Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1942 1942

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

JanaSustr
01.12.2020 5 z 5

To byla přesně kniha pro mě, sedla mi . Ostatně jako všechny knihy od této autorky takže plný počet.

Raislin
30.11.2020 5 z 5

Krásný příběh na zimní večery. U krbu a se sklenkou vína!

anet.myblog
24.11.2020 5 z 5

Série Romantické útěky mě nějak minula (což je velká chyba!), a tak se ke mně dostal až čtvrtý díl v sérii (knížky v sérii na sebe nenavazují). Všechny knížky od autorky jsou dost vychvalované, tak jsem měla celkem vysoká očekávání.
Knížka mě ale vtáhla do děje okamžitě a já ji přečetla skoro na jeden zátah. Sledujeme příběh Lucy, která přišla o práci a má tak trochu životní krizi. Když se nabídne pozice ředitelky hotelu na Islandu vezme to jako příležitost dát si život už konečně dohromady. Lucy jsem si oblíbila a líbilo se mi, že během knížky se její charakter vyvíjel dál a k lepšímu :) Koho jsem si ale naprosto zamilovala, byl mužský hlavní hrdina Alex! Chytrý, vtipný, ohleduplný..a to jak se choval k Lucy se mi taky hrozně líbilo.
Autorka umí skvěle popsat atmosféru a vy se tak dokonale vžijete do děje a prostřední islandského hotýlku. Taky musím říct, že na mě knížka přenesla vánoční atmosféru, takže na tohle období ideální. A nebo rovnou někomu pod stromeček :)
Knížka se mi fakt líbila a nenašla jsem nic,co by se mi na ní nelíbilo, protože mám tyhle oddechové romantické příběhy hrozně ráda. A tady máte jako bonus ještě prostředí Islandu ! No počítejte s tím, že po dočtení byste se tam hned letěli podívat :D Velký doporučení!

Susan94
23.11.2020 4 z 5

Jsem moc ráda, že se autorka aspoň trochu vrátila k hygge. Na Islandu se to přímo vybízelo. V tomto stylu psaní se už moc nedá přijít na něco jiného, co nebylo v předchozím knihách. Knížka se četla dobře, milé postavy, možná prosím příště více hygg

Mrňous1
22.11.2020 5 z 5

Ještě dodatek k mému dnešnímu komentáři. Obálka opět nádherná. To bych chtěla u této série vyzdvihnout. Co mě trochu mrzí, a objevilo se to i u Hotýlku, jsou ty překlepy. Tentokrát jich nebylo mnoho, ale měla jsem chvilkami pocit, že jsou přehozena jména, že přemýšlím,kdo s kým vlastně chodí...Ale ani tato malá výtka nemění nic na tom, že kniha stojí za přečtení!!!

Amazonka72
22.11.2020 2 z 5

Důvody, proč jsem sáhla po této vychvalované oddychovce, byly dva. Za prvé jsem opravdu měla potřebu opět se ponořit do nějakého jednoduššího textu a příběhu, protože jsem si potřebovala odpočinout od náročnějších témat. A za druhé - Island je moje srdeční záležitost. Já ten ostrov zkrátka miluji, měla jsem tu možnost objet ho celý v roce 1995, tedy v době, kdy ještě nebyl tak turisticky navštěvovaný a v Česku byste našli jenom pár desítek cestovatelů, kteří tento ostrov navštívili.
Kniha mě však nijak neuchvátila, taková "červená knihovna" se vším všudy. Jednoduchý, místy až banální příběh, velmi snadno odhadnutelný. Kdyby tak v životě bylo vše jednoduché jako v této knize... Po další knize paní Julie Caplin rozhodně již nesáhnu. Mám pocit, že jsou autoři, kteří dokáží i tyto "zamilované příběhy" napsat přeci jenom poněkud precizněji, tím myslím, že jdou trochu více do hloubky jednotlivých postav. A není tam vše tak krásně jednoduché a průhledné...
Na druhou stranu, kniha splnila svůj účel. Četla se opravdu lehce a nezatěžovala mé myšlení žádnými zbytečnými otázkami.
A pak ten Island - je krásné číst o místech, která si umíte představit. A Island je opravdu tak specifický a nezapomenutelný, že jakákoli vzpomínka na něj vždy zahřeje u srdce.

Mrňous1
22.11.2020 5 z 5

Tak opět příjemné čtení. Nebylo to takové to pnutí, musím číst dál, jinak neusnu, ale těšila jsem se na další chvíle strávené s touto knihou. Prostředí a mentalita lidí na Islandu prostě úžasné. Během výpravy za polštáři jsem se opravdu hodně dobře bavila a popis Alexe, jak spí, to je poloha mého muže:-) Takže opět povedený díl povedené série:-)

Arnika111
21.11.2020 2 z 5

Jednoducha, nekomplikovana kniha vhodna do podzimnich a zimnich veceru. Literarni veledilo to neni, ale umi pohladit a zahrat. Doufala jsem v komplexnejsi a propracovanejsi knihu. Nicmene nemuzu rict, ze by to byla uplna ztrata casu.

Banni37
19.11.2020 5 z 5

Ta Julie píše jednu krásnou záležitost za druhou! Já se v těch jejích příbězích vždy doslova ztratím..úplně se vidím v tom výklenku, zachumlaná v té nejhuňatější dece, kakajíčko v ruce a za okny čarující polární záře..díky Julie za ty krásné útěky z reality! :))

book_loverka_
19.11.2020

Hotýlek na Islandu mi přišel trošku slabší než Kavárna v Kodani, ale i tak byl super. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací o Islandu, něco o tamních tradicích a zajímavých místech. Romantická linka byla taky fajn. Knížka je milá, vtipná a oddechová. Oblíbila jsem si hlavní hrdiny, ale hlavně Heklu a další zaměstnance hotelu. V knize nechybí ani nějaké ty zvraty a komické situace. Moc se mi to líbilo, tahle autorka asi nezklame, podle těch 2 knížek, co jsem od ní četla.
4,5⭐️/5⭐️

Medvědářka
19.11.2020 5 z 5

Další Romantické útěky, které jsou protkané hygge atmosférou.
Seznamuje se s hlavní hrdinkou Lucy, která neměla na růžích ustláno a byla zoufalá tak, že vzala práci na dalekém Islandu. Zde nejen že mnohé pochopí, ale dokáže, že má i kuráž postavit se novým výzvám. A kdo ví, jestli jí tajemná polární záře najde i lásku.
Jak už to tak u autorčiných knih bývá, potkáváme i staré známé postavy z minulých knih, což potěší. Vychutnáváme si klid a prostředí malého hotelu, kde řádí skřítkové. Naladíme se na hygge s Lucy, kdy se vám chce při čtení zavrtat se do teplé deky a zapálit svíčky.
Prostě ideální čtení na zimu.

Matilda
18.11.2020 4 z 5

Pohodová oddychovka, krásné prostředí Islandu. Kavárna v Kodani u mě z celé série stále vede.

Malinali
17.11.2020 5 z 5

Tohle je výborná série a tuto knihu číst teď v zimě úplně paráda. Moc se mi to líbilo, mám pocit, že jsem tam s nimi byla a teď mi budou chybět...

okeey
16.11.2020 5 z 5

Knihy Julie Caplin mají své kouzlo a já jsem hrdou majitelkou této série. U jejích knih máte chuť se zabalit do deky, schoulit se do křesla s nějakým horkým nápojem. Knihy této autorky jsou jako pohlazení po duši a nejinak tomu bylo i u Hotýlku. Hlavní hrdinkou je Lucy, která spadla na úplné profesní i životní dno a na poslední chvíli dostala příležitost stát se ředitelkou v malém hotýlku na Islandu, i když o tuto práci nikdo nestojí a je na tuto funkci překvalifikovaná, bere to jako výzvu. Má to ale háček, je to jen na dobu dvou měsíců. Akorát přijede na hotel, nikde nikdo a jak tak hledá nějaký další vchod, skončí v bazénu (v zimě), krásné ántré, takhle si to nepředstavovala. Ustojí první krok vedle? Jak se jí povede?
Je to hezký příběh o tom, že když se vám zavřou jedny dveře, další se otevřou a možná vedou na mnohem lepší místo, kde najdete spoustu přátel a možná i svou lásku.
Knihu jsem měla přečtenou za dva večery, čte se sama. Rozhodně doporučuju, určitě se k ní zase vrátím.

anet.myblog
16.11.2020 5 z 5

Knížka mě ale vtáhla do děje okamžitě a já ji přečetla skoro na jeden zátah. Sledujeme příběh Lucy, která přišla o práci a má tak trochu životní krizi. Když se nabídne pozice ředitelky hotelu na Islandu. vezme to jako příležitost dát si život už konečně dohromady. Lucy jsem si oblíbila a líbilo se mi, že během knížky se její charakter vyvíjel dál a k lepšímu :) Koho jsem si ale naprosto zamilovala, byl mužský hlavní hrdina Alex! Chytrý, vtipný, ohleduplný..a to jak se choval k Lucy se mi taky hrozně líbilo.
Autorka umí skvěle popsat atmosféru a vy se tak dokonale vžijete do děje a prostřední islandského hotýlku. Taky musím říct, že na mě knížka přenesla vánoční atmosféru, takže na na tohle období ideální. A nebo rovnou někomu pod stromeček :)

Barussat
15.11.2020 4 z 5

Tady nejde o žádnou vrcholnou literaturu, ale o odpočinkovou knihu, u které od začátku víte, jak to skončí. A víte co? Mě to vůbec nevadilo. Bylo to už moje třetí setkání s autorkou a jsem opět nadšená. Začátek za mě byl trochu slabší a hlavní hrdinka mi byla na začátku trochu nesypamtická (proto jedna hvězdička dolů), ale pak se to rozjelo a já prostě musela číst. Autorka má v sobě skvělý cit pro vyprávění, myslím, že tohle je kniha, u které si každý odpočine a načerpá trochu romantiky. Moc se mi líbí, jak se každá kniha nachází v jiné zemi a jak se s některými postavami potkáváme už poněkolikáté. Moc se těším na další knihy, tohle je prostě něco, u čeho si krásně odpočinu a jednoduše to miluju :)

TheMelorry
15.11.2020 5 z 5

Stejně jako předchozí díly, i tenhle je plný romantiky, mezilidských vztahů a příjemné atmosféry (v tomto případě velkou roli sehrává hygge). V podstatě všechny postavy jsou neuvěřitelně sympatické a člověk se s nimi velmi snadno ztotožní a přeje jim jen to nejlepší. Jak už je podle názvu jasné, tentokrát je děj přenes na Island, který působí neuvěřitelně kouzelně A tak, přestože zimu moc nemusím, hned bych se tam také vydala...
Myslím, že od prvních stran je patrné, jak příběh skončí, ale to rozhodně neubírá na atraktivitě a zajímavosti, možná právě naopak.

OliP
15.11.2020 2 z 5

Tak s touto knihou jsem se netrefila. Prvoplánová harlekýnka. Což jsem netušila a nechala jsem se zlákat tím, že si zavzpomínám na Island. Z něj tam toho bohužel mnoho nebylo, jen pár turisticky nejznámějších lokalit v Rejkjavíku a blízkém okolí. Za mě první a poslední setkání s touto autorkou.

veronika9761
13.11.2020 3 z 5

Nenadchne, neurazí. Na tuhle sérii jsem se moc těšila, ale zjevně jsem nezačala nejsilnějším dílem.

pollyn
12.11.2020 4 z 5

Skvělý díl povedené série. Líbí se mi progres hlavní postavy. Jak se díky islandské kráse zklidní a najde znovu rovnováhu. Překvapilo mě jak dokáže odpouštět. Tím mi byla neskutečně sympatická.
A Alex? To je skotský rytíř na bílém koni :) ze všech mužských postav této série byl rozhodně nejpohádkovější, ale vůbec mi to nevadilo :)
Island tomu dodal punc výjimečnosti a trochu něco navíc oproti běžnému sladkému románu.
Moc příjemné, jdu si zapálit krb :)