Nikdy se nepřestala usmívat

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Robert Jenkins je uznávaný soudní psychiatr. Před sebou má případ, díky kterému už jeho jméno nikdy nezapadne. A přitom stačí jen mluvit a naslouchat. Alexandra je obyčejnou ženou, která nikdy nestála v centru dění. Až doposud. Ocitla se ve světle reflektorů s krví na rukou. Alexandra je vražedkyně. Na svém kontě má 168 zabití. Robert se těší na jednoduchý případ. Všechno je jasné. Alespoň do chvíle, než se s Alexandrou poprvé setká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257875/nikdy-se-neprestala-usmivat-257875.jpg 4.322
Žánr
Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Martin Štefko - Golden Dog
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Nikdy se nepřestala usmívat

Přidat komentář
klarisssa
11.11.2018

Opravdu hodně drsná,temná a velice napínavá kniha. Rozuzlení naprosto nečekané. Moc dobře se mi četla. Doporučuji :)

Diabel
20.08.2018

Takže jsem si přečetl druhý dílo od autora a vidím v něm zajímavé počteníčko. Povedlo se ti u mě pozvednout jedno obočí.
Autor si vyzkoušel experimentovat v oblastech, do kterých zatím nezabrousil a slušně se mu to podařilo. Nicméně ale to, co mě dost chytlo v první půlce, tak v druhé mi přišlo jako nevyhnutulně se opakující nuda, ale to je dáno tím, že káždá kapitola se tváří jako povídka, který opravdu nemusím. Téma masových vrahů je trochu otřepané, ale vzal jsem to. To, co mi v minulé knize hodně vadilo, se tady nedostavilo; tím myslím přespříliš humoru a jsem rád, že tady to tak není. Ale jsou tu jiné věci, které mně v tom drásaly a ze všeho nejvíc jsem nechtěl ten konec, kterého se mi dostalo. Takové klišé, ale budiž :-)
Na druhou stanu rozhovory mezi dokrorem a pacintkou jsou uvěřitelné, dostaly se mi rychle pod kůži a jsou na úrovni už vypsaného autora a to velice chválím. Štefko umí psát svižně a poutavě, ale i nudně. Našel jsem zde také i nějaký ten podnět k zamyšlení, takže jsem celkem spokojen.
Vyšel z toho zajímavý thriller, který je zvláštně napsaný, takže věřím, že nemusí sednout každému... V mém případě je to půl na půl.
Kniha prošla o něco pečlivější korekturou než předchozí díl a je to na tom vidět. Co se týče obálky tak přesně vystihuje knihu samotnou a stačí když se v průběhu čtení na ní párkrat podíváte. Martine jen tak dál a přeju další múzu v psaní.

Hodnotím 7/10


Habana
30.03.2017

Štefko je pro mě zvláštní brouk. Snažila jsem se přečíst "Mrtvý kráčí po zemi", ale díky vtipným hláškám v každé větě, jsem to vzdala.

Dílo "Nikdy se nepřestala usmívat", mě okouzlilo a to hlavně vzhledem obálky. Miluji tyto typy ilustrací...

Kniha mě brala od začátku do středu, kdy jsem musela knihu odložit. Kniha je útlá a jak rychle pohltí, tak rychle pustí. To co jsem v knize nesnášela byly pasáže minulosti, kdy si člověk vyslechl celé rádio... (které prostě není podstatné). Často mě zarazily obraty... nikdy jsem netušila jak se mlha může plazit po špičkách stromu jako závoj "mrtvé" nevěsty... To mě od čtení odradilo, protože pokud se mohu smát u scény, která má vypadat pochmurně, tak to pak pardón...
Dle mého má Štefko co nabídnout, ale nějak si nejsem jistá v jakém žánru a myslím si, že ani pan Štefko ještě netuší co mu svědčí. :)

Ovšem se nebráním přečtením dalšího jeho díla, snad už se dostanu dál než do středu.

mttra
13.12.2016

Mrtvi kraci - 4 * ...Nikdy se neprestala - 5* ... mno,a dnes mi prisel mail,ze Stefkovi vychazi dalsi kniha..a muzu rict,ze se po prvnich dvou knihach na tu treti opravdu tesim... :) ;)

Michaél74
25.09.2015

Psychologický thriller o cestě soudního psychiatra za pochopením skutků masové vražedkyně.
Dobré ohlasy na knihu nelžou. Je to dobře vymyšleno a skvěle napsáno. Kniha mě bavila od prvního do posledního řádku, trochu mě zarazila některými drsnými scénami a překvapila pointou. Snad se dočkáme dalšího příběhu s Robertem Jenkinsem. Autor totiž na svém blogu prozradil, že chystá pokračování. Tak se budu těšit.

michalmatousek
22.09.2015

Po knize "Mrtví kráčí po zemi" nám autor předvádí, že jeho styl psaní rozhodně není jednotvárný. Představuje nám nápaditý a napínavý krimi thriller s prvky sci-fi. Brutální scény střídají zajímavé dialogy, a závěr pořádně překvapí. Čtením této knihy jsem si zpříjemnil několik večerů, i když mě chvílemi mrazilo v zátylku.

fiona007
31.07.2015

Jednoznačně skvělý! Knížku jsem přečetla za jediný den, musela jsem číst v kuse, jak to bylo napínavý. Líbil se mi vztah, který si Alexandra vytvořila s Robertem. Některé pasáže popisující vraždy jsou neskutečně realistické, zvláště TA jedna.
Vřele doporučuju všem, co chtějí napínavý příběh nebo trochu drsnější detektivku.

Mia29
30.07.2015

Jsem ráda, že jsem tuto knížku dostala do rukou a dostala příležitost k přečtení. Napínavá (zblajzla jsem ji za 2 dny a to je na mě co říct!), šokující (jen jsem si říkala wau, uuuf, jeejda), zajímavá tím, že nebyla předvídatelná (ten klid vražedkyně), drsná (na mne velmi). Každopádně, líbí se mi, že autor krásně a pozvolna změnil styl a napsal něco úplně nečekaného. No jasně, vždyť taky tato kniha vznikla náhlým výbuchem v hlavě. Ještě jednou dík! :-) Doporučuji pro milovníky Thrillerů!

1

Doporučujeme

Rychlopalba
Rychlopalba
Mysterium tremendum
Mysterium tremendum
Říkají mi Lars
Říkají mi Lars
Vězněná
Vězněná

Autor a jeho další knihy

Martin Štefko
česká, 1986

všech 8 knih autora

Kniha Nikdy se nepřestala usmívat je v

Právě čtených1x
Přečtených23x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce12x
Chystám se číst28x
Chci si koupit3x