Zúčtovanie pri Gossamerskom rybníku

Zúčtovanie pri Gossamerskom rybníku https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429910/bmid_jaime-jo-wright-1ut-429910.jpg 4 18 4

Hoci dve tajomstvá delí sto rokov, až príliš spolu súvisia Dve ženy, ktoré delí sto rokov, musia objasniť záhady ich rodného mesta skôr, než bude neskoro a ony prídu o svoju budúcnosť a o svoje duše. Gossamer Grove na Stredozápade USA už sto rokov pôsobí ako idylické mestečko plné čestných ľudí. Lenže Annalise Forsythová vie, aké bolestné tajomstvá sa skrývajú za dokonalou fasádou. Sama jedno má. Za záhadných okolností odrazu zdedí polorozpadnutý obytný príves plný fotografií, starých úmrtných oznámení a evanjelikálnych letákov. Ani náhodou však nečaká, že odhalí také temné a hrozivé záhady. O sto rokov skôr sa po príchode kontroverzných, no charizmatických bratov – evanjelikálnych kazateľov – Gossamer Grove zmieta vo víre chaosu. Keď Libby Sheffieldová, ktorá pracuje v redakcii otcových novín, dostane úmrtné oznámenie o smrti uznávaného miestneho diakona ešte pred jeho smrťou, udalosti naberú rýchly spád a do života obyvateľov zasiahne vražda. Libby sa spolu s diakonovým synom snaží prísť zločinu na koreň. Je jasné, že v meste nastalo zúčtovanie, no keď sa v redakcii objaví ďalšie parte, uvedomia si, ako hlboko až siaha nebezpečenstvo, ktorému sa rozhodli čeliť.... celý text

Detektivky, krimi Romány Historické romány
Vydáno: , i527.net

The Reckoning at Gossamer Pond , 2018

Starmoon
26.03.2024 5 z 5

Skvelá detektívka. Dychberúca atmosféra, veľmi dobre gradované napätie aj nové informácie, vďaka ktorým vás to vábi čítať stále ďalšiu a ďalšiu kapitolu. Priznávam, že po skúsenosti s inou autorkinou knihou som sa trochu bála za vlasy pritiahnutého finále, ale našťastie sa nám všetko pekne, logicky a vierohodne vyjasnilo a prepojilo. Trochu sa mi nepáčilo, že Libby a Annalise, hrdinky jednotlivých liniek, boli ako jedna postava, akurát žijúca s odstupom jedného storočia, autorka mohla viac odlíšiť ich charaktery. Inak sa však s postavami pekne pohrala, nejedna počas deja prekvapila (to platí aj o vrahoch; na to, aký malý okruh podozrivých autorka pripravila, tak ich identita dokázala prekvapiť).

A ako matku ma úplne rozbili časti o Gii. Za mňa určite najsilnejší motív v tejto knihe.

PS SPOILER: Jacobus? Vážne, Libby? Ach, moja...

Zuzunda
25.02.2024 5 z 5

To bylo krásné! Mám ráda když se v knížce střídají dějové linky z minulosti a současnosti. A tady si vše hezky sedlo, krásně to ladilo a hlavní postavy jsem si zamilovala a fandila jim. Čtení mě bavilo, těšila jsem se až se ke knížce budu moct vrátit a pokračovat v příběhu. Takže určitě budu chtít přečíst i další knížky od autorky.

Deia
03.10.2021 3 z 5

Moja tretia prečítaná kniha od autorky. Prvá kniha, Tajomstvo domu na Foster Hille, sa mi veľmi páčila, druhá, Kliatba Misty Wayfairovej, už menej a táto ešte menej.
Pôvodne som nemala v pláne čítať túto knihu, ale keď som videla v knižnici tú
zaujímavú obálku, tak som neodolala (ale veru som radšej mohla). Kniha je napísaná síce čtivo, stránky mi celkom ubiehali, ale ináč ma až tak nebavila. Hlavné ženské postavy mi nejak nesadli, prišli mi také mdlé, ploché a podobne bol na tom aj dej. Vadilo mi, že postavy stále hovoria o svojich tajomstvách, o tom, aké sú tie tajomstvá strašné, preto som čakala, že to skutočne bude niečo hrozné...no a nebolo. To bola jedna z tých vecí, ktoré ma sklamali. V linke z minulosti došlo k pár úmrtiam, ktorým sa Libby snaží prísť na kĺb, ale nejak ma nezaujímali (ako ani ľudí v meste). Viem, že kniha patrí pod kresťanskú literatúru a že je to moja chyba, že som sa ju aj tak rozhodla prečítať (ale keď tá prvá kniha zanechala taký dobrý dojem!), ale tie náboženské reči mi tam vážne prekážali. Dej z prítomnosti ma bavil trošku viac, zaujímalo ma, kto chce Annalise ublížiť, ale tiež to nebolo úplne ono, Annalise ako postava mi veľmi nesadla. Dúfam, že ďalšej autorkinej knihe sa mi už podarí odolať :D.

pip11
02.02.2020 5 z 5

Poutavý a záhadný příběh, který se vine ve dvou časových rovinách. Malé městečko plné temného a mrazivého tajemství, které se táhne přes sto let až do současnosti a zde pokračuje. Historická část se odvíjí od skutečné události a byla i s tím současným velmi napínavá. Oba vás udrží ve stále vzrůstajícím napětí a skvělé atmosféře.

tajemství

Jaime Jo Wright