Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1533 1533

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

Knižní střípky
15.05.2021 4 z 5

Knihy JULIE CAPLIN mám moc ráda právě proto, že dokáže perfektně vystihnout reálie daného místa, vždy si připadám, jako bych tam byla. A nejinak tomu bylo i u ČAJOVNY V TOKIU. Čtenář se dozví spoustu informací o tradiční japonské kultuře, která je v obrovském kontrastu s jejich přetechnizovanou společností, což mě vždy fascinovalo. Fiona byla úžasná a naprosto skvělé byly také tři další ženské hrdinky, Japonky - matka, dcera, vnučka, ty mi zapadly do příběhu na první dobrou a vždy jsem se těšila na pasáže s nimi. Trochu problém jsem měla s Gabem, ale tak nemůže mi být sympatický každý. Prostředí Haručiny čajovny a čajové obřady byly úžasným zážitkem. A já už se moc těším na další cestování, tentokrát do CHATY VE ŠVÝCARSKU.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Gugu
15.05.2021 5 z 5

Další kniha od této autorky a opět spokojenost. Oddechové, příjemné a pohodové čtení, které Vás přenese do Japonska, celou knihou se prolíná japonská kultura a zvyky, včetně některých zajímavých míst (a to sama autorka v Tokiu nikdy nebyla, pokud jsem správně pochopila). Příběh není nikterak náročný, s předvídatelnou zápletkou i vyústěním, ale i tak se Vám chce číst dál. Pokud hledáte nenáročnou a přitom zajímavou knihu, doporučuji.

HaHy7
15.05.2021 5 z 5

Opět pohodové, romantické čtení pro lepší náladu. Mile jsem byla potěšena o letmé postřehy ze života v Japonsku. Kniha se mi líbila a autorka splnila mé očekávání.

Jenny3
12.05.2021 5 z 5

Čekala jsem nějaký klasický příběh o fotografce, kterou jsme mohli poznat už v Kodani - nic velkého, ALE to jsem se pěkne spletla. Příběh byl krásný a celkově se to skvěle četlo, zbožňuju ty detaily o místech, která neznám a díky této knize mám pocit, jako bych v Japonsku byla. Prostě paráda a moc se těším na Chatu ve Švýcarsku.

Susan94
12.05.2021 4 z 5

Už dávno mě u této série knížek nezajímá románek, který hlavní hrdinka zažívá. Bavím se objevováním nových míst, pokrmů a tradic, které autorka velmi dobře popisuje. Nicméně ani Fiony příběh nebyl špatný, taková ta romantická klasika - neurazí, nenadchne.

zuzana2599
10.05.2021 5 z 5

Včera večer jsem se vrátila z cesty po Japonsku. I když to samozřejmě nebyla opravdová cesta, vůbec mi to nevadilo. Prožila jsem moc milý příběh, kde se snoubí romantika a láska, seznámila jsem se s novými lidmi, dověděla se spoustu zajímavých věcí a teď už toužím jen nějak získat kincugi - zlaté lepidlo. To kdybych náhodou potřebovala slepit můj oblíbený hrníček a třeba jednou i moji duši, když bude vyčerpaná a unavená...
Zase se někam vypravím - do Paříže, do Brooklynu, nebo na Island. Uvidíme.

AndreaKoz
10.05.2021 5 z 5

Super oddychovka. Precteno jednim dechem

akinomV
08.05.2021 5 z 5

Jak to ta autorka dělá, že po každé její knížce bych chtěla cestovat? Japonsko nebylo nikdy mou vysněnou destinací, ale po přečtení knížky bych ráda poznala místa, která byla v knize vykreslena. A kdyby tam byla i Haruka a Setsuko, bylo by to dokonalé :-) Příběh je naprosto předvídatelný, ale to se od této série i čeká. Autorka mě však opět vtáhla do děje a já si připadala jako kamarádka, která s hlavní hrdinkou zažívá dovolenou v cizokrajné destinaci...

JanaDor
07.05.2021 5 z 5

Autorka opět čtivě napsala příběh zasazený do známého města způsobem, že bych ho po přečtení nejraději ihned navštívila. Podívala bych se na křižovatku na Šibuji, zúčastnila se čajového obřadu, navštívila horu Fudži a svatyni Meidži a zorganizovala bych piknik pod sakurami. Tokio je pro mě trochu nesplnitelný sen, ale to nevadí. Knihu jsem přečetla jedním dechem v jednom večeru. Spát jsem šla k ránu, ale stálo to za to.
Z knihy vyzařuje pozitivní myšlení a učení, které přirozené zapadlo do děje. A to se mi moc líbilo. Vyznání Gabea v závěru knihy nemělo chybu. To bylo tak neuvěřitelně romantické, opravdové a orginální, že jsem z toho byla úplně paf.

ReziEngli
07.05.2021 5 z 5

Z edice Romantické útěky jsem četla 4 knihy, a Čajovna mi z nich přišla nejlepší. Díky ní se zvedla moje touha podívat se do Japonska a navštívit všechna ta úžasná místa jako Fiona, zažít čajový obřad, podívat se k hoře Fudži atd. Tady z té knihy na vás Japonsko přímo dýchá a vy máte chuť se okamžitě sbalit a odletět. Já bych jela hned!

Autorka má skvělý vypravěčský styl, díky kterému mě její knihy hrozně baví. Ano, jsou plné klišé a romantiky, jsou sladké jak cukrkandl, ale mně osobně to vyhovuje. Miluju to!

Kizuizi
07.05.2021 4 z 5

Na 328 stranách jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - nahlédnutí pod pokličku čajového obřadu, výlet k hoře Fudži, ochutnávka japonských specialit. Bylo toho mnohem víc a samozřejmě chuťové pohárky měly žně.
Milé, čtivé, odpočinkové.

Medvědářka
06.05.2021 5 z 5

Taky máte občas pocit po přečtení knihy, že není třeba moc slov, protože by to akorát zkazilo váš dojem o ní?
Tohle jsem zažila já po přečtení Čajovny v Tokiu od Julie Caplin, kterou vydalo Nakladatelství COSMOPOLIS u Nakladatelský dům GRADA.
Vniřní klid, který jsem zažívala, když jsem poznávala krásu Japonska, byl k nezaplacení. Nejenže jsem nakoukla spolu s Fionou pod pokličku japonské kuchyně, ale poznala klid japonských zahrad, účastnila se čajového obřadu a zažila i rozkvetlé sakury.
Gabe, který byl Fioně průvodce a hlavně měl být fotografickým mentorem, mi přišel ze začátku unavený životem, ale díky Fioně a jejímu pohledu na svět, jste pomalu viděli, jak vylézá ze své nory, i když to šlo občas hodně těžko.
Haruka a její rodina to Fioně a vlastně i mě jako čtenáři ale vynahradila. Ukázala na podstatu věcí a vy jste díky tomu našli to své šibui.

marciana
04.05.2021

Byla to moje první kniha od této autorky a další si asi už nepořídím.
Jako odpočinkové, nenáročné čtení je to fajn, ale jinak mě kniha nějak zvlášť nezasáhla. Přišlo mi to tak nějak málo.....Přitom obálka je nádherná, téma ještě zajímavější.

Pengi
03.05.2021 4 z 5

Nutně potřebuji navštívit Japonsko ... tentokrát i ta milostná zápletka nebyla tak křečovitá a krásně se to doplňovalo. Za mě její nejlepší knížka.

Moni.c.a
30.04.2021 4 z 5

S koupí téhle knihy jsem váhala, protože Japonsko není můj šálek čaje, a moje intuice byla správná. K většímu prozkoumání japonské kultury mě autorka nepřitáhla. Nicméně musím dát 4 hvězdy, protože kniha je opět čtivá, pocity uvěřitelné (člověk umí sám sobě namluvit spoustu blbostí) a krom toho tam bylo jako téma moje oblíbené fotografování. No a ten konec opravdu napínavý :o)

Knihoholka.
29.04.2021 5 z 5

Opětovné pohlazení po duši! Tři ženy v Japonsku jsou tak milé, moudré a klidné, že kniha měla nádhernou atmosféru. Samozřejmě čajovna a Gabe jsou skvělý! I samotná Fiona byla sympatická a milá. Všechno se mi na knize líbilo. Opět toužím doopravdy jet do země, do které mě Caplinová na chvilku vzala.

LilianaFalcon
28.04.2021 5 z 5

Tak tohle byl přesně můj šálek čaje :-) I když se musím přiznat, že japonská kuchyně není zrovna má oblíbená.
Příběh to byl nádherný, líbilo se mi, že tntokrát se to točilo okolo fotografování.

jarmar876
25.04.2021 4 z 5

Už jsem jeden komentář vkládala, ale s ostupem času mi přišel stručný. Chtěla jsem ho doplnit, ale nemohla jsem ho najít :D A tak píši ještě jeden. V knížce se mi moc líbily reálie Japonska a nebyla jsem líná, abych si mnohá místa, zmiňovaná v knížce, potom nenašla na internetu. Knížka mě navnadila tak, že jsem si našla několik filmových dokumentů o Japonsku :-)

Luciska13
25.04.2021 4 z 5

Moc pěkná odpočinková kniha odehrávající se v úžasné zemi. Na těchto knihách miluju, jak autorka dokáže popsat prostředí a člověk má pocit, jako by se na daném místě ocitl, z knihy naprosto sálal klid a pohoda čajovny. Akorát druhá polovina mi přišla v romantické zápletce trochu slabší, než ta první, která byla opravdu úžasná a kdyby v tomto tempu pokračovala celá kniha, řekla bych, že byla zatím od autorky nejlepší.

happy-smile
25.04.2021 5 z 5

Tradičně moc pěkný román, který bude číst čtenář s úsměvem a u kterého si odpočine. Člověk se také dozví něco nového o pro nás exotické zemi. Nemůžu jinak než doporučit.