Kanibal z Nine Elms

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/423380/kanibal-z-nine-elms-1dj-423380.jpg 4.740

Kate Marshallová 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Cosmopolis

Nine Elms, 2019

Kniha Kanibal z Nine Elms

marsden
dnes

Mlceni Jehnatek. To me napadlo jako prvni, po precteni prvnich kapitol. Takhle, kdo neznate Eriku ( je to vubec mozny?), nectete bezne krimi, tak si to uzijete. Ja uz mam neco z detektivek nacteno a vsemozne zapletky uz me asi neprekvapi. RB psat umi, je to napinavy, ( bohuzel mistama uz prehnany ), ale jednou zacnes a musis docist. V zanru je to nadprumer, mistama se i leknes a mozna kousnes do rtu:))

edith79
včera

Robert Bryndza vyslal do světa novou hrdinku s velmi pohnutou minulostí. To, co má Kate za sebou a s čím se musí denně vyrovnávat je opravdu drsné. A potom přijde někdo, kdo jí do té minulosti bez slitovaní vtáhne zpátky. A začíná napínavá, děsivá hra o život. Autor prostě umí psát a vytvořit tu pravou thrillerovou atmosféru. Takže za pět.

Bezkyne9
předevčírem

Pribeh byl dobry, kniha vydarena a nic ji nechybelo :) Robert Bryndza remeslo umi a zde zanechal i velmi hezky doslov... Obalka byla originalni, ze zajimaveho materialu a nove postavy velmi sympaticke, jako dvojka funguji jako stari znamy, ke kterym si prejete vracet... ale presto (ackoliv kniha byla ctiva) me to nepohltilo, k pate hvezde mi v knize chybi to neco navic, blize neurcite, co vas pri cetbe obohati... presto mohu prvni knihu nove serie doporucit, nelituji casu ji venovaneho :)

tulip131
10. listopadu

Nová hrdinka Bryndzy. Opět čtivé, nic tomu nechybělo, správná zápletka, akce, napětí a smrt, přesně to co čtenář očekává. Jsem zvědá do čeho se Kate se svým asistentem vrhnou příště. A jak se bude vztah Kate a syna vyvíjet. Napije se Kate?

katst
10. listopadu

Naprosto skvělá kniha! Nic víc není potřeba dodávat...

agatha2
10. listopadu

Robert Bryndza v prvním díle nové série rozjel hodně slušnou jízdu. Příběh je po čertech dobře napsaný. Nemáte šanci se ani na chvíli nudit. Hlavní hrdinka Kate Marshall před 15 lety pracovala jako detektiv konstábl u londýnské policie. Pracovala na případu sériového vraha, kterému média přezdívala Kanibal z Nine elms. Kate se ho povedlo dopadnout a byla velmi vážně zraněna. Místo uznání to kvůli určitým záležitostem odnesla ztrátou zaměstnání. Byla nucena od policie odejít a nyní ji zastihneme, jak vyučuje kriminologii na univerzitě. Její osobní život rozhodně není nic veselého. To vše, co ji po zatčení sériového vraha v osobním i profesním životě potkalo, ji natolik zasáhlo a zničilo, že na čas podlehla démonu alkoholu a stále, i po šesti letech abstinence, bojuje s chutí dát si skleničku. Jednoho dne ji kontaktuje její bývalý kolega, patolog Alan Hexham a požádá jí o konzultaci na jednom případu. Když Kate dorazí do márnice, je zděšena. Oběť vykazuje všechny znaky kanibalových vražd . Ale ten přeci sedí na doživotí v uzavřené psychiatrické klinice a je pod nepřetržitým dohledem. Jak je to tedy možné?
Vražd se stejným modem operandi přibývá. Díky Kate, která se spolu se svým univerzitním asistentem Tristanem rozhodne pátrat na vlastní pěst, i policie pochopí, že mají co do činění s napodobitelem původního pachatele, který na místech činu nechává vždy vzkaz s podpisem Fanoušek. Bryndzovi se povedlo napsat dynamický příběh se sympatickou ústřední dvojicí hlavních hrdinů. Co říci závěrem? Ano, jsem skalní Bryndzova fanynka, ano, mohla bych býti i zaujatá a stranit mu. Ale on to fakt nepotřebuje. Když jsem před časem zjistila, že ve své chystané knize opustil mé oblíbené hrdiny ze série o Erice Foster, přiznám se, že jsem byla zklamaná. Říkala jsem si, proč sakra rozjíždí novou sérii, když já chci Eriku, Petersona a další staré známé. Ale po přečtení Kanibala z Nine elms již nelituji.
CELÁ RECENZE ZDE https://www.facebook.com/1978376742456174/posts/2165630467064133/

Andrea7272
09. listopadu

Tak zase mě Bryndza nezklamal. Úplně úžasný,vymazlený každý okamžik. Napínavé,docela některé pasáže až fakt drsné,ale super!!! Nechtěla bych se tedy Peterovi ani Zrzkovi dostat pod ruku,bojim,bojim :))) Těším se na další,moooc !!!!

Klarinecka
07. listopadu

Nebylo to špatné, ale Eriku mám radši.