Život jedna báseň

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději. Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/202810/zivot-jedna-basen-0S8-202810.jpg 4.4948

Život jedna báseň (1.)

Slammed (2012)

Romány, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

happy19

..."Najděte rovnováhu mezi hlavou a srdcem"...ano,je to tahle kniha :-*

intelektuálka

Občas zkusím zabrousit do jiného žánru, což literatura pro dospívající pro mne je...

Navíc tato autorka je zde dobře hodnocena...

Je to zamilovaný příběh - Lake a Will - a přichází překážky...

Líbila se mi ta poetická vsuvka - není to pěkné, když si zamilovaní posílají básně ?

Vzpomínkové čtení pro odpočinek - doporučím.

A myšlenka : Chci mít přátele, co mne nechají samotného, když být sám je to jediné, co chci.

Adelajda2012

Prilis vela nahod , prilis vela klise...ale citave a v celku požívateľné. Romatnticka dejova linia je trochu nudna a predvidatelna. Pribeh ma vsak aj svetle chvilky a myslienky na zamyslenie (napr. co sa tyka poezie, pripadne umierania a prijatia smrti).

ZNellyZ
19.12.2018

Začátek ukvapený. Tři denní romance postav mě zaskočila a trochu i zamrzela, protože vím, že autorka si na všem dává záležet a má příběh perfektně promyšlený. Po odhalení, ale pár věcí a po přečtení celé knihy, která mě dojala a rozbrečela ji tuhle chybu odpouštím a dávám plný počet.

Petra38
19.12.2018

Jako vzdy autorka nezklamala,cetla jsem jiz podruhe a pribeh me vzdy vtahne do deje,tak jako to bylo na poprve. Nemuzu nic vytknout, proste jeji knihy zboznuju. Tesim se na dalsi. Doporucuji:-)

Arwen329
17.12.2018

Pěkná oddechovka.

uminaa
07.12.2018

Autorka ma síce zas nesklamala, ale trošku mi vadilo, že to tak skoro skončilo :( Pekný príbeh, ale niečo mi tam predsa len chýbalo. Netuším však čo!!!

Karola050716
28.11.2018

Příběh Layken se mi moc líbil. Myslela jsem si, že mám autorku už docela přečtenou, ale tady mi dokázala, že umí překvapit ve všech směrech. Všechny postavy jsou parádně napsané, uvěřitelné..na konci jsem byla opravdu naštvaná, že už nemám kam pokračovat. Určitě doporučuji. Jediné, co mi chybělo, je nějaké další sbližování hlavních postav, ale právě jsem zjistila, že je to první díl série, takže i tohle autorce odpouštím :) a propos....kdy bude přeložen druhý díl???!!!

Ivka14
17.11.2018

Nechápu jak to Colleen dělá,ale pokaždé nemám na knížku slov a na konci jsem se neubránila slzám. Tohle bylo perfektní. Will a Lake se do sebe rychle zamilovali,ale hned to začalo být těžší. Děj rychle plynul. krásné básně a Eddie jsem si úplně zamilovala

Nuttelka
13.11.2018

Ta Colleen mě jednou úplně odrovná... Další krásný, i když smutný příběh, co se týče vážných témat. Zase mě příběh úplně rozebral, slzy tekly doma, slzy tekly cestou vlakem do práce a bylo mi to jedno, nedokážu si vůbec představit, že bych se měla do takové situace dostat, ani na to nepomyslet...
Na druhou stranu Lake a Will se mi moc líbili, děj propletený s písněmi, básněmi, moc krásné a dojemné.

ves.lucie
11.11.2018

Bylo to dojemne a velmi emotivni. Oba hlavni hrdinove prochazeli vyzvami, ktere jim zivot cpal pod nohy ... byly chvile, kdy jsem nevidela na text a brecela jsem jako zelva ... knizka me smetla a presto se mi velice libila. Krasny pribeh, krasne basne ... doporucuji!

Makaja
22.09.2018

Oceňuju, že Colleen do svých romanťáren vždycky vpašuje i trochu vážnější téma k zamyšlení...jen tady mi přišlo těch tragédií a souher náhod trochu moc. Ale přiznávám, že při rozhovoru Layken v ředitelně jsem slzu uronila a nechtěla jsem si ani představit, že by se mé děti ocitly někdy v kůži hlavních hrdinů, resp. vedlejších - obou mladších brášků.

Lucie2
01.09.2018

V 16ti bych byla z knihy nadšená, nyní už mě tolik neoslovila, i když je to příjemná oddechovka.

AnnaNešporová
31.08.2018

Kniha se mi líbila, ostatně jako všechny knížky od Colleen.

Dandy1
28.07.2018

S knihami od Colen se vždycky vrátím do svého mládí. Připomenu si jak krásné bylo být zamilovaná a toužit po lásce. I když ty pocity umí i bolet.

Magič
27.07.2018

Je to pěkný příběh o lásce, upřímnosti, bolesti a životě. Ale mě v příběhu stále něco chybělo a chování hlavní hrdinky bylo místy sobecké a výbušné.

Joyce24
18.07.2018

Moc pěkný i když dost smutný příběh. Kniha je doplněna básničkami, které se mi také velmi líbily. Doporučuji.

A235711
26.06.2018

Je neuvěřitelné kolik "náhod" a klišé se zvládne vměstnat do jedné knížky. Jinak se to nečetlo špatně a básníčniky se mi taky líbily, ale hlavní hrdinové mě někdy vyloženě vytáčeli.

Meluzínka
23.06.2018

Tato autorka umi napsat odpravdu moc pekne pribehy.

Evule114
11.06.2018

Další kniha, která se četla sama. Stačilo mi na to pár hodin. Tyhle knížky mě vždy dostanou. Hlavně je to smutné, ale i tak to nedopadne až tak zle. Zde jsem se poprvé setkala se slamem, tak zas jsem o kousek chytřejší. Ale musím říci, že i když příběh byl dojemný, tak jsem od Colleen četla "lepší". Tedy alespoň za mě to tak je. Jinak doporučuji, opravdu se čte sama.

veronika9143
21.05.2018

Kniha určená pro mladší čtenářky, ale i já jsem si v ní našla to svoje. Číst ji v 15, tak je okamžitě mojí oblíbenou knihou. Autorku mám ráda a přestože nepíše pro mojí věkovou skupinu, její knihy jsou tak krásně napsané, že si je pokaždé přečtu. Tentokrát je příběh proložený i slamem. Četla se sama - :-D

LenRan
21.05.2018

Několikrát jsem musela přestat číst, abych to rozdýchala a aby se mi vrátil rozostřený zrak. Fakt to se mnou zacloumalo :) To, jak tam autorka zahrnula texty písní a poezii, bylo prostě úžasný a přesně proto, čtu takovýto knížky. Chci to cítit a u jejích knížek se to už stalo pravidlem.

evago
21.05.2018

autorka opět nezklamala...přečteno jedním dechem, i slza ukápla

Any27
20.05.2018

Netuším proč, ale tato kniha mě prostě moc nebavila. Od autorky jsem četla Možná jednou, která byla úžasná, ale tento příběh mě nebavil. Je to příběh o ztrátách...a o zakázané lásce, takže ve vás nějaké emoce vyvolá, ale prakticky je to jedné velké klišé...

KnihomolkD
17.05.2018

Páni!
Musím říct,že tohle se mi líbilo víc než Možná Jednou. Ale na mou Odvrácenou to nemá.Willa jsem si zamilovala,Layken jsem si hodně oblíbila.A ten zvrat?Ten jsem nečekala.

4,5/5*

Ditula
14.05.2018

Další kniha od této autorky, kterou mám ráda. Dávám 4 hvězdičky, protože pocity z první mnou přečtené knihy "Bez naděje" asi jiná nepřekoná.
Kniha se opět dobře četla, měla jsem přečteno za dva dny, plná emocí, zvratů, smutku, ale i veselých okamžiků.

Terr_y
27.04.2018

Vzhledem k tomu, že jsem před touto knihou četla Možná jednou a Odvrácená tvář lásky tak jsem musela ubrat jednu hvezdu, protože se mi ty knihy líbili o něco víc. I tak se mi ale kniha strašně líbila a určitě doporučuji. Je to opět kniha nabitá emocemi takže určitě nezůstane oko suché. Colleen je prostě třída :)

Maruš.D
26.04.2018

Díky této knize jsem mimo jiné objevila úžasnou skupinu a jejich krásné písně. Kniha je tak jako ostatní od Colleen jedním slovem ÚŽASNÁ.. procítěná, smutná, emotivní. Dokážete se natolik zžít s příběhem, že propláčete skoro celou knihu, těmi silnými pocity. .. doporučuji nevynechat jedinou knihy od této autorky a přečíst je všechny do jedné :-)))

veveronka
10.03.2018

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Pamima
08.03.2018

Velké upozornění na začátek. Nečtěte závěr knížky, pokud nejste připraveni nějakou tu slzičku uronit. :D A teď už pěkně popořádku. Nádherný a dobře pojatý námět, postavy, do kterých jsem neměla problém se vžít, úplně nejlepší úryvky z písní nebo básně. To vše a ještě mnoho dalšího tvoří tuto knihu pro mne jednou z nejoblíbenějších. Ačkoli by se mohlo zdát, že je kniha pouze dalším typickým teenagerským románkem, myslím, že v této knížce jde i o něco hlubšího. Určitě jsem toto dílo nečetla naposledy. Stoprocentně doporučuji ;D