Příšerné příběhy strýce Montaguea

Strýc Montague žije osaměle, jen se svým tajuplným sluhou. Třebaže cesta k jeho ponurému starému domu vede hlubokým strašidelným lesem, malý Edgar svého příbuzného rád navštěvuje. Strýc má totiž nepřebernou zásobu hrůzostrašných historek. Jenže čím víc jich chlapec vyslechne, tím víc se cítí nesvůj. Ve vzduchu visí cosi zlověstného. Mlha venku houstne, v domě panuje čím dál větší zima a ozývají se v něm podivné zvuky. Odkud strýc všechny ty historky zná a proč ve svém sídle uchovává předměty, které v nich sehrály neblahou roli? Edgar nakonec zjistí, že strýcův život má svou velmi temnou stránku, která je strašlivější, než si vůbec dokázal představit. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74680/priserne-pribehy-stryce-montaguea-of2-74680.jpg 4.4260

Příšerné příběhy (1.)

Uncle Montague´s Tales of Terror (2008)

Horory, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Argo

Kniha Příšerné příběhy strýce Montaguea

Vabr

Tak děsivá tato kniha nebyla, jak zde všichni říkají. Nevím, zda je to proto, že se nedíváte na horory, převažují zde čtenářky nebo Vám to prostě přišlo děsivé. Ještě k tomu je kniha pro děti od 12 let (zde je psáno dokonce od 10 let). Je mi 13 a vůbec jsem se nebál. Neříkám, že toto je špatná kniha, líbila se mi (rychle se četla a byla nápaditá), ale chyběla jí děsivost. Prosím, pokud Vám kniha bude připadat děsivá, tak mi napište, proč. Jestli jste čtenářky nebo čtenáři a zda sledujete horory. Prostě to nechápu.

DancerJaneBooks

Tak tohle bylo drsný. Tuhle knihu jsem sice četla dlouho, ale na málo zátahů, protože tahle kniha se četla rychle, hlavně kvůli tomu, že byla napínavá a vždycky jsem dychtivě potřebovala vědět, jak každý příběh dopadne. Třem příběhům z jedenácti jsem dala 4*/5*, ale ostatním plný počet. Plný počet jsem některým nedala proto, protože autor vymyslel skvělý konec, ale špatně ho, aspoň pro mě, zpracoval, že jsem u jednoho, myslím, ani nepochopila pointu toho příběhu. Tahle kniha ale pro mě splnila takovou tu strašidelnou atmosféru a svoje označení žánrem horor. Protože jsem tuhle knihu četla převážně v noci a bála jsem se každičkého zvuku, takže jsem si na minimum musela pustit televizi, abych se tak moc nebála. Strašně se mi taky líbilo, jak každý příběh měl i své ponaučení, teda kromě úvodní kapitoly. Příběh Nelez tam - to i vychází z toho názvu. Ponaučení - pokud jste několikrát upozorňováni před nebezpečím, tak nepodléhejte zvědavosti, protože se vám to krutě vymstí. Něco jako mé mladší já a žehlička... ehm radši k tomu nic nebudu dodávat. Nedveře měly taky podobnou pointu. A další příběh s názvem Démon z kostelní lavice... ten byl dost krutý. Obětiny - to je právě ten příběh, u kterého jsem nepochopila vůbec pointu, což je škoda, ale svou specifickou atmosféru měl. Příběh Zimní řez byl teda taky celkem dost drsný. A ponaučení - neposmívejte se starším nebo handicapovaným lidem, protože se vám to může, stejně jako Simonovi, krutě - hodně krutě - vymstít. Zlacený rám byl pro pochopení ponaučení hodně lehký, ale s celkem šokujících koncem. Nepodléhejte tomu, když vás někdo z vašich blízkých naštve. Je to jenom chvilkové, ale kvůli jednomu blbému rozčilení za to můžete zaplatit podobně jako Christina. Příběh Džin byl takový nemastný neslaný a neměl úplně dobrou podobnou atmosféru jako ostatní příběhy, tak jsem mu strhla jeden bod, ale plyne z něho ponaučení, že i na první dojem chudě (nebo jakkoliv jinak) vypadající lidé, můžou být úplně jiní, než si můžete myslet. Teda aspoň takhle jsem to pochopila já, ale nevím, jestli jsem to dobře pochopila. To je to autorovo špatné zpracovávání konců. Příběh s duchem - ten byl taky celkem dost mrazící. Hlavně, pokud jste si to uvědomili dřív, než hlavní hrdinka příběhu. A ponaučení zní - nebuďte zase až tak příliš nedůvěřiví, ať nedopadnete jako Victoria. No, a poslední z příběhů od dětí - Stezka. Matouše jsem měla ráda a jak ho to začalo pronásledovat, tak jsem se s ním začala taky hrozně bát a říkám vám, že já bych byla vyřízená už z toho šíleně velkého strachu, který by mi dělal (dost špatného) společníka. A úplně poslední příběh a to od samotného strýce Montaguea, jsem hodně prožívala. Ten konec byl tak ... ani to neumím popsat. Prostě hned po dočtení jsem si řekla: ,,Wow. Tak to bylo drsný" a vlastně to svým zbůsobem skončilo strašně otevřeně a napínavě, takže se strašně moc těším na další díly. Edgar mi byl sympatický a soucítila jsem s ním, když těm příběhům někdy, vlastně asi nikdy nevěřil, já bych se jim taky bála věřit a hlavně bych jim radši nechtěla věřit. Strýce Montaguea mi vlastně bylo celkem líto, ale má velmi neobyčejný život. Tahle horová série se mi zatím teda moc líbí a jsem napjatá a natěšená na další díly.

Knihomolka582

Z téhle knížky jsem nemohla dlouho spát. Každý příběh byl ukončen smrtí a mravným ponaučením. Někdy jsem měla pocit, že slyším hlasitě tlouct jenom svoje srdce.

Zmrzka1

Dobrá hororová knížka pro mládež, ale pro mě málo děsivá. Jediný příběh, z kterého jsem měl husí kůži byl ten první příběh Strom. Také se mi líbily příběhy Zlacený rám a Příběh s duchem. A nejméně se mi líbily příběhy Džin a Zimní řez, ty příběhy byly vcelku o ničem a nudné, akorát u toho příběhu Džin se mi líbil konec. Všechny příběhy měly ufiknuté a urychlené konce, což nepotěšilo, protože většinou, jak u knížek, tak u filmů, hodnotím samozřejmě příběh, ale také i konce. A tady ty konce mě ve většině případu zklamaly. Ale v poslední povídce Strýček Montague se mi líbil konec a závěrečné rozuzlení. Doufám, že další díl bude lepší, ale celkově jsem spokojený s tímto dílem.

PeM

Jsem nadšená, i když je to série, určená do kategorie pro děti a mládež (i u nás v knihovně), byly příběhy, po kterých jsem i já, už dávno ne náctiletá, musela jít i na záchod s baterkou :-D. Super.

Vabr

O Vánocích mě napadlo si přát nějakou knihu podle mého výběru, kterou bych mohl dát do čtenářáku. Hledal jsem různé hororové knihy a našel jsem tuto. Všiml jsem si, že je povídková a to mě hned nalákalo, protože zbožňuju povídkový knížky. Nápad s tím, že tajemný strýc povídá nějak příbuznému klukovi o věcech, které má doma je dobrý nápad. Bohužel jsem si nepřečetl, že kniha je pro děti od 12 let. Povídky tím pádem nebyly tak krvavé a morbidní, ale to tolik nevadí. Stejně záleží na levelu děsivosti který zde někdy byl a někdy zase ne. Povídky byly originální, až na některé (povídka se 3 přáními). 3 krát se zde opakovalo, že se někdo někam přistěhoval. Postavy mi v povídkách asi nikdy nevadily. Omáčka kolem povídek je vcelku dobrá. Není dokonalá, ale konec zato stojí. V konci jde hlavně o to rozuzlení. Strýček mi trochu vadí, ale posupně se mi líbí. Nepředstavuji si ho jako holého pána, ale OK. Edgar mi taky nevadí, jen mi někdy přijde trochu z povídek ustrašený. Kniha mě lehce zklamala, protože jsem si myslel, že bude víc děsivá a krvavá. Jediné povídky, kterých jsem se trošku bál, byla Nelez tam a Stezka. Ale jenom pokud bych lezl na strom nebo někoho na kopci viděl v dálce. Nejlepší povídky byly Nelez tam, Zimní řez a Příběh s duchem. Dávám lepší 3 hvězdy. 7/10. NEPOVINNÁ ČETBA.

Percabethka
28.12.2018

Už jen ze jména hlavního hrdiny a obrázků havranů pomalu na každé ilustraci šlo poznat, že je tahle knížka takový Poe pro děti. Autorům styl psaní se mi moc líbil, stejně jako skvěle vymyšlené rozdělení kapitol, které čtenáře nutí přečíst knihu na jeden zátah a to, že autor všechny ty přeběhy provázal dohromady. Musím ale přiznat, že ačkoli by se velká část těch příběhu dala zpracovat opravdu strašidelně, já neměla strach ani u jednoho.

12.12.2018

Perfektně tajuplný strýc a ještě lepší hororové historky. Líbily se mi úplně všechny příběhy, pro ponuré zimní večery jsou jako stvořené. Byla jsem opravdu nadšená, proto hodnotím plným počtem a knihu doporučuji milovníkům tajemna a příjemného mrazení v zádech ;-).

tajemno pro děti od 10 let

Chris Priestley