Pekárna v Brooklynu

Pekárna v Brooklynu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407349/bmid_pekarna-v-brooklynu-guV-407349.jpg 4 1978 452

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit! Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery , 2018

laurs
09.08.2023 3 z 5

Mám pocit, že i klasické romantické žánrovky by se měly psát líp. Postavy jsou hodně černobílé a mění se vlastně jen na základě strašně jednoduchých věcí jako je sex. Popisy jídla a prostředí jsou sice hodně příjemné a navozují klidnou atmosféru, ale děj je za mě až příliš jednoduchý.

Evkaha
02.08.2023 5 z 5

Opět milá oddechovka, doplněná skvělým popisem míst a jídla (jen se zajít podívat a zakousnout do dortíků).

stelloušek
28.07.2023 5 z 5

Kniha se mi hrozně líbila a přečetla jsem ji vlastně skoro hned, co jsem s ní začala. Kromě toho, že tam byla popsaná různá místa v New Yorku, tak tam byla popsaná i nejrůznější jídla, která bych si hned dala. Příběh hlavních postav byl krásný a četlo se mi to hrozně dobře.

knihomol1985
22.07.2023 4 z 5

Pohodové čtení po celý rok i na dovolenou.

aljoska83
21.07.2023 5 z 5

Zatím nejlepší ze série. Knížka mi sedla, přečteno za dva dny. Slaďáček, ale zrovna jsem to potřebovala.

Špekyn
21.07.2023 4 z 5

Milá romantická oddechovka. Prostředí bylo hezky vykresleno, i když chybělo mi víc z pečení dortíků a života pekárny. Atmosféra nebyla tak kouzelná jako v Kavárně v Kodani. Ale hlavní hrdinové to vynahrazovali. Zápletku s Bellou a Wesem jsem moc nepochopila, ta by stála za větší pozornost a rozvedení. Konec byl na mě až moc přeslazený a náhlý.

Avila
20.07.2023 5 z 5

Opět skvělá oddechovka, u které člověk nemusí nijak zvlášť přemýšlet a jen se nechá unášet příběhem a barvitě popsaným prostředím ve kterém se příběh odehrává. Takž možná i proto tentokrát dávám o jednu * víc než u prvního dílu, protože jsem už věděla do čeho jdu... :)

Juici
20.07.2023 4 z 5

..To zní jako dobrý plán ..

Hlavní postavy super. Vedlejší postavy už mi byly sympatičtější méně, hlavně Bella. Musím také srovnat s příběhem Kavárny v Kodani. Brooklyn už mě neuchvátil, tak jako Kodaň. Nebylo to tak hezky popsané a chybělo tomu to kouzlo místa. Samozřejmě to bude i tím, že Amerika není zrovna jedna z mých oblíbených zemí a ani po přečtení se to nezmění. Je tu ale přece jen jedna věc, kterou jsem projela googlem. Svatební dort se stříbrnými kuličkami, to byla povinnost. Závěrečná kapitola mě hezky pohladila po duši. Ta se mi moc líbila a skvěle to celé zakončila.

Čtivý romantický příběh, který mě opět bavil. Líbí se mi, jak Julie Caplin píše, takže jsem si zase příjemně početla.

Peqvy
17.07.2023 4 z 5

Knihu jsem se rozhodla přečíst na základě dobré zkušenosti s Kavárnou v Kodani. Přestože se mi kniha četla opět dobře, tak na vzdory jinému místu a odlišného lovestory mi přišlo, že čtu to samé co předtím. Možná to způsobila podobnost kaváren a dalším jmenovatelem bylo pečení sladkostí. Realita se trošku lišila od mé představy pekárny, která voní chlebem a rohlíky.

Khalidah
10.07.2023 3 z 5

Po knížce jsem sáhla, abych si připomněla čas strávený v New Yorku a v Brooklynu. Autorka hezky vystihla místní atmosféru a charakter newyorčanů. Příjemné oddychové čtení, i když ne vždy úplně realistické :)

klarka009
04.07.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu je mou druhou přečtenou knihou ze série Romantických útěků a stejně jako Kavárna v Kodani se mi velmi líbila :) Trochu jsem se bála, že Brooklyn nebude tak zajímavý jako Kodaň, ale i zde autorka skvěle popsala spoustu krásných míst a já už se jen bojím toho o kolik se můj seznam míst, která chci vidět rozroste, až dočtu celou její sérii :D
Snažím se číst knihy tak, jak jdou za sebou. I když vím, že na sebe skoro vůbec nenavazují, nějaké náznaky na předchozí díl tam byly :)
Hlavní hrdinka Sophie se poprvé objevuje právě v Kodani :)
Opět to byla skvělá romantická oddechovka se sympatickými postavami a spousty lákavých dortíků :)
A teď vzhůru do Paříže :)

Janniska
27.06.2023 5 z 5

Slza mi ukápla a přivedlo mě to trochu do deprese.Ženy by neměli číst romantické knihy a muži koukat na porno , pak jsme z toho zmatený.
Letní počteníčko jedna báseň.Hezky napsáno , postavy sympatické (až na Jamese ,to byl od začátku kokot) slupla jsem ten příběh jako malinu.

GaleW
26.06.2023 5 z 5

Tak tohle je pro mě zatím od Julie Caplinové topka, i když je to vlastně kýč jak bič. Nevadí, příběh hezky plynul, hlavní hrdinka je velmi sympatická, příjemné prostředí a konec jak má být!

Vivetkav
24.06.2023 2 z 5

Opět jsem sáhla po této romantice..díky výzvě a mám ráda to cestování jiné prostředí a jídla.. ale na Brooklyn mě to nezlákalo... Sophie mě, ale občas pobavila a bylo hezké jak se odvázala.

johi_murasova
18.06.2023 4 z 5

Tohle byla první kniha od @juliecaplinauthor , která se mi dostala do ruky a byla jsem z ní nadšená! Opravdu skvěle napsaná romantika. Samozřejmě víte jak to celé dopadne, ale i tak! Příběh mě úplně pohltil a opravdu se těším na další knihy z této série.

Monique66
15.06.2023 3 z 5

Fajn oddychovka, ale Kavárna v Kodani mě bavila více. Měla lepší zápletku. Sophie je za mě až moc velký snílek, co se chlapů týče :D ALE! Těším se na další knížky od autorky. Je to skvělý nápad série.

Aneta104
01.06.2023 3 z 5

Oddechová kniha, ale chvilkami mě nebavila a některé části mi přišly trochu trapné a nereálné.

Aligi
01.06.2023 5 z 5

Jedna z autorčiných nejlepších knih.

knihomolka460
24.05.2023 4 z 5

To bylo tak hezké. I když mě Bella občas neuvěřitelně štvala , tak i tak to bylo krásné. Julie Caplin to prostě umí.

Jarka_rybář
21.05.2023 4 z 5

Hezká oddechová četba. Příběh je milý, postavy úžasné, moc se mi líbily jejich charaktery. Knížka mne potěšila i pobavila.