Záhada panství Bainbridge

Když se mladá vdova Elsie přestěhuje na venkovské sídlo svého zesnulého manžela Ruperta Bainbridge, čeká ji kromě chladného přijetí od služebných a nekonečných hodin osamění i temné překvapení. V podkroví nalezne zvláštní dřevěné figuríny zvané tiší společníci. Brzy se v domě začnou dít prazvláštní věci – netrvá dlouho a řada nešťastných a nevysvětlitelných nehod začne Elsie přerůstat přes hlavu. Elsie se tak potýká nejen s duchy své minulosti, ale i se silami, nad kterými pomalu ale jistě ztrácí kontrolu. Když při strašlivém požáru skončí zmrzačená v ústavu pro duševně choré, má konečně možnost vyprávět svůj příběh – nic jiného jí ani nezbývá: buď pravda, nebo šibenice. Postupně chápavému doktorovi Shepherdovi odkrývá svůj příběh, ve kterém se prolíná lidské zlo s běsy dávné minulosti. Uvěří doktor jejímu příběhu a uchrání ji od oprátky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474734/big_zahada-panstvi-bainbridge-laura-pur-yNK-474734.jpg 4.432
Literatura světová, Horory, Historické romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Silent Companions, 2017

Kniha Záhada panství Bainbridge

MMacicekk
včera

Tiší společníci byli opravdu hrůzu nahánějící postavy, hororové scény v jejich režii považuji za ty nejpovedenější a zároveň nejstrašidelnější. Děsivou atmosféru pomáhalo vytvářet i ponuré sídlo. Věci, které se pak v něm odehrávaly, naháněly husí kůži a s blížícím se závěrem napětí sílilo a smyčka se utahovala. Závěr mě překvapil, ale nešokoval. Postrádala jsem však odpovědi na některé otázky. Spoustu si jich měl čtenář domyslet sám, což mě zklamalo. Na další autorčinu knížku jsem však hodně zvědavá.
Byť se v žádném případě nejedná o dokonalé dílo, rozhodně si svou pozornost zaslouží. Po „čajíčkách“ (rozuměj hororech) od Darcy Coates tu máme konečně pořádný horor, u něhož se budete bát.

Dela111
27. listopadu

Tohle mě hodně bavilo, je to povedený příběh a přestože má pomalejší tempo, celou dobu si udržel moji pozornost. Nemůžu říct, že bych se u četby nějak bála, to ne, ale má to vynikající atmosféru. Staré šlechtické sídlo ve dvou časových rovinách - 19. a 17. století, ponuré podzimní a zimní počasí, hladoví otrhaní vesničané vrhající nepřátelské kradmé pohledy, všude vládne atmosféra zmaru. Do toho se objeví tiší společníci - velké dřevěné figurky jako živé...
Celé to trochu připomíná gotický román. Pomalý děj pomáhá dotvářet plíživou a tajemnou atmosféru. Pochválit musím i závěr, lepší snad ani vymyslet nešel.
Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale za určitou originalitu a za velkou poutavost dávám vyšší hodnocení a doporučuji.

Jenny46
22. listopadu

Po dlouhé době jsem si vzala knihu v žánru horor - gotický román.

Kniha mi dala všechno co jsem očekávala, dobře zpravovaný strašidelný příběh ...

Manoloma
22. listopadu

Pro mě jednoznačně jedno z největších literárních překvapení letošního roku, knihu jsem zhltla za dva dny a neskutečně mě bavila - strach se střídal se zvědavostí a musela jsem číst dál až do famózního finále - pokud u nás bude vydána další autorčina kniha - a v to doufám - hned dělám předobjednávku :-) Skvělé!

rodak
21. listopadu

Co nejvíce vyzdvihuji je tajemná atmosféra okolo obou dějových linek.Horory moc nečtu,ale tato kniha byla skvělá i bez většího nadpřirozena.A ti společníci to byl fakt nápad.

bupilla
18. listopadu

Tak toto bolo naozaj výborné! Od knihy som sa nevedela odpútať a prečítala ju v priebehu jedného dňa :)
Bolo to svižné, výborne napísané, všetky tri časové línie boli naozaj strhujúce, veľmi zaujímavé.
Originálny príbeh a temný skvelým spôsobom.
Kniha pri ktorej ma miestami fakt mrazilo a zabúdala som aj dýchať, pritom ma ale nevydesila tak, že by ma obrala o pokojný spánok - výborné :)
Veľmi dúfam, že budú preložené aj ďalšie knihy od tejto autorky :)
Odporúčam a kľudne aj pre tých, ktorí horory nečítajú - nemusíte sa báť do tejto knihy ísť, len ju nečítajte v noci :D
Ja som strachopud a zvládla som to prečítať (za denného svetla) :D Pred spaním som si ale potom ešte prečítala poriadny kus rozprávkovej knihy pre deti :D
@knizny.domcek

Noctua8
15. listopadu

Pěkný strašidelný příběh s uvěřitelným vývojem i závěrem (uvěřitelný z literárního pohledu). Příjemně jsem se bála i bez toho, abych musela číst popisy nechutných scén, a to se mi moc líbilo. Dalo by se říct - inteligentní horor, který správným způsobem jitří obrazotvornost čtenáře.
Dvě, resp. tři dějové linie jsou opravdu pěkně poskládané a navazující. Našlo by se sice několik děr v událostech, příčinách a následcích, ale s tím se čtenáři jistě vyrovnají.
Třeba bude nějaké pokračování....

agatha2
12. listopadu

Po dlouhé době kniha, která pro mě osobně byla opravdu strašidelná, bála jsem se u ní, dost často mě vyděsila, tudíž jsem fakt spokojená! Z tichých společníků by mě asi kleplo, kdyby se mi zjevovali naprosto nepředvídatelně po baráku, šlak by mě trefil. Skvělá atmosféra, velice zajímavé postavy napříč společenskými třídami i stoletími, šmrncnuté čarodějnictvím, myslím si, že fanoušci tohoto žánru si přijdou fakt na své. Jsem nadšená a pekelně vyděšená :-).