začátku víte, kdo s kým skončí a jak to dopadne, ale to se od těchto knížek tak nějak očekává. Velmi se mi ale líbily popisy islandské přírody, a to až tak, že jsem si Island připsala na pomyslný seznam míst, která chci navštívit :)

čtenářka301
02.11.2020 5 z 5

Nádherná atmosféra v knize, skvěle vykreslené postavy, které potěší. Island je muj dávný sen a nyní vím, že se tam chci jednou určitě podívat.

JanaDor
01.11.2020 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Jsou zde vylíčeny lákavě přírodní krásy Islandu, kdy i já – odpůrce zimy- přemýšlím nad tím, že bych se tam zajela podívat na polární záři. Hlavní postavy jsou sympatické a autorce se podařily skvěle vykreslit i vedlejší postavy, které Lucy navrací sebevědomí.

Knižní střípky
01.11.2020 5 z 5

HOTÝLEK NA ISLANDU přišel přesně v ten pravý čas. Za okny bylo pošmourno, večer, kdy jsem knihu četla, byla všude mlha, nebylo vidět na krok, atmosféra jako dělaná pro tuto knihu. Celou dobu čtení mi bylo s knihou strašně moc hezky a i po dočtení ve mě stále rezonuje pohoda, klid a chodím po bytě s úsměvem na tváři. Island je moje srdcovka a bylo mi tady spolu se všemi protagonisty této knihy moc dobře. Navíc miluji knihy s hugge tématikou, teplý čaj, svíčky, hřejivá deka, tlusté ponožky, za oknem tma a tento moc milý příběh, co víc jsem si mohla přát. Byl to krásný útěk z velice nepříjemné reality posledních měsíců, který všem vřele doporučuji.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

M_A_I_A_
29.10.2020 4 z 5

Čtení jako stvořené do téhle neveselé doby. Milá nenáročná kniha, která strhne předvídatelným, ale i tak velice čtivým dějem.

Modrina
29.10.2020 5 z 5

Ve své momentální nepříliš dobré psychické pohodě jsem něco takového evidentně potřebovala. Nenáročná slaďárna, osvěžená např. Heklou. :) Moc pěkné, fakt se mi to líbilo.

Lóra1961
29.10.2020 5 z 5

Caplinová je pro mne sázka na jistotu, opět milé, pohodové čtení, inspirující a vyzývající odjet objevovat krásy Islandu!!
Těším se na další knihu ze série!!!

Blaufik
27.10.2020 5 z 5

Za mě se jedná o knihu, kterou slupnete za jedno odpoledne a budete si přát přídavek. Čím dříve, tím lépe. A ten hřejivý pocit ve vás ještě chvíli po přečtení zůstane, nebojte. Tak pojďte, uvařme si horkou čokoládu a pojďme se podívat na Island a jeho krásy.
Ubytujeme se v Polární záři a s Lucy, spolu s Alexem a ostatními uděláme z tohoto hotelu kouzelné obydlí, prostoupené hygge a obklopené polární září.

JessieEx
27.10.2020 5 z 5

Tahle knížka mě krásně zahřála, i když se odehrává na studeném Islandu. Myslím, že je to ideální příběh do tohoto období, alespoň mně neskutečně sedl - zažene totiž všechny chmury.

Do Islandu jsem se zamilovala hned od začátku, nikdy by mě nenapadlo, že se dostane na seznam mých vysněných destinací, ale stalo se.

S Lucy jsem měla maličko problém. Autorka ji na začátku knížky vylíčila jako totální trosku, ale to se velmi rychle změnilo po příjezdu do hotýlku... Přesto jsem nepochopila, co přesně na ní Alex vidí. S Alexem to byla jiná, toho jsem si oblíbila hned a pokud znáte herce Juliana Morrise, nemohla jsem se při čtení zbavit představy, že Alex vypadá přesně jako Julian :D

No a aby to nebyla jen přeslazená romantika (ani nechtějte vědět, kolik jsem při čtení vypila horké čokolády), došlo i na nějaká ta tajemství. Jasně, že bych dokázala vymyslet propracovanější zápletku a zvraty, tohle je ale čistá "feel good" romance, která zvraty nepotřebuje a přesto funguje na jedničku. Doporučuji a těším se na Čajovnu v Tokiu!

andulis86
25.10.2020 5 z 5

Pro podzimni obdobi u caje pekne doma, naladit se na zimu nejlepsi reseni :-)
Velmi ctiva kniha u které jsem nemusela premyslet a navic z krasneho prostredi Islandu

LaBobule
24.10.2020 4 z 5

Vseho jsem nechala a hned se pustila do cteni. Knihy od Caplinove miluju vsechny. Hotylek byl take moc mily, ale presto jsem knihu nehltala jako predesle. Nevim co se stalo... ackoli to melo vsechno, tak mi to uplne nesedlo. Asi tim, ze skoro cely dej se odehrava jen v hotelu, nebyt par vyletu tak jen v hotelu. Cetlo se to pekne, ale nezaujala mne jako ostatni. I tak davam 4 hvezdy.

Tanya007
24.10.2020 5 z 5