Nové začátky

Nové začátky
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1185 1185

Láska z Green Valley série

1. díl >

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red
Originální název:

New Beginnings , 2019


více info...

Přidat komentář

Zlatinka.Emilly
včera 5 z 5

Kniha se četla hezky. Příběh byl zajímavý a měl dobrý konec, což oceňuji :)

Vendy_Kříž
07.06.2024 5 z 5

Tahle kniha je pro mě srdcovka. Zažehla ve mě vášeň pro čtení, vždy jsem byla odpůrce čtení a nechápala jak u toho někdo může vydržet hodiny, jen sedět a číst. Tahle kniha vše změnila.

Je krásně detailně napsaná, člověk si jednoduše představí hrdiny příběhu. Děj vás vtáhne. Je to jednoduchá romantická oddechovka, a mě se moc zalíbila


terezaterka2000
27.05.2024 5 z 5

Knihu jsem začala číst podle hodně recenzí, které na mě pořád skákaly.
A nezklamala mě. Naopak.
Super romantická oddechovka s dobře popsanou krajinou - to autorce opravdu jde.
Lenu a Ryana jsem si hned zamilovala a Willa a Izzy také.
Krátké kapitoly byly příjemné, kniha se rychle četla.
Už se těším na další knihy autorky.

adela.hol
26.05.2024 4 z 5

Dvacetiletá Lena si svůj roční pobyt v USA jako au pair představovala trochu jinak. Místo velkoměsta skončila v malém horském městečku Green Valley, kde každý zná každého a vidí mu pomalu až do talíře. Jack a Amy Cooperovi, kterým má hlídat malého syna Liama, jí byli ale natolik sympatičtí, že se rozhodla to nevzdat. Co ale netušila, že se v jejich domě nově zabydlel i Jackův mladší bratr, třiadvacetiletý Ryan. Jeho špatná nálada a frustrace, pramenící z vážných důvodů, nepřináší Leně zrovna příjemné chvilky. I když, jak se to vezme...

Kniha je vyprávěna v ich formě z pohledu Leny. Kapitoly jsou krátké, autorka má velmi příjemný styl, který se čte prakticky sám. V knize najdete samé sympatické postavy, se kterými máte pocit, že jste se v Green Valley také ocitli a chcete s nimi vyrazit na Dýňový festival nebo si zajít na skleničku do Olly´s.

Příběh Leny a Ryana byl typickou hate to love linkou, i když bych řekla, že to byla taková jemná verze. Když Lena přijela, Ryan už byl tak nějak smířený s tím, co má za sebou, a nepřišlo mi, že by byl na ni až moc nabručený. Spíš se do sebe vtipně strefovali a jen čekali, co z toho bude. Trochu mě mrzelo, že spolu měli vlastně hrozně málo scén, kdy byli "oficiálně" spolu. Možná by mi v tomto případě stačil i epilog pro nějaké uzavření.

Čekala jsem také trochu více scén Leny s Liamem, když už tam jela hlavně kvůli němu. Ale to je asi detail. Také jsme poznali Izzy a Willa, kterým je věnován druhý díl. Hodně mě zajímá, jak tam se s tím autorka popasovala, protože jejich vztah byl v tomto díle takový ... jasně daný.

Pokud hledáte nějakou oddechovou romantickou četbu, u které vypnete, myslím, že tady nešlápnete vedle.

Věra91
12.05.2024

Strašně hezky se to četlo, slupla jsem ji jak malinu. Líbilo se mi od autorky jak vykreslila hlavní, ale i vedlejší postavy, také místo kde se příběh odehrává. Není to žádná přeslazená romanťárna, spíše příjemná oddychovka.

Majulle
12.05.2024 5 z 5

krásná romanťárna :)

Sabča817
14.04.2024 3 z 5

Sice se to četlo hezky, ale pro mě opět román pro puberťačky až 25 let. Další díly číst ani nepotřebuji... Jedna série M. Katen mi bohatě stačila. Další podobněho typu už nechci, je to furt stejné dokola.

Wajny
12.04.2024 5 z 5

K přečtení Nových začátků jsem se musela nutit, protože styl psaní německých autorech mi nesedí a připodobňování Lilly Lucas k ostatními německým autorkám mě odrazovalo.
A přitom Nové začátky jsou skvělé a když už bych je měla k někomu připodobnit, tak spíš ke stylu Elle Kennedy.

Co se mi nejvíce na knize líbilo, byla její atmosféra - hory, poklidné malé městečko, soudržnost obyvatel, podzim, zima - vše na mě působilo uklidňujícím dojmem.

Příběh je velmi dobře napsaný, autorka nás nezatěžuje zbytečnostmi a hned od začátku se věnuje vývoji příběhu Leny a Ryana.
Už u jejich prvního setkání jsem se přiblble usmívala a vydrželo mi to celý příběh. Jejich neustálé boje, vtípky a vzájemné poznávání bylo skvělé. I ostatní postavy jsem si oblíbila, hlavně Izzy a Willa.

Trochu mi zde chybělo více práce aupair, takhle to vypadalo, jako jedna velká dovolená. Mini drama na konci bylo dobře zpracované, ale ten konec mohl být ještě trochu rozepsaný a míra klišé zde byla přijatelná (v romantických knihách prostě musí být).

Takže já jsem spokojená! A už snad nebudu tolik zavrhovat německé autorky.

Micandy
31.03.2024 5 z 5

Tohle se mi strašně dobře četlo. Hezké prostředí Colorada, děj pěkně plyne, není přeslazený a nabitý jen eroťárnami. Nic mě tam neiritovalo, čtení na pohodu jak vyšité.

Pengi
18.03.2024 4 z 5

Mila, nenarocna love story, ktera me pohladila po dusi. Asi jsem to zrovna potřebovala

Zuzíček77
14.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha si mě opravdu získala, hlavně prostředím ve kterém se děj odehrává je okouzlující. Dokázala bych si sama představit život v tak krásném městečku. Lena pro mě byla hrdinkou už jen proto, že se rozhodla jet dělat práci tak dělalo od domova. Sympatická holka z velkoměsta, která skončí v tomto městečku u skvělých lidí. To ale ještě neví, že s nimi žije i Ryan. Ryan si prochází těžkým obdobím a je zahořklý, nepříjemný a nejraději by zůstal někde schovaný aby se ho každý neptal na to co se stalo.
Škoda jen, že kniha není napsaná z obou pohledů bylo by to ještě o trochu zajímavější. Každopádně jsem ráda, že mi tato kniha zkřížila cestu a jsem zvědavá na další díly z tohoto úchvatného městečka.

Mychaela
14.03.2024 4 z 5

Ó (:-D), to byla taková paráda!
Bála jsem se, že mě čeká přeslazená, uvzdychaná, teatrální a nudná záležitost à la Coleen Hoover (kamenujte mě :D) a ono ne! Byla to romanťárna, ale svěží a čtivá. Slupla jsem ji jak malinu. A ano, za pár týdnů sejde z mysli, ale právě teď splnila, co měla, pohladila na duši a vyloudila na tváři přihlouplý spokojený výraz :)) A závist taky :D

Tereza.Fait
29.02.2024 3 z 5

Taková nenáročná jednohubka. Je to celkem pěkný, ale asi už jsem takových příběhů četla tolik... Nezanechalo to ve mě žádný hluboký emoce.

snilek.holka
22.02.2024 4 z 5

Tohle byl nádherný romantický příběh. Velmi se mi líbil styl psaní, postavy i vývoj celého příběhu

Zuzulinka
20.02.2024 5 z 5

Krásný zamilovaný příběh. Těším se na další díly.

Terezzie
16.02.2024 5 z 5

Krásný romantický příběh . Moc se mi líbil styl psaní , miluji filmy a knihy z tohoto prostředí !! Skvělá oddechovka, není to erotický román , sex tam je ale není kniha jen o tom . Určitě si přečtu další díly , v knihovně nesmí chybět . Rada se k ni vrátím .

Clairka
08.02.2024 3 z 5

Četlo se to hezky, ale asi nepotřebuji číst další díly

Ančísek
03.02.2024 5 z 5

Dostala jsem celou sadu jako dárek od kamarádky a musím říct, že je to boží příběh.
Kdo by si neoblíbil Lenu a nakonec i provokatéra Ryana, který oprášil své srdíčko a stal se lepší verzí sebe sama :)

Mimořádně čtivé, šup s tím do čtenářské výzvy a hurá na další díly!

Nattali.ka
26.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Pěkná romantická kniha s jasným závěrem hned během čtení první kapitoly, ale osobně mám stejně tyto oddechová knihy ráda. Možná už nejsem úplně cílovka, protože to na mě působilo místy trošku pubertálně (neuvážené pití atd.). Na to, že měla být hlavní hrdinka au-pair, tak se to paradoxně v knize téměř nevyskytuje. No a v zápletce se mi Lena trošku zprotivila, přišlo mi to dost sobecké, když Ryanovi bránila vrátit se alespoň částečně k práci, kterou miloval, byť by odjel do Evropy, navíc když ona se za pár měsíců stejně plánovala vrátit zpět do Německa. Chyběl mi konec, ale s postavami se ještě okrajově setkáváme v navazující knize. Oddechovka fajn, líbilo se mi prostředí, kde se děj odehrává ale hodnotím lepším průměrem.

zamilov.do.knih
19.01.2024 5 z 5

4,5

Nebudu kecat, samotnou mě překvapilo, jak moc se mi Nové začátky líbily. Prvně jsem si myslela, že to bude zase nějaká obyčejná slaďárna, ale už po pár stránkách mě příběh neskutečně chytl a okouzlil. Konecně jsem totiž našla knihu se skvělými postavami, úžasnou chemií mezi hlavními hrdiny a prostředím, které nejde nemilovat. Panečku, já měla tolik motýlků v břiše!
Musím si ale postěžovat, že mi v knize chybělo víc částí o au-pairnictví a hlavní hrdina mě tak trošku (čti hodně) naštval jednou věcí, co udělal na konci. Jako pardon, ale zachoval se trochu (dost) jako hajzlík.
Jasně, mám k tomu pár výtek. Namyslím si, že je to takovej top strop, jak všichni tvrdí. Ale za ty postavy, chemii, prostředí a neskutečnou čtivost jsem schopná přimhouřit oči a knihu vám opakovaně doporučovat. Z nějakýho záhadnýho důvodu na ni totiž ani po měsíci nemůžu přestat myslet. Prostě si našla cestu do mýho srdce i s pár chybkami. A přesně to mi na ní přijde kouzelný.