Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1534 1534

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

katerina3329
23.04.2021 4 z 5

Odpočinkové čtení. Doporučuji.

janasim
23.04.2021 5 z 5

A máme tu další román z pera autorky, která snad píše pro mě. Přestože se jedná o ženský román, od kterého nemůžeme čekat děj plný zvratů, nepředvídatelností a hlubokých myšlenek, je tak krásně uklidňující, romanticky laděný, poklidný a beze sporu lákající k poznávání Japonska. Opět mi byly všechny postavy sympatické a opět jsem si čtení vychutnala a jsem natěšena na další autorčinu knihu.

Slůník
22.04.2021 4 z 5

V tom nejlepším smyslu slova příjemná, povzbudivá kniha.

jarmar876
21.04.2021 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. V dnešní době ideální k odpoutání se od těžké reality.

stesti.s.knihou
21.04.2021 4 z 5

Další kousek ze série Romantické útěky přečten! A opět to bylo moc milé, příjemné a odpočinkové :)
S hlavní hrdinkou tentokráte cestujeme do Tokia. Miluju, jak autorka dokáže vykreslit atmosféru daného místa - při čtení knížky jsem se ocitala postupně v čajovně, v zenových zahradách mezi rozkvetlými sakurami či v centru velkoměsta. Romantický vztah je samozřejmě součástí, to už tak nějak ke knihám Julie Caplinové patří a pro mě se jedná o příjemnou součást autorčina “cestopisu”. Ostatně kdyby se na takových příjemných místech, které autorka popisuje, odehrávala nějaká silná dramata, zřejmě by to odvracelo čtenářovu pozornost od toho, co je v knihách opravdu důležité, tedy detailní, avšak nenásilné popisy lokalit a míst.
Autorka na mne atmosféru přenesla dokonce natolik, že jsem si při čtení musela koupit sushi :)

ferdada
21.04.2021 2 z 5

Byly jsme s dcerou zvědavé na další pokračování. Mě už tedy nezaujalo, nepřekvapilo, snad jen povzbudilo můj zájem o Japonsko. To je určitě přínos. Jinak oddech, spíš nuda. Je dobré, že po Čajovně můžete sáhnout i bez znalosti předchozích dílů - propojení s postavami nehraje roli.
Nechci být za chytráka, Všeználka a negativistu - uznávám, že knížky této klasifikace se v různých obdobích můžou hodit. Člověk potřebuje útěchu a tu jistotu, že nakonec všechno dobře dopadne. Takže - proč si ji nepřečíst, když máte čas (třeba při čekání na poště, u lékaře nebo na NĚCO)?

annettka1098
18.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Kromě romantické linky v knize najdete několik odkazů na japonské památky a známá místa, a to od ulice Šibuji po horu Fudži. Autorka se také zaměřuje na japonskou kuchyni a vše je popsáno dost růžově. Fiona za celou dobu nenarazí téměř na žádnou překážku. Je ubytována u lidí, kteří mluví anglicky, hned si ji zamilují a chovají se k ní jako k jedné z nich. Japonsko je popsáno naprosto romanticky, výjimkou je zmíněná ulice Šibuji a přelidněnost hromadné dopravy. Ale i to ve vás vyvolá pocit, že se vlastně zas tolik nestalo.

Z knihy mne nejvíce zaujaly Fioniny úvahy a nápady nad jejím blogem a také popis čajovny a zahrady. Nějakou japonskou zenovou zahradu bych ráda někdy navštívila. Co se týče romantické zápletky, přišlo mi to jako jedno velké klišé, ovšem je pravda, že jsem v závěru byla napnutá, jak to tedy dopadne.

Banni37
18.04.2021 5 z 5

Ach ty Juliiny knihy.. to je taková potěcha pro duši, nejen pro tu romantickou část, ale hlavně taky pro tu cestovatelskou! Skrze stránky jejích románů člověk procestuje krásné kouty světa.
“Krása spočívá v okamžiku, kdy se na něj díváš.”

LaBobule
17.04.2021 5 z 5

Yes yes a jeste jednou yes!!! Tuto knihu zarazuji mezi top 3 knihy od autorky. Cetla jsem jeji vsechny dily a po precteni hotylku na Islandu jsem byla trochu skepticka, protoze se mi nelibil. Zato tato kniha byla zase znama klasika - cestovani, jidlo a romantika. Skvele to fungovalo.... knihu jsem si uzila. Tesim se na dalsi dily.

Ronnie Sparks
17.04.2021

Knihu můžete číst i přesto, že jste nečetli předchozí knihy. Jedná se o jednoduchý a nenáročný romantický příběh s příjemnou japonskou atmosférou.
Na knize se mi líbilo, že se při provádění Japonska dozvídáme různé věci o japonských věcech. Při čtení jsem měla otevřený google, abych si mohla japonské pojmy vyhledávat. Celou sérii doporučuji pro oddechové čtení.

klodnerovic
15.04.2021 4 z 5

Stejně dobrý únik jako všechny předchozí. Co ovšem oceňuji je, že hlavní hrdinka - blondýnka s nohama až do nebe - měla mindráky z toho, jak vypadá. Myslela jsem, že tohle se týká jen nás, spíš menších, podsaditých brunetek :D. A Gabe - fotograf, který je tak dobrý, až ho to samotného nudí, byl taky fajn. Ale co bylo úplně super byl popis Japonska a jeho kultury a kuchyně.

Inkana
15.04.2021

Příběh se mi líbil, romantický, celkem předvídatelný, milý, trošku drama mezi hlavními hrdiny než to dobře dopadne. V Tokiu jsem byla, popisy míst a atmosféry se mi moc líbily, hned bych se vrátila a také znovu fotila. Hezké nenáročné počtení do současných studených jarních dnů, kdy se v křesle s horkým čajem přesunete na jiný kontinent :)

Marisol
15.04.2021 4 z 5

Tohle je moje první přečtená z cyklu Romantických útěků, takže zatím nemám s čím srovnávat. Nebylo to špatné, ale prostě jsem čekala víc. Víc o japonských čajovnách, víc o japonské kultuře a Japonsku vůbec. Na druhou stranu to propojení s fotografováním bylo nápadité. Konec byl předvídatelný, i když to náhlé Gabeovo procitnutí bylo teda trošku moc.

iveta0549
15.04.2021 4 z 5

Další krásný příběh. Celá tato série je prostě úžasná. Jen mi úplně nesedělo to prostředí. Japonsko není nic pro mě.

book_loverka_
14.04.2021 5 z 5

Další knížka Julie Caplinové opět nezklamala. Naopak mě utvrdila v tom, že autorka psát doopravdy umí a díky jejím příběhům nahlédnete do jiných zemí, cizích kultur a dozvíte se spoustu zajímavostí! Zároveň se v každé knížce nachází fajn romantická linka, která je sice předvídatelná, ale spolu s cestováním je to ideální kombinace. Samotná Čajovna v Tokiu mě ohromila svou nádhernou atmosférou - rozkvetlé sakury, čajové obřady a spousta japonského jídla. Poznala jsem některá ikonická místa Tokia, japonské zvyky a tradice, speciální pokrmy a dokonce něco z japonské filozofie. Moc mě to bavilo a přečteno jsem měla raz dva.
5⭐️/5⭐️

HDosoudilová
14.04.2021 4 z 5

Na tuto novinku jsem se velmi těšila, neboť knihy od Julie Caplin doslova zbožňuju. Autorka umí skvěle popsat danou zemi tak, že si ji oblíbím. Stejně tak tomu bylo i zde.
Fiona mi byla od začátku sympatická a mnohdy mi připomínala i mě samotnou. Zato Gabe byl od začátku až do konce zvláštní. Moc mě bavil ten kontrast toho rušného Tokia a zároveň klidné scény v zahradách. Velmi sympatické mi byly postavy tří japonských žen, u kterých Fiona bydlela. Sama bych takovou atmosféru jednou ráda zažila.
Romantická dějová linka je zde tak trochu až na druhé koleji a vlastně se více rozvíjí až ve druhé polovině knihy. To mi vůbec nevadilo. Děj je samozřejmě celkem předvídatelný. I tak je konec dojemný. Až mi ukápla slza.
Musím říct, že popis Tokia a japonské kultury mě tady v této knize zaujal tentokrát o trochu více než romantická linka. Proto dávám i nižší hodnocení než u předchozích dílů. Některé pasáže a hlášky byly zvláštní.. možná i zarážející. Například "sténání u jídla" :D Avšak těžko říct, jestli to tak autorka napsala či to bylo jen překladem. Každopádně svůj účel kniha splnila - chtěla jsem se něco dozvědět o Japonsku a odpočinout si. Tudíž určitě doporučuji.

lena.o.knihach
14.04.2021 3 z 5

Čajovna v Tokiu je v pořadí šestá kniha ze série Romantické útěky. Zároveň je to ale můj první přečtený díl z této série.
Samozřejmě to má svůj důvod - Tokio. Japonsko se mi moc líbí a ráda bych se tam jednoho dne i podívala. Takhle mě do Tokia vzala Julie Caplinová a jak to dopadlo?

Celkem dobře. Návštěva v Japonsku se mi líbila. Prošla jsem si pár památek, viděla horu Fudži a zas jsem o trochu víc poznala jejich kulturu, styl bydlení, oblékání atd.
Doprovod mi byl ale nesympatický. Občas mi ten pobyt kazil a někdy mě dokázal pořádně naštvat. K Fioně se hodil. I když ani tu jsem moc nemusela.

Po přečtení knihy si mě ale země vycházejícího slunce získala ještě víc. Pokud vás Japonsko láká, určitě Čajovnu v Tokiu zkuste. Popisy míst a prostředí zvládla autorka na jedničku, takže se nudit rozhodně nebudete.

Alusska
13.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Moje první knížka od této autorky. Myslím si, že Caplinová bravurně zvládá popisy míst, zvyků a prostředí. Co se týče hlavní postavy, Fiony, nebyla jsem z ní moc nadšená. Slečna, která má mindrák, mi na začátku připadala velmi nevyrovnaná a její city se vůči Gabemu měnily neuvěřitelně rychle. V rámci celého příběhu to ale dávalo smysl. Gabemu bych vytkla jeho závěrečné prozření. Bylo to trochu neuvěřitelné. Ale závěrečná romantika, i když trochu předvídatelná, stála za to.
Byla to krásná oddechovka a věřím, že sáhnu i po další knížce - zvlášť když čtu, že tato přišla řadě lidí jako nejslabší.

LenSiri84
13.04.2021 1 z 5

Prečítala som všetky knihy od autorky, ktoré boli preložené a aj keď som sa na túto veľmi tešila, pretože by som sama raz chcela ísť do Japonska, bol podľa mňa tento diel najslabší zo všetkých.

AliceTief
12.04.2021 5 z 5

Opravdu krásný další příběh, její styl psaní se mi hrozně líbí a mám opravdu chuť vydat se do těch zemí. Jen tam natrefit na ty samé lidi :)