Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1517 352

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

jana0338
22.01.2023 4 z 5

Po přečtení této knihy budete mít chuť jet do Japonska . Píšu si ho na svůj bucket list . Autorka úžasně popisuje atmosféru , zvyky a samozřejmě jídlo . Úžasně inspirativní . Krásný příběh .

Lucie21352
17.01.2023 4 z 5

Musím přiznat, že tento druh literatury mě příliš neláká, ale potřebovala jsem nějakou "oddechovku" a musím říct, že svého výběru vůbec nelituji. V knize je vše co člověk od romantického románu očekává, ale vždy když se příběh začíná blížit k extrému (já tomu říkám "romantické klišé"), tak z toho autorka udělá vtip, což se mi hrozně líbilo. Jinak se skláním před úžasným popisem Japonska. Hned bych se tam rozletěla.

Reniee
06.01.2023

Klasický románek pro ženy, až taková harlequinka spíš. Něco se o Japonsku člověk dozvěděl, ale zase ne tak moc. Je to příběh, který neurazí, ale ani úplně nenadchne.

Bustedka
26.12.2022 4 z 5

Za mě jeden z nejlepších dílů romantických útěků. Autorka totiž víc ustoupila od té romantické linky a opravdu vtáhla čtenáře do Japonska. Určitě je to i tím, že je opravdu o čem psát (Chorvatsko a Island bylo v tomto případě trochu slabší). Romantika mezi hlavními hrdiny byla i trochu víc uvěřitelnější, přece jenom, měli za sebou nějakou historii. Moc tleskám.

EmillyT
21.12.2022 4 z 5

Milé příjemné čtení, které úplně láká k cestě do Japonska. Ráda jsem se k této knize vrátila.

Péťa86
11.12.2022 5 z 5

V pořadí šestá kniha “Romantických útěků”, zase musím jen napsat Ach… Opět záleží co člověk od knihy očekává. Opět krásný příběh, který se ke konci zvrtne, ale dobře vše dopadne. Kdo si chce odpočinout, vzhůru do čtení :-)

Iva095
11.12.2022 5 z 5

Šestý díl Romantických útěku nás zavede to Tokia. Už je to šestá knížka této série co jsem četla a konečně jsem se dočkala, konečně můžu říct, že jsem si celý příběh moc užila. Hlavní hrdinka byla milá, hodná, sympatická prostě skvělá a její japonská hostitelka Haruka byla úžasná. Popis Tokia byl neuvěřitelný hodně podrobný. Jak autorka vystihla Japonskou kulturu a všechna ta zajímavá místa to se mi moc líbilo. Klasický román s krásným popisem Japonska a Japonské kultury.

Micandy
28.11.2022 5 z 5

Kodaň mě moc nezaujala, měla jsem problém ji dočíst,ale tenhle díl jsem si naplno užívala. Příběh mě donutil zpomalit a vychutnat si japonskou kulturu,jejich zvyky a tradice. Během čtení jsem často googlila,abych mohla obdivovat japonské stavby atd, bylo to i poučné a romantická linka hezky plynula. Velmi milé čtení.

Nofar197
24.11.2022 4 z 5

Příjemná odddychovka, která se dobře četla, ale zároveň se čtenář dověděl poměrně dost v o japonské kultuře.

knihovniceS
24.11.2022 4 z 5

Čajovna v Tokiu
Zajímavé čtení o zemi, která je mi vzdálená. Moc toho o ní nevím a díky Fioně, která vyhrála pobyt v Tokiu, poznáváme zvyky a prostředí této země. Je vášnivá fotografka, píše blog a chce uspořádat výstavu fotografií o Japonsku. Moc by se mi líbil tento příběh zfilmovaný. Zápletka mezi Fionou a Gabem už mě bavila méně, ale jsou to „romantické útěky“, tak se s tím počítá. Dávám 4 hvězdy.

Mi-šu-le
23.11.2022 5 z 5

Já tenhle typ knih prostě můžu. Děj je sice předvídatelný, ale to prostředí Japonska, kam jsem se mohla díky knize aspoň malinko podívat je skvělé.

Raislin
20.11.2022 5 z 5

Dneska poprvé letos nasněžilo a tak jsem si uvařila čaj a začetla se do úžasné knihy! Samozřejmě jsem si hned zamilovala Japonsko a hlavní postavy. Za mě rozhodně stojí za přečtení.

goergina
18.11.2022 5 z 5

Kniha opět nezklamala. Pěkné prostředí, fajn postavy, zápletka zajímavá.

Prela
16.11.2022 4 z 5

Jeden z těch lepších dílů série. Do čtení se mi moc nechtělo, k Japonsku a Asii nemám osobně nijak vřelý vztah. Ale musím říct, že autorka vykreslila Japonsko a tamní kulturu tak úchvatně, že jsem změnila názor a připsala si ho na seznam zemí, kam jednou musím zavítat.
Vztahová linka byla povedená.

Tesset
13.11.2022 4 z 5

Další do série, která nezklamala. Dozvěděla jsem se zajímavé věci o Japonsku a skvěle se u čtení bavila. Trochu lepší než předchozí díly, kromě Kavárny, ta zatím vede. Těším se na další příběhy a krásné obálky.

PavlineCZka
03.11.2022 4 z 5

Krasna knizka, opet se mi libily popisy japonske kultury, prirody. Samozrejme linka s milostnym dejem me take bavila.

whiolet
28.10.2022 4 z 5

Příjemná od dechová knížka, při jejímž čtení dostanete chuť letět do Japonska.
Nevím jak to autorka dělá, ale pokaždé jsem z dané destinace nadšená a zamilovaná :D
Hlavní hrdinové super a to gesto na konci?! Paráda!!!

JankaV80
26.10.2022 4 z 5

Z celé série Romantické útěky byl pro mě tento díl zatím nejslabší. Situace, která se odehrávala mezi Fionou a Gabem mi přišla taková kostrbatá. Co ale chybělo té romantické lince, to autorka nahradila úžasným popisem Japonska - od kultury, přes přírodu až k lidem.

Adelajda_4
23.10.2022 4 z 5

Další romantický útěk mám přečtený, ačkoli opravdu nejsem úplný milovník tohoto žánru, pro tyto knihy mám slabost, líbí se mi nekomplikované příběhy a série mě dostala také svými přebaly.
Tento díl, ačkoli nebyl vůbec špatný, byl pro mě zatím nejslabší. Je to možná způsobené tím, že o fotografování se příliš nezajímám a nedokázala jsem tak naplno ocenit některé pasáže. Hlavní hrdinka, se kterou jsme se ale setkali v 1. díle mi už tam byla velmi sympatická a těšila jsem se na to, jaké osudy jí autorka přichystá. Tentokrát jsme se spolu s ní přesunuli do Japonska, kde jako výherkyně soutěže měla strávit dva týdny spolu se svým mentorem, už na letišti na ni ale čekalo nemilé překvapení, místo slíbeného mentora na ni čekal bývalý učitel, fotograf Gabe, který jí před lety zlomil srdce. Spolu s ním v této knize poznává Japonsko, učí se fotografovat jeho různé stránky a my se s nimi přenášíme do krásných zenových zahrad, k hoře Fuji, na čajový obřad a také za úžasnou japonskou kuchyní. Už od začátku je samozřejmě jasné, jak to dopadne, což mi ale vůbec nevadí a s šálkem dobrého čaje jsem se nechávala unášet velmi příjemným čtenářským zážitkem.

MijamiMysel
16.10.2022

Kniha byla užasna a to ze všech směrů. Kniha je jak ušitá pro lidi co milují Japonsko a jejich zvyky v každodením životě včetně metra. Čtenář si připadá jako by tam byl a i samotný příběh naší hrdinky mě zaujal a musím říct že se mi společně s paříží zatím líbila nejvíc.