Pralinka1910

Profil

Poslat zprávu

statistiky

Aktivní: dnes v 13:02·poprvé 27.12.2019
Body: 408·1 knih
Palce: 536 za komentáře ·586 ostatním
Hodnocení v bazaru: 0/0

Kdo jsem

Voda padající do takzvaného Černého víru působí dojmem stříbrného závoje, který zahaluje tvář pověsti tradované po dlouhá staletí.
Jen jednou za sto let prý voda utichne a vodopád se na krátký čas zastaví. V tu chvíli se mezi skalami objeví zlatá brána, která vede do podzemní říše obývané bytostmi moudřejšími než všechna lidská poznání.
Od pradávna se údajně na tomto místě scházeli mágové a učenci, kteří byli přesvědčeni, že právě za onou zlatou branou je uložen kámen mudrců. Ten stačí prý jen uvidět a do člověka vstoupí paměť celého světa. Po celá staletí však mnozí lidé marně vyhlíželi den, kdy hukot vody utichne a v soutěsce zazáří zlatá brána, protože podařilo-li se někdy někomu spatřit vytoužený kámen mudrců, nesměl nikdy nikomu prozradit, kdy se tak stalo.
Ještě nedávno se v tomto kraji říkalo moudrým a prozíravým lidem, že „prošli Rešovským vodopádem“.

“Člověka je možno poznat podle knih, které čte.”
Herbert Luis Samuel

„Konám dobro, ale nejsem anděl. Hřeším, ale nejsem ďábel. Jsem jen malou dívkou ve velkém světě, která se snaží najít někoho, koho by milovala.”
— Marylin Monroe

„Největším štěstím v životě člověka je vědomí, že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.“ — Romain Rolland

Jill Santopolo v knize Ztracené světlo má zcela opačný názor.... a má pravdu

“Život je velkým jevištěm v němž každý musí hráti, i když ti srdce krvácí, tvář tvá se musí smáti”
- autora neznám, kdysi mi to napsala vlastní babička ...

„Nejkrásnějším make-upem ženy je vášeň. Ale kosmetika se snáze kupuje.”
— Yves Saint-Laurent

„Cokoliv ženě dáš, vždycky to udělá lepším. Dáš-li jí spermii, ona ti dá dítě. Dáš-li jí dům, dá ti domov. Dáš-li jí potraviny, připraví ti jídlo. Dáš-li jí úsměv, dá ti své srdce. Co jí dáš, to znásobí a rozšíří. Takže pokud se k ní chováš jako vůl, buď připraven, že dostaneš kopu hnoje.“
— William Golding, spisovatel, básník a esejista

Motto: When life showers you with blessings, smile. ( All in - Natalia Hammar)

Mám hodně bujnou fantazii. Asi i díky tomu mě ve škole bavil sloh. Na střední jsem to dotáhla k dokonalosti. Každou slohovku jsem psala 2x. Jednou za sebe a jednou za svou nejlepší kamarádku Jarču. Ona za mne na oplátku házela v tělocviku do dálky. Bylo to oboustranně výhodné a nikdy se na to nepřišlo!
Zmiňuji to zde, protože DK mi přijde dostatečně důstojné místo pro veřejné pokání tohoto typu.
Omlouvám se tímto dotyčným profesorům šumperského gymnázia za opakované podvody...

Ono toho bylo ve skutečnosti víc, ale to bych musela na jiné stránky :)

“Knihy jsou nevyčerpatelným zdrojem bohatství. Každá kniha je jako otevřené dveře do nového světa, do světa, kde je vše možné, kde každý může bez omezení snít, být svobodný, úplně svobodný.“

( Zámek u řeky - Chloé Duval )