Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1533 1533

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

Lóra1961
12.04.2021 5 z 5

Nová Caplinová opět nezklamala. Příjemné čtení, kde sice od začátku víte, jak vše dopadne, ale přesto mne kniha vůbec nenudila. U Caplinové se mi líbí s jakou pečlivostí se vždy na zemi, kde se příběh odehrává, připraví.
Dozvěděla jsem se tak mnoho zajímavostí o Japonsku, místní kultuře, zvycích a v neposlední řadě i o místní gastronomii.
Příběh ve mne probudil touhu procestovat Japonsko, samozřejmě s fotoaparátem na krku, a poznat všechny jeho krásy.
Už se těším na další příběh ze Švýcarska (a to je o poznání blíž než země vycházejícího Slunce) !

ZapisnikTerky
11.04.2021 3 z 5

Podle mého názoru jedna z těch slabších od této výborné autorky, ale slabší v tomto případě pořád znamená nadprůměrné. Více v mojí recenzi :)

marion111
11.04.2021 5 z 5

Knihy od této autorky se tak hezky čtou. Další milý příběh o kterém víte, že dobře dopadne, přesto člověk nedokáže knihu odložit.

Spímsknihou
11.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Japonsko mě nikdy nelákalo. Po přečtení této knihy se to však změnilo! Autorka mě, doslova, do hlavního města Japonska vtáhla, ani nevím jak. Najednou jsem se společně s hrdiny knihy toulala po ulicích Tokia, navštívila jsem s nima všechny místa. A bylo to úžasné! Autorka dokázala dokonale popsat všechna místa. Zamilovala jsem si snad úplně všechno. Čajovnu, která patřila paní Haruky a její rodině. Rozkvetlé saruki. Všechny ty barvy. Bože!
Celkově se mi strašně moc líbí autorčin styl psaní. Myslím ale, že o tom, jak dokonale mě dokázala vtáhnout do děje jsem už shrnula výše. Díky ní jsem si po dlouhé době dokázala opět užívat čtení, a odpočinout si u její knihy. A za to jsem nesmírně šťastná.

Co se týče postav. Zamilovala jsem si Fi, Gabea, Haruky a její rodinu. Zkrátka všechny! Teda ... Dobře, nesnášela jsem Jumi!! Ta ženská mi pila krev!! Ale, naštěstí, to všechno dobře dopadlo.

Ve zkratce: Miluju tuto knihu a strašně moc vám ji doporučuji!! A už teď se moc těším, až si od Julie Caplinové přečtu další knihu.

TheMelorry
11.04.2021 5 z 5

Další skvělá kniha, která si udržuje vysokou kvalitu a čtivost předchozích knih ze série.
Tématiku Japonska a obecně asijských zemí moc nevyhledávám, a možná i díky tomu mi v téhle knize velice sedla a opravdu mi přinesla množství nových poznatků a informací o kultuře, prostředí, zvycích a jídlech... Právě japonská atmosféra dýchá z každé stránky. Hlavní hrdinka mi jako člověk velmi sedla a dokázala jsem se do ní snadno vcítit. Dokonce mi při jednom z jejích vzpomínání na minulost zaslzely oči, což se nestává často.
Celá kniha plyne na příjemné, klidné, romantické vlně a závěr je prostě úžasný.

JessieEx
11.04.2021 4 z 5

4,5*
Další romantický útěk do krásné země. Julie Caplin opravdu ví, jak člověka zlákat k cestování a objevování nových koutů světa. U Japonska se jí to opět povedlo.
Nádherně vykreslila nejen kulturu, ale hlavně místní kuchyni. Doufám, že se mi konečně podaří ochutnat některou ze zmiňovaných lahůdek. No a nepopíjet při čtení čaj by byl skoro hřích :)

Co se týče příběhu, držel se podobného scénáře, jako předchozí autorčiny knihy. Pokud s tím už čtenář(ka) počítá, nemůže zklamat. Romantická linka se tady vyvíjela pomalu - nebo spíš do půlky se tu nedělo skoro nic romantického a pak najednou zlom a od půlky to bylo romantické velmi.

Souvisí to s velkým obratem v chování Gabea, myslím, že ta změna mohla být klidně pozvolnější, plynulejší. Gabe nebyl moc sympatický, nelíbilo se mi, jak se choval. Zato Fiona byla nesmírně sympatická hlavní hrdinka, bylo snadné se s ní ztotožnit. Ostatní postavy, hlavně majitelka čajovny a její dcera a vnučka byly na můj vkus velmi nevýrazné a tak jsem si na ně nevytvořila vlastní názor...

Co se týče konce, byl fakt krásný, Gabe mile překvapil a i slza mi ukápla.
Byla to celkově moc hezká a milá kniha, i když nic světoborného.

jahlina
10.04.2021 4 z 5

Příjemný příběh nejen s romatickou linkou. Moc se mi líbila atmosféra Japonska, jsem celá nalákaná tuto zemi navštívit. A také se mi sbíhali sliny na všechny japonské specialitky.

lusitta05
08.04.2021 5 z 5

Milý príbeh,presne ako som očakávala. Pri čítaní o Japonsku som sa cítila tak dobre,naozaj to bolo fajn.

knihomolkaJani
08.04.2021 5 z 5

Další mistrovské dílo od paní Julie Caplin! Kniha je plná lásky, focení, úžasných památek, jídla, skvělé atmosféry a hlavně čaje.
Je skvělé, jak si autorka umí pohrát s popisy míst a charaktery osob. Závěr vás sice nepřekvapí, ale pohladí vás po duši. Velmi ráda si tuto knihu někdy přečtu znova.

Těším se na další díl.

Booktwins
07.04.2021 5 z 5

Od této autorky jsem četla zatím jen Hotýlek na Islandu a to nebylo vůbec špatné, jen jsem čekala možná něco víc, a proto jsem šla do této knihy s nízkým očekáváním, ale nakonec mě moc mile překvapila. Hlavní hrdinka Fiona mi byla o něco sympatičtější než minulá a Gabe mě teda od začátku štval takovým tím dobrým způsobem. Knížka mě zejména bavila japonskou kulturou, fotografováním a romantickou linkou, která je naprosto skvělá. Konec knihy jsem si užila a četla jsem ji jen tři dny, takže to vypovídá o čtivosti knihy. Za sebe moc doporučuju, je to příjemné a oddechové čtivo. Těším se na další knihy od této autorky!

kyselina_24
07.04.2021 5 z 5

Za mě nejlepší díl z celé série. Přečteno jedním dechem. Milý, zajímavý příběh o lásce, který rozhodně stojí za to si přečíst. Děj je sice velmi předvídatelný, ale i tak řadím mezi nejlepší knihy, které jsem kdy četla! Doporučuji všema deseti! :D

Honey19
07.04.2021 4 z 5

Super oddechové čtení.

Domčik
07.04.2021 4 z 5

I když každý hned ví, jak příběhy v jejich knížkách skončí, tak mě se prostě líbí sledovat, jak se postupně postavy vyvíjejí a propracovávají k výsledku. Tyhle romantické úniky mám ráda a tento se jí povedl. Úplně jsem cítila, jak se procházím společně s Fi po Japonsku a i když tyto východní země nemusím, tak po přečtení knihy mám chuť ji navštívit. Tohle se hodně povedlo a vylouděný úsměv na konci knihy stál za to. Po jejím přečtení jsem se cítila nadšená. Doporučuji.

Adris
06.04.2021 3 z 5

Z knihy Čajovna v Tokiu mám snad poprvé v životě opravdu chuť navštívit Japonsko. Vybaví se mi jejich slavné třešně a starobylé čajové servisy. V knize se samozřejmě podíváme i pod pokličku kuchařům a zúčastníme se čajového obřadu v kimomech. Líbilo se mi použití kulis typicky japonských zahrad a filozofický nádech celé knihy. O některých místech a atrakcích jsem slyšela poprvé, ale uměla jsem si to skvěle představit. Stejně jako v Londýně se i v Tokiu střetává staré s novým, jenže v Tokiu jde o mnohem dynamyčtější kontrasty, které vám, slovy Fiony a Gaba, vypálí oční sítnice. Bála jsem se, že mě tematika fotografování nebude bavit, ale nakonec jsem si i dotyčné fotky dokázala představit a pochopila jsem nadšení pro uloupení "dokonalého momentu".

Co musím příběhu vytknout je, že mě některé části nudily, nad jinými jsem protáčela oči. Někdy mi zkrátka Fionino nízké sebevědomí, a Gabeova skoro okamžitá proměna ze dne na den s dovětky nad smyslem života, prostě lezly krkem. Také chemie zde byla taková kostrbatá.

( SPOILER: Radši bych uvítala postupný vývoj skrze nějaké škádlení mezi postavami, než bleskovou životní otáčku.)

Jsem ráda, že se do popředí knihy dostala kultura Japonska, než milostný příběh, protože ten mi zkrátka nesedl. Závěr byl však okouzlující. A nesmím zapomenout na úžasné vedlejší postavy! Jako vždy u Julie Caplin - v roli životních mentorek.

Modrina
06.04.2021 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší autorčina kniha. Kodaň a Island jsou minimálně o řád výš. Setkání v Japonsku rozhodně slibovalo rozvinutější děj, připadal mi dost přímočarý bez jediné zákruty. Ale i tak dobré odpočinkové čtení. :)

nada3314
05.04.2021 5 z 5

Opět krásný příběh ❤️ Já jsem z knih autorky nadšená, vždy dostanu co očekávám. Tady se děj odehrává v kouzelném Japonsku, vše už bylo napsáno níže, nezbývá nic jiného než se do knihy začíst...

Matilda
05.04.2021 5 z 5

Nejlepší díl série. Japonsko mě odjakživa fascinuje a jednou bych se tam ráda podívala. Jsem ráda, že jsem se tam mohla přenést aspoň skrze knižní stránky a jako bonus si užila pohodový romantický příběh. A ta krásná obálka.

medlovice
03.04.2021 5 z 5

Další milá kniha, která čtenáře přenese do ciziny i v době, kdy je risk cestovat z jednoho okresu do druhého. A nejlíp je knihu číst před spaním , to se pak krásně sní o Japonsku o čaji a lásce pozvolně přicházející. Popis okolí a lidí kolem sebe , jsem vděčna za něj, do Japonska dostanu tak přes googlení . A nebo vyhrát v soutěži ? Takové štěstí nemám. Pěkný obal.

Danago
02.04.2021 5 z 5

Julie Caplin mě opět přesvědčila , že i romantické knížky se dají napsat kouzelně a zajímavě a i když píše sérii je každý příběh úplně jiný. Je to určitě hlavně tím, že autorka mění lokality a dokáže vystihnout dané místo, kde se kniha odehrává.
V tomto příběhu se toho v čajovně tolik neodehrává, jak to bylo v ostatních knihách.
Příběh ukazuje japonskou kulturu, která je velice odlišná od naší. A jistě nejen pro mě lákavá.
Fiona a Gabriel jsou fotografové , on věhlasný zkušený, ona začínající avšak s nadšením pro věc, a proto můžeme poznávat Japonsko přes fotografickou čočku.
Fionu známe z Kavárny v Kodani, takže se nám zde mihly i postavy z této knihy .

Blaufik
02.04.2021 5 z 5

Tento romantický příběh je opravdu čtivý a to nejen díky spisovatelskému umu autorky. Jedná se o romantiku, která není hloupá a navíc s krásnou procházkou po Tokiu. Člověk má hned pocit, že si musí sbalit batůžek a vydat se po stopách Fiony.