Kříďák

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390150/kridak-hrk-390150.jpg 3.71704
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Kalibr
Orig. název

The Chalk Man, 2018

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (616)

Kniha Kříďák

Přidat komentář
JanaMyna
včera

kniha se mi líbila

klarkys
30. června

V první části knihy jsem taky vnímala jakousi podobnost s Kingem. Ale kam se na Kinga hrabe....Za mě slabota. A nechápu, proč je poslední dobou kdejaká průměrná, leckdy podprůměrná, slátanina označovaná za bestseller. Po přečtení ve mně nezůstal absolutně žádný pocit, a to se mi stává velmi výjimečně. A já blbec jsem si ještě před přečtením Kříďáka pořídila i Jámu :-D Ale abych nebyla jen kritická, četlo se to lehce a moc se mi líbila přezdívka Elisy- Kolotočenka....


lištička123
30. června

Děj sice trošku zamotaný, ale mě se knížka líbila.

MarkétaI.
20. června

Rok jsem se na knihu chystala a těšila. Bohužel přišlo zklamání. Kniha mě nebavila. Při čtení jsem se nudila. Marně jsem čekala na nějaký "wow" moment.

BaNaMa
20. června

Přečteno za tři dny. Zamotané, ale neztrácíte se v tom. Dějová linka super, za mě povedená kniha.

Teniskaha
19. června

Strašně zamotané. Já mám ráda zamotané knihy, ale u téhle knihy to bylo už trochu moc. Sedl mi styl autorčina psaní, proto si přečtu i její další knihy. Musím však uznat, že ze začátku mi vadila až příliš velká podobnost s TO (parta dětí, samí kluci a jedna zrzka, zrzka má otce, co je hajzl, minulost x přítomnost...), ale pak už se ta podobnost vytrácela. Jenže něco mi na té knize chybělo. Nevím co... Zkrátka není to Top kniha, nicméně je to oddechovka (paradoxní, když má tak temné téma...)

mona.benny
17. června

Díky velké propagaci jsem asi mela příliš velké očekávání, které samozřejmě vedlo ke zklamaní. Námět dobrý,nápad s křídami neotřelý,ale málo využity, dej až příliš komplikovaný. Za mě 3 hvězdy, a těším se na Jámu ????

Arlienen
09. června

Od knihy jsem čekala mnohem více a dostalo se mi pouze zklamání. Ta velká propagace ji nakonec uškodila.
Dále se mi nelíbila ta podobnost se Stephenem Kingem. Jeho dílo ,, To" bylo několikanásobně lepší.
Abych knihu jen nekritizovala, tak se našly i nějaká pozitiva. Nápad s panáčky z křídy se mi líbil. Je škoda, že to autorka více nepromyslela.
Knihu hodnotím **. Nechávám si rezervu na další knihu od autorky - na Jámu.

1 ...

Doporučujeme

Noční lovec
Noční lovec
Tiché dívky
Tiché dívky
Ledová princezna
Ledová princezna
Vražda v Mezopotámii
Vražda v Mezopotámii