Nikdy se nepřestala usmívat

Nikdy se nepřestala usmívat

Robert Jenkins je uznávaný soudní psychiatr. Před sebou má případ, díky kterému už jeho jméno nikdy nezapadne. A přitom stačí jen mluvit a naslouchat. Alexandra je obyčejnou ženou, která nikdy nestála v centru dění. Až doposud. Ocitla se ve světle reflektorů s krví na rukou. Alexandra je vražedkyně. Na svém kontě má 168 zabití. Rob... celý text

Robert se těší na jednoduchý případ. Všechno je jasné. Alespoň do chvíle, než se s Alexandrou poprvé setká. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/257875/nikdy-se-neprestala-usmivat-257875.jpg 4.219
Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, Martin Štefko - Golden Dog

Habana

Štefko je pro mě zvláštní brouk. Snažila jsem se přečíst "Mrtvý kráčí po zemi", ale díky vtipným hláškám v každé větě, jsem to vzdala.

Dílo "Nikdy se nepřestala usmívat", mě okouzlilo a to hlavně vzhledem obálky. Miluji tyto typy ilustrací...

Kniha mě brala od začátku do středu, kdy jsem musela knihu odložit. Kniha je útlá a jak rychle pohltí, tak rychle pustí. To co jsem v knize nesnášela byly pasáže minulosti, kdy si člověk vyslechl celé rádio... (které prostě není podstatné). Často mě zarazily obraty... nikdy jsem netušila jak se mlha může plazit po špičkách stromu jako závoj "mrtvé" nevěsty... To mě od čtení odradilo, protože pokud se mohu smát u scény, která má vypadat pochmurně, tak to pak pardón...
Dle mého má Štefko co nabídnout, ale nějak si nejsem jistá v jakém žánru a myslím si, že ani pan Štefko ještě netuší co mu svědčí. :)

Ovšem se nebráním přečtením dalšího jeho díla, snad už se dostanu dál než do středu.

mttra
13.12.2016

Mrtvi kraci - 4 * ...Nikdy se neprestala - 5* ... mno,a dnes mi prisel mail,ze Stefkovi vychazi dalsi kniha..a muzu rict,ze se po prvnich dvou knihach na tu treti opravdu tesim... :) ;)

Michaél74
25.09.2015

Psychologický thriller o cestě soudního psychiatra za pochopením skutků masové vražedkyně.
Dobré ohlasy na knihu nelžou. Je to dobře vymyšleno a skvěle napsáno. Kniha mě bavila od prvního do posledního řádku, trochu mě zarazila některými drsnými scénami a překvapila pointou. Snad se dočkáme dalšího příběhu s Robertem Jenkinsem. Autor totiž na svém blogu prozradil, že chystá pokračování. Tak se budu těšit.

michalmatousek
22.09.2015

Po knize "Mrtví kráčí po zemi" nám autor předvádí, že jeho styl psaní rozhodně není jednotvárný. Představuje nám nápaditý a napínavý krimi thriller s prvky sci-fi. Brutální scény střídají zajímavé dialogy, a závěr pořádně překvapí. Čtením této knihy jsem si zpříjemnil několik večerů, i když mě chvílemi mrazilo v zátylku.

fantom12
17.09.2015

Nebudu lhát, čekal jsem víc. Martin Štefko je výborný vyprávěč, ale nedokázal jsem se do jeho postav vžít natolik, abych knihu přečetl a řekl si: "Wow, to byl teda nářez." Něco mi zde chybělo, jakási jiskra. Popisy brutality mě moc nezajímaly (nebo spíše mě časem omrzely) a forma epizod mi také moc nesedla. Přesto všechno jsem si knihu užil a pokud autor napíše něco dalšího, určitě si to přečtu.

fiona007
31.07.2015

Jednoznačně skvělý! Knížku jsem přečetla za jediný den, musela jsem číst v kuse, jak to bylo napínavý. Líbil se mi vztah, který si Alexandra vytvořila s Robertem. Některé pasáže popisující vraždy jsou neskutečně realistické, zvláště TA jedna.
Vřele doporučuju všem, co chtějí napínavý příběh nebo trochu drsnější detektivku.

Mia29
30.07.2015

Jsem ráda, že jsem tuto knížku dostala do rukou a dostala příležitost k přečtení. Napínavá (zblajzla jsem ji za 2 dny a to je na mě co říct!), šokující (jen jsem si říkala wau, uuuf, jeejda), zajímavá tím, že nebyla předvídatelná (ten klid vražedkyně), drsná (na mne velmi). Každopádně, líbí se mi, že autor krásně a pozvolna změnil styl a napsal něco úplně nečekaného. No jasně, vždyť taky tato kniha vznikla náhlým výbuchem v hlavě. Ještě jednou dík! :-) Doporučuji pro milovníky Thrillerů!

eraserhead
26.07.2015

Říká se, že až druhá kniha ukáže pravdu, ta první mohla být náhoda. V tomhle ohledu může být Štefko klidný. Na knize se mi hrozně líbí hned několik věcí. Je to úplně něco jiného než prvotina a to i stylem, jakým je to napsané. Je to napínavé, zajímavé a ne zcela předvídatelné, pointu jsem odhaloval asi přesně jak jsem měl. Hrozně mě strhla ta epizodičnost jednotlivých kapitol, to byla naprostá paráda. Je to tak na 4.5*. Chci další knihu.

herdekfilek
19.07.2015

Martin Štefko má vypravěčský talent jako prase!

Je potřeba říkat něco dalšího?