mary2019 mary2019 komentáře u knih

Tvář Tvář Jana Krobová

Ráda bych touto cestou poděkovala autorce za poskytnutí knihy k přečtení.

U knihy mě zaujala především anotace. Moc jsem se těšila na příběh a jeho zápletku. Mé očekávání bylo splněno tak z poloviny...
Příběh vás sice vtáhne do děje, popsán je celkem pěkně, avšak mi zde něco scházelo - hlavní postavy detektivů nepůsobily profesionálně.
Celkově se mi ale knížka líbila. Četla se mi dobře a s lehkostí. Na českou tvorbu je to slušný kousek, za který se rozhodne není třeba stydět. Mohu doporučit všem, co si nepotrpí na krváky - i když i zde se setkáme s krutým způsobem vraždy.
Do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo za vším stojí a i když už jsem ke konci tušila, závěr mě opravdu překvapil.

Děkuji za možnost si knížku přečíst a rozhodně si pořídím i další kousky.

20.04.2024 3 z 5

Příběh mateřídoušky Příběh mateřídoušky Miriam Blahová

Ráda bych poděkovala albatrosmedia za poskytnutí recenzního výtisku. Tahle spolupráce mě opravdu nadchla.

Příběh má dvě dějové linky a do obou vás vtáhne tak, že máte pocit, že to vy jste těmi o kterých se píše.

Musím ale přiznat, že mě Anička - hlavní hrdinka - chvílemi štvala svou přehnanou péčí a starostí o syna .

Celkově se mi knížka opravdu líbila. Miriam se povedla knížka napsat s určitou lehkostí i přesto, že druhá dějová linka nebyla úplně z pěkného období.
Předchozí knížky jsem nečetla, ale už teď vím, že je musím mít nutně všechny. Dlouho se mi nestalo, že bych měla z autora a jeho textu tak skvělý pocit. Tohle mělo s má úroveň.
Jsem ráda, že se mi Mateřídouška dostala do ruky a že mohu s klidným a čistým svědomím doporučit ostatním vášnivým čtenářům a možná i těm, co nečtou zas až tak moc.
Za mě plný počet hvězd!

25.03.2024 5 z 5

Než jsi poznala mé jméno Než jsi poznala mé jméno Jacqueline Bublitz

Děkuji Knihy Dobrovský za zaslání tohoto recenzního výtisku.

Příběh dvou dívek, které se neznají a přeci je něco spojuje, se mi četl vážně moc dobře. Líbil se mi styl, jaký autorka zvolila. Moc přímé řeči zde nenajdete, ale ponoříte se do barvitého vyprávění z pohledu zavražděné.
Než jsi poznala mé jméno je knížka, která se od ostatních thrillerů dost liší a to jí přidává na hodnotě.
Přiznám se, že mi ale chybělo napětí. Něco bych vynechala a něco naopak přidala.
Hodnotím 3. Určitě jsem četla lepší, ale tohle můžu zcela jistě doporučit všem, co nemají rádi krváky a brutality.

12.03.2024 3 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Děkuji @knihydobrovsky za možnost být knižním ambasadorem.
Darcy mám moc ráda. Její knížky se čtou svižně, dobře. Konkrétně od tohoto příběhu jsem se nemohla odtrhnout. Byla jsem na tento 1. díl ze série hrozně zvědavá. Mám raději duchařiny než příběhy o zombících.
Myslela jsem si, že se budu hodně bát, ale spíš mi příběh přišel smutný než strašidelný.
Darcy umí velmi barvitě popisovat prostředí a situace, což vás vtáhne do děje a máte pocit, že jste jeho součástí.
Něco mi ale v celkovém ději chybělo. Husí kůže se nekonala. Proto o jednu méně.
Rozhodně se ale těším na pokračování, chci víc poznat Keiru a ostatní postavy. Chci nutně vědět, co je Keira zač!

01.02.2024 4 z 5

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Popravdě? Na knížku jsem se těšila. Zaujala mě krásná obálka, takže jsem trochu doufala, že obsah bude stejně pěkný (dobrý).
Hlavní postavy mi moc nesedly. Nick mi přišel jak malý kluk a Claire mi spíš přišla jako jeho starší sestra.
Čtení to sice bylo pohodové, ale žádný wow efekt se nekonal. Vadily mi dlouhé kapitoly.
Tohle čtení nikoho neurazí, ale pro náročnější čtenáře to asi úplně nebude. Řekla bych, že to ocení spíš mladší ročníky. Dávám tři .

21.01.2024 3 z 5

Puns Puns Jan Gruml

Jsem ráda, že se mi tahle knižní kráska dostala do rukou v rámci ,, spolupráce ".
Za to bych chtěla Panu Grumlovi poděkovat.

V téhle knížce si moc nepočtete, ale rozhodně se pobavíte nad velmi povedenou ilustrací zaměřenou na detaily a slovní spojení, které je její nedílnou součástí.
Musím také podotknout, že mě velmi mile překvapil papír, který byl v knize použit. Užívat si tedy budou nejen oči, ale i ruce.
Doporučila bych ji jako dárek pro všechny, co mají smysl pro humor a snesou špetku té sprosťárny .
Hodnotím plným počtem hvězd, nemám tomu absolutně co vytknout. Za mě palec hore a víc takových dalších knih.

15.01.2024 5 z 5

Na viděnou příští léto Na viděnou příští léto Elin Hilderbrand

Tuhle knížku jsem dostala díky akci #tajnyjezisek od @veru.eno_books, a tímto bych jí chtěla touto cestou moc a moc poděkovat.

Na čtení jsem se vrhla hned po Vánocích, ale abych byla naprosto upřímná, strašně mě ta knížka rozčilovala. Konkrétně tedy styl, jakým je napsaná. Chvílemi jsem si říkala, že ji nedokážu přečíst, že ji budu muset odložit, což jsem nechtěla .

Věty byly naflákaný jedna vedle druhý. Zprvu mi to přišlo chaotické, bez děje. Asi jako když si děláte výpisky z učiva do sešitu, kdy se snažíte napsat jen to nejdůležitější.
Nevzdala jsem to!

V knížce je popsaných 28 let života nejen Mall, ale i ostatních, což vlastně vysvětluje, proč je kniha napsaná zrovna takto.

Nakonec jsem se do vyprávění příběhu tak moc vžila, že jsem knížku, která má přes 400 stran, přečetla vážně rychle. Příběh vás upoutá, budete mít pocit, že je váš.
V závěru knihy jsem prolila mnoho slz.

Knížku rozhodně doporučuji a radím vám, abyste se stylem psaní nenechali odradit.

08.01.2024 4 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Tuhle knížku jsem si pořídila po přečtení druhého dílu, který jsem obdržela v rámci spolupráce od Knihy Dobrovský.
Trochu nezvyklé pořadí, ale nevadí.
Musím zcela upřímně říct, že jsem se do obou příběhů vážně zamilovala.
Líbí se mi, jak je knížka psaná s takovou lehkostí. Rhys a Viv mi byli sympatičtí a jejich lásce jsem fandila od samého začátku. Příběh pohltí každého, kdo má rád magii, kouzla a trochu té žhavé romantiky. Za mě má knížka vše, co má mít. Já nemám co vytknout. Doufám, že Erin bude v této tvorbě dál pokračovat.

02.01.2024 5 z 5

Prokletý polibek Prokletý polibek Erin Sterling (p)

Velké díky patří především Knihy Dobrovský za zaslání tohoto recenzního výtisku. Tento ,, kouzelný " román byl mojí premiérou. Nikdy jsem podobný styl nečetla. A jsem za tento objev skutečně ráda, protože mi opravdu přirostl k srdci.

Zpočátku jsem byla trochu skeptická a bála jsem se, že mě nezaujme. To bylo ale úplně zbytečný. Knížku jsem hltala od první stránky do poslední.

Příběh se mi líbil. Je psaný s takovou lehkostí. Žádný přehnaný kouzla a čáry. Přišlo mi to přirozený.

Postavy Gwyn a Wellse mi byly sympatický. Fandila jsem jim a vše jsem prožívala s nimi.

Mohu toto čtení doporučit všem, co si chtějí vyčistit hlavu. Je to skutečně skvělá oddychovka co vás unese příjemně mimo realitu a u který máte prostor pro svojí fantazii.

Dávám 5/5 protože není nic, co bych mohla vytknout.

19.12.2023 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Nejprve bych chtěla poděkovat paní Jánské za poskytnutí recenzního výtisku.

Kniha se mi dostala do ruky jako druhá po Mrazivé náruči.
Věřila jsem, že bude stejně čtivá a napínavá. A bylo to tak!

Knížka je psána z pohledu více osob, což se mi líbilo, ale přiznám se, že jsem s tím v první třetině trochu bojovala. Netrvalo ale dlouho a s většinou postav jsem se sžila.
Dana, postava učitelky, mi byla z celého příběhu nejméně sympatická. Vyloženě mě štvala a tak trochu jsem jí ten její osud přála .
V knize se řeší případ zesnulé Markéty, kterou našla její spolubydlící Anna.
Do samého konce jsem neměla tušení, kdo by za vším mohl stát.
Někomu může samotný příběh připadat příliš komplikovaný, mně se ale líbil.
Tohle ctění pro mě bylo pohodové, ale konec nabral rychlý spád a nedalo se přestat číst. Byla jsem napjatá, zvědavá, nervózní a v očekávání, jak vše dopadne.

Co musím ještě zmínit, tak to je rozhodně poslední kapitola, kde je pěkně napsané, co bylo dál v životě všech postav. Takové ukončení mě zaujalo.

Knížku velice ráda doporučím všem, co netouží po čtení o brutálních vraždách, ale chtějí si dopřát pohodové čtení s trochou napětí.

12.12.2023 4 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Děkuji Knihy Dobrovský za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Jedná se již o čtvrtý díl série. Abych byla upřímná, předešlé díly jsem nečetla, ale dlouho jsem po nich pokukovala.

Příběh Ketta a jeho pátrání po únosci byl čtivý a napínavý. Místy byly zmíněny i události z předchozích dílů, což mě donutilo, abych si je pořídila.

Líbil se mi děj, mělo to nápad. Žádný brutality se z počátku neděly. Cítila jsem lehké napětí a bylo těžké, přestat číst.

Největší jízda nastala ke konci knihy, kde došlo k rozluštění případu. Tady jsem doslova hltala každou stránku. A přiznám se, že do samého konce jsem v tom neměla jasno.

Poslední stránka (věta )naznačuje, že bude pokračování, na což se tedy opravdu těším.

Nyní se vrhnu na první díl - Doručovatelky. Jsem ráda, že jsem díky Knihy Dobrovský objevila nového, schopného autora.

Hodnotím 4/5.

28.11.2023 4 z 5

Dcera Osvětimi Dcera Osvětimi Tova Friedman

Nejprve chci poděkovat @Knihydobrovsky za tento recenzní výtisk a mít tak možnost ho recenzovat.

Musím se přiznat, že mi čtení zabralo dost času. Vůbec to nebylo tím, že by se četla ,, špatně ". Šlo o utřídění myšlenek. Už jsem četla víc knih s touto tématikou. Každá mě šokovala. Což je logické. Ale tahle mi přišla od těch předešlých v něčem jiná. Možná to je dobou, ve které vznikla. Nevím.

Je těžký hodnotit takové knihy. Co vlastně hodnotíme?

Pokaždé, když jsem knížku odložila, bála jsem se, co napíšu do recenze. Bála jsem se, že se nechám unést svými pocity a dojmy. To, co se v Osvětimi (a jinde) dělo, to víme, tušíme... Mám-li ale něco ke knize napsat, musím tedy sdělit své pocity ze získaných informací samotné hrdinky.

Je obdivuhodné, jak se o Tolu její matka postarala. Jak ji vedla. Učila.
O to víc mě zaskočilo, když se Tola rozhodla odcestovat v době, kdy ji matka nejvíce potřebovala. Těžko se vžít do situace, kterou jsem neprošla, ale já osobně bych to asi neudělala. Její smrt bych si vyčítala po zbytek života.
Nepochopila jsem toto rozhodnutí. Ne u někoho, kdo zažil Osvětim, hlad, zimu, strach... čekala bych větší skromnost.

To samé jsem cítila, když jsem četla o jejím otci. Také ho ,,opustila" když umíral.

Celá kniha je příšerná, ale konkrétně tyhle dvě situace mě rozplakaly.

Tyto knihy s touto tématikou by měl číst každý. Každý by měl vědět, co se dělo.
Jak se se Židy zacházelo.
Všechny knihy jsou šokující, děsivé, ale pravdivé. A to je důležité.

Možná časem tuto recenzi ještě doplním, pozemním. Až se z toho trochu otřepu a srovnám si myšlenky.

12.11.2023 5 z 5

Geostorky Geostorky Petr Brož

Nejprve bych chtěla poděkovat @knihydobrovsky za zaslání tohoto recenzního výtisku.

Přiznám se, že jsem si knížku vybrala kvůli obálce . Vůbec jsem netušila, co od knížky čekat. Byla to tedy pro mě výzva, protože čtu jiný žánr.

Knížka je velice pěkné zpracovaná. Jak textem, tak ilustrací. Nevím proč, ale myslela jsem, že to bude formou fejetonů nebo že knížka bude ve vtipném duchu. Ale vůbec. Úplně jsem se spletla.

Najdete zde 25 příběhů, kde se dozvíte, jak naše země funguje, jak se chová, co způsobuje například globální oteplování aj.

Musím říct, že mě jeden příběh opravdu zvedl ze židle a vážně mě hodně rozčílil. Konkrétně tedy Geostorka s názvem Horečka tančících koček. Tohle by měl vědět každý a opravdu nechápu, jak mohl někdo něco takového dopustit?!

Zajímavé jsou také Geostorky o sopkách a prachových bouří. .

Autor si dal opravdu práci s textem. Čte se to naprosto skvěle. Příběhy vás pohltí. Poučí. Donutí vás k zamyšlení. Ohromí. Šokují.

Rozhodně doporučuji všem. Tahle knížka je určena každému bez ohledu na to, jaký žánr čte.

Za mě 5 z 5.

27.10.2023 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Ach jo! To byl jeden z mých prvních pocitů, který ale trval po celou dobu čtení.
Chtěla bych ale nejprve poděkovat paní Janě, za zaslání knížky k recenzi. Děkuji, stálo to za to!

Příběh byl velice čtivý. Chvílemi jsem si ho brala dost osobě, takže jsem cítila bolest a nenávist zároveň. Knížku jsem tedy musela chvílemi odkládat a srovnat si myšlenky. To je ale můj problém.
Kdybych to měla shrnout, Mrazivá náruč se čte sama. Budete šokováni, budete smutní, budete rozčilení.
Rozhodně doporučuji přečíst. Za mě 5 z 5. Těším se na další knížku!.

28.09.2023 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Uf! Tuhle knížku jsem dostala v rámci spolupráce. Musím se přiznat, že od první stránky ve mně vyvolala plno emocí. Smutek, vztek, strach, napětí, lítost, zlost...
Čtení byla jedna velká jízda, nešlo přestat číst. Deset hodin čistého času! Krásně napsané, čtivé.
Čekala jsem snad úplně všechno, ale tohle opravdu ne. Jak to že jsem o tomto autorovi nevěděla dřív?
Mohu rozhodně doporučit!!!
Závěr byl opravdu nečekaný a smutný. Vyvolá ve vás plno myšlenek a otázek.
Martina Štefka rozhodně zařadím do oblíbených.
Děkuji za možnost si knížku přečíst. Po dlouhé době jsem opravdu nadšená!
Ta myšlenka celého příběhu je originální.
Bravo!!!

23.09.2023 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

(SPOILER) !!! SPOILER !!!

Děkuji Knihy Dobrovský za zaslání recenzního výtisku, jsem moc ráda, že jsem si knížku mohla přečíst a napsat recenzi.

Příběh popisuje dvě časové linie. Před potopením a současnost - tedy průzkum vraku. Začátek se mi líbil opravdu hodně, přiznám se ale, že v momentě, kdy dochází k barvitému a intenzivnímu popisu oživlých mrtvol pod hladinou, se začínám trochu nudit. Připomíná mi to trochu série Černé zimy - a tu jsem nedočetla. Asi mě více láká duchařina, než zombie.
Jsem ale přesvědčená, že fanouškům těchto bytostí se bude Pod hladinou opravdu líbit.
V závěru knihy jsem byla opět napjatá a zvědavá, jak vše dopadne.
Všichni hrdinové mi byli sympatičtí a v podstatě jsem měla pocit, že jsem pod vodou s nimi.
Kdo ale není příznivcem hororů, toho tento příběh asi neosloví.
Každopádně ostatním doporučuji. Knížka se čte sama a velice dobře.

22.09.2023 4 z 5

Amnézie Amnézie Kasper van Beek

Tak tohle byla jízda! Kniha je rozdělena na tři části. Čte se úplně sama, nemůžete přestat. Byla jsem neustále v napětí a chtěla vědět, kde je pravda. Kdo za vším stojí. Kdo pro koho pracuje. Vše se dozvíte ve třetí části, tedy na samém konci knihy. Je to opravdu skvěle napsaný thriller, který milovníkům tohoto žánru vážně doporučuji.
Za mě 5/5. .

11.07.2023 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Můj první díl po Erice, kterou jsem si fakt oblíbila.
Knížka se čte sama, jako všechny jeho díla. Příběh vás drží v napětí a zvědavosti.
Na Kate si ale budu muset zvyknout. To vím už teď. Bylo to trochu něco jiného. Vraha znáte od začátku. Nemám ale příběhu co vytknout. Sbírku mám celou, takže se chystám na druhý díl v řadě.
Dávám 4/5, protože Erika je mi nějak bližší .

06.07.2023 4 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Za mě naprostá pecka! Nebyla jediná kapitola, která by byla v knize jakkoliv zbytečná. To se mi u knihy už dlouho nestalo. Líbilo se mi, že byl příběh psaný z pohledu obou hlavních hrdinů. Krátké kapitoly taky super. Po celou dobu čtení jsem byla v napětí a zvědavosti. Četla se sama.
Tohle vás bude bavit! Doporučuji. Za mě 5 .

19.06.2023 4 z 5

Dokonalé děti Dokonalé děti Sophie Hannah

Tak z téhle knížky mám smíšené pocity. Dostala jsem se na stranu 17 a knížku odložila. Přišla mi divná. Začala jsem číst jinou, kterou jsem ale zapomněla v práci a tak jsem se k této vrátila. A tady nastal ten obrat. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Netvrdím, že je perfektní, ale je to přesně ten děj, co vás nutí číst dál a dál, protože prostě chcete vědět, co za vším je. A to mám na knížkách ráda. Že mě drží v napětí a zvědavosti. Tady čtenář do posledních stran netuší. Dávám ale tři hvězdy, protože jsem samozřejmě četla mnoho lepších knih.

09.06.2023 3 z 5