Kříďák

Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ona si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Mysteriózní thriller Kříďák je tu – a nedá se před ním utéct. Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo něco sleduje. Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k tělu. Mrtvému dívčímu tělu, rozřezanému na kousky. Tahle událost se jim nesmazatelně vryla do nočních můr. A třicet let poté najdou v dopisních schránkách záhadnou obálku – s panáčkem a kusem křídy. Strašáci z dětských let totiž možná stále dokážou zabíjet....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390150/big_kridak-hrk-390150.jpg 3.72505
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Kalibr

The Chalk Man, 2018

Kniha Kříďák

Kniholapka
předevčírem

Kniha s nádechem tajemna, kdy prostě víte, že vás něco čeká....jen asi netrefíte přesně co. Kniha se mi líbila, tento žánr mám celkem načtený a nemohu říci, že by mě kniha zklamala. Jednu špatnou postavu jsem uhádla, ale na úplný vrchol příběhu jsem nedosáhla.

Pampalini

Je to o dětství, dospívání a dospělosti. O tom, jak svět vnímá dítě a jak dospělý. Co všechno se stává a ovlivní nás navždy. Dobrý styl, autorka občas filozofuje (to se mi líbí). Překombinovanost patří k tomuto žánru. Inspirace u těch nejlepších se omlouvá.

Sabča817

Pro mě velké literární překvapení a milé! Knihy jsem se tak 3 roky obávala, vzhledem k rozporuplným recenzím. Konečně jsem se odvážila a nelituji toho... Děj je velice čtivý a napínavý. Taková hororová detektivka. A ano, ta podoba s dílem " TO " od S. Kinga tam je, ale řekla bych, že minimální. Vůbec nemám ten pocit, že by byl Mr. King nějak uboze vykradenej. Ve finále jsou tam velké odlišnosti. Na závěr jedno poměrně šokující překvapení....

MisakCZE

Prvotinu autorky jsem četl jako v pořadí třetí po Těch druhých a Jámě, v mnohém se podobá právě Jámě (nebo Jáma jí?), dokonale mi sedí autorčino psaní v první osobě protknuté sarkasmem a ironií a taktéž parádní je jak přirozeně vyobrazila alter ego hlavní postavy, spousta z vás se v některých větách určitě uvidí:) Děj rozdělen do dvou časových linií, krásně vystupňovaný, pár hodně nepříjemných scén a nejvíc vás odpálí poslední tři strany ... knihu doporučuji všech, kteří občas mluví jinak než myslí a zároveň si rádi v dětství kreslili na ulici skákací panáky

marekB78

Úplně to nenadchlo, ale nebylo to ani to nebylo špatné. Ale rozhodně jsem četl i lepší knihy... A bylo jich dost :)

Čmeláček

Výborná kniha. Na Kinga sice nedám dopustit, ale tohle mi sedlo úplně stejně. A fakt nemám pocit, že by Tudor mistra vykrádala. Píše dobře a je svá.

markettH

Nebyla nejhorší, ale wau efekt se na konci nekonal. U takové knihy čekáte nějaké "velké" finále a klidně mohla mít o pár stran méně.

Stani95

Líbila se mi vystižená atmosféra. Asi to není nejlepší krimi, co jsem kdy četla, ale námět zajímavý.