Nové začátky

Nové začátky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475032/bmid_nove-zacatky-KiN-475032.png 4 1163 262

Láska z Green Valley série

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde provozuje její hostitelská rodina malý penzion Bed & Breakfast. Přestože jsou pro Lenu, holku z velkoměsta, hory něčím docela cizím a nezajímavým, v domě Jacka a Amy Cooperových i jejich malého syna Liama se poměrně rychle zabydlí. Všechno by bylo i nadále báječné, kdyby tady nebyl Jackův mladší bratr Ryan, „padlý hrdina“ z Green Valley. Po vážné nehodě, která se mu stala při jednom z lyžařských závodů, musel ukončit svou kariéru profesionálního lyžaře a bydlí teď, spíše nedobrovolně, u Cooperových, kde si všechnu svou nezměrnou zlost a frustraci vylévá právě na Leně. Jednoho dne však Leně dojde trpělivost a dá mu to patřičně najevo. A od té chvíle se mezi ní a dobře vypadajícím Ryanem začne všechno pozvolna měnit... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

New Beginnings , 2019

Lucie.285
28.08.2023 5 z 5

Krásný romantický příběh. Neuvěřitelně čtivě napsáno a co musím vyzdvihnout je perfektní překlad, dlouho jsem nečetla knihu s tak dobrým překladem a hlavně bez překlepů. Lena je příjemná mladá holka, která se stěhuje do USA, aby dělala au-pair. Ryan se dává dohromady po těžké nehodě a i přesto, čím si prošel, to je sympaťák. Po delší době dva hlavní hrdinové, ke kterým jsem neměla žádnou výtku. Upřímně německé autorky moc nečtu, nějak mi vždy v jejich knihách něco chybí a není to ono, ale tuhle knihu rozhodně doporučuji všemi deseti. A další věc, co se mi moc líbilo bylo, jak autorka krásně popsala prostředí hor, kde se vše odehrávalo.

Zama
24.08.2023 4 z 5

Romantická kniha, která se čte sama. Libí se mi jak autorka popisuje male městečko Green Valley ve Skalistých horách. Přišlo mi tedy spíš že je Lena na prázdninách nebo dovolené, jelikož se její práce ztrácela v ději.. Ale jinak hodnotím kladně. :)

adelazelenkova
23.08.2023 5 z 5

Krásné letní, oddechové čtení. Romantická kniha, která je přesně určena pro holky :). Oddechovka, která v sobě ukrývá nenáročný příběh, sympatické postavy a prostředí, ve kterém se odehrává. Pokud hledáte něco jednoduššího na letní dny, mohu jen a jen doporučit. Kniha se čte sama, je moc hezky napsaná. Těším se na další díly.

1v8na
21.08.2023 5 z 5

Byla jsem z knihy a příběhu v něm nadšená, naprosto u vytržení.
Lena mi přišla sympatická a to i přestože, že byla místy nerozhodná. Podle mě byl jejím z cílů cesty do Ameriky to, že najde sama sebe a to se jí dařilo.
Ryan byl pro mě super týpek.
Už teď se těším na další díly.

Bety093
21.08.2023 5 z 5

Wow, tenhle román mě fakt chytil za srdce. Byla to jízda od začátku do konce. Perfektní příběh, prostředí, postavy .. no prostě nádhera. Četlo se to jedna radost a určitě si přečtu další díly série. Pecka, doporučuji.

mmmisulka.r
07.08.2023 4 z 5

Asi už chápu, proč si všichni tuto sérii zamilovali, hlavně kvůli prostředí, ve kterém se nachází. Skalisté hory... Mělo to své kouzlo.

Nové začátky je prvním dílem série Láska z Green Valley.
Berlíňanka Lena se vydává jako Au pair do USA, kde se má starat o pětiletého syna v jedné milé rodině. Maličko se komplikuje hned první den po příletu, kdy ji dveře domu otevírá někdo jiný, než by čekala. Ryan, bývalý reprezentant a lyžařská hvězda. Zatrpklý a znuděný týpek, který je, podle Leniny kamarádky podobný Liamu Hemsworthovi - no dámy, to není zase až tak špatná představa, co myslíte? Nemusíme mít ani křišťálovou kouli, abychom pochopily, kam celý příběh bude směřovat. ;-)

Mám pár drobných výtek, a to hlavně kvůli nejdůležitější věci, kvůli které tam Lena byla. Tak nějak se celé její povolání ztrácelo v příběhu, až mi z toho přišlo, že je tam spíše na velmi dlouhé dovolené. Ale budiž to odpuštěno. Další výtkou je, že hlavní hrdinka mi občas přišla jako malé dítě a opět, jak to tak v těchto knihách bývá, dost naivní. Ale i to odpouštím, protože takto to může působit pouze a jen na mě.

Co se mi líbilo - po gramatické stránce- bylo časté použití přechodníků. Často se s tím v aktuálních románech nesetkávám, bylo to takové starobyle působící, zarážející, ale nevím proč, prostě mě to potěšilo a bavilo mě to číst.

Chválím krásné obálky celé série, působí zasněným a romantickým dojmem a myslím, že se k příběhu hodí, i když něco zasněně zasněženého by bylo také určitě super. Každopádně, je to příjemná změna od obálek, kde se hrdě tyčí mužská a ženská těla.

Nové začátky jsou příjemným čtením a pomalu plynoucí romantickou linkou, chcete-li slow - burn romance. Charakteristika postav je opět přímo úměrná jejich věku. Romantika v příběhu je milá a příjemná, ale asi jsem čekala trochu více toho jiskření, které by tomu dalo více šťávy a chuti ponořit se do čtení a rychlejšímu ubíhání stránek, když už musíme tak dlouho čekat na sblížení....

Dávám čtyři hvězdičky a rozhodně se těším na další díly, protože mi je jasné, že "materiál" na další příběh tam je a já se na něj opravdu těším :).

tittanie
04.08.2023

Určitě nesdílím nadšení ostatních čtenářů. Prvních sto stran bylo docela dobrých, mělo to spád a děj. Pak se to, ale nějak sedlo a přestalo mě to bavit. Knihu jsem dočítala docela na sílu a do dalších dílů se s velkou pravděpodobností nepustím.

michaela5515
03.08.2023 5 z 5

Po přečtení mám chuť odjet do Colorada do Skalistých hor. Tak krásně vykreslené prostředí. Autorka se nezabývá zbytečnostmi, což mě těší. Kniha neměla hluchá místa. Bavila mě Lena, Ryan i vedlejší postavy. Bylo to vtipné, romantické, sexy.

ikul
01.08.2023 3 z 5

Příběh mnou prošel a téměř nic nezanechal. Nic srdcervoucího (jak se píše na obalu knihy) ani nic dechberoucího, jen dobré vylíčení pocitů dvou zamilovaných lidí, kteří si lásku k sobě nepřipouští a tím se trápí. Asi si pokračování nechám ujít. I když zvědavost ve mně hlodá:-)

Téra
30.07.2023 4 z 5

Že začátku to bylo jedno velké klišé za druhým. Až se mi občas oči protáčely. A Ryan byl nejdříve opravdu dost nesnesitelný. Ale nakonec jsem si městečko ve Skalistých horách naprosto zamilovala a kdybych četla knihu v zimě, tu atmosféru bych si vychutnala ještě mnohem víc.

klarinka9974
28.07.2023 5 z 5

Kniha byla velkým překvapením. Krásný příběh, úžasné prostředí a skvělé postavy. Příběh je od začátku velmi čtivý a plný lásky. Zvládla bych i dalších několik kapitol na víc. Po přečtení mám pocit, že co nejdříve musím mít další díl.

knihomolkaMist
23.07.2023 5 z 5

Tohle mi strašně sedlo! Pravda, číst to v létě bylo trošku prapodivné, protože na vás doslova dýchala zimní atmosféra a já jsem jen chtěla hnedka skočit na lyže :D Když ale opomenu atmosféru, nemůžu zapomenout na naprosto dokonalou romantickou linku, která byla celkem pomalá, ale o to víc intenzivní. Čtení jsem si neskutečně užila a v návalu adrenalinu a štěstí hned objednala další knížky série, na které se neskutečně těším :)

MisaDud
19.07.2023 5 z 5

Super oddechovka. Předvídatelný děj, přečtená za dva dny. Moc hezké vykreslení přírody, sympatické nejen hlavní postavy, ale mně se líbily i všechny vedlejší. Jen je třeba vzít v potaz, že příběh je cca o 20 letých postavách. Ale všem mladistvým srdcem vřele doporučuju. A rozhodně se těším na další díly.

Tebby
22.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Celou sérii jsem si pořídila domů na základě vysokého hodnocení a častého skloňování v knižních skupinách. Musím se ale přiznat, že jsem byla ze začátku poměrně zaskočená.
Lena jede do USA jako au-pair ale jestli se Liamovi v celé knize věnuje jen pár stránek, tak to možná přeháním. Na začátku nechtěl Ryan ani vynést těžký kufr, ale pak ji nosil na zádech, chytal ji do náručí a sjížděl s ní svahy. Navíc pokud by měl někdo po tak vážné nehodě, jako je v knize popisovaná, tak předpokládám, že by pak měl nějaká zdravotní omezení nebo alespoň jizvy. Z toho, co Lena popisovala, to vypadalo na nasportovaného alfa samce s neskutečnou fyzičkou.
Celou dobu jsem jim taky moc nevěřila tu chemii. Nechápala jsem, proč se z bručouna na prvních pár stránkách, stal najednou tak ohromně ochotný a pracovitý klučina.
Zhruba od půlky se děj rozjel a já chtěla vědět, jak to dopadne. No a jelikož se jedná o oddechovku, tak to dopadlo přesně tak, jak celou dobu všichni čekali.
Trochu zklamání, ale pustím se i do dalších dílů.

Wewe111
14.06.2023 5 z 5

Jeee, by mě se to líbilo moc. Skvělá oddechovka, kterou dáte za jeden, max dva dny :) líbilo se mi prostředí, do kterého byl vložen příběh a hlavní hrdinové byli super. Ale abych byla upřímná, kdyby mě dojela holka au-pair pomáhat s dítětem a místo toho jen chodila na drinky s kamarády a nebo renovovala chatu, asi bych nadšená nebyla :-D

Airelle
04.06.2023 4 z 5

Máte rádi štafety? Já moc, občas se přihlásím do štafety na knihu, kterou jsem už četla. To je případ i Nových začátků.

Tato kniha mě naprosto uchvátila, když jsem jí četla poprvé nemohla jsem se odtrhnout. Na podruhé už to tak nebylo, protože přeci jen jsem ten příběh už znala, a tak mě nic moc nepřekvapilo.

Příběh je to nesmírně krásný. Lena přiléta z Německa do Green Valley jako aupairka do rodiny Cooperových, Ti se ne vlastní vinou neukáží na letišti, takže se Lena ocitá před jejich domem sama a otevře jí protivný chlápek, který jí div nezabouchne dveře před nosem. Tím chlápkem je Ryan Cooper, strýček kluka, kterého má mít Lena na starosti.

Chemie mezi hlavními postavami je hmatatelná už od první chvíle, navíc není nouze o vtipné situace. Pokud jste se ještě k Novým začátkům nedostali, tak neváhejte, je to krásné odpočinkové čtení se spoustou sněhu a lásky.

No jo, ale jak ten příběh skončí, Curly? To ještě nevím. Ale s jistotou ti můžu říct, jak začne...

havrmoni
03.06.2023 3 z 5

Taková sladká oddechovka. Lena se mi celou dobu jevila jako taková naivka byť možná nebyla, ale na mě tak působila. Krajina i postavy byly fajn jen to bylo takové .... nevím jak to pojmenovat. Například práce au pair, jakoby tam jela na dovolenou a občas s něčím pomohla. Možná i jiná forma vyprávění nebo střídání s pohledem Ryana by mě bavila více. Neříkám, že se to nedá číst, splňuje to vše co od tohoto žánru čekáte, ale po té co jsem před tímto četla Shen a Kennedy je to pro mě málo.

Marisol
14.04.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, ale 5 hvězdiček fakt nemůžu dát. :-( A i ta čtvrtá je hlavně za vylíčení kouzelné přírody v Coloradu.

Tamirai
14.04.2023 5 z 5

Zhltla som ju za jeden deň :)
Číta sa skvelo, príbeh je krásny a to prostredie hôr. Zasmiala som sa, zaľúbila sa do lásky v knižke a užila si každú stranu a to najdôležitejšie - výborne som si oddýchla.

GaleW
13.03.2023 3 z 5

Tohle byl můj návrat do puberty, kdy bych asi kvůli Ryanovi a jeho zeleným očím nespala, to dnes už spím úplně klidně, ale četlo se to hezky, oddychovka s jasně předvídatelným koncem.

přátelství láska rodina Amerika hory a pohoří sníh, vločky zima hotely Colorado au pair, dívka k dětem

Lilly Lucas
německá, 1987