Příšerné příběhy strýce Montaguea

Příšerné příběhy strýce Montaguea

Strýc Montague žije osaměle, jen se svým tajuplným sluhou. Třebaže cesta k jeho ponurému starému domu vede hlubokým strašidelným lesem, malý Edgar svého příbuzného rád navštěvuje. Strýc má totiž nepřebernou zásobu hrůzostrašných historek. Jenže čím víc jich chlapec vyslechne, tím víc se cítí nesvůj. Ve vzduchu visí cosi zlověstného. Mlha venku houstne, v domě panuje čím dál větší zima a ozývají se v něm podivné zvuky. Odkud strýc všechny ty historky zná a proč ve svém sídle uchovává předměty, které v nich sehrály neblahou roli? Edgar nakonec zjistí, že strýcův život má svou velmi temnou stránku, která je strašlivější, než si vůbec dokázal představit. zdroj: www.legie.info ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74680/priserne-pribehy-pri.jpg 4.4201

Příšerné příběhy (1.)

Uncle Montague´s Tales of Terror (2008)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

Mikara

Chytlavě napsaná kniha z které mě běhal celou dobu mráz po zádech. Moc se mi líbili napády na jednotlivé příběhy a poslední mě naprosto dostal. Navíc poté co jsem měla to štěstí potkat autora se mi líbí ještě více, neboť se autor velmi podobá samotnému strýci Montagueaovi. Vždycky si ráda tuto knihu přečtu znovu. Velmi doporučuji všem kdo mají rádi ponuré děsivé historky.

hellena1523

Po přečtení Pana Krátura, který mě zas až tak neuchvátil, jsem byla poněkud nedůvěřivá k další autorově knize...nicméně se ukázalo, že zbytečně. Po přečtení prvního dílu jsem pochopila, proč je série tak oblíbená.

AlexisG

Na tuhle knížku jsem přišla díky své kamarádce a jsem opravdu ráda, že se tak stalo. Příběhy takového typu přímo zbožňuji, takže kniha si mě získala hned. Krásné ilustrace taky udělali své. Takže i když je knížka myšlená spíš pro děti, opravdu jsem si jí užila a na dva dlouhé zimní večery jsem měla příjemné zpestření.

SabinkaHejcman
30.12.2016

Ok mám dalšího oblíbeného spisovatele....

Hanina61
18.12.2016

Tak mám dalšího oblíbeného spisovatele... ač dávno nepatřím do kategorie děti nebo mládež, pro které je knížka především určená, i jako dospělák jsem se u ní krásně bála, ta strašidelná atmosféra je opravdu parádní a pro temné zimní večery jsou příběhy jako stvořené. Moje druhá knížka od Chrise Pristleyho a už mám zamluvenou další. :-)

Moltri
09.09.2016

Konec mě u takovéto knihy překvapil a potěšil. Vcelku milá oddychovka.

woodentoaster
09.03.2016

Hezky napsaná, krátká knížka. Četla jsem ji asi jen 2 dny. U některých příběhů (Zimní řez, Zlacený rám, Stezka) jsem se fakt bála a po jejich dočtení chvíli jen hleděla do prázdna.
Některé byly o chlup horší, ale o tom se rozepisovat nebudeme :).
4,5*.

tatoke
09.03.2016

Chtěl jsem se jen podívat, jestli by se knížka mohla líbit devítileté holce a neodložil jsem ji, dokud jsem nedočetl :)

Mikik
21.01.2016

Dokonalý, úžasný. Tyhle příběhy jsou prostě perfektní, už mám přečtenou zatím celou sérii a doufám, že autor bude psát dále :-)

MayaBu
04.01.2016

Moc ráda jsem se bála :)

kendllajf
23.12.2015

Velmi dobrá kniha na hallowen a pro přívržence žánru strašidelných příběhů. kniha se dobře četla, ale když toto čtete večer v posteli a jenom vám svítí lampička, všude nějaké stíny , tak nedoporučuji. Sice to je jen kniha , ale byla jsem upřímně vystrašená jak malé děcko. Ale přes den je zábava si to přečíst a nepřemýšlet nad tím co se tam děje.(tak aspoň to dělám já:)) pro děti do 10 asi také nedoporučuji.

kukylka
19.11.2015

Zajímavé příběhy. Jsem ráda, že jsem si to přečetla dříve než můj desetiletý syn. Knihu bych rozhodně pro děti nedoporučila. Ani doporučená věková hranice dvanácti let mi nepřijde dostatečná.

Hadrna
27.10.2015

Diky této sérii knížek jsem začala číst... na 100% doporučuji, nebudete litovat! :)

Candide
19.10.2015

Rozkošně ponuré! Geniální ilustrace (přestože jsou pouze slabým odvarem např. Lepíkových příšer), překrásně nevlídná atmosféra, inspirovaná nikým menším než E.A.P., a krutá ponaučení, za která by si autor dozajista vysloužil pochvalu od samotných Grimmů. Pojďte se bát!

Heřmis
25.09.2015

Nevím, jestli je to tím, že kniha je určená pro děti a mládež (což už bohužel nejsem), ale přišlo mi to takové slabší. Jednotlivé povídky se vždycky rozjedou, mají zajímavé téma a pak se jakoby rychle utnou a je konec a čtenáři připadá, že je teprve v půlce. Nejvíc se mi asi líbila poslední kapitola přímo o strýci Montague, ale do dalších dílů se zatím nepohrnu.

Elvien
08.09.2015

Pěkné, hororově a goticky laděné příběhy pro děti, které rozhodně uspokojí jejich potřebu se bát. (Kdo v dětství rád neposlouchal strašidelné historky, že?) Na druhou stranu mi přijde, že nejlepší příběhy jsou na začátku a pak už se z nich nějak vytrácí to správné napětí. Závěrečný příběh, který uzavíral rámec všech příběhů taky postrádal tu správnou jiskru. Rozhodně si nemyslím, že by byl nějak moc předvídatelný, ale...

Za přečtení ale rozhodně stojí, děti potěší a určitě se podívám na další díly, i když je asi nebudu číst celé.

Vanda_J
29.08.2015

Jedna z mála knížek u kterých jsem měla aspoň trochu husinu. Příběhy byli napínavé, ne přílíš zdlouhávé a hlavně děsivé.
Čím více příběhů Montague vyprávěl, tím víc jsem si říkala "Odkud je vlastně zná?" a odpověď se mi dostala při poslední kapitole, která byla pro knihu perfektním zakončením.

kačka7
15.06.2015

Tato kniha se mi moc líbila.Velmi promyšlený děj. Příběhy byly doopravdy stašidelné nic pro bábovky někdy až moc i na mě. Nejvíce se mi líbily příběhy Džin, Příběh s duchem, Stezka. Doporučuji.

annamc
26.05.2015

Strašidelná kniha,kterou jsem se neodvažovala číst večer.Příběhy se mi líbili a byli OPRAVDU STRAŠIDELNÉ!!!!!Nedoporučuji strašpytlům.Spisovatel měl na příběhy dobré nápady:)
Hezká a strašidelná kniha:):)(neŕǐkala už jsem že je to strašidelné??)

candy72
24.05.2015

Čtu, ale líbí se mi.
Konec je opravdu trochu nedomyšlený, například hrdinka v povídce Zlacený rám nezemřela jako dítě. Musela by to vyprávět její sestra Agnes, jenže ta nemohla vědět vše, co se stalo.
Nebo takový hrdina v povídce o té babce s těmi jabloněmi (nevzpomenu si na jméno), nemohl to Montaguovi vyprávět, protože byl zakletý v jabloň.
Jinak se mi knížka líbila.
Nejhorší je asi Démon z kostelní lavice (chudák kočka). Naopak nejlepší zatím Nedveře.
Otevřené konce mi zase vůbec nevadily, byla jsem někdy i ráda, že jsem nevěděla, jak to dopadlo.
Shrnutí: DOPORUČUJI!

trudoš
22.04.2015

Strašidelné historky s jednoduchými a přitom výbornými náměty. Bohužel, určené především mládeži - vadily mi hlavně nedotažené zápletky, u kterých jeden přemýšlí, jestli mu něco neuniklo, nebo je to opravdu konec. Ignorovat „proč, jak a kdo“ dokážu jen do určité míry, tady už to přerostlo v umělecké vyhýbání se odpovědím na základní motivace. Oceňuji však autorovu schopnost nespoléhat se v atmosféře na potoky krve, vyhřezlé vnitřnosti a otevřené mozky. Bez toho všeho se Chris Priestley bez problému obejde. Přitom mu nedělá problém být ke svým postavám nemilosrdný a jedním dvěma tahy nahodit přesně tu správnou hrůzostrašnou atmosféru.

knihomolka01
12.02.2015

Nejlepší dětská a zároveň děsivá knížka, co jsem četla. Ze všech dílů se mi nejvíc líbil asi tenhle, i když je pravda, že tenhle díl jsem četla jako první.:D I tak to ve mě zanechalo skvělé pocity a otevřené konce u téhle knížky mi vůbec nevadily. Dodávaly knížce ještě děsivější působení.:)

raadyo
19.12.2014

♥♥♥ ÚPLNĚ NEJLEPŠÍ TRILOGIE NA SVĚTĚ ♥♥♥

Kari15
04.08.2014

Tak tohle jsem vůbec nečekala :). Ze začátku mě kniha vůbec nebavila a první příběh taky moc záživń nebyl, ale pak se mi to začalo líbit a zbytek knihy jsem dočetla za jeden večer :)! Určitě to stojjí za přečtení ;)

RuthHistangua
13.07.2014

Knížku mi půjčila kámoška, že jí ještě nečetla a ať to přelousknu a řeknu jí, jaké to je. No, co vám budu povídat, přečtla jsem to jedním dechem a srdce se mi mohlo ustrnout, že už je konec....... zkrátka miluji pochmurnou atmosféru a příběhy s otevřeným koncem mě mohli dovést k šílenství :D Nejlepší, dle mého názoru, byly povídky Zlacený rám a Stezka. Jen tak mi něco dech nevezme a tady se to autorovi vskutku podařilo. :)

fibuska
15.05.2014odpad!

Naprosto trapný.

kayu
14.05.2014

Tyhle příběhy jsou nádherné. Každý dokáže rychle vtáhnout do děje a pak v nejlepším skončí. Přečetla jsem celou triologii a trochu mě mrzí, že už nejsou další knížky.

Aliska
06.02.2014

Absolutně perfektní. Náderné ilustrace, včetně přebalu. Příběhy jsou poutavé, strašidelné a myslím, že potěší čtenáře všech věkových kategorií, zvláště pak 11-15 let :)

SáraV.
07.01.2014

Moc se mi líbila jak obsahem, tak obálkou. Kdyby byla v souboji obálek, tak bych jí bez jediného zaváhání dala na první místo.

SabinaV.
02.01.2014

Dobrá kniha, jenom mi připadá trochu nedomyšlené, že nakonec Montague říká, že mrtvé děti mu říkají příběhy o své smrti a přitom tam je několik příběhů, kde ty děcka neumřou.