Život jedna báseň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději. Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202810/big_zivot-jedna-basen-P9V-202810.png 4.41581
Série:

Život jedna báseň 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)
Originální název:

Slammed, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (388)

Kniha Život jedna báseň

Zuzka_Zuu
včera

Skvělá kniha, plná lásky, zrady a flirtu. Nejdříve pro mě bylo těžké knihu číst, jelikož jsem si něčím podobným sama prošla s nemocným člověkem, ale nakonec se z toho vyklubalo super čtení a šťastný i když vlastně nevyhnutelný konec. Za mě doporučuji, protože kniha je plná poezie, která se krásně čte :)

adevis
včera

Když jsem se dozvěděla, že po letech znovu vyšla úplně první kniha od Colleen, hned jsem dělala objednávku a téměř hned se do ní pustila.

Osmnáctiletá Layken bolestně prožívá smrt svého otce a stává se oporou matce i malému bratrovi. Rodina je nucena se přestěhovat přes celou zemi a v novém bydlišti Lake poznává Willa, kluka ze sousedství s jedinečným smyslem pro humor a vášní pro poezii. Ale není to tak dokonalé, jak se na první pohled zdá, vztah totiž končí kvůli šokujícímu odhalení

Tuto úspěšnou autorku romantických příběhů mám mezi oblíbenými, tudíž nikoho nepřekvapí, že se mi kniha líbila. I když to nebylo tak dokonalé jako u předchozích knih, které se mi dostaly do rukou. Je vidět, že je to autorčina první kniha. Básně byly skvostné. A láska mezi Lake a Willem taktéž.
Knihu hodnotím 3,5/5*


Lidska_ctecka
předevčírem

Kniha Život jedna báseň nám ukazuje, že básně napsané životem jsou často smutné a že láska nevyřeší všechny problémy.
Příběh je o mladých lidech, kteří toho již zakusily hodně a museli dospět brzy. Kniha se čte sama, nedokázala jsem ji odložit. Četla jsem ji několikrát a pokaždé mě to moc bavilo, usmívala jsem se i plakala. Hlavní postavy mi jsou sympatické a líbí se mi, jak řeší problémy a na nic si nehrají...
Autorka Colleen Hoover zkrátka úžasně dokáže zpracovat náročná témata a vtáhne čtenáře do děje a nepustí, ani po dočtení knih.

eva3992
15. března

Osmnáctiletá Layken se musí se svou matkou a bratrem přestěhovat, když její otec nečekaně umře. Nové místo se jí nelíbí, ale jen do té doby, než potká Willa. Jiskřička okamžitě přeskočí, ale láska netrvá dlouho, neboť brzy zjistí, že prostě nemohou být spolu. Bude láska silnější?

Knihy od Colleen miluji. Vše, co u nás vyšlo mám přečteno, jenom tato kniha mi unikala. Díky znovu vydání autorčiných knih jsem si ji okamžitě pořídila, přečetla a jelikož jsou knihy od Colleen sázka na jistotu, věděla jsem, že budu opět nadšená.

Je to krásný, milý příběh plný emocí. Kniha, která je neskutečně čtivá, okamžitě Vás vtáhne do děje a nepustí, dokud nebudete na konci. Ač je kniha primárně určitě pro mladé, užila jsem si ji, i když už dávno nejsem cílová skupina.

Oproti jiným knihám autorky mi tato přišla jednodušší, předvídatelná a až trošku dost pohádková. Zápletka, která je v anotaci označována jako šokující odhalení, zase tak šokující nebyla. I přes tyto drobné problémy hodnotím plným počtem hvězd. Na knihách od Colleen totiž miluji to, jak se dokáži vcítit do příběhu. Při čtení nevnímám okolí, ale skutečně trávím čas s knižními hrdiny. No a ty emoce, tolik jich při čtení prožívám a vždy i nějaká ta slzička dojetí ukápne.

Už teď se těším na novou knížku autorky, která by letos měla vyjít. A pokud máte rádi silné romantické příběhy, určitě po nějaké knize od autorky sáhněte.

Terata
15. března

CH je Paní autorka s velkým P.
Ovšem tady tady nemůžu dát plný počet hvězd.

Příběh mi přišel až moc. Moc rychlé vazby, moc rychlé zamilování, moc rychlé všechno. Abych byla úplně upřímná, ani Will mi nesedl. Nelíbila se mi jeho povaha (na důvod se mě neptejte, neznám ho, prostě mi nesedl).

Jestli si knihu přečíst? určitě za přečtení stojí, ale počítejte s tím, že je to slabší kousek od CH.

Ovšem to musím uznat, všechny knihy od CH mi vtlačily slzu do oka. Ani v této knize tomu nebylo jinak. Jedna určitá část na konci knihy (kdo četl, jistě ví, co mám na mysli) mě dojala až k slzám.

Bar16
12. března

Knihy od Colleen mám ráda, jsou to super oddechovky, které se čtou rychle. Život jedna báseň je CoHo klasika, takže se tam vlastně nestalo nic, co by mě překvapilo. Jen tedy jedno velké mínus nového vydání - docela dost chyb v textu.

Sixtinka144
11. března

Vzhledem k tomu, že autorku naprosto miluju, jsem se po přečtení většiny nových knih rozhodla pustit i do těch starších. Její kniha Bez naděje se mi moc líbila, i kdyz je to opravdu silný příběh, ketrý rozhodně není pro slabé povahy. Co se týče této knihy, Život jedna báseň, byla jsem trochu překvapená, že pro mě nedosáhla takových emocí, jako její předešlé knihy, ale stejně jsem si příběh neskutečně užila. Je opravdu hezky vidět, kam se za ty roky autorka dokázala posunout, a jak jsou její knihy lepší a lepší. Příběhu musím strhnout jednu hvězdu, a to z toho důvodu, že nemám moc ráda romantiku mezi učitelem a žákem. Taky je kniha opravdu krátká, a tak jsem si nestihla pořádně vypěstovat pouto s hlavními hrdiny. Ale i přesto jsem si knihu velmi užila, a i kdyz se neřadí mezi mé top knihy od této autorky, stejně ji mohu doporučit.

Barulinkas
07. března

Kniha patří určitě k těm slabším co Colleen napsala. Postavy mě ničím nezaujaly, děj byl zbytečně zdlouhavý a ve výsledku celkem o ničem...

1 ...