Kanibal z Nine Elms

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/kanibal-z-nine-elms-1dj-423380.jpg 4.21123

Kate Marshallová 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Cosmopolis

Nine Elms, 2019

Kniha Kanibal z Nine Elms

kikies
dnes

Případ zajímavý, drsný a promyšlený, ale provedení na mě bylo nějak moc vláčné, až trochu nudné. Erika Fosterová mi sedla mnohem víc.

faraonka
včera

Vynikající jako vše od tohoto autora.

Lenoulinka
včera

Konečně jsem se dostala k Bryndzovi a jeho nové sérii. Kate nemá vůbec jednoduchý život a její minulost ji dostihuje každý den. Ani trochu mi nevadí, že má tak komplikovaný život. Vždyť by to byla skoro nuda :-). Opět velmi čtivá a napínavá detektivka. Kvalita knih autora není upadající a už se těším na další díl.

miloslav0399

Erika Fosterová mě ani neuchvátila ani neurazila. Tak jsem chtěl zkusit, zda bude Kate Marshallová v něčem jiná. A není. Průměr, po týdnu už si z knihy budu pamatovat jen nejhrubší obrysy.

Tupoun

Když beru knihy Roberta Bryndzy jako celek, jedná se o velmi dobře vystavěné příběhy s nečekanými zápletkami a čtivým vývojem od začátku do konce. V první knize s Erikou Fosterovou se to sice hemžilo homosexuály a lesbami skoro více než desperáty, ale v tomto směru se pak Bryndza "uklidnil" a nestavěl na odiv své životní priority do příběhů až tak násilně. Osobně jsem rád, že začal psát novou sérii, protože Erika Fosterová byla tak rozervaná osobnost, že mně to občas doslova trhalo žíly. Škodila svou psychickou nevyrovnaností nejen sobě, ale dokonce i vyšetřování, a to na policajtku až naprosto nesmyslně. Nicméně, jak píšu v úvodu, detektivní příběhy jsou vystavěny výborně a Kate Marshallová je osvěžením, vítanou změnou. Jen tak dále.

Ajrad1981

Kolem strany 100 jsem si říkala, že vím, kdo je vrah, a že to bude teď nuda. Pak jsem zjistila, že opravdový vrah toho "mého vraha" pozoruje, takže jsem se sekla. Pokud Kate udrží svoji závislost na uzdě, asi ji budu považovat za sympatičtější než Eriku. Ale tím nápadem s lékárnou mě teda poněkud znechutila (i když to mělo význam).

Mandlevest

Číst v těchto dnech, kdy se na vás hrnou samé špatne a ještě horší zprávy, knížku o kanibalovi je více méně masochismus, ale když jsem jí rozecetla, ještě tak zle nebylo. Bryndza pritvrdil, knížka je dost brutální, dej, za mě, tak neodsypa jako v předešlé sérii. Vyšetřovatelka Kate opět bojuje nejen se zločinem, ale i se svými démony, to už je snad pravidlo všech detektivek z poslední doby, co jsem četla. Nadšene čtenáře si ale urcite najde/šla, já si pokracovani nechám ujít.

ellypusik

(+ SPOILER) I když mi bude Erika velice chybět, za mne pan Brynzda nezklamal. Kate je sympatická a působí minimálně teď ze začátku i mileji než její předchůdkyně. Konec knihy mi přišel zbytečně moc dramatický, na druhou stranu chápu, že chtěl spisovatel přitáhnout čtenáře na novou neznámou sérii.
V každé jeho knize zaznamenám nějaký vyšší motiv a něco k zamyšlení. Témata, která jsou stále v dnešní době ještě tabu jako např. pedofilie, homosexualita, promiskuita nebo v této knize incest. Líbí se mi, že Robert Brynzda, i když nepřímo, připomíná, že život obsahuje mnohá tajemství nám neodhalená. Co jednomu přijde normální, druhý nechápe.

Klíč soudného dne
Klíč soudného dne