Příšerné příběhy strýce Montaguea

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Strýc Montague žije osaměle, jen se svým tajuplným sluhou. Třebaže cesta k jeho ponurému starému domu vede hlubokým strašidelným lesem, malý Edgar svého příbuzného rád navštěvuje. Strýc má totiž nepřebernou zásobu hrůzostrašných historek. Jenže čím víc jich chlapec vyslechne, tím víc se cítí nesvůj. Ve vzduchu visí cosi zlověstného. Mlha venku houstne, v domě panuje čím dál větší zima a ozývají se v něm podivné zvuky. Odkud strýc všechny ty historky zná a proč ve svém sídle uchovává předměty, které v nich sehrály neblahou roli? Edgar nakonec zjistí, že strýcův život má svou velmi temnou stránku, která je strašlivější, než si vůbec dokázal představit. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74680/priserne-pribehy-stryce-montaguea-of2-74680.jpg 4.4306
Série

Příšerné příběhy 1.

Žánr
Horory, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Argo
Orig. název

Uncle Montague´s Tales of Terror, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (75)

Kniha Příšerné příběhy strýce Montaguea

Přidat komentář
kamila5406
29. července

Tato knížka je krásně napsaná. Vyprávění o klukovi Edgarovi a strýci Montagne, který mu vypráví strašidelné příběhy. Ten druhý příběh o holčičce která byla uvězněna v domečku pro panenky mě dostal.

sgjoli
15. července

Knihu jsem si vyposlechla v audioverzi. A jsem nadšená. Vyprávění Jana Vondráčka a Viktora Kuzníka bylo skvělé - výborně zvolení interpreti. Velmi se k této knize hodili. Celkové zpracování se mi moc líbilo. A líbil se mi i příběh samotný, respektive příběhy. Skvěle temné, tajemné, s hororovým nádechem, vcelku strašidelné. Je to kniha mířená na mládež a umím si představit, že slyšet/číst tohle v mladším věku, asi budu mít pěkně pocuchané nervy. Autorův styl se mi moc líbí. Ví, jak navodit tu správnou atmosféru strachu. Má neuvěřitelně bujnou fantazii a nebojí se jít do bizarních, makabrózních vyústění. Pokud máte rádi temnější příběhy, mohu určitě tuto knihu doporučit. Audiokniha je naprosto skvělá, takže i audio verzi mohu doporučit.


Bara_Pavlaskova
04. července

Nedokázala jsem se odtrhnout od nedočteného příběhu, napínavé, hezké...

JankaV80
08. dubna

Moje první příšerné příběhy, které jsem četla a jsem nadšená. Kniha příběhů se mi moc líbila (hlavně povídky Nedveře a Zlatý rám), a to nejsem dítě, ale dospělák. A nejvíc na celé knize příběhů oceňuji, že končila povídkou o samotném srýci Montagueovi, který Edgarovi strašidelné historky vypráví a Edgar zjišťuje, že strýcův život má svou velmi temnou stránku, která je strašlivější, než si vůbec dokázal představit.

martinkaLLL
01. února

Začínala jsem vánočními příběhy a ty byly super. Tyhle také pěkné, ale když to porovnám s vánočními, tak slabší. Některé se mi líbily více a některé méně. Jen nevím, jestli bych to zrovna dětem dala číst.

Zmitko.m
24. ledna

Další super příšerné příběhy...knihu jsem přečetl rychle a hodně se mi líbily povídky Démon z kostelní lavice, Zimní řez, Příběh s duchem a Stezka....A jako vždy jsem zvědavý na poslední příběh, který vždy nějakým nečekaným způsobem knihu vysvětlí nebo uzavře....paráda..

Kristyna95
29.12.2019

Mé třetí setkání s panem Priestleym a opět dokonalé. Určitě nechci strovnavat,protože každá kniha má odlišnou,ale krásně mrazivou a nápaditou hlavní linku,která k určité knize sedí. A tahle se strašidelným domem a všemi jeho tajemstvími,podivínským strýcem a tajemným sluhou Franzem mě opravdu bavila. A příšerné příběhy? Nejvíc mě dostaly Nedveře, Zimní řez,Zlacený rám a Příběh s duchem.

Jo a mimochodem,opravdu skvělý,když zavřete na noc kočky do vedlejší místnosti a ony se vám pomstí nečekanými ranami a škrábáním na dveře.

Posi
29.10.2019

Myšlenky mě vrátili do dětských let a tato kniha mi připomněla jak skvěle se tyto knihy čtou. Jeden dech a otočení poslední stránky. Někdy to upřímné a jednoduché je nám bližší. Edgar měl věty podobné veršům a dech stáří a plísně (v dobrém), ale tato kniha má podobné stíny a je pohlazením pro ty co se chtějí zavřít a nechat bušit déšť do okenních tabulí a aspoň na chvilku zapomenout na vše moderní a opět se vrátit k člověku a jeho cestě, která končí vždy zavřením víček. ....Díky

1