Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1517 352

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

KnihoSny
15.05.2023 5 z 5

Myslím si že mě Fii a Gabe budou moc chybět zajímal by mě i život potomale celková kniha i o povídání z prostředí Tokia mě velmi bavila musela jsem si dost věcí dohledatale stálo to za to knihu doporučuji

Sansli
08.05.2023 5 z 5

Moje třetí kniha romantických útěků, ale už teď je mi jasné, že tahle je z této série zatím moje nejoblíbenější. Docela jsem měla strach se do ní pustit, když jsem slyšela/četla, že tento díl je slabší, ale upřímně jsem ráda, že jsem ten hlas neposlechla. No a ta krásná obálka přímo křičí přečti si mě:)
Tenhle příběh byl opravdu jedno velké dobrodružství. Bylo úžasné spolu s Fionou objevovat tak vzdálenou a pro mě ne zrovna známou kulturu Japonska. Od čajových obřadů, svátku rozkvetlých třešní, divosti a uspěchanosti Tokia až po klid a nádheru hory Fudži. Připadal jsem si jako bych se dívala přes objektiv fotoaparátu spolu s Fionou a nasávala s ní atmosféru a kouzlo Japonska.
Mimochodem Fionu jsem si dost oblíbila už v prvním díle série, připadala mi hodně citlivá a vnímavá a tady se to potvrdilo. Vlastně i ona byla důvodem, proč jsem nakonec se čtením neváhala. Hrozně jsem ji obdivovala, že dokázala vystoupit ze své ulity.
Jen Gabe to trochu kazil, občas by potřeboval něčím praštit, ale Fiona mu naštěstí nedávala nic zadarmo a vůbec ho nešetřila. No a tím krásným koncem si to u mě vyžehlil:)
I tentokrát mě potěšily skvělé vedlejší postavy (v těchto knihách mám ty vedlejší postavy občas radši než ty dvě hlavní) Haruka, Setsuko a vnučka Maju. Tři generace žen, každá s vlastním pohledem a názorem na vlastní kulturu, ale s vrozeným citem a úctou k japonským tradicím. Sledovat ty jejich generační neshody mě hodně bavilo. Vlastně mě tu bavilo úplně všechno:)

munka
02.05.2023 4 z 5

Príjemné čítanie o Japonsku a jeho kultúre. Príbeh Fiony a Gabea bol trochu slabší, potom nastal zvrat a romantiky nebolo konca. Zabalené do celku sa mi kniha páčila. Teším sa na Švajčiarsko.

Marcela52
02.05.2023 5 z 5

Pohodové čtení, které vám určitě zlepší náladu. Je to velmi nenáročná četba, která mě přesto příjemně překvapila nejen jako průvodce japonskou kulturou, ale také jako zasvěcený návod, jak dobře fotografovat. Fotografuji ráda, tak jsem některé profesionální rady uvítala. V každém případě je to velká romantika, která se už z našeho uspěchaného života vytrácí, takže doporučuji nejen pro zábavu, ale i pro poučení, a to nejen o Japonsku.

Niu
29.04.2023 5 z 5

Zase jedna z knih, kterou jsem odkládala, protože bojim bojim, co to bude :-) Zasazení příběhu pro mne bylo dokonalé. I když jsem v Japonsku nikdy nebyla, líbí se mi kultura, příroda, ten vyzařující klid, jídlo, způsoby. A tahle kniha mě hodila do takové pohody, že jsem to už dlouho nezažila. Dosud nejlíp jsem hodnotila Pláž v Chorvatsku, ale to se změní ve prospěch této knihy. Už jen z té ilustrace na české obálce sálá Všechno. V romanťárnách nemusím úplně nějaké drámo, raději mám příběhy, kde to nenásilně plyne. Jen trošilinku mě vytáčela maminka Fiony a Jumi. Ale myslím, že to hlavním protagonistům rychle došlo :-) Například na Pláži v Chorvatsku mi dost osob přišlo šíleně protivných. A teď z jiného soudku. Dost se tam opakuje výraz - zvedla bradu, vystrčila bradu, a to je něco, co trochu sráží postavu (a to v jakékoli knize), taky termín být sama sebou jsem už četla tolikrát, že to shazuje tvorbu úplně jiné autorky :-) Taky se divím, že Fiona, přes zjevně nádhernou postavu, měla dost zvláštní myšlenky sama o sobě. Já se v realitě spíš setkávám s tím, že chlapi radši vysoké ženy (já jako prcek mám asi utrum :-) ). No a pak taky spíš osobní postřeh - v realitě to tak nefunguje. Kéž by muž opravdu za ženu bojoval. Což mě spíš přivádí k pláči po přečtení romanťáren. Tak nic, půjdu zatím na thriller. Ale doporučuji všemi dvaceti :-)

Cucy
13.04.2023 5 z 5

Zatím poslední kniha z této série (už mám objednanou další :) a překvapilo mě, jak moc se autorce opět povedlo zapojit moji představivost. Nikdy jsem v Japonsku nebyla a ani jsem neuvažovala, že by mě tato země mohla více zaujmout, ale po přečtení jsem opravdu žasla a Japonsko vnímám trochu jinak. Opět excelentně napsáno.

Silwinka87
11.04.2023 5 z 5

Moje třetí knížka z této série a musím napsat, že se mi líbila zatím nejvíc. Popisy Tokia mě naprosto uchvátily, hned bych se tam vypravila:-). Další parádní oddechovka.

Tereziee
11.04.2023 4 z 5

Moje druhé setkání s autorkou bylo opět povedené. Možná je to i tím, že jsem od knihy neměla přehnaně vysoká očekávání. Stejně jako u Kavárny v Kodani jsem chtěla fajn oddechovku, která mě přenese do jiného prostředí. Tentokrát do Japonska. Prostředí je popsané opravdu krásně, že má člověk chuť sbalit kufr a letět prvním letadlem směr Tokio. Hlavní hrdinka Fiona je sympaťanda a máte ji rádi od začátku. Romantická linka je samozřejmě předvidatelná, ale čtení jsem si užila. Kniha splnila svůj účel ve správný čas.

BohyněKuchyně
11.04.2023 5 z 5

Jediné, co mi vadilo na téhle knížce, bylo jméno hlavní hrdinky. Pardon, ale Fiona u mě bude navždy ta zelená holka od Shreka. Ale jinak opět klasická Julie Caplin. Fiona je fotografka, která vyhrála pobyt v Tokiu, kde ji má čekat známý japonský fotograf, který ji vezme pod svá křídla. Jenže tomu to nějak nevyjde a na letišti čeká Gabe. Taky známý fotograf, ale toho Fiona fakt nechtěla potkat. Byla do něj kdysi zamilovaná, zkusila ho políbit a moc to nedopadlo. Zdá se ale, že si Fionu nepamatuje. Má plnou hlavu japonky Jumi, která je jeho múza a tak trochu nešťastná láska. Všechno je pěkně zamotané, ale samozřejmě se to rozmotá a budou spolu žít šťastně až do smrti. Tedy až potom, co Fiona pochopí smysl života a Gabe se naučí život zase milovat.

lucy.sankova
10.04.2023 4 z 5

V pořadí má šestá kniha ze série. Na vykreslení Japonska a tamní kultury si autorka dává obzvlášť záležet, člověk má hned sto chutí si zabalit, vzít pas a jet se tam hned podívat.
Co se týká příběhu, tak mě osobně trochu chybí propracovanost hlavních postav a celkové "milostné" linky :)
Jinak se kniha čte sama, super oddechovka :)

Ennie
06.04.2023 3 z 5

Oddechový příběh. Já jsem tedy byla mírně zklamaná. Postavy jsem si oblíbila to né, že ne. Příběh by taky šel. Jen tomu něco chybělo, jiskra...vztahová linka a jiskření se mi líbilo až ke konci knihy. A přitom ta kniha měla velký potenciál - jsem vášnivá fotografka, čaj je taky můj šálek a cestování/objevování nové krajiny miluju. Za mě zatím vede Hotýlek na Islandu (který byl moje seznámení s autorkou).

18LenkA12
24.03.2023 5 z 5

Další skvělá kniha ze série Romantických útěků. Díky této knize bych se jednou chtěla podívat do Japonska a navštívit jejich tradiční místa. Zachycení jednotlivých emocí pomocí fotek je úžasný a celkem inspirující. Knihu můžu jen doporučit.

Skodinka89
18.03.2023 4 z 5

Ačkoliv slaďáky čtu minimálně, tak tohle bylo fajn. Jelikož tíhnu k samotnému Japonsku, tudíž jsem byla zvědavá a kupodivu popis této krásné země nezklamal :). Oddechovka dobrá

misa.novakova
16.03.2023 5 z 5

Krásná pohodová romantická knížka. Moc se mi líbily popisy krajiny i jídla nebo čajové rituály. Sálá z ní klid a moc hezky se čte.

TeaPeter
12.03.2023 4 z 5

Jednoduše milé. Škoda, že knížka nebyla ilustrovaná - některé fotky bych si rád prohlédl.

Cher
08.03.2023 5 z 5

Moc hezké, romantické. A skvělý popis Japonska - čajový obřad, zahrady, rozkvetlé sakury.

bee88maja
27.02.2023 4 z 5

Nesuď knihu podle obalu, říká se, ovšem nebýt obálek této série, nikdy bych se do čtení této literatury asi nepřiměla. Tohle byla pátá, kterou jsem si dovolila přečíst i se svým sebezapřením a cynismem pro romantické příběhy. Když porovnám obálky originálů a ty české, tak Wau, smekám před grafikem :). prostě Vás to "vcucne" na dané místo a není cesty zpět, tedy než zaklapnete knížku na straně cca 350.

Ovšem každá z knih romantických útěků, kterou jsem doposud četla měla něco, co mě oslovovalo, buď prostředí, jídlo, nebo příběh podobný tomu, co si člověk sám zažil. Jo představte si to, i cynik může mít romantickou minulost :D :) :)

Japonsko, mě odnepaměti lákalo svým klidem, rituály a uctivostí. a to jsem i díky tomuhle příběhu mohla letmo nasát, a touha znát své ikigai a potkat někoho, kdo má šibui, je o to silnější.

Pití čaje se povýší na level milion, když u toho pozorujete svou bonsaj, nebo alespoň svůj pracně sestříhaný fíkus. Svět fotografií, a nutkavá touha koukat na vše kolem sebe přes hledáček, jako "Kendy z Básníků"... :)))

Toliko romantiko v Tokio :) Arigato Julio Caplino :) :)

Blanchi
12.02.2023

Klasická kniha určená pro oddech a relax. Popis Japonska je fascinující a možná člověka motivuje i k poznávací cestě do této země. Příběh je při znalosti předchozích knih celkem jasný, ale i tak "hltáte stránku za stránkou" a čekáte na konec.

kollorka
09.02.2023 5 z 5

Hned bych jela do Japonska. Chtěla bych vidět čajový obřad i tu japonskou zahrádku. Moc hezká knížka ,těším se na další.

Pet13
08.02.2023 5 z 5

Bylo to úžasné. Krásná romantická oddychovka. Jednou za čas mám ráda knížky, které jsou čisté bez zla, nenávisti a násilí a přesně taková je tato kniha.