Kříďák přehled

Kříďák
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390150/bmid_kridak-hrk-390150.jpg 4 2936 2936

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

The Chalk Man , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kříďák. Přihlašte se a napište ho.

lucie1744
24.07.2024 5 z 5

Tak já nevím, asi mám jiný vkus. Ale knížka mě velmi bavila. Líbil se mi styl psaní, prolínání minulosti se současností. A ten závěr, nečekala jsem to. Napínavý a dávám pět hvězd.

dennictenar
18.07.2024 2 z 5

Světový bestseller. Moc nerozumím proč, z mého pohledu je kniha lehký podprůměr. Nedokážu vyjádřit, co konkrétně se mi nelíbilo (možná styl psaní, příběh, postavy), jen vím, že jsem si během čtení v hlavě říkala "ať už to mám za sebou".
Moje hodnocení: 35%

DZi2
11.07.2024 1 z 5

Pravděpodobně jedna z nejhorších knih které jsem kdy četl. Příběh jakž takž ok, ale styl psaní, respektive překlad byl naprostá hrůza.

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

10 právě čtených knih podle uživatelů (březen)

15.03.2019

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (2)

2019 - Barry Award (Best First Novel)
2019 - Kniha roku - Čtení tě mění (Napětí)

Kniha Kříďák v seznamech

v Právě čtených67x