Mrtví kráčí po zemi přehled

Mrtví kráčí po zemi
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208115/bmid_mrtvi-kraci-po-zemi-208115.jpg 4 47 47

Mrtví kráčí po zemi série

1. díl >

Dokáže novodobý kovboj přežít v postapokalyptickém světě? Dokáže najít Stephena Kinga? A co je sakra to obludné monstrum, které si to po nocích štráduje městem? Kovbojův život začal, když většina populace na zemi zemřela. A pak se z hrobů vrátila. Myslel si, že samota je recept na to, jak přežít ve světě, kde i život jenom přežívá. Mýlil se a do cesty mu vstoupila dívka.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mrtví kráčí po zemi. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (13)

LexaPlexa
13.01.2024 4 z 5

Kniha je dobře napsaná, vtipná, čtení mě bavilo. Příběh slabší, málo uvěřitelný i na zombie apokalypsu, taková chlapská fantazie.
Co se týká vztahu hlavních postav, chtě nechtě mě napadlo, co má asi autor za mindrák? :D Závěr ale překvapil. Celkově kniha zanechala dojem, ale po dalším díle nesáhnu.

Marek82
24.03.2021 3 z 5

Pre tento žáner mám slabosť, čiže mám načítané a napozerané už vcelku dosť. Kniha vyčnieva z radu čiernym humorom a odľahčením. Ťažko k niečomu prirovnávať, postapo-zombie filmy sa väčšinou berú veľmi vážne (28 dní potom), ale dá sa nájsť aj čosi s čiernym humorom, ako napríklad Úsvit mŕtvych, či úplný úlet ako Zombieland. Táto kniha okrem Zeleného monštra ničím výrazne neprekvapila, ide skôr na istotu. Hlášky ma spočiatku trocha rušili, potom som si zvykol, občas som sa aj zasmial. Ako fanúšik žánru, ktorý hľadal vyslovene oddychovku po ťažšej knihe, som bol spokojný. Drobnú výhradu mám však k príbehu, ktorý by sa dal zhrnúť asi do troch viet. Veľa sa hláškovalo, veľa sa rozjímalo, ale až tak veľa sa vlastne nestalo. Veľmi sa mi núka porovnanie s hrou na PS4 - Last of us, kde je tiež vykreslené putovanie životom otrieskaného 40tnika a mladého dievčaťa (len bez milostného presahu) vo svete plnom Zombie a príšer. V porovnaní s knihou má paradoxne práve hra prepracovanejší a rozsiahlejší príbeh. Dojem z knihy však dvíha predposledná kapitola, ktorá ponúka hneď niekoľko napínavých momentov a u mňa dvihla hodnotenie z dvoch na tri hviezdičky. Od autora som počúval ešte román Zatracenci a tam vidno veľký posun v skladbe príbehu a práci s postavami, naozaj o dve úrovne vyššie. Plánujem si vypočuť aj ďalšie autorove knihy.


Morbidus
02.02.2021 4 z 5

S hanbou přiznávám, že k autorově tvorbě se dostávám až nyní. Tedy, ne úplně přesně; jeden z románů a několik povídek jsem četl už v minulosti. Líbily se mi, už jen proto, že více či méně spadaly do horrorového žánru. Takže jsem byl pochopitelně zvědavý... a nezůstal jsem zklamán.
Anotace na mě působila všelijak, ale už od první kapitoly mi bylo jasné, že tohle bude můj šálek čaje. Kovboj, který si v postapokalyptické Americe udělal sport z kosení zombíků? Nu, proč ne... ačkoli, musím přiznat, že čas od času mi v hlavě vyskočil název jiné knihy či filmu. Pravda, na originalitu se zde příliš nehraje - jako taková by kniha byla čistým průměrem. Nicméně hlavní postava je tvrďák a hláškuje ostošest; právě černý humor je solí celého vyprávění a způsobuje, že čtenář se navzdory depresivnosti postapo světa cítí příjemně uvolněně. A nemůžu si pomoct, cítím z toho lásku ke komiksům - jako bych místy viděl doslova viděl komiksové panely.
Zejména konec předposlední kapitoly je „povedený“. Pohnul se mnou, rozjitřil emoce, překvapil. To už se naneštěstí nedá říct o poslední kapitole, která už šokovanému čtenáři nemá moc co nabídnout. Na druhou stranu Kovbojův příběh citlivě uzavírá, což je fajn.
Lahůdka pro všechny milovníky postapa, zombií a kovbojů.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Mrtví kráčí po zemi v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených52x
ve Čtenářské výzvě4x
v Doporučených3x
v Knihotéce43x
v Chystám se číst30x
v Chci si koupit14x
v dalších seznamech6x