Život jedna báseň

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději. Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/big_zivot-jedna-basen-0S8-202810.jpg 4.41350

Život jedna báseň 1.

Romány, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , Yoli

Slammed, 2012

Kniha Život jedna báseň

badliar_id

"Don't take life too seriously. Punch it in the face when it needs a good hit. Laugh at it."

"Find a balance between head and heart."

***
Colleen je skvělá autorka a nikdy mě nepřestane překvapovat. Její knihy mají prostě šmrnc a hlavně ten styl psaní! Ten je nejlepší.
I když CoHo naprosto miluju, nejvíce z celého srdce, tak jsem měla z touhle knihou problémy.
Asi mi nejvíce vadilo, že zde byla insta love (ale to se dá přežít). A pak jsem měla občas problémy s hlavními hrdiny.
Lake se občas chovala vážně mimo. Já chápala, že měla vztek na všechny ve své blízkosti, ale nedávalo jí to právo se takhle k nim chovat. Ale jinak byla celkem fajn, až na to chování.
Will byl super. Líbilo se mi, že se snažil držet si odstup od Lake a udržet si čistou hlavu (i když zbytečně :D). Taky bylo hezký, jak se staral o svého brášku a bráchu Lake.
Eddie byla skvělá kámoška! Takovou by chtěl mít každý.
Vztah mezi Lake a Willem byl hezký, ale i srdcervoucí. Colleen jejich vztah popsala vážně dobře. Konec byl smutný, ale ňuňu!! :D
Kniha opět nese hlubší témata, jako každá CoHo kniha :) .. Bylo to velice rychlé čtení a já si ho užila.
Kniha nepatří mezi mé oblíbence, ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla. Další CoHo kniha na mém seznamu. Doporučuju!!

knihavmemzivote

Za mě určitě jedna z těch slabších knížek od Coleen. Takové nemastné, neslané. Ani příběh e nijak nezaujal a prostě jsem si to neužila tolik jako její ostatní knížky.

Pralinka1910

Nejsem pedant na gramatiku, ale v žádné jiné knize jsem nenašla takové selhání korektury před tiskem. Neshoda přísudku s podmětem typu: vstal a odešla jsem k oknu, pro mne byla opakovaně ranou na solar.
Ale za to Colleen nemůže.
Příběh jsem přečetla za dva dny a označila bych ho za sladkobolný.
Název v češtině je zavádějící, ale nápad s básněmi v klubu se mi líbil. Kdyby bylo něco podobného u nás, tak se taky zúčastním.
Z knihy lze poznat rozdíly mezi životem středoškoláků u nás a za velkou louží.
Hlavní nití příběhu jsou nepřekonatelné překážky, které se objeví ve vztahu dvou lidí … a to je stejné napříč celým světem.

NikolaSkop

Tohle je druhá knížka od Collen kterou jsem cetla a ze které jsem si něco odnesla.. To hlavní zde není úplně příběh jako spíš ponaučení? .. Né vždy je život fér a každá kláda/klacek kterou nám hodí osud do cesty se dá obejít, přeskočit, přelézt,…
„Nikdy nesuďte druhé. Oba moc dobře víte, jak nečekané události člověka změní.
Nezapomínejte na to. Nikdy nevíte, co druzí zrovna prožívají.“

Dada077

Kniha určená predovšetkým mladým, ktorí práve prekročili hranicu dospelosti. Ale ani moja veková kategória by ju nemusela označiť za nedobré čítanie. Ja sama som najprv objavila autorku a následne prečítala jej prvotinu. Vôbec nebola zlá. Milo ma prekvapili kapitoly venované slam poetry.
Tak trochu ošúchaný príbeh skorotínedžerskej lásky sa postupne prerodí do vážnejšej, možno trochu melodramatickej témy, koniec koncov, nevieme, čo autorka sama prežila a potrebovala dať von. Občas sa mi zdalo, že je až priveľa smrti na ten život, čo umocňovali (a možnože aj odľahčovali ) ešte aj úryvky textov hudobnej skupiny The Avett Brothers. A občas aj trafili klinec po hlavičke.
"Chcem mať priateľov, ktorí mi doprajú samotu." The Perfect Space - The Avett Brothers.

VercaV

Tak to byla další emocionální nálož. Je to pro mě druhá knížka od autorky a opět velký doják. Měla jsem slzy v očích co chvíle.
Layken a Will byli boží, od začátku do konce, ukázali, že za lásku má smysml bojovat a překonávat překážky. Jejich bráchové dodávali smutnému a drsnému tématu radost a vtip. Líbilo se mi, jak kniha s tak smutným, až depresevním, tématem může být zároveň veselá a milá.
Přečetla jsem to na jeden zátah za pár hodin. Neuvěřitelně čtivá kniha. Jen by závěrem ještě mohl být nějký epilog, kam směřovali jejich životy dále.

osman111

Tuším, že autorka prostě umí. Kniha se neuvěřitelně dobře čte a příběh rychle plyne. Já jsem se s knihou minula, protože je za mě pro čtenáře kolem 13 let. Kdybych si knihu přečetla podstatně dříve, byla bych nadšená. Teď už pro mě byla plná klišé a svět hlavních hrdinů až příliš cizí. I přesto jsem se nemohla odtrhnout a mladším čtenářům ji moc doporučuji, bude se Vám opravdu líbit. Já se s radostí chystám na další autorčiny knihy, protože vím, že budou skvělé.

Kuxka

Knížka byla super. Několikrát během čtení mi ukápla slza i dvě. Mělo to na mě asi až moc sladký konec, ale zbytek byl prostě krásný. Během pěti dnů jsem ji přečetla dvakrát, což se mi často nestává, ani to tempo, a ani to, že bych něco četla víckrát. Bohužel jsem četla vydání se spoustou tiskových chyb. Každopádně doporučuji a od autorky si určitě ještě něco přečtu.