Kanibal z Nine Elms

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/big_kanibal-z-nine-elms-1dj-423380.jpg 4.21663

Kate Marshallová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms, 2019

Kniha Kanibal z Nine Elms

Mirin1349
předevčírem

Já se tak bála, že se mi série s Kate nebude líbit tolik jako ta s Erikou. Strach byl zbytečný, byl to opět skvělý čtenářský zážitek. Je tam hodně podobných rysů, hlavní ženská postava, dobrý přítel forenzní patolog, dramatická minulost, která hlavní postavu stíhá i v současnosti… Na druhou stranu Kate je o dost sympatičtější, než mi kdy byla Erika, Tristan je vyloženě miláček. Opět se kniha pěkně svižně čte díky krátkým kapitolám a není tam vlastně žádné hluché místo. Druhý díle, těším se na tebe.

Hakate

Skvělý začátek nové série, Kate i Tristana jsem si ihned zamilovala. To, že Kate je smutná a bojuje se svými démony, no.. upřímně, kdo by se divil, po tom, čím si prošla na tom nebyl stejně. Naopak líbí se mi, že výsledkem, je sympatická úplně normální postava, žádná extra super hrdinka, která narozdíl od aktuálního trendu, kdy každý hrdina musí mít nějakou tu sociální indispozici, Kate ji má opravdu oprávněné a v průběhu knihy jsem s ní často soucítila. Příběh sám osobě je poutavý, napínavý, pasáže nejsou překombinované, kniha výborně se čte a díky rozvíjejícímu příběhu nutí k dalšímu čtení.
Jdu se vrhnout na další případ.

Gabri-88

dlouho se mi nestalo, abych měla takovou obtíž shrnout svůj názor na knihu do několika vět. Asi bych vypíchla zvláštní styl. Tedy poněkud úsečný, kdy některé věty jednoduše popisují slovesy, cože právě Kate dělá. A naopak v některých momentech se objeví postřehy, které jsou úplně zbytečné a až směšné.
Zápletka se mi líbila, a ačkoliv spoustě lidí příjde překombinovaná, já jsem zvyklá na Nesba a překombinovanější než Nesbo není nic :)) takže za mě v pořádku. Spíš mě zarazilo, jak moc ehm úchylné některé detaily byly :) hledání a vypátrání vraha mi však přišlo uvěřitelné a proto si tak říkám, že si asi ještě něco od Bryndzy přečtu... časem... možná...

manasx

Nová kniha s Kate Marshallovou mě nebavila - nutila jsem se do toho, neutíkalo mi to. Dřívější knihy s Erikou Forsterovou mě bavilo mnohem víc, přečetla jsem vlastně všechny hned za sebou - opravdu mě to chytlo. Tohle nové nikoliv. Ani nebudu číst tu poslední.

polednice1705

Asi jsem měla trochu jiné očekávání...Příběh je trochu nevěrohodný a překombinovaný,

kozisek1

Tak přečetla jsem pouze ze zvyku nenechat knihu nedočtenou.
Děj hrozný, celkově téma drsné. Určitě nebudu číst další.

Vesmich

Tento typ textů si vždycky ráda poslechnu jako audioknihu, když je někde ve slevě. Pěkně mi to pomáhá čistit hlavu, protože jak je to o ničem, tak to pěkně přetluče hlavu plnou práce a tak vůbec. A nejlepší na nich je, že uplynou třeba tři dny a já nemám nejmenší tušení, o čem to bylo! Takže to má naprosto univerzální nekonečné použití jako smyčka! Ekonomicky se to velice vyplatí. Nehledě na to, že autor rozhodně umí zacházet se slovy, text plyne, písmena si tančí, je to všechno nekostrbaté a hladké! V případě audioknihy i příjemně načtené. Vzhledem k tomu, že jsem to odposlouchala asi před 14 dny, už netuším vůbec o čem to bylo. Akorát si pamatuji, že ona ho ASI milovala, on ji ASI taky, celé se to ovšem nějak zamotalo a pak měli taky dítě. A to se taky zamotalo.

felia

Když jsem četl thrillery od dvojice Lars Kepler, myslel jsem, že horší věci už číst nebudu, ale pak jsem narazil na pana Bryndzu. Přečetl jsem od něho vše a snažím se nalézt nějakou pozitivní věc, ale nejde to. Kanibala jsem právě přečetl s pocity hnusu i údivu. Je to kniha zároveň směšná, ale i hloupá. Zajímalo by mě, kdo tento jednoduchý příběh dokáže přečíst dvakrát. Opět počet mrtvol převyšuje zbývajcí postavy, které se předhánějí v neuróze, zbabělosti i ustrašenosti. Nemohl jsem se dočíst konce a prokládal jsem četbu jinými knihami. Vždyť paní Rowlingová píše rovněž v angličtině a její detektivky jsou skvělé