Čajovna v Tokiu přehled

Čajovna v Tokiu
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1565 1565

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čajovna v Tokiu. Přihlašte se a napište ho.

Vjeerus
předevčírem 5 z 5

Knihy jsem se trochu bála, protože jsem často četla, že se jedná o jeden z těch slabších dílů. O to víc jsem byla překvapená, že mě kniha chytla snad hned v druhé kapitole a nepustila.
Japonsko je moje vysněná země, kterou bych chtěla navštívit, hlavně kvůli tomu kontrastu hyper moderního světa a zároveň velké úctě k tradicím a historii. A tohle mi autorka perfektně předala a dovolila mi tu zemi navštívit aspoň na stránkách její knihy.
Hlavní hrdinka mě bavila, místy působila trošku nedospěle, ale postupem času dostala (a využila) ten prostor k osobnímu růstu a ten mě bavil.
Romantická linka byla docela předvídatelná, ale knihy neposlouchám kvůli milostným překvapením, spíš pro to prostředí a jakousi lehkost a nenáročnost s jistotou šťastného konce. Veronika Lazorčáková mi svým podáním tohle všechno dokázala předat. Včetně vášně k fotografování, což ostatně byla opět změna od těch všech kulinářských hlavních hrdinkách.

Fazolka3013
13.06.2024 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Prvních 50 stran jsem to chtěla vzdát. Moc mi nesedly postavy a moje racionální Já mi stále připomínalo, jak je ten příběh až moc nereálný.

ALE! V Japonsku jsem byla zatím dvakrát a během četby jsem vzpomínala na různé lokality, které jsem navštívila. Od půlky knihy jsem se začetla a těšila se na každou volnou chvíli, kdy mohu číst. Nakonec dávám 4* a třeba se ke knížce ještě vrátím.

Nelička
12.06.2024 4 z 5

Další poměrně předvídatelný příběh, ale svým způsobem to vlastně ani tolik neva. Možná už trochu otřepaná zápletka ve stylu " Nemůžeme se vystát..... Milujeme se...". Každopádně Japonsko, kultura, přístup k životu... atd. vnímám jako svěže poučné. Kolem a kolem povedená jarní oddychovka.

všechny komentáře

Související novinky (7)

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Vychází Čtenářský diář 2023, Sváděj mě a další knižní novinky (35. týden)

28.08.2022

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (7)

... život je příliš krátký, aby člověk věnoval čas věcem, které se mu nelíbí.

Lidé by se měli soustředit na přítomnost.

Krásná fotka se pozná podle toho, že ji tak vnímá divák, ne tvůrce.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Čajovna v Tokiu v seznamech

v Přečtených2 216x