Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1517 352

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

Arianne
28.03.2021 5 z 5

Trochu jsem se bála, protože Asii obecně moc nemusím. Ale příběh byl stejně magický a milý jako ostatní, určitě mnohem lepší, než Chorvatsko. Další kniha,ke které se budu ráda vracet.
Dodatek: spousta považuje Fionin problém za dětinský, ale kdo zná někoho s plachou a uzavřenou povahou, ví, že tito lidé potřebují harmonii s okolím. Pokud jí okolí dalo najevo, že její počínání bylo směšné a trapné, bylo to pro ni mnohem důležitější, než reálná hodnota toho okamžiku. Takže její krunýř byl naprosto pochopitelný a korespondoval s její povahou.

EllD7
26.03.2021 4 z 5

Knížky Julie Caplin mám ráda. Vždy je to milé a oddechové čtení. U Čajovny v Tokiju tomu není jinak. A jako člověk, který rád fotí, jsem si tentokrát obzvlášť přišla na své, neboť knížka je o fotografování :-)

Sice je vám hned na začátku jasné, jak příběh dopadne, ale to autorce odpustíte za to, jak se jí opět podařilo excelentně vystihnout genius loci daného místa. Tedy ne že bych v Tokiju někdy byla, ale po přečtení knížky si připadám, jako bych tam byla :-) Moc se mi líbily autorčiny popisy japonského jídla, architektury, kultury, a místních obyvatel. Tři generace žen Kobašiových si prostě musíte zamilovat. Když Haruka Fioně vysvětluje myšlenky kincugi a wabi sabi, považuji to za nejpovedenější části knihy.

Jediný menší problém jsem měla s hlavní hrdinkou. Vadila mi její extrémní zakomplexovanost, ale především dětinská příčina této zakomplexovanosti. Fiona v Čajovně v Tokiju mi taky přišla hodně jiná oproti Fioně v Kavárně v Kodani, ale možná je to tím, že příběh v Tokiju se odehrává tři roky po Kodani, kde Fiona našla spoustu přátel a kamarádství s nimi ji zřejmě "otrkalo" :-)

Libi.livres
26.03.2021 5 z 5

Tato nová kniha od Julie Caplin mě naprosto okouzlila, byla nádherná a zase úplně jiná... přesto si však zachovala to, co mě na knihách Julie Caplin prostě baví a snad nikdy neomrzí, a sice jak autorka dokáže vystihnout a popsat genius loci daného místa, kde se kniha odehrává, včetně jeho obyvatel, kultury, památek, zajímavých lokalit a v neposlední řadě místních pochutin a milého příběhu plného osobitých postav! Musím říct, že Čajovnu v Tokiu jsem si doopravdy zamilovala a opět ve mně oživila zájem o japonskou kulturu, která je tak odlišná od naší, avšak jako všude na světe jsou i zde oceňovány vlastnosti, které ctí každého člověka.
Moc mě bavilo společně s Fionou a Gabrielem poznávat tuto výjimečnou zemi, navíc leckdy vnímat přes fotografickou čočku, jelikož oba hlavní hrdinové jsou fotografové - on věhlasný zkušený, ona začínající avšak s jikrou a nadšením pro věc, což dokáže oživit znovu i u Gabea, který již na toto pomalu zapomněl. Ráda jsem s nimi šla knihou po jejich cestě a sledovala jak se vyvíjí nejen jejich vztah ale i každý zvlášť. Oblíbila jsem si velmi celou rodinu Kobašiových, hlavně vznešenou Haruku, která vždy věděla co dělat ještě dříve než ostatní a uměla popostrčit jedince, tak aby šel správným směrem v životě. Stejně ráda jsem si připomněla Fionu, která se objevila jako vedlejší postava v Kavárně v Kodani, takže se nám zde mihly i postavy z této knihy a měla jsem tak možnost se s nimi znovu potěšit.
Moc mě zaujaly japonské způsoby myšlení a života jako např. wabi sabi, kincugi, shinrin-yoku, o kterých si ráda přečtu něco více.
Knihu opravdu moc doporučuji, jelikož dokázala zahřát u srdce a vykouzlit úsměv na tváři. A musím říct, že se zařadila mezi moje nejoblíbenější knihy od Julie Caplin:-))

cerna7151
24.03.2021 4 z 5

Kniha určitě zaslouží 4,5 hvězdy. Bylo to další milé, oddychové čtení této autorky a já už se moc těším na další.

Kudík
23.03.2021 4 z 5

Čajovna v Tokiu je dějově cca 3 roky po Kodani a setkáme se zde sice krátce, ale s většinou postav z Kavárny, a proto jsem si znovu přečetla 1. díl série s Kate a Benem, kde mi Fiona přišla trošku jiná, ale ve starém kabátu. :)
Moc se mi líbila filozofie wabi sabi a kincugi, a hlavně přirovnání ke staré čajové konvičce a poškozenému šálku. Popis cesty, kvetoucích a rychle odkvétajících sakur, čajového obřadu, tradičních pokrmů a zvyků... to byla paráda. Fiona se mi také líbila, sice jsem byla překvapená, protože důvod jejího chování a hlavně ta příčina..., ale u karaoke jsem si jí celkem živě přestavila. Gabea bych cca 1/3 knihy škrtila, a pak jej oživovala a litovala. :) Líbila se mi "třígenerační" dámská část rodiny "Kobašiových", v podání Haruky, Setsuko a Maju. Nyní si už zase musím počkat na další útěk na zasněžené vrcholky švýcarských Alp.

julka4940
23.03.2021 5 z 5

Ten, kto je milovník Caplinovej, tak určite už po pár stranách vie, ako sa každý jej príbeh skončí. Aj napriek tejto predvídateľnosti má každá jej kniha v sebe niečo, čo človeka prinúti čítať ju na jeden dych. Autorka má proste dar opísať každú krajinu tak dokonale, že máte chuť si hneď zabookovať letenku do danej krajiny a navštíviť všetky miesta, ktoré ona opisuje :D

Na koniec len dodám, že ja som milovník krimi, po romantike naozaj siaham málo, ale Caplinku som prečítala každú jednu a má čestné miesto v mojej knižnici. :)

tatafa
21.03.2021 5 z 5

Knížka je napsána velice poutavým a čtivým jazykem s přiměřeným množstvím popisů prostředí i zvyků, tak že čtenáře naprosto vtáhne do děje a atmosféry místa.

Autorka v románu opět ukázala, že naprosto úžasně dokáže propojit romantický příběh hlavních hrdinů s mírně cestopisným představením tradic, zvyků, turistických míst i reálií běžného života v Tokiu a dalších částech Japonska.

Za velký klad Čajovny v Tokiu považuji množství témat, které je autorka schopna ve zdánlivě lehkém romantickém příběhu obsáhnout - kulturu a reálie Japonska, techniku fotografie i problém s nezdravou závislostí nad druhém člověku nebo zraněním, které může způsobit jedno zdánlivě drobné nedorozumění.

Jako drobný nedostatek tohoto románu lze považovat poměrně uspěchaný závěr odehrávající se mimo Tokio, který působí poměrně násilně a nepřirozeně.

Čajovna v Tokiu je knížka, kterou by si měla přečíst každá romantická duše, kterou oslovuje objevování Japonska i jiných kultur a má ráda odpočinkové příběhy plné lásky a s tím souvisejících klišé. :)

PéEm
20.03.2021 4 z 5

Opět knížka splnila účel, milá oddechovka. Jiné ze série se mi líbily víc, ale nebyla špatná. Trochu mi vadil podle mého poněkud uspěchaný konec.

Ivuska.09
19.03.2021 5 z 5

Mně se tento díl moc líbil. Autorka si u mě napravila reputaci po předchozím příběhu Pláž v Chorvatsku, který mě zaujal ze všech nejméně. Ale Čajovna v Tokiu? Paráda! Zamilovala jsem si romantický příběh, jenž se zde odehrával. Oba hlavní hrdiny a vše, co je spojovalo. Fotografování. Bylo to emotivní a laskavé. A závěr? Dokonalý. A zamilovala jsem si i Japonsko: památky, tradice, zvyky, kulturu... Tohle se autorce hodně povedlo! Dokonale popsané prostředí, dokonalá atmosféra.

Mi--LADA
19.03.2021 4 z 5

Už jenom za to prostředí musím dát nějaký ten palec navíc. Ráda čtu o Japonsku, už pro to, že vím, že se na rozdíl od své švagrové na takové kouzelné místo nikdy nedostanu. Takže taky jako hrdinka toužím vyhrát čtrnáctidenní cestu do Tokia, dát si piknik pod sakurami a zažít pravý čajový obřad a protože jsem skromná, ani žádnou milostnou linku bych k tomu nepotřebovala. :-)
Milé čtení to bylo, další fajn oddechovka a dost dobrej únik z momentálního lockdownu.

janyska13
18.03.2021 5 z 5

Opět se budu opakovat, ale u této autorky nemůžu jinak. Její knihy jsou u mě hodně oblíbené.
Moc se mi líbí, jak vždy dokáže příběhem člověka přenést do daného města a země. Velmi věrohodně popisuje tradice a atmosféru. Ráda teď cestuji aspoň v knihách a pokud možno co nejdál odtud. Romantická linka mne vždy moc baví. Ano, možná je už od začátku jasné, jak to skončí, ale to mezi tím autorka vždy vymyslí skvěle. A aspoň já se u nich při čtení nenudím. Také se mi moc líbilo zaměření na fotografování, na to jak myslí fotografové apod.

mysterygirl
14.03.2021 4 z 5

Tentokrát to nebylo takove, ze bych nadsene otacela stranky. Spis takove mile, co neurazi, ale ani nenadchne.
Jedine co me zaujalo vic nez příběh, bylo samotne Japonsko