Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1521 353

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

Tebby
24.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Musím se přiznat, že zrovna Fiona mě zaujala z celé partie nejméně. A díl jsem původně četla jen skrz to, abych měla všechny knihy ze série přečtené. Některé věci tam byly dost nelogické. Jako když ji Gabe nepoznal a později pronese, že na ten zážitek nemůže zapomenout a že se mu vlastně taky tehdy hrozně líbila... A pak i na konci zázračné uvědomění její matky... Pak se mi také nelíbilo přílišné házení superlativy... I přes to je příběh čtivý a dozvíte se mnoho zajímavého. Bohužel za mě zatím nejslabší díl série. 2,75*

Mixy
19.08.2022 4 z 5

Julie ve svých knihách nabízí příjemný romantický příběh, který se čte velice jednoduše a zároveň nám umožňuje nahlédnout do kultury jiného státu. Popisuje místní tradice, památky nebo gastronomii a to mě moc baví. Od začátku sice víte, jak kniha skončí, přesto je to ale velice příjemné čtení, když potřebujete nechat svoji hlavu odpočinout a nehledáte nic složitého na čtení.

Atara16
15.08.2022 2 z 5

Od začátku,bylo celkem rychle jasné jak to dopadne, a za mě dost slabá kniha, jediné plus jsou aspoň trochu přiblížená jídla Japonska.

ovecka535
14.08.2022 2 z 5

Zatím nejslabší kniha od autorky. Strašně dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Moc mě kniha nenadchla, ale ani neurazila.

orangerose
14.08.2022 5 z 5

Tokio hezky popsana krajina, jejich zvyky čajového obřadu, jejich jidla jake jsou, jak chutnají, mně čajovna v Tokiu bavila :)

Mamberi
14.08.2022 2 z 5

Knihy od Julie Caplin miluji, ale Čajovnu v Tokiu řadím mezi nejslabší knihu z celé série Romantických útěků. Nebylo to špatné čtení, ale nic, co bych si pamatovala ještě dlouho se zde nekonalo.

Anie94
12.08.2022 5 z 5

Toto je tusim sesta knizka ze serie "Romanticke uteky" a moje prvni setkani s autorkou a touto serii a vubec mi to nevadilo, ze to ctu takto odprostred. Knizky na sebe nijak zjevne nenavazuji, takze jsem se vzila hned do deje.

Presto, ze jsem tak nejak tusila jak pribeh nakonec dopadne, cteni jsem si maximalne uzila. Milovala jsem prostredi, milovala jsem postavy, autorcin styl psani. Musela jsem porad cist dal ale zaroven jsem nechtela aby to skoncilo. Hlavnim hrdinum jsem drzela palce a hlavne jsem si uzivala to popisovane Japonsko. Kdyby mi to muj bankovni ucet dovolil, hned bych mela sbaleno do Japonska. Za me tedy jedno velke doporuceni!!

andreamrs
12.08.2022 4 z 5

Tentokrát jsem se na stránkách příběhu vydala objevovat Tokio, o kterém jsem toho moc nevěděla. To na knížkách Julie Caplin tolik zbožňuju - seznámí nenásilnou formou čtenáře s daným místem tak, aby se to stalo naprostou samozřejmostí děje. Kromě toho, že jsem mohla blíž poznat exotické Japonsko a jeho lidi a tradice, měla jsem u možnost nahlédnout do zákulisí tvorby fotografie, co bylo za mě velmi zajímavé téma.

Kromě toho byla hlavní hrdinkou knihy Fiona, kterou jsem si oblíbila už v prvním dílu. Lehká romantika mi přišla milá a nepřeplácaná, postavy hodně sympatické, i ta lehká dramatičnost bez které by to nebylo ono byla taková namístě.

zdenaR
08.08.2022 4 z 5

Velmi čtivý romantický příběh zasazený do atraktivního prostředí.

Rapeh
07.08.2022 5 z 5

Nikdy jsem neměla touhu odletět do Japonska. Po přečtení této skvělé knihy bych nejraději sedla na první letadlo a jela prozkoumat Tokio. Kniha mne velmi nadchla a moc se líbila

sabanka
06.08.2022 5 z 5

Skvělá knížka jako každá od téhle autorky!

Tynyton
03.08.2022 4 z 5

Skvělé oddechové čtení jako ostatně všechny další knihy autorky. Na knihách tohoto žánru mám ráda, když je happyend zaručení, vlastně je to i důvod, proč tyto knihy čtu. Vždy člověku příjemně pozvednou náladu. Na této knize obzvláště oceňuji seznámení s japonskou kulturou. Přišlo mi to velmi zajímavé. Doporučuji.

Liilith
02.08.2022 4 z 5

Pokud máte chuť přenést se na pár hodin do Japonska, poznat pár zvyků, japonská jídla, rodinné vztahy a užít si romantické chvilky, určitě si Čajovnu v Tokiu přečtěte.

Nale
02.08.2022 5 z 5

Oddechová romantika, která pohladí po duši a zahřeje u srdce. I slza na konci ukápla.
Japonsko miluju, rodinu paní Haruky jsem si oblíbila, stejně tak se mi líbily popisy prostředí, japonských zvyků a fotografování. Oba hlavní hrdinové mi rychle přirostli k srdci.
Moje první kniha od autorky a určitě si přečtu i ostatní díly.:)

ElizPetrova
01.08.2022 3 z 5

U této knihy jsem dopředu věděla, do čeho jdu, takže nemůžu říct, že jsem zklamaná. Jedná se o klasickou prvoplánovou romantiku, o klišé rozhodně není nouze, navíc se hlavní hrdinové občas chovají naprosto nepředstavitelně vzhledem k jejich věku. Co se mi na příběhu líbilo, bylo prostředí, ve kterém se odehrává. O Japonsko jsem se nikdy nezajímala a nikdy mě nelákalo, ale po dočtení bych ho i ráda někdy navštívila, akorát škoda, že jsem se toho o této zemi dozvěděla poměrně málo.

kaczka79
27.07.2022 5 z 5

Oddechovka na prázdniny...

pogmanka
24.07.2022 5 z 5

K téhle knížce jsem se dostala později než k předchozím, protože mě tak nějak Japonsko nelákalo a říkala jsem si, že to neocením. Každopádně nyní jsem to konečně zkusila a vyčítám si, že jsem tak dlouho váhala. Užila jsem si knihu stejně jako ostatní ze série a Japonsko mě okouzlilo víc než bych čekala. Postavy jsem si oblíbila, zejména Fionu, její radost z focení nepůsobila jen na Gabea ale i na mě. Moc pěkný příběh a celkově ta atmosféra byla úžasná.

Foxie89
22.07.2022 3 z 5

Ze začátku mi nesedelo chování postav. Vážně by se nechala první den krmit jídlem od člověka, který ji zavinil takové ponížení?
Potom se to už nějak spravilo, Gabe je přece jenom sympaťák a závěr byl moc hezký. Jenom to všechno bylo takové předvídatelné, ale i tak se hezky četla :)

Iva2911
11.07.2022 4 z 5

Děkuji za hezký příběh a poutavou "pozvánku" do Japonska.

Romalu
11.07.2022 5 z 5

Člověk strašně moc potřebuje tohle čtení! Ideální k decce na terasu. Od Caplinové mám všechny její knížky v e-verzi s sebou na dovolenou.