Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1533 1533

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

EmillyT
28.06.2021 4 z 5

Krásně vylíčené prostředí Tokia lákající ihned k odletu a prohlídce popisovaných míst. Autorka popsala poutavým způsobem zvyky a životní styl Japonců a oslovila mě vztahem tří generací žen jedné japonské rodiny. Na sérii Romantické útěky se mi líbila provázanost postav s předchozími díly. Při čtení jsem měla pocit, jako bych opět potkala staré známé, které již znám z předchozích dílů. Už se těším až vyjde sedmý díl. Celá série se mi moc líbila a myslím si, že je ideálním letním nebo dovolenkovým čtením, které navozuje správný pocit pohody.

Irra
22.06.2021 3 z 5

Krásně popsané Tokio a klasická zápletka

Michalka98
21.06.2021 2 z 5

Kniha není špatná, ale bohužel jsme si neporozuměly. Nejsem milovnice asijské kultury ani fotografování - na těchto tématech je příběh postaven. Děj byl z mého pohledu plochý, nezáživný a utahaný. Celkový dojem nezachránila ani romantická linka, která byla spíše upozaděná - k postavám jsem si nevytvořila žádný vztah a občas jsem měla dojem, že autorka jen přepsala myšlenkové pochody hlavní hrdinky a dialogy mezi protagonisty z jiných romantických knih a filmů. Příběh je odpočinkový, chválím také motiv cestování - je vidět, že autorka cestování a poznávání jiných kultur miluje, ale jinak mě kniha neoslovila. Věřím však tomu, že pokud máte rádi asijskou/japonskou kulturu a fotografování, budete knihu hodnotit mnohem lépe než já.

katee21
18.06.2021 5 z 5

Knížka mě naprosto uchvátila. Styl jakým autorka dokázala naprosto dokonale popsat Japonsko od A do Z a přitom v pozadí nechat, sice jasnou, romantickou zápletku je dokonalé.
Určitě to není poslední kniha, kterou si od Julie přečtu... V dnešní době, kdy cestování je tak trochu problémem, je to dokonalý útěk do jiného světa....

Márinka
13.06.2021 4 z 5

Milostná zápletka je sice hned z počátku jasná, ale naštěstí (pro mně) upozaděná. Autorka by měla více věřit v krátkodobou paměť čtenářů/čtenářek a stále neopakovat, že hlavní hrdinka udělala před deseti lety „pubertální“ chybu, která nepříznivě ovlivnila její další život.

Velký prostor má v příběhu především Japonsko a zejména jeho dualita: obklopeni nejnovějšími technologiemi respektují Japonci umění, kulturu a tradice. Čajový rituál, kvetoucí sakury, chrámy, gastronomie, Šinkansen, Fudži, muzeum digitálního umění, křižovatka na Šibuji… To vše můžete, byť bez ilustrací, barvitě zažít.

Najdete zde zjevné, ale i skryté formy manipulace, vzácný vztah žen tří generací a mnoho pasáží zaníceně popisujících fotografické umění. Samozřejmě zde nechybí trocha východní filosofie, např. wabi-sabi, šinrin-joku a ani v poslední době časté (bohudík) zmínky o „životě v přítomném okamžiku“.

Romantické útěky mají sice stejné schéma: zklamanou ženu, sobeckého muže a jejich konečné splynutí. Ale to vše se odehrává v zajímavých, lákavě popisovaných kulisách, že máte chuť vydat se, navzdory Covidu, na cestu. Už jsem si v knihovně zarezervovala Hotýlek na Islandu. V blížících se letních vedrech přijde trocha ochlazení vhod.

Adelen
08.06.2021 4 z 5

Hezký romantický příběh zasazen do kouzelného Japonska. Kniha mě bavila, byly mi sympatické tři generace japonských žen i hlavní hrdinka. Hned bych se do Japonska jela podívat.

alzbeta4340
05.06.2021 5 z 5

Z celé série se mi tento japonský díl líbil nejvíc. Příběh Fiony a Gabea je sám o sobě pěkný, a navíc je hezky doplněný cestopisným popisem japonských zajímavosti. Všechno se dobře doplňuje. Příjemná oddechovka.

klarinka9974
03.06.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, skvěle se četla a rozhodně nadchne na cestu do Tokia. Bylo super, že malé tajemství Fiony, bylo odhaleno až v půlce knihy. Konec knihy je tak dojemný. Super můžu jen doporučit.

bookcase
31.05.2021 4 z 5

Další příběh z oblíbené série, kde funguje autorčina osvědčená šablona (žena na útěku, případně žena s malým sebevědomím + uhrančivý muž, s nímž se nesnáší) a zajímavá destinace. Oddechové milé čtení.

blanka5960
30.05.2021 5 z 5

Další z romantických útěků , který byl skvělý. Autorka umí navodit atmosféru, krásně, barvitě popíše kulturu a zemi v které se příběh odehrává.
Nejinak tomu bylo i v této knize, která nás zavedla do Japonska a my mohli jejím prostřednictvím poznat rušné ulice Tokia, jeho obyvatele, kulturu, jídlo i čajové obřady.
V tomto příběhu se setkáváme s fotografkou Fionou, kterou již známe z Kavárny v Kodani. Fiona vyhrála v soutěži a díky této výhře má možnost navštívit Japonsko, kde má nasbírat zkušenosti v oboru.
Gabbe je slavný fotograf, momentálně žijící v Tokiu a který se stanete Fioniným průvodcem i poradcem.
Romantická linka je malinko pomalejší a odehrává se v druhé polovině knihy, ale krásný konec, při kterém nezůstane nejedno oko suché, to zcela vynahradí.

Knihy Julie Caplin jsou možná psané jako podle šablony, ale nabízejí romantické příběhy v krásném prostředí. Umožní nám poznání nových kultur, měst jejich obyvatel a návdavkem je vždy i romantická linka. Kombinace všech těchto věcí, je právě to co nás na knížkách od Julie Caplin baví, proč je máme v oblibě a po dočtení netrpělivě vyhlížíme nový díl.

NannyOgg24
29.05.2021 5 z 5

Krásná oddechovka. Pěkně napsaný romantický příběh a nádherně popsané zvyky v Japonsku. Za mě jedna z nejlepších v této sérii.

orson
27.05.2021 4 z 5

Fajn oddychovka, ale pořád tak nějak stejné jako všechny ostatní autorčiny knihy :) Ale psát a přitáhnout čtenáře tak, že knihu odloží teprve až po přečtení poslední stránky, to tedy autorka umí!

netopýrek
27.05.2021 5 z 5

Vzhledem k tomu, že romantické knihy moc často nečtu jsou pro mě knihy od Julie Caplin příjemným zpestřením.
Knihy jsou čtivě, romantická linka nenucená a ano i přesto, že občas jsou knihy předvídatelné, nijak to v mém ohledu neubírá na kvalitě.

určitě se těším na další díl a doufám, že na mě bude působit stejně příjemné a oddechově jako dosavadních šest dílů.

Rania
25.05.2021 2 z 5

Upřímně, po Hotylku na Islandu jsem si řekla, ze už si žádnou z této série neprectu. Přijde mi jedna jako druhá, romantické linky uplne průhledné...ale jelikož jsem pred 2 lety byla v Tokiu, musela jsem si knizku přečíst. Skoda, atmosféra by se dala vykreslit lip, hodně toho chybělo. Další díl si už urcite necham ujít.

Catrin05
23.05.2021 5 z 5

Knížka je super, přečetla jsem ji přes noc jedním dechem. Nějak jsem se nemohla od ní odtrhnout, úplně mě přenesla do krásné země se spoustou tradic a zvyků, krásný romantický příběh. :-)

astra3
22.05.2021 5 z 5

To bylo miloučké. Druhá polovina byla lepší. Taky bych hned vyrazila do Japonska.

annasglamour034
21.05.2021 4 z 5

Knížka krásně popisuje prostředí Japonska, ale samotný příběh se mi úplně nevryl pod kůži jako ostatní knihy. Přesto jsem si zamilovala popis čajového obřadu, rozkvetlé třešně a přístup domácích k životu. Tento styl byl velmi příjemný a inspirativní. Příběh dvou hlavních postav mě však moc nezaujal :)

LenRan
19.05.2021 5 z 5

Hmmm........ jsem opravdu moc spokojená po dočtení této knihy. Miluju když vás kniha vtáhne do prostředí, kde se odehrává a ještě navíc je to tam tak úžasné, nechtěla jsem, aby to skončilo :)
Přiznám, že jsem fanynkou japonské kuchyně a tím nemyslím jen sushi, takže pro mě byla tato kniha opravdu příjemný zážitek se vším všudy. Japonsko, jídlo, tradice a hodnoty, pozitivní pohled na svět, fotografování a nepřeslazený happyend.

LadyCotton
19.05.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení, které příjemně snoubí hyggie, cestování a romantiku :-)
Pohodlně se usaďte, objednejte si sushi a vydejte se spolu s Fionou, kterou si budete pamatovat z knihy Kavárna v Kodani, do dalekého Japonska...
Po dočtení nezbývá nic jiného než se těšit na další díl: Chata ve Švýcarsku...

_books_lenny_
18.05.2021 5 z 5

Velice příjemná, oddychová knížka, která, kromě krásné pomalé romantické linky, v sobě skrývá i krásy Tokia a jeho obyvatel a pokrmů.