Život jedna báseň přehled

Život jedna báseň
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/bmid_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4 1822 1822

Život jedna báseň série

1. díl

Půl roku po smrti otce, který zemřel na infarkt, se Layken Cohenová s matkou a devítiletým bratrem stěhují údajně z finančních důvodů z Texasu do města Ypsilanti ve státě Michigan. Později dívka zjišťuje, že skutečným důvodem odjezdu byl matčin utajovaný vážný zdravotní stav. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu plic a v blízkém Detroitu se musí podrobit chemoterapii. Layken v novém domově prožívá také citovou krizi. Na první pohled se zamiluje do sympatického a vtipného Willa Coopera. Jednadvacetiletý učitel angličtiny a milovník poezie, který po smrti rodičů vychovává mladšího bratra, vykonává na střední škole vysokoškolskou praxi a má smlouvu až do příštího roku. Poměr se studentkou by mohl ohrozit jeho další profesní kariéru, a tak chce rozvíjející se vztah ukončit. Dokáže Layken potlačit své city a být v krizové situaci oporou nemocné matce a bratrovi?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Život jedna báseň. Přihlašte se a napište ho.

Tabby
09.06.2024 4 z 5

Colleen Hooverová, řeší v knihách zajímavá a nevšední témata. A co si budeme nalhávat psát umí velmi dobře a podává nám je zajímavou formou.
Layken se s matkou a menším bratrem stěhuje do jiného města. Je puberťačka a tak se i chová. Jejím novým sousedem je Will a jeho malý bratr, o kterého se Will stará. Will ji pozve na rande a hned si vyznávají lásku. Jak to tak bývá jim pak život a osud začne házet klacky pod nohy. Tentokrát máme v knize Slam Poetry, kterou v tomto městečku má rád snad každý a je to takové obvzláštnění příběhu.
Co si budeme nalhávat Layken mi lezla hrozně na nervy svým chováním, ale zase jsem jí to omluvila jejím věkem. A nakonec ukázala i ona svojí silnou stránku. Will se zase, ze svého pohledu snažil dělat správné rozhodnutí, i když ne jen o sobě ale i o svém vztahu s Layken.
Kniha měla za mě i pár dost dobrých myšlenek a postřehů. A přiznám se i mě se ukázala pomyslná slza na krajíčku. :)

BethanyMcLeode
12.05.2024

(SPOILER) Kniha je čtivá a příběh dobře plyne. Poezie v knize byla za mě ok. Vztah mezi Layken a Willem byl na začátku uspěchaný, ale s tím jsem takový problém neměla. To je jediná pozitivní věc, kterou o knize mohu říct.
spoiler!
Poté co se odhalí, že je Will učitel, jeho vztah s Layken pokračuje bylo za mě strašně problematické. Každý je v životě úplně někde jinde. Autorka toto prezentuje jako romantický vztah, což může ublížit hodně lidem, protože to berou jako krásný příběh a nevidí v tom žádný problém. Spousta recenzí je toho příkladem. Za mě rozhodně ne. A děsí mě, jak někteří říkají, že je to pro mladší čtenáře s čímž rozhodně nesouhlasím, protože by jim to mohlo hodně ublížit. Nechci tomu ani dávat odpad. Je mi špatně z toho, jak někdo může takového vydat. To platí i pro většinu dalších jejích knih. :(

martini.ce
21.04.2024 4 z 5

I když jsem ve věku rodičů hlavních hrdinů, tak se mi knížka opravdu líbila. Layken je sympatická holka, která by ve svých 18 měla řešit jiné věci - ale život se s ní nemazlí. Líbil se mi způsob vyprávění, jednotlivé postavy. A Eddie byla taková kamarádka, kterou bych chtěla taky.

Jen těch chyb co tam bylo.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Colleen Hoover: ŽIVOT JEDNA BÁSEŇ

04.01.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Život jedna báseň v seznamech

v Přečtených2 644x
ve Čtenářské výzvě117x