Závěj přehled

Závěj
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504906/bmid_zavej-wlP-504906.jpg 4 321 321

Temný katastrofický thriller od celosvětově oblíbené mistryně mrazivých příběhů. Tři obyčejní lidé čelí děsivé skutečnosti a riskují vše, aby dostali šanci na záchranu a vykoupení. Hannah se probouzí v havarovaném autobusu uvězněném vánicí. Meg sedí v lanovce, která uvízla vysoko nad zasněženými horami. Carter hledí z okna izolované lyžařské chaty, jejíž generátor začne v bouři vypovídat službu. Pokud selže, hrozí, že něco, co se skrývá uvnitř, unikne. Všechny tři čeká boj o život. Boj s nebezpečím, které má moc pohltit celé lidstvo... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Drift , 2023

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Závěj. Přihlašte se a napište ho.

Mandlevest
včera 4 z 5

Hned na začátku se přiznám, že jsem v cca 1/3 knihu odložila a vyměnila ji za romantiku od Lucindy Riley a .... dobře jsem udělala. Tato kniha je rozhodně
vykročení z mé čtenářské komfortní zóny, dystopie nečtu vůbec. Ale autorku mám celkem načtenou a mám ji ráda, tak proč ne? A po tom prvotním trápení jsem ráda, že jsem to nevzdala. Někdy to tak mám, že kniha mě nějak zvlášť nechytne, ale autor je pro mě zárukou, že bych to neměla vzdát a když se po pár dnech ke knize vrátím, dočtu ji na první dobrou. Zde to opět platilo. Kdo od C. J. Tudor už něco četl, ví, co očekávat. Krátké kapitoly, spousta zvratů, tajemná atmosféra a překvapivý konec ( pravda je, že ten v knize Jáma jsem úplně nepochopila :-), ale v Upálených byl skvělý). Zde zvolila linii zdánlivě nesouvisejících tří příběhů ( vhodné do letošní ČV téma 16, kdo zatím nemá), mně se nejvíce líbila ta "autobusová", které se v gradujícím finále velmi originálně propojí. I zde najdete krátké kapitoly, které končí zvratem a spolehlivě Vás navnadí k dalšímu čtení, je zde i několik nechutných scén, ty já přeskakuju a myslím, že o nic zásadního v ději nepřicházím. Ale celkově jde o zdařilou dystopii, která nabrala v druhé půli extrémně na čtivosti a já se nemohla odtrhnout. Dobře vymyšlené, výborně napsané a tak hodnotím nakonec vysoko a po čase se k této originální talentované autorce vrátím.

vendul_
předevčírem 3 z 5

Za mě nejslabší kniha od C.J. Tudor. Její knížky mám ráda, ale tahle mi nesedla. Jako ano… je tam několik zajímavých momentů a zvratů v ději, ale nějak mě to nenadchlo, což u této autorky není zvykem.

Pavlína2019
11.06.2024 2 z 5

Pro mě velké překvapení. U oblíbených autorů nezjišťuji, o čem další kniha bude.
Zde jsem nečekala sci-fi apokalypsu s občas až nechutnými popisy, což mě udivilo.
Ale budiž.
Víc mě trochu zaskočil časový zvrat v ději, to jsem se musela v daném momentu víc zamyslet. :-)
Ale nápad zajímavý, o tom není pochyb. Jen asi pro určitou skupinu čtenářů….

všechny komentáře

Související novinky (2)

Přežije jen ten, kdo dokáže zabít...

08.11.2023

Pohřbení andělé, Závěj a další knižní novinky (44. týden)

29.10.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Závěj v seznamech

ve Čtenářské výzvě87x

Štítky knihy

thrillery tajemství hory a pohoří

Autorovy další knížky

C. J. Tudor