Mrtví kráčí po zemi

Dokáže novodobý kovboj přežít v postapokalyptickém světě? Dokáže najít Stephena Kinga? A co je sakra to obludné monstrum, které si to po nocích štráduje městem? Kovbojův život začal, když většina populace na zemi zemřela. A pak se z hrobů vrátila. Myslel si, že samota je recept na to, jak přežít ve světě, kde i život jenom přežívá. Mýlil se a do cesty mu vstoupila dívka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208115/mrtvi-kraci-po-zemi-208115.jpg 4.131

Mrtví kráčí po zemi 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Nová Forma

Kniha Mrtví kráčí po zemi

jaroiva

Samotný příběh ani téma mě až tak nezaujalo. Prostě nějaká zombíkovina, ničím moc výjimečná. Odkazy na Kinga mi připadají trochu prvoplánové. (No, mně se nelíbila ani Kingova Temná věž a tohle je takové trochu pistolníkovité.)

Bavil mě ale styl humoru. A to, že se tam vtípky vyskytují v příjemné frekvenci, že to není vlezlé. Párkrát jsem vyprskla smíchem. To pro mě výrazně převážilo nad dojmem z příběhu.
Celkový dojem je proto navýsost pozitivní.

Doporučuji audioverzi

Diabel
20.05.2017

Na profil autora jsem narazil díky jeho komentářům u mých oblíbených komiksů. Všiml jsem si, že píše recenze a hle na jeho profilu vidím, že je i autor. To mi nedalo, byl jsem zvědavý a tak jsem si sehnal tuto drobotinu a pustil se do čtení.

Autor šel na jistotu a vybral si zombí téma, o kterém se snáze píše. Knížka má pár much, které přichází se samonákladem. Zábavné počteníčko, i když trochu průměrné. Jasně, že bych měl k jeho stylu jisté výhrady, ale ty se dají najít prakticky u každého autora.

Příběh má celkem spád a je vidět, že i když je Martin zatím padawan, tak ví kam sáhnout a jaká slova použít, aby se člověk bavil. To je dobře. K nadávkám a blbým narážkám nejde daleko a chrlí je ze všech stran. Černý humor na čtenáře čeká na každém rohu. Někdy jsou dobrý a někdy zase suchý. Cynismus z něj jen kape. Vidím, že autor má co nabídnout. Jenže jak čtete, najednou zjístíte, že už je konec s nevalným koncem. Toho Kinga si tam mohl odpustit jako i jíné věci v knize, ale to už záleží na úhlu pohledu...
Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na jeho styl vyprávění. Asi to bylo tím přehnaným humorem, který jsem ani občas nechápal.
Kovboj jako hlavní aktér a jeho mladičká (autor trošku ujel s věkovým rozdílem) společnice jsou obstojní a v příběhu i uvěřitelní. Akce je tu dost a rozhodně jsem se u ní nenudil. Tak to má být. Sex taky nechyběl. Vše, co vás napadne k zombie tématice, tu dostanete. Kromě zelený přišery. To je takový bonus.
Co napsat na obálku knihy. Oranžová barva je krásně výrazná a hodí se tam. Postavy mohli být zepředu, aby bylo vidět, jak vypadají :-) Jen si trochu rýpnu, co se týče názvu knihy, protože skoro každý téma o zombících používá podobné výrazy a už je to trochu okoukané.
Autorovi skládám za napsání knihy poklonu a přeju mu hodně múzy při psání do budoucna. Těším se na jeho další tvorbu.

Hodnotím 6/10

Holister
20.09.2016

Martin Štefko psát umí. Je to sice takové technické psaní, bez nějakých takových toulek za hranici korektnosti. Má dobré názory a je s podivem, že se knihy nikdo nechopil, že on musel jít do samonákladu. Samonáklad dost škodí, řekl bych. Přesto se dá kniha sehnat, to zas jo - a doporučuju všem, kdo si potrpí na apartní mrtváče.

Garagun
19.08.2016

Tak tahle kniha mě doopravdy pronásledovala, hotový stalking to byl - recenze i ohlasy na ni na mě vybafávaly na všech možných i nemožných místech, a tak jsem nakonec pochopil, že mi nejspíš nezbude než si ji pokorně pořídit a přelouskat. A musím prohlásit, že toho nelituji! Ano, „Mrtvým“ by nejspíš prospěla pečlivější redakce / korektury; tu zaškobrtá pravopis, tu zase stylistika - ale na to, že je autor zároveň i svým (samo)vydavatelem, je to pořád více než slušné. Námět samozřejmě není zrovna originální - ale co je dneska v žánru zombie hororů originální? Drsňácké hlášky jsou tu vtipné, tu zase méně, ale k trapnosti se nesnižují nikdy. Biochemie mezi protagonisty funguje dobře a dialogy kloužou vcelku hladce... Hlavně se ale autorovi musí nechat, že má - jak to nazvat? - „tah na branku“; prostě dobřé ví, co chce svým příběhem sdělit, kam ho nasměrovat a jak ho vygradovat. A také jsou „Mrtví kráčí po zemi“ poměrně krátcí; děj nestačí znudnět či snad zjednotvárnět, protože jednoduše... skončí.

Každopádně, knihu jsem si přečetl se zaujetím a čas, který jsem s ní strávil, rozhodně nepokládám za promarněný. Dostanou-li se mi do rukou další autorova díla, určitě se jejich otevření nebudu bránit... Ostatně, tohle mé výsledné hodnocení je hodně subjektivní - kdo má rád zombie postapo, drsné hrdiny s ještě drsnějšími hláškami, černý humor i ještě černější pohled na svět, ten si k němu může jednu hvězdičku přidat. Nebo i dvě. Klidně. Fakt.

OSTROVID
05.02.2016

Parádní akční zombie kousek s pro mě docela šokujícím koncem. Knihu o zombie v postapokalyptické budoucnosti jsem si přečetl s chutí, protože moc takových knih není. V knize je spousta akce, vyhrocených situací, ale i humoru, všechno do sebe zapadá, tak jak má.

michalmatousek
22.09.2015

Drsný. Nekompromisní. Svěží. Nikdy jsem nečetl knihu o zombie apokalypse, ačkoliv filmy či seriály na toto téma mám rád, proto jsem byl opravdu zvědavý, jestli mě kniha zaujme a udrží mou pozornost do posledního písmene. S radostí oznamuji, že jsem se náramně bavil.

Hříbek
23.02.2015

Zajímavá kniha, zajímavý příběh... Jeden by řekl, že na toto téma nejde již nic nového vymyslet, ale chyba lávky. Od první stránky mi hlavní hrdina přirostl k srdci, a s poslední stránkou jsem se s ním nerad loučil. Co všechno se může stát ve světě, kterému vládnou nemrtví (zombie)? A vůbec: plní se lidem jejich sny? To zjistí každý, kdo si tuto knihu přečte, doporučuji! ;-)

herdekfilek
22.10.2014

Nerozpakuju se dát pět hvězd, protože... protože prostě jo. Bylo to tam. Žánrově vychmeleno do nádherné podoby. Možná tu působí fakt, že jsem k podobnému žánru co živ nepřičichl, a proto na mě kniha působila jako zjevení. Ovšem to je nejspíš další důvod k oslavě.

Dobrák
Dobrák