Kanibal z Nine Elms

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/big_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4.22168

Kate Marshallová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms, 2019

Kniha Kanibal z Nine Elms

Nikyna8
předevčírem

Napínavé čtivé, vrhám se na pokračování této série

Canney

Tohle bylo moje první setkání s Bryndzou a musím říct, že jsem si to užila. Ve víru dění jste hned od začátku, kde se dozvíte jak Kate dopadla sériového vraha a zároveň jí to zničilo kariéru. Následně se posuneme o 15 let, kdy někdo tototo sériové vraha napodobuje.

V této knize se protíná vyšetrování dvou případů - napodobitele a jednoho odloženého případu. Máme tady několik úhlů pohledu a jeden z nich jsem nečekala (pohled originálního Kanibal z Nine Elms). Zápletka je rozhodně zajímává a knížka se čte v podstatě sama. Je to solidní start série a jsem zvědavá na pokráčování!

malen

Před pár lety jsem začala druhým dílem, proto jsem si říkala, že je asi zbytečné číst první.. Ale když už jsem na ni v knihovně narazila, zkusila jsem to. A paráda.. Dost dobrý, čtivý, nedalo se odtrhnout. Hned bych sáhla po další..

hetzerjoke

(+ SPOILER) Příjemná detektivka s velmi napínavým dějem i přes skutečnost, že již od zhruba poloviny knihy nám autor sám prozradí pachatele a dokonce sleduje jeho činy, motivace i plánování, čímž nás ochuzuje o některá překvapení. Vyšetřování Kate a Tristana je nicméně zaměřené spíše na odkrývání minulosti a rekonstrukci bývalého zločinu, takže vstupování fanouškova řádění do jejich dějové linky je dlouhou dobu minimální. Jinak než pozitivně nelze hodnotit také vykreslení vězení chronického kanibala v psychiatrické léčebně, které je protkáno nejen občasnou akcí a napětím, ale také nenucenou analýzou zločincova svědomí a psychiky. Všeobecně je v knize patrná dobrá práce s charaktery, každá postava má jasně definovanou roli, ze které se však čas od času odkloní. Díky bohu, neboť jinak bych považoval kladné hrdiny bez záporných vlastností za milionkrát ohrané klišé všech detektivek.
Hvězdičku strhávám jen za lehce podprůměrné finále, kdy se ukáže, že veškerá kriminalistická snaha byla k ničemu a Kate nakonec dopadne pachatele víceméně sama. I tak se ale kanibal z Nine Elms četl velmi dobře, po jazykové stránce byl příjemně svižný a i přes vyšší stránkový rozsah nenudil.

animovanej medv

Dobrý příběh! Fascinující pro mě byl začátek, kdy hlavní postava dopadne vraha.

Evkaha

Dobrý příběh. Zajímavá zápletka, opět je čtenář napínán až do konce v otázce, "kdo že to vlastně je ten vrah?" Kate mi je sympatičtější než Erika, ale četla jsem zatím jen první díly u obou sérií, takže se časem může pohled změnit.

hanzmb

Během roku čtu už několikátou detektivku, kde vyšetřovatel byl už v minulosti v kontaktu se sériovým vrahem, po kterém pátrá. Zjevně je to mezi autory krimi populární téma. Tato kniha je napsaná solidním jazykem. Postavy vyšetřovatelů jsou sympatické. Je zde i záporná role policistky, která jim vyšetřování komplikuje. Takže taková lehce nadprůměrná detektivka. Ne, že bych se hned hrnul do dalšího dílu, ale určitě se k sérii někdy vrátím. Jediné co mohu knize vytknout je šíleně překombinovaný závěr, zcela mimo normální realitu.

valeria0031

dobré, ale rozhodně ne tak dobré jako prvotiny.