Amnézie

Amnézie https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458864/bmid_amnezie-r35-458864.jpg 3 52 13

Ve zdánlivě idylickém a spořádaném životě právníka Olafa, pracujícího pro firmu svého tchána, dojde k náhlému obratu, když jednoho dne najde ve schránce zelenou obálku. Je v ní fotka, na které stojí na břehu zamrzlého jezera, ruku položenou kolem ramen jiného muže. Vůbec si nevzpomíná na tuto fotku ani na místo, kde byla pořízena, a toho muže nikdy neviděl. Tato fotka se stane vodítkem v pátrání po jeho minulosti, kterou kvůli amnézii zná jen z vyprávění. Jeho rodina ale fotku považuje za vtip a od dalšího pátrání ho zrazuje. Spolu s kolegyní Milou, která má své vlastní důvody, proč se zapojit do jeho pátrání, začne Olaf muže z fotografie hledat. Honba za pravdou ho zavede z Amsterdamu až do Helsinek a zdá se, že v nočních můrách, které Olafa stále intenzivněji pronásledují, je čím dál blíž k odhalení pravdy. Jak Olaf a Mila skládají další a další kousky skládanky, která jim má odhalit jeho minulost, pokusy jejich pronásledovatelů je zastavit se stávají zoufalejšími a zoufalejšími. Kdo tu fotku poslal? A hlavně – proč?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Vogelvrij , 2018

Janík511
09.09.2023 4 z 5

Nebyla zase tak špatná navzdory nízkému hodnocení. Četla se dobře a rychle.

mary2019
11.07.2023 4 z 5

Tak tohle byla jízda! Kniha je rozdělena na tři části. Čte se úplně sama, nemůžete přestat. Byla jsem neustále v napětí a chtěla vědět, kde je pravda. Kdo za vším stojí. Kdo pro koho pracuje. Vše se dozvíte ve třetí části, tedy na samém konci knihy. Je to opravdu skvěle napsaný thriller, který milovníkům tohoto žánru vážně doporučuji.
Za mě 5/5. .

Liduka
19.03.2023 5 z 5

Docela mě překvapilo zdejší nízké hodnocení knihy. Je pravda, že asi tak první třetina byla trochu nudnější, ale jakmile se dal Olaf s Milou do pátrání, tak jsem se nemohla odtrhnout no a konec jsem tedy vůbec nečekala. SPOILER: Bylo tam pár parádních zvratů. za mě tedy určitě doporučuji.

Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Amnézii jsem vyhrála na streamu Knižních závisláků od Knihy Dobrovský a měla jsem obří radost, jelikož jsem nikdy nic nevyhrála. :)) Knížka byla fajn, zápletka zajímavá, ale něco tam chybělo. Ve výsledku dobrý, ale úplná bomba to nebyla. Určitě to ale nebyla škoda času.

Natty1233
11.08.2022 3 z 5

Kniha nebyla špatná a zápletka byla zajímavá, ale sem tam mi nesedl styl psaní. Občasné anglicky psané věty byly docela obtěžující, přestože nebyly těžké na překlad, myslím si, že pro někoho, kdo neovládá angličtinu by byly velmi obtěžující. Hodnotím ji jako oddechové čtení.

Stanas513
30.05.2022 4 z 5

Román je psán v severském stylu, který právě moc nečtu. Ale tady jsem byla od začátku napnutá, o co vlastně ve skutečnosti jde a zklamaná jsem nebyla. Mě se to líbilo.

BaketsuTewa
29.05.2022 3 z 5

Čekala jsem od knihy více. Základní zápletka, která byla od začátku docela jasná. Naštěstí se mi kniha četla rychle. Asi jsem čekala více, než mi bylo dáno. Pro nováčky žánru asi dobré, pro běžné čtenáře jistě průměr až podprůměr.

kob
15.05.2022 4 z 5

Neobvyklý, zajímavý a napínavý příběh.

mona.benny
13.05.2022 2 z 5

No zklamání bylo velké, jediné co mě zajímalo bylo konečné rozuzlení. Během čtení jsem přemýšlela zda ji neodlozit.

Staráknížka
05.02.2022 3 z 5

Asi jsem čekala více, ale špatné to nebylo. Hlavní hrdina vždycky do něčeho spadl, pak se mu nějak podařilo vyváznout a za chvilku byl zase v maléru a tak dokola.

Refadora
23.07.2021 2 z 5

Dala bych tak 2,5 hvězdiček kdyby to šlo. Námět knihy byl zajímavý, ale příběh mne do sebe nijak zvlášť nevtáhl. Hlavní hrdina mi možná i díky své ztrátě paměti nebyl moc blízký, v knize prožíval různá dobrodružství, ale bylo mi to v podstatě jedno. Zároveň to byl velmi pasivní hrdina. Věci se kolem něho jen tak děly (dost často dílem náhody) a on na něco vždy zareagoval, zdůvodnil si proč není čas jít na policii a za chvíli ho potkalo další nebezpečí, z kterého další náhodnou reakcí vyvázl. Zápletka nakonec dávala celkem smysl a rozuzlení pro mě bylo celkem překvapivé, vše ale působí velmi nepravděpodobně a motivace všech účastníků nebyla dostatečně objasněna.

marci8
19.06.2021 2 z 5

Kniha mě zaujala svým dějem, proto jsem si ji koupila. Příběh byl zajímavý, ale kniha postrádala napětí, které bych u thrilleru očekávala, psaní v ich formě bylo nemastné, neslané. Celkově mi přišla kniha zvláštní svým stylem, což neberu jako negativum. Jako lehkou oddechovou četbu bych ji doporučila, ale myslím, že mohla být daleko lépe propracovaná.

Artep25
07.06.2021 3 z 5

Ten příběh měl potenciál, ale nenaplnil ho .Bohužel. Zklamání .

Autorovy knížky

Kasper van Beek